Wymogi co do polisy OC

Ustawa o zamówieniach publicznych, formy, tryby...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
AnnaSara77
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2011, 22:10
Lokalizacja: Zgorzelec

Wymogi co do polisy OC

Post autor: AnnaSara77 »

Witam serdecznie,
Zależy mi niezmiernie na uzyskaniu porady w kwestii polisy OC wymaganej przy składaniu oferty w przetargu. Oferta w przetargu wygrywa, polisa oczywiście była ważna ale skończyła się kilka dni po przetargu. Czy nadleśnictwo przy podpisaniu umowy ma prawo żądać ciągłości umowy polisy OC czy polisa może być zawarta przed dniem podpisania umowy na okres trwania zamówienia?
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wujek Tułowice
leśniczy
leśniczy
Posty: 614
Rejestracja: niedziela 29 sie 2010, 23:05
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Post autor: Wujek Tułowice »

W moim przypadku ważne było aby OC obowiązywało od podpisania do końca umowy.
Jeden z członków konsorcjum miał sytuację kiedy polisa kończy mu się w połowie trwania umowy - musiał złożyć tylko oświadczenie że przedłuży do końca trwania umowy.
Awatar użytkownika
KamilD
początkujący
początkujący
Posty: 46
Rejestracja: czwartek 20 wrz 2012, 21:16

Post autor: KamilD »

Polisa ma być aktualna na dzień składania ofert ( to sprawdzasz weryfikując oferty) i na okres wykonywania prac, jeśli oferta wygrywa. Nadleśnictwo musi żądać by polisa była aktualna na dzień podpisania umowy i musi żądać jej przedłużenia przed podpisaniem umowy. Nie możesz podpisać umowy, jeśli jeden z warunków zawartych w SIWZ nie jest spełniony. Takie jest moje zdanie.
... nie wiem, nie wiem po co, lubię chodzić ciemną nocą, ciemną nocą chodzić w ciemny las ...
Awatar użytkownika
KamilD
początkujący
początkujący
Posty: 46
Rejestracja: czwartek 20 wrz 2012, 21:16

Post autor: KamilD »

musiał złożyć tylko oświadczenie że przedłuży do końca trwania umowy
Dokładnie, wtedy gdy przedłużając okaże się, że i tak nie starcza ona na czas obowiązywania umowy.
... nie wiem, nie wiem po co, lubię chodzić ciemną nocą, ciemną nocą chodzić w ciemny las ...
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105127
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Wujek Tułowice pisze:musiał złożyć tylko oświadczenie że przedłuży do końca trwania umowy
A co by się stało, gdyby nie przedłużył?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
KamilD
początkujący
początkujący
Posty: 46
Rejestracja: czwartek 20 wrz 2012, 21:16

Post autor: KamilD »

Jeśli istnieje groźba nie wywiązania się z ustaleń, najlepiej wpisać taki wymóg do umowy na podstawie art. 36 ust. 1 pkt 16 ustawy Pzp i potem chyba lecimy z kar umownych. Tak na zdrowy rozum. Choć nie jestem spec. od zamówień publicznych.
... nie wiem, nie wiem po co, lubię chodzić ciemną nocą, ciemną nocą chodzić w ciemny las ...
AnnaSara77
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2011, 22:10
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: AnnaSara77 »

Dziękuje za odpowiedzi i wytłumaczę sytuację. Przetarg był w grudniu i OC wazne było do stycznia 5. Przedłużyłam umowę ale od 15 stycznia na rok czasu a podpisuję umowę za kilka dni, czyli załóżmy 18. chodzi mi o to, czy mogą żądać ode mnie umowy OC z zachowaniem ciągłości czyli ważnej od 5 stycznia bo oczywiście według mnie, nie ma zasadności ale róznie to bywa...
Awatar użytkownika
Wujek Tułowice
leśniczy
leśniczy
Posty: 614
Rejestracja: niedziela 29 sie 2010, 23:05
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Post autor: Wujek Tułowice »

Piotrek pisze:
Wujek Tułowice pisze:musiał złożyć tylko oświadczenie że przedłuży do końca trwania umowy
A co by się stało, gdyby nie przedłużył?
Tego nie wiem, na pewno złamałby pisemne zobowiązanie.
Awatar użytkownika
77forest
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 287
Rejestracja: wtorek 04 paź 2011, 12:31
Lokalizacja: Polska

Post autor: 77forest »

AnnaSara77 pisze:czy mogą żądać ode mnie umowy OC z zachowaniem ciągłości
nie powinni, ale by to stwierdzić trzeba by prześledzić zapisy w SWIZ konkretnego n-ctwa. :]
Przypuszczam że wymóg posiadania polisy OC był na dzień otwarcia ofert i ewentualnie na dzień podpisania umowy i czas potrzebny na wykonie umowy.
Przecież składając ofertę nie jesteś pewna, że ta będzie najkorzystniejsza i wygra postępowanie.
Po co ciągłość polisy skoro nie pracujesz w tym okresie ? :)
Piotrek pisze:A co by się stało, gdyby nie przedłużył?
A to zależy od zapisów w SWIZ? - przypuszczam że nic :lol:
Awatar użytkownika
darkside
początkujący
początkujący
Posty: 197
Rejestracja: czwartek 03 lip 2008, 10:26
Lokalizacja: z daleka

Post autor: darkside »

Polisa musi być przedstawiona w dniu podpisania umowy więc jeżeli opłaciłaś ją przed to nie ma sprawy. Każdy startujący składa oświadczenie że akceptuje warunki umowy i SIWZ. W dniu podpisania umowy można mieć polisę, która kończy się za miesiąc. Wtedy trzeba złożyć kolejną polisę po wygaśnięciu poprzedniej. Nie wszystkie zamówienia w kraju obejmują okres roku- są dłuższe i krótsze- firma ma mieć polisę ważną przez czas trwania umowy- brak takiej polisy jest podstawą do rozwiązania umowy.
AnnaSara77
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2011, 22:10
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: AnnaSara77 »

Dziękuje bardzo za wszystkie odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105127
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

AnnaSara77 pisze:Dziękuje bardzo za wszystkie odpowiedzi.
Jako założycielka tematu najlepiej podziękujesz klikając "Pomógł" przy odpowiedziach, które uznasz za wartościowe :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ