Nagroda jubileuszowa w LP

Pieniądze nie tylko w lasach są ważne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Driada
leśniczy
leśniczy
Posty: 794
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 20:41
Lokalizacja: Puszcza Drawska

Powrót tematu....

Post autor: Driada »

W Newsletterze LP piszą co następuje:
" Możliwość zaliczenia okresów pracy poza Lasami Państwowymi oraz okresu studiów do stażu pracy uprawniającego do nagrody jubileuszowej – w przypadku pracowników, którzy do tej pory nie nabyli tego uprawnienia."
Zadecydowano o tym 20 III 2017 r. i wejdzie w życie po zarejestrowaniu tychże zmian...
I teraz pytania:
1) Mozliwość zaliczenia - to obowiązuje czy czy to tylko widzimisię pracodawcy "Tego lubię to mu dam, a tego nie, to mu studiów nie zaliczę.. niech poczeka"
2) Pierwsza jubileuszówka zgodna z PUZP to 15 lat - mi akurat te 15 lat wypada.... i co - kiedy mam oczekiwać jej otrzymania? Co to jest za data brana pod uwagę jako dzień wypłaty jubileuszówki? Data zaczęcia studiów? data zaczęcia pracy w LP? Data rozpoczęcia pracy w aktualnym zakładzie pracy? Data wynikająca z... no właśnie - z czego?
Pytam, bo zgodnie z PUZP wypłata nagrody musi sie odbyć najpóźniej w ostatnim dniu obowiązywania nagrody (czy jakoś podobnie jest o zapisane w PUZP)
3) Czy jeśli mam Umowę na czas określony to - trywialnie rzecz ujmując - nalezy mi się?
I ostatnie pytanie:
4) Czy czas urlopu macierzyńskiego kiedy to pozostałam w stosunku pracy także jest wliczony do czasu zatrudnienia, czy też wręcz przeciwnie - 1,5 roku muszę jeszcze poczekać na jubileuszówkę o która tyle hałasu? :)
Za odpowiedzi oparte na przepisach, z zycia wzięte, a nie "bo mi się wymyśliło i muszę coś napisać, byle co-ale by było" dziękuję :)
- Co ci się stało?! - zawołał z przestrachem Puchatek, patrząc na zesztywniałego Kłapouchego.
- Ciii... - szepnął Kłapouchy -
zachciało mi się skakać. Czekam aż mi przejdzie...
Grzybek
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: sobota 25 cze 2011, 11:21
Lokalizacja: polska

Post autor: Grzybek »

Witam.
Ja też mam pytanie.
Czy osoby, które pracowały w innym zakładzie pracy przed LP - też skorzystają na tej zmianie?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5588
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

Więcej na ten temat w kwietniowym „Głosie Lasu”
to poczekajmy chwilę :)
borowiak

Post autor: borowiak »

Wiele odpowiedzi w newsletterze :)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170006
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

A jakbyś zinterpretował cytat zamieszczony przez Driadę?
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Grzybek
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: sobota 25 cze 2011, 11:21
Lokalizacja: polska

Post autor: Grzybek »

Uważam, że powrócimy do dawnych czasów, kiedy wszystkim wypłacano - nie ważne gdzie przed LP pracował.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105092
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Grzybek pisze:Uważam, że powrócimy do dawnych czasów, kiedy wszystkim wypłacano - nie ważne gdzie przed LP pracował.
A były takie czasy? Bo za "moich czasów" tylko tym, którzy pracowali w branżach pokrewnych. :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Grzybek
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: sobota 25 cze 2011, 11:21
Lokalizacja: polska

Post autor: Grzybek »

Był to 1994 rok - jeszcze wtedy dostawali wszyscy. Później ok 2000 roku było już tak jak napisałeś ,,POKREWNE"
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Znowu mieszają. Mi przez poprzednie manewry wyparowała jubleuszówka za 20 lat ;/
Awatar użytkownika
motyl1974
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1927
Rejestracja: poniedziałek 01 paź 2007, 20:10
Lokalizacja: z mazowsza

Post autor: motyl1974 »

Driada pisze:Czy czas urlopu macierzyńskiego kiedy to pozostałam w stosunku pracy także jest wliczony do czasu zatrudnienia
jest wliczony do czasu zatrudnienia :)
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5588
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

Skoro wszystko wiadomo, to ma pytanie wg dotychczasowych zasad jubileusz wychodzi w 2019
wg nowych zasad minął w 2015 ...i co teraz ?
rutas
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2295
Rejestracja: sobota 15 gru 2007, 18:35
Lokalizacja: polska

Post autor: rutas »

Życie bywa brutalne! Straciłeś. :(
Trwajmy przy swoich przekonaniach!
Awatar użytkownika
Skumbria
wiceminister
wiceminister
Posty: 36268
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 07:03
Lokalizacja: w drodze

Post autor: Skumbria »

rutas pisze:Życie bywa brutalne! Straciłeś. :(
niemożliwe :roll: ewentualnie przesunął się termin świadczenia np. o rok ... tak z darzyło się i u nas u 2 osób .. gdy przechodzono z wyliczeń... inne lata pracy poza LP obliczone od płacy minimalnej + lara pracy w LP obliczone ustalonej stawki wsp. płac..
Życie wymaga celnego oka i twardej ręki. http://www.solidarnosc.org.pl/
A gnębiciele naszego Narodu "Umacniają się w złym zamiarze, zamyślają potajemnie zastawić sidła i mówią sobie:Któż nas zobaczy i zgłębi nasze tajemnice?"
Rota https://www.youtube.com/watch?v=o_VL6ZYv2bE
https://youtu.be/r71UOZHy140
Awatar użytkownika
Skumbria
wiceminister
wiceminister
Posty: 36268
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 07:03
Lokalizacja: w drodze

Post autor: Skumbria »

Driada pisze:W Newsletterze LP piszą co następuje:
" Możliwość zaliczenia okresów pracy poza Lasami Państwowymi oraz okresu studiów do stażu pracy uprawniającego do nagrody jubileuszowej – w przypadku pracowników, którzy do tej pory nie nabyli tego uprawnienia."
Zadecydowano o tym 20 III 2017 r. i wejdzie w życie po zarejestrowaniu tychże zmian...
I teraz pytania:
1) Mozliwość zaliczenia - to obowiązuje czy czy to tylko widzimisię pracodawcy "Tego lubię to mu dam, a tego nie, to mu studiów nie zaliczę.. niech poczeka"
2) Pierwsza jubileuszówka zgodna z PUZP to 15 lat - mi akurat te 15 lat wypada.... i co - kiedy mam oczekiwać jej otrzymania? Co to jest za data brana pod uwagę jako dzień wypłaty jubileuszówki? Data zaczęcia studiów? data zaczęcia pracy w LP? Data rozpoczęcia pracy w aktualnym zakładzie pracy? Data wynikająca z... no właśnie - z czego?
Pytam, bo zgodnie z PUZP wypłata nagrody musi sie odbyć najpóźniej w ostatnim dniu obowiązywania nagrody (czy jakoś podobnie jest o zapisane w PUZP)
3) Czy jeśli mam Umowę na czas określony to - trywialnie rzecz ujmując - nalezy mi się?
I ostatnie pytanie:
4) Czy czas urlopu macierzyńskiego kiedy to pozostałam w stosunku pracy także jest wliczony do czasu zatrudnienia, czy też wręcz przeciwnie - 1,5 roku muszę jeszcze poczekać na jubileuszówkę o która tyle hałasu? :)
Za odpowiedzi oparte na przepisach, z zycia wzięte, a nie "bo mi się wymyśliło i muszę coś napisać, byle co-ale by było" dziękuję :)
a nie lepiej zapytać wprost sygnatariuszy takiego ustalenia ? I mam nadzieję,że w SILPie jest już wreszcie porządny kalkulator do tego typu obliczeń :)
Życie wymaga celnego oka i twardej ręki. http://www.solidarnosc.org.pl/
A gnębiciele naszego Narodu "Umacniają się w złym zamiarze, zamyślają potajemnie zastawić sidła i mówią sobie:Któż nas zobaczy i zgłębi nasze tajemnice?"
Rota https://www.youtube.com/watch?v=o_VL6ZYv2bE
https://youtu.be/r71UOZHy140
Grzybek
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: sobota 25 cze 2011, 11:21
Lokalizacja: polska

Post autor: Grzybek »

Skumbria - masz rację! TAK BYŁO
trzezwylesnik
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 360
Rejestracja: piątek 23 sie 2013, 15:16

Post autor: trzezwylesnik »

Jest wielu leśników, którzy studiowali 10 lat w trybie dziennym:)
Awatar użytkownika
rutbekia
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 17305
Rejestracja: poniedziałek 24 sie 2009, 08:51
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: rutbekia »

Spokojna głowa, za lenistwo nie dopłacą. Doliczą tyle ile przewidywał tryb studiów :)
Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty.(Frank Zappa)
trzezwylesnik
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 360
Rejestracja: piątek 23 sie 2013, 15:16

Post autor: trzezwylesnik »

E tam lenistwo...wytrwałość;)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105092
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

rutbekia pisze:za lenistwo nie dopłacą
10 lat studiów to nie lenistwo tylko rozsądne planowanie czasu... :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Skumbria pisze:
rutas pisze:Życie bywa brutalne! Straciłeś. :(
niemożliwe :roll:
A jednak. Pierwsza za 15 lat wg starych zasad, druga za 20 lat według nowych zasad była tą za 15, a ta została już wzięta :P i na kolejną trzeba było czekać lat 10 :lol:
ODPOWIEDZ