Futer z norek nie będzie

Zagadnienia z szeroko pojętej ekologii, przyrody, środowiska i biologii...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77845
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Futer z norek nie będzie

Post autor: drwalnik »

... Holenderski Senat zatwierdził całkowity zakaz hodowli norek na futro od roku 2024. Holandia jest trzecim na świecie producentem futer z tych zwierząt ... całość ...
ivar
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1883
Rejestracja: wtorek 20 lut 2007, 08:19
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: ivar »

Dobre dobre, i teraz zamiast trzymać zwierzaki w miarę kontrolowanych warunkach, Chińczycy będą je hodować własnymi metodami i zabijać drewnianym kołkiem. Dodatkowo w warunkach sztucznie obniżonej konkurencji.
Jeśli tak ma wyglądać dbanie o dobro zwierząt, to proponuje sobie odpuścić.
Nie poluje się po to by zabijać.
Zabija się, bo bierze się udział w POLOWANIU.
Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

ivar pisze:Jeśli tak ma wyglądać dbanie o dobro zwierząt, to proponuje sobie odpuścić.
aaaa bo głupie baby powinny sobie odpuścić 8) ..gdyby nie było popytu ....... odziewanie się w tego typu okrycia to chyba leczenie własnych kompleksów ...taki Ferrary dla faceta ;)
per aspera ad astra
.....carpe diem....
Awatar użytkownika
magda55
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16544
Rejestracja: środa 22 mar 2006, 16:24
Lokalizacja: krakow

Post autor: magda55 »

Dronia, norek nie mam, ale mam po babci futerko z kóz jakichś tam górskich (kaukazkich podobno)
No i ..... zaden polar, zadne termokosmiczne technologie nie umywają się do niego.

Leciutkie, cieplutko w nim, ale nie gorąco czy to -2, czy -25. Miłe w dotyku i .... och i ach.

Jeżeli takie są futra z norek ( a podejrzewam, że tak) to się nie dziwię popytowi.

I jeszcze jedno - zanim te moje polarki i sztuczne futra innych ( bo ja nie mam i nie będę mieć sztucznego) się rozłożą, moje na którymś tam pokoleniu kózek biegać będzie :P ( podszewka jedwabna - też się rozłoży bez trucia, nie wiem co z haftkami. Ale żelazne są to rdza zeżre :lol: )

A i powiedz mi czy sztuczne futro 2 pokolenia wytrzyma i jeszcze dość elegancko będzie wyglądać po ponad 50 latach używania ??
Dobry humor nie załatwi wszystkiego ale wkurzy tyle osób, że warto go mieć :)
Awatar użytkownika
MartaBaranowska
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16534
Rejestracja: wtorek 11 lis 2008, 23:18
Lokalizacja: Nowiny

Post autor: MartaBaranowska »

magda55 dokładnie... jest w tym racja
Put some fun between your legs
-ride a horse :mrgreen:
tę burzę włosów każdy zna, przy ustach dłoni chwiejny gest tak to Boska, Boska Rabanowska jest
szeliniak
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1538
Rejestracja: środa 15 kwie 2009, 13:46
Lokalizacja: z lasu

Post autor: szeliniak »

Żeby wyprodukować sztuczny erzac jak bardzo musiano zasr.. środowisko. Ale o tym już nawiedzeni ekoteroryści nie wspominają bo dostali kasę od trucicieli a nie od hodowców norek. ;/
Pozdrawiam,
SZELINIAK
Awatar użytkownika
lis22
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1764
Rejestracja: czwartek 11 sty 2007, 13:47
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: lis22 »

szeliniak pisze:Żeby wyprodukować sztuczny erzac jak bardzo musiano zasr.. środowisko. Ale o tym już nawiedzeni ekoteroryści nie wspominają bo dostali kasę od trucicieli a nie od hodowców norek. ;/
Hmmm ... :
O obecności fermy zwierząt futerkowych z dużej odległości ostrzega smród. Śmierdzą brudne zwierzęta, ich odchody, a często też rozkładające się ciała padłych lub oskórowanych zwierząt (w niektórych fermach wykorzystuje się je jako paszę). Nic dziwnego: wspomniany raport NIK mówi o powszechnym braku umów na odbiór padłych zwierząt i nieprzestrzeganiu procedur postępowania z trupami oraz z odchodami zwierząt. A jest tego sporo, bo np. jedna hodowla norek to często kilkadziesiąt tysięcy zwierząt.

Odchody z ferm to bomba ekologiczna zatruwająca glebę i wody gruntowe. A ucieczki norek amerykańskich powodują zachwianie równowagi ekologicznej. W zeszłej kadencji Sejmu hodowcy norek wylobbowali w Ministerstwie Rolnictwa, by norkę amerykańską skreślić z listy gatunków obcych, dzięki czemu ferm nie objęły ostrzejsze przepisy.
http://wyborcza.pl/1,75478,12880186,Krw ... z2EOCnb8tH
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105196
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

lis22 pisze:Hmmm ... :
Chemia niezbędna do produkcji sztucznego futerka też śmierdzi i truje. Różnica jet taka, że gówna i odpady z fermy futerkowej są częścią naturalnego środowiska planety a odpady chemiczne człowiek wprowadza w to środowisko sztucznie. I to, że śmierdzą owe odpadki naturalne jest objawem żerowania na nich wielkiej ilości żywych organizmów. Natomiast smród odpadków chemicznych świadczy wyłącznie o dużym stężeniu związków lotnych...
lis22 pisze:Odchody z ferm to bomba ekologiczna zatruwająca glebę i wody gruntowe.
Twoja codzienna porcja śmieci z Twojego własnego domu jest dla środowiska o wiele bardziej niebezpieczna bombą...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
lis22
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1764
Rejestracja: czwartek 11 sty 2007, 13:47
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: lis22 »

Powiedz mi tylko jedno: po co Ci sztuczne futra?

zarówno naturalne jak i sztuczne futra są nam zbędne, jest wiele materiałów zastępczych.
Awatar użytkownika
magda55
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16544
Rejestracja: środa 22 mar 2006, 16:24
Lokalizacja: krakow

Post autor: magda55 »

Napisałam sążnistego posta, ale ..... mądry wie o co chodzi , a lisa i tak nie przekonam :wink:
Dobry humor nie załatwi wszystkiego ale wkurzy tyle osób, że warto go mieć :)
Awatar użytkownika
lis22
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1764
Rejestracja: czwartek 11 sty 2007, 13:47
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: lis22 »

magda55 pisze:mądry wie o co chodzi
Takich to na tym forum niedostatek, lub są w recesji ;)
Diana
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4287
Rejestracja: poniedziałek 29 maja 2006, 16:39
Lokalizacja: z lasu

Post autor: Diana »

lis22 pisze:
magda55 pisze:mądry wie o co chodzi
Takich to na tym forum niedostatek, lub są w recesji ;)
Tak lisku, bez ciebie to forum intelektualnie utonie :P

Też jestem przeciwko futrom ze zwierząt hodowanych w tym celu, ale futro z drapieżników, które strzelamy należy wykorzystać.
sorry Polsko
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105196
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

lis22 pisze:jest wiele materiałów zastępczych.
Oj tak. Jak widać jest ich zbyt wiele...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ