Nowe wzory umundurowania

Prawo pracy, prawo karne, zmiany w ustawodawstwie w LP...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dziennikarz
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: czwartek 06 wrz 2012, 15:41
Lokalizacja: polska

Nowe wzory umundurowania

Post autor: dziennikarz »

Witam.
Czy wiadomo coś na temat nowych mundurów? Temat szalał kiedyś a tu cisza.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169494
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Zdaje się, że sprawa wzięła i padła. Choć może i dobrze, bo te zaprezentowane przez grupę projektantów, były, delikatnie mówiąc - dziwne.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Ferguson
leśniczy
leśniczy
Posty: 883
Rejestracja: sobota 12 maja 2007, 20:12
Lokalizacja: jestem z miasta

Post autor: Ferguson »

Ostania konkretna wiadomość jaką czytałem na ten temat, to jeden z pierwszych wywiadów z nowym dyr. gen. , który pytany o nowe mundury odpowiedział, że stare są OK.
Lasy Państwowe-A family company
dziennikarz
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: czwartek 06 wrz 2012, 15:41
Lokalizacja: polska

Post autor: dziennikarz »

Właśnie ostatnio słyszałem że w nowym roku mają być nowe, żeby punkty oszczędzać
Awatar użytkownika
Argon
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4576
Rejestracja: czwartek 13 sty 2011, 17:44
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: Argon »

Skoro ma być po staremu, to znaczy, że wyrzucono pieniądze w błoto. Odzież terenowa po kilku praniach nadaje się do kosza. Należałoby zmienić przynajmniej jakość materiału. Generalny cwaniakuje, bo pewnie nigdy nie chodzi w tych "plamiakach", wypłowiałych zresztą po praniu. Fajnie wyglądały spodnie bojówki, polo i czapka (projekt).
... czasami mam wrażenie, że przeciętny Polak uważa, że jak jego sąsiad złamie nogę, to jemu się będzie lepiej chodzić. Kayah
Awatar użytkownika
Ferguson
leśniczy
leśniczy
Posty: 883
Rejestracja: sobota 12 maja 2007, 20:12
Lokalizacja: jestem z miasta

Post autor: Ferguson »

Materiał na spodnie to faktycznie szmata, szybko płowieją. Trzeba ciągle nowe spodnie pobierać, bo te półroczne są co prawda całe, nieporwane, ale nadają wizerunek sybiraka.
Lasy Państwowe-A family company
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Ostatnio przeglądałem składy z ciuchami dla leśników i były "stare" ciuchy i zaznaczone nowe, z nowym wzorem.I np. w owych sklepach znalazłem taką wzmiankę:
Pozycje zaznaczone kolorem czerwonym uwzględniają zmiany wprowadzone zarządzeniami dyrektora generalnego LP nr 44 z dnia 14 maja 2012 r. i nr 54 z dnia 06 lipca 2012 r. w sprawie zmian w dokumentacji techniczno-technologicznej dla niektórych przedmiotów mundurów leśnika.
Przeglądałem zarządzenia Dyr. Generalnego i tam jak rozumiem nie nowe wzory, a kroje ciuchów. Szukałem coś dokładniej, ale nic więcej nie znalazłem.
Chciałbym zobaczyć jakiś nowe zmiany, ma ktoś może rysunki lub zdjęcia ??
Jest to stary błąd, na tym utrzymywanie lasu zasadzać, żeby żadnego drzewa nie tykać. Każda rzecz w przyrodzie ma swój kres, do którego przyszedłszy, trwa czas niejaki w dobrym stanie, ten przebywszy, psuć się musi. Drzewo przestarzałe staje się niezdatnym i próżno miejsce zalega: trzeba go więc w czasie doskonałej jego pory wycinać, ale w tym wycinaniu tak poczynać roztropnie, żeby aktualna korzyść dalszej nie przeszkadzała.
Ignacy Krasicki
Atlas
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4243
Rejestracja: wtorek 10 lut 2009, 22:20
Lokalizacja: z duszy leśnej

Post autor: Atlas »

Ferguson pisze:Materiał na spodnie to faktycznie szmata, (...) nadają wizerunek sybiraka.
Założę się o flaszkę, że nowe tak samo jak obecne będą robione niby na podstawie tego samego zarządzenia, ale będą w różnych odcieniach.
Mnie wkurza do bólu poczet sztandarowy, delegacja na pogrzebie i każdy ma inny odcień tego samego munduru.
Co to ma być mundur czy jego parodia... ile jeszcze lat tak będzie?
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Atlas pisze:Mnie wkurza do bólu poczet sztandarowy, delegacja na pogrzebie i każdy ma inny odcień tego samego munduru.
Może kolor traci na intensywności z biegiem czasu i liczby prań?
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169494
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Atlas pisze:Co to ma być mundur czy jego parodia...
A czy gdziekolwiek poza naszą firmą widziałeś mundur w formie jednorzędowej marynarki? Dla mnie to nie jest mundur, tylko zielony garnitur z doszytymi dystynkcjami.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
bromarek
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6102
Rejestracja: poniedziałek 24 mar 2008, 23:58
Lokalizacja: Las Palmas

Post autor: bromarek »

Sten pisze:A czy gdziekolwiek poza naszą firmą widziałeś mundur w formie jednorzędowej marynarki? Dla mnie to nie jest mundur, tylko zielony garnitur z doszytymi dystynkcjami.
Może trzeba w końcu przestać podniecać się patosem i porównywać do służb mundurowych. Nie mamy żadnych przywilejów służb mundurowych więc nie nazywajmy naszych ubiorów mundurami. Służba drogowa jakoś nie robi z tego tytułu problemów a to też służba. Ubrania służbowe powinny być wygodne, z dobrych materiałów i przyjemne dla oka i to wystarczy.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169494
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

bromarek pisze:Może trzeba w końcu przestać podniecać się patosem i porównywać do służb mundurowych.
Ano właśnie, czyż nie lepszy byłby tzw. uniform korporacyjny?
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
dziennikarz
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: czwartek 06 wrz 2012, 15:41
Lokalizacja: polska

Post autor: dziennikarz »

Ostatni projekt nawiązywał właśnie do stroju bardziej korporacyjnego niż munduru.
Atlas
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4243
Rejestracja: wtorek 10 lut 2009, 22:20
Lokalizacja: z duszy leśnej

Post autor: Atlas »

Może kolor traci na intensywności z biegiem czasu i liczby prań?
Gabardyny nigdy nie prałem. Po paru miesiącach spróbuj dopasować kolorystycznie drugą parę spodni do gabardyny....
Porównaj odcienie mundurowych kurtek na jakiejś uroczystości ... wygląda to żałośnie.
Trzech leśników koło siebie i każdy w innym odcieniu choć ten sam krój.
Sten pisze:to nie jest mundur, tylko zielony garnitur z doszytymi dystynkcjami.
Też tak uważam.
nie nazywajmy naszych ubiorów mundurami. (...) Ubrania służbowe powinny być wygodne, z dobrych materiałów i przyjemne dla oka i to wystarczy.
:beer:
Awatar użytkownika
acer_75
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2813
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 10:12
Lokalizacja: Bory

Post autor: acer_75 »

Atlas pisze:......
Mnie wkurza do bólu poczet sztandarowy, delegacja na pogrzebie i każdy ma inny odcień tego samego munduru.
Co to ma być mundur czy jego parodia... ile jeszcze lat tak będzie?
e'tam odcień munduru...... wystarczy spojrzeć na ....buty ;)
Atlas
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4243
Rejestracja: wtorek 10 lut 2009, 22:20
Lokalizacja: z duszy leśnej

Post autor: Atlas »

acer_75 pisze:e'tam odcień munduru......
To świadczy o korporacji/firmie/organizacji
i dalej pozostaje żałosne.... bo przy największej staranności nie mam szans wyglądać jak kolega obok.
acer_75 pisze:buty
to problem narodowy :lol:
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169494
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Atlas pisze:przy największej staranności nie mam szans wyglądać jak kolega obok.
Gdyby szyła jedna firma dla całej firmy nie byłoby tego problemu. Cóż z tego, że gramatura materiału jest określona, jak pochodzi z różnych tkalni.
acer_75 pisze:wystarczy spojrzeć na ....buty ;)
Nie zdarzyło mi się, coby obaczyć choć podobne wzory i odcienie. Tak na marginesie - dodałbym jeszcze do tego skarpetki ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Atlas
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4243
Rejestracja: wtorek 10 lut 2009, 22:20
Lokalizacja: z duszy leśnej

Post autor: Atlas »

Sten pisze:Gdyby szyła jedna firma dla całej firmy nie byłoby tego problemu.
Sorry, flagi narodowe szyją różne firmy i dają radę przestrzegać ustalony w ustawie odcień, który precyzyjnie tam określono. Nie robię tu problemu z nielicznych odstępstw.
My ubieramy się w jednym i tym samym sklepie, więc choć w tej dyrekcji wszyscy powinni mieć mundury z tego samego materiału ... dalej pytam w czym problem?
Producenci tego materiału mogą być różni.
Kolor munduru, jego odcień i krój musi być ten sam! Jeśli nie jest, to zakończmy tę farsę.
W cywilnym ciuszku też dam radę ...
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Odcień, odcieniem, ale buty są największym problemem dla leśników. Jak mają buty wizytowe, brązowe to jak najbardziej pasuje i jest odpowiednie. Już mogę przymknąć oko na czarne, ale wizytowe. Jednak zdarza się bardzo często ( i wśród wysokiego kierownictwa), gdzie do munduru są zakładane buty terenowe z goretexu ( sic ;/ ) i widziałem też sandały do munduru w dodatku w skarpetkach. :lol:
Dużo kadry tej starszej mają jeszcze stare wzory mundurów (z czterema kieszeniami i trzema guzikami ) w dodatku guziki z orzełkiem bez korony...
Rzuca się w oczy dowolność przyszywania dystynkcji, przyjrzyjcie się kto, gdzie w jakiej odległości ma na klapie.
Podobnie inne mundury osób idących ze sztandarami. Czy nie lepiej ujednolicić ?? Mają taką (nie wiem jak nazwać) przepaskę białą idącą od szyi do bioder i wszywkę z logo LP i napis "Służba leśna". To mi się podoba :)
Jest to stary błąd, na tym utrzymywanie lasu zasadzać, żeby żadnego drzewa nie tykać. Każda rzecz w przyrodzie ma swój kres, do którego przyszedłszy, trwa czas niejaki w dobrym stanie, ten przebywszy, psuć się musi. Drzewo przestarzałe staje się niezdatnym i próżno miejsce zalega: trzeba go więc w czasie doskonałej jego pory wycinać, ale w tym wycinaniu tak poczynać roztropnie, żeby aktualna korzyść dalszej nie przeszkadzała.
Ignacy Krasicki
lastel

Post autor: lastel »

A może tak zrzucić mundury :) . Co to my formacja paramilitarna , a może w najmniejszym stopniu mundurowa :lol:
ODPOWIEDZ