Nowe wzory umundurowania

Prawo pracy, prawo karne, zmiany w ustawodawstwie w LP...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kurdesz
początkujący
początkujący
Posty: 192
Rejestracja: poniedziałek 21 lis 2011, 21:05
Lokalizacja: z lepszych czasów

Post autor: kurdesz »

Atlas! Dołącz fotografię ze swoimi propozycjami
Awatar użytkownika
bromarek
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6102
Rejestracja: poniedziałek 24 mar 2008, 23:58
Lokalizacja: Las Palmas

Post autor: bromarek »

Atlas pisze:Smutne było, gdy w wojsku pijany sierżant niedbałego obwiesia od gajowych wyzywał, ale powyższa fotka pokazuje, że niesłusznie się wówczas irytowałem.
Widocznie taki wygląd to taka nasza wiekowa tradycja :lol:
Awatar użytkownika
Szarlej
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2120
Rejestracja: piątek 26 lis 2004, 00:00

Post autor: Szarlej »

Dla mnie, leśnego prola nie ma znaczenia jak wyglądają w wyjściowych wdziankach jacyś anonimowi goście. Grzeje mnie też jak wyglądam w swojej przydziałówce ubieranej góra raz na rok. Pracę świadczę w krzakach przy klupie i do takiej pracy ubranie mnie interesuje.
Awatar użytkownika
Argon
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4576
Rejestracja: czwartek 13 sty 2011, 17:44
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: Argon »

Szarlej pisze:Dla mnie, leśnego prola nie ma znaczenia jak wyglądają w wyjściowych wdziankach jacyś anonimowi goście
A powinno mieć, bo jak nas widzą - tak nas opisują. Później dziwimy się, że ktoś niechlujny jest pogardliwie nazywany gajowym
Szarlej pisze:Grzeje mnie też jak wyglądam w swojej przydziałówce ubieranej góra raz na rok
Jest Ci obojętne to, że postronny widz może na Twój widok pomyśleć lub powiedzieć znajomym o Tobie - fleja? To, że zakładasz mundur raz w roku, nie może usprawiedliwiać takiego (patrz wyżej) podejścia do tematu
Szarlej pisze:Pracę świadczę w krzakach przy klupie i do takiej pracy ubranie mnie interesuje
Mnie również bardzo interesuje "takie" ubranie
... czasami mam wrażenie, że przeciętny Polak uważa, że jak jego sąsiad złamie nogę, to jemu się będzie lepiej chodzić. Kayah
sosnowik
leśniczy
leśniczy
Posty: 665
Rejestracja: wtorek 25 lip 2006, 16:03

Post autor: sosnowik »

Argon pisze:A powinno mieć, bo jak nas widzą - tak nas opisują. Później dziwimy się, że ktoś niechlujny jest pogardliwie nazywany gajowym
Dyrektor generalny o wizerunku Lasów Państwowych:
"Wielu z naszych pracowników jest świetną wizytówką LP, szczególnie w lokalnych społecznościach".
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2627
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Mundur jest też naszym narzędziem i pamiętajmy o tym . Wizerunek to jedna z podstawowych narzędzi w kontaktach międzyludzkich . Ja szanuję obecny mundur, bo miałem poprzedni , nie wspominając o sortach do pracy w terenie . Przez pewien czas ale i dzisiaj wojsko czy policja zazdrości nam sortów .
Atlas
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4243
Rejestracja: wtorek 10 lut 2009, 22:20
Lokalizacja: z duszy leśnej

Post autor: Atlas »

kurdesz pisze:Atlas! Dołącz fotografię ze swoimi propozycjami
Zasadniczo nie znam się na projektowaniu odzieży, a mundurów w szczególności.
Nie sądzę też, by jakiś leśnik mógł zrobić to profesjonalnie... jednak przypuszczam, że leśnicy zajmą się tym i to mnie martwi.

Mogę jedynie dołączyć fotografię kogoś w wyprasowanym, dopasowanym i schludnym mundurze.... tylko po co?

Mogę też wyrazić swój osobisty zachwyt do rogatywki (kiedyś miałem w rękach taką z leśnymi motywami i podobno była częścią munduru leśnika)
Mogę też westchnąć do dawnego kroju (na plecach), po którym z daleka wiedziałem, że przedemną stoi leśnik.

Najważniejsze jest, by mundur był rozpoznawalny dla osób niezwiązanych z branżą/formacją.

Poprawka, najważniejsze jest, by mundur był szanowany przez noszącego, by w mundurze wyglądać jak człowiek, nie jak łajza.
Awatar użytkownika
Szarlej
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2120
Rejestracja: piątek 26 lis 2004, 00:00

Post autor: Szarlej »

Argon pisze:Jest Ci obojętne to, że postronny widz może na Twój widok pomyśleć lub powiedzieć znajomym o Tobie - fleja?
Jaki postronny widz. Wyjsciówkę ubieram jak muszę. Czyli w ramach wypełniania obowiązków najemnego pracownika wraz z innymi mi podobnymi. A wtedy niczym się od nich nie różnię :roll: :lol:
Awatar użytkownika
księgowy w LP
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3116
Rejestracja: czwartek 14 lut 2008, 21:33
Lokalizacja: xx

Post autor: księgowy w LP »

Atlas pisze:Ja zaproponowałem zwrot pobranej kasy na mundur, który jest noszony jak łach
to teraz zostaniesz znienawidzony i poddany torturom :D jak śmiesz :wink: w ogóle mieć takie pomysły?? leśnik i zwrot kasy?? :lol: leśnik wygląda jak wygląda bo nie ma ekwiwalentu za prasowanie i schludny wygląd :) stąd nie ma zamiaru wyglądać jak człowiek
Szarlej pisze:Dla mnie, leśnego prola nie ma znaczenia jak wyglądają w wyjściowych wdziankach jacyś anonimowi goście.
dokładnie tak samo jak dla tego anonimowego gościa nie ma znaczenia jak wygląda ten leśny cytuję "prol" :)
a jak będziemy mieli takie podejście do wszystkiego to zawsze będzie tak jak jest
Szarlej pisze:Pracę świadczę w krzakach przy klupie i do takiej pracy ubranie mnie interesuje.
mowa była o pracownikach DT :) i Ci świadczą pracę nie w krzakach ale w swoich miejscach i tak jak wyglądają to są wizytówką LP, a podobno to sól ziemi :P oczywiście według nich :lol: i jak słyszę od jednego lub drugiej, że "nie mam obowiązku noszenia sortów mundurowych" to mi się nóż w kieszeni otwiera
tylko dziwnie, że jedno z drugim ma obowiązek ubrać synka, córkę lub żonę i męża, ale jak mają wyglądać jak człowiek to już to nie należy do ich obowiązku
Kuna lesna pisze:Mundur jest też naszym narzędziem
no właśnie tak, więc dlaczego jeden z drugą nie używa/nie korzysta z tego narzędzia w pracy?? może im nie jest potrzebne ??
dziwi mnie tylko podejście szefostwa...ale na dziś lepiej żebym tego nie komentował :lol:
Atlas
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4243
Rejestracja: wtorek 10 lut 2009, 22:20
Lokalizacja: z duszy leśnej

Post autor: Atlas »

księgowy w LP pisze:dziwi mnie tylko podejście szefostwa..
I popatrz co to się porobiło ... "wycieracze krzaków" proszą swych wysokich przełożonych by zaczli wyglądać jak ludzie
Awatar użytkownika
acer_75
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2813
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 10:12
Lokalizacja: Bory

Post autor: acer_75 »

księgowy w LP pisze: mowa była o pracownikach DT :) i Ci świadczą pracę nie w krzakach ale w swoich miejscach i tak jak wyglądają to są wizytówką LP....
jako pracownik DT dokładnie się z Tobą zgadzam :)
księgowy w LP pisze:......a podobno to sól ziemi :P oczywiście według nich :lol: ....
hmmm ;)
bartek81
początkujący
początkujący
Posty: 98
Rejestracja: piątek 29 cze 2012, 22:21
Lokalizacja: Dziki zachód

Post autor: bartek81 »

A ja jestem pracownikiem DT i niestety często bywam w większych krzakach, niż niejeden lesniczy (bo oni wysyłają w te największe podlesniczych). Zajmuje się stanem posiadania i mam obowiązek bywać na wszystkich zgłoszonych nam robotach geodezyjnych typu rozgraniczenia, wznowienia granic itp...
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2627
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

bartek81 pisze:A ja jestem pracownikiem DT i niestety często bywam w większych krzakach, niż niejeden lesniczy (bo oni wysyłają w te największe podlesniczych). Zajmuje się stanem posiadania i mam obowiązek bywać na wszystkich zgłoszonych nam robotach geodezyjnych typu rozgraniczenia, wznowienia granic itp...
A kto ci broni się przebrać w teren ? W Nadleśnictwie nie ma miejsca ?
Awatar użytkownika
Argon
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4576
Rejestracja: czwartek 13 sty 2011, 17:44
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: Argon »

Kuna lesna pisze:A kto ci broni się przebrać w teren ? W Nadleśnictwie nie ma miejsca ?
Przecież nie pisał, że w wyjściówce biega po krzakach. Pisał:
bartek81 pisze:często bywam w większych krzakach, niż niejeden lesniczy
... czasami mam wrażenie, że przeciętny Polak uważa, że jak jego sąsiad złamie nogę, to jemu się będzie lepiej chodzić. Kayah
Cetyniec24
początkujący
początkujący
Posty: 51
Rejestracja: niedziela 04 mar 2012, 17:04
Lokalizacja: Tuchola

Post autor: Cetyniec24 »

A czy któryś z Kolegów posiada może w formie elektronicznej katalog sortów mundurowych z podanymi pkt ile za co ? :)
Chodzi mi o Olsztyn ale myślę że inne zakłady oferują podobnie.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170038
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Olsztyn na swojej stronie podaje jedynie ceny poszczególnych sortów mundurowych:
http://www.zpuhlp.olsztyn.pl/main.php?f ... 0&liid=354
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
księgowy w LP
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3116
Rejestracja: czwartek 14 lut 2008, 21:33
Lokalizacja: xx

Post autor: księgowy w LP »

ale nie widzę tam ceny za noże, garnki, kosiarki, toporki i inne mudnurowe przydatne i należące się rzeczy
:lol: :lol:
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

księgowy w LP pisze:ale nie widzę tam ceny za noże, garnki, kosiarki, toporki i inne mudnurowe przydatne i należące się rzeczy
Chyba tylko w Waszej rdlp :)
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

A tematem są "Nowe wzory umundurowania"
Cetyniec24
początkujący
początkujący
Posty: 51
Rejestracja: niedziela 04 mar 2012, 17:04
Lokalizacja: Tuchola

Post autor: Cetyniec24 »

A czy ktoś może pamięta po ile pkt co było ? Np mundur zimowy, letni, polar, buty, koszule itd ? :)
ODPOWIEDZ