Nowe wzory umundurowania

Prawo pracy, prawo karne, zmiany w ustawodawstwie w LP...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
drwalniczek
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 300
Rejestracja: niedziela 21 gru 2008, 18:49
Lokalizacja: Pola, lasy, knieje

Post autor: drwalniczek »

Teo pisze:A ja lubiłem tą z metalowym okuciem daszka :)
Klasyka
Awatar użytkownika
Argon
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4576
Rejestracja: czwartek 13 sty 2011, 17:44
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: Argon »

Teo pisze:A ja lubiłem tą z metalowym okuciem daszka :)
Mi również tamta bardziej się podobała. Nie miałem okazji nosić takowej (byłem zbyt młody - ale to chyba dobrze :) ), ale pisałem już o tym, nosił taką czapkę mój tata. Nieodzownym elementem wyposażenia była również raportówka.
... czasami mam wrażenie, że przeciętny Polak uważa, że jak jego sąsiad złamie nogę, to jemu się będzie lepiej chodzić. Kayah
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5605
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

I nic nie stoi na przeszkodzie aby nowa też okucie miała.(listonosze vel doręczyciele takowe mają) Wystarczy wyciągnąć z Gołuchowa, lub innej szafy starą czapkę i dać na wzór.
Ostatnio też zwróciłem uwagę że mundury nosi sie w bardzo wielu firmach : np większość sklepów sieciowych ZUS, PP, wszystkie służby mundurowe, wiele grup zawodowych-przemysł ciężki, strażacy ochotnicy -Ci są najbardziej z mundurów dumni, choć do pożaru w nich nie biegają.
Tak więc pozostaje tylko dobór materiałów, bo wzory(te z przed 1991 i starsze) już mamy :)
Tak samo odzież terenowa, nie wyważajmy otwarych drzwi, mundury polowe wielu armii świata mogą służyć za wzór :) byle skończyć z panterką, bo przecież nie musimy się (jeszcze) maskować :lol:
wod4

Post autor: wod4 »

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci ... arki/m2bqj
W lasach też tak będzie?
Dlatego jestem za ekwiwalentem pieniężnym i każdy sam sobie kupuje mundury zgodne z obowiązującym wzorem.
Awatar użytkownika
Teo
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3018
Rejestracja: wtorek 28 lip 2009, 16:58
Lokalizacja: -----

Post autor: Teo »

W ostatniej prasie - Głosie Lasu zamieszczono pokaz fotograficzny nowych wzorów umundurowania na żywo. Metek "Made in China" nie widziałem.

Ubiory damskie zaprezentowała fantastyczna rudowłosa modelka o równie fantastycznych kształtach :oops: :oops: :oops: :PPP :aloha:
Awatar użytkownika
Argon
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4576
Rejestracja: czwartek 13 sty 2011, 17:44
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: Argon »

Teo pisze:W ostatniej prasie - Głosie Lasu zamieszczono pokaz fotograficzny nowych wzorów umundurowania na żywo.
Nie rozumiem sensu tych kiepskich rysunków z rozporządzenia ministra, skoro były naturalne wzorce. Spodnie bojówki są prawie identyczne z produkowanymi przez T****T. Użytkowałem w ubiegłym roku 2 sztuki, ponieważ uznałem, że są ładniejsze od strasznych plamiaków terenowych, które po kilku praniach wyglądają masakrycznie. Bardzo się rozczarowałem. Po bardzo krótkim użytkowaniu pojawiły się jasne powierzchnie brzydko kontrastujące z oryginalnym kolorem. Prawie jak dżinsy :evil:
... czasami mam wrażenie, że przeciętny Polak uważa, że jak jego sąsiad złamie nogę, to jemu się będzie lepiej chodzić. Kayah
Awatar użytkownika
Teo
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3018
Rejestracja: wtorek 28 lip 2009, 16:58
Lokalizacja: -----

Post autor: Teo »

skoro były naturalne wzorce
Hooo i to jeszcze jakie ! :wow: :zakochany:
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Teo pisze:Hooo i to jeszcze jakie ! :wow: :zakochany:
W takim układzie widzę, że nie ważne są wzory ubrań, ale modelki, które je prezentują. Od razu ubrania też się bardziej podobają.
Borsuk
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5015
Rejestracja: czwartek 06 sty 2005, 00:00
Lokalizacja: tubylec

Post autor: Borsuk »

Jarek pisze:W takim układzie widzę, że nie ważne są wzory ubrań, ale modelki, które je prezentują. Od razu ubrania też się bardziej podobają.
Chwyt marketingowy... Kij z tym, że gacie będą piły w tyłczę, ważne, że modelka ruda :P
Teo pisze:Hooo i to jeszcze jakie ! :wow: :zakochany:
Teo - farbowana... :]

Co do jakości sortów wymienionej firmy T*t - polarki, sweterki potrafią trochę posłużyć. Spodnie niestety już nie.

Panterka ma nad jednolitym kolorem taką przewagę, że jak się człowiek ubrudzi w żywicy, lubryce, pajęczynach, pyłkach, spadziach, etc. to tego od razu nie widać. Spodnie "monochromatyczne" czasem po jednym dniu roboczym nadają się do prania, a to mocno mija się z celem. Z powodu różnorodności obowiązków wykonywanych w ciągu jednego dnia spodnie powinny zachować jednocześnie funkcjonalność z reprezentatywnością, bez konieczności przebieranek. Sprzedaż drewna na asygnaty - manipulacja drewna - wizyta w nadleśnictwie - wyznaczanie trzebieży - legalizacja drewna prywatnego właściciela...

8)
... chcesz pokoju - szykuj się na wojnę ...
crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3764
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Post autor: crocidura »

Jarek pisze:W takim układzie widzę, że nie ważne są wzory ubrań, ale modelki, które je prezentują. Od razu ubrania też się bardziej podobają.
W szczególności, ze większość naszych Pań takich sylwetek nie posiada... i stroje są do nich niedostosowane. Gdzie jest płaska podeszwa dla starszych kobiet z obolałymi i opuchniętymi nogami? Łydki im do tych kozaczków dla modelek wejdą? W takie spódniczki panie z większymi taliami wejdą, nie strzeli ten krój jak siądzie taka pani?

Czemu użyto modeli mających po 20 lat kiedy 60% załogi ma 50+?

Czemu maciejówka ma być na specjalne okazje a nie obowiązkowo przy użyciu stroju galowego? Skąd ta dowolność?

Dlaczego dostosowano kroje do istniejących ubrań konkretnych producentów? To zgodne z przepisami? Gdyby nie dostosowano w końcu może pojawiłyby się przydatne mi w terenie uchwyty, szelki, sprzączki, obejmy, paski... kieszenie
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

A o jakich zdjęciach nowych wdzianek mowa? Głosu lasu chyba już z parę miesięcy jak nie ma ...
Awatar użytkownika
Teo
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3018
Rejestracja: wtorek 28 lip 2009, 16:58
Lokalizacja: -----

Post autor: Teo »

nie ważne są wzory ubrań, ale modelki, które je prezentują. Od razu ubrania też się bardziej podobają
..Ubrania najpierw się zakłada a potem z d e j m u j e :) 8)
ważne, że modelka ruda :P Teo - farbowana... :]
Znasz ?! Ta Pani to z castingu czy na etacie w Bedoniu ??
:zakochany: :zakochany: :zakochany:
Czemu użyto modeli mających po 20 lat
Mnie odpowiada !!! :D
W szczególności, ze większość naszych Pań takich sylwetek nie posiada...
A Borowiak mi pisze, że to ja jestem malkontent i złośliwy :lol:
A o jakich zdjęciach nowych wdzianek mowa? Głosu lasu chyba już z parę miesięcy jak nie ma ...
Głos Lasu nr 6 (526), czerwiec 2014.
Awatar użytkownika
Argon
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4576
Rejestracja: czwartek 13 sty 2011, 17:44
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: Argon »

kolorowe kredki pisze:Głosu lasu chyba już z parę miesięcy jak nie ma ...
Jeśli pracujesz w LP, to powinieneś otrzymywać to czasopismo (wydawane przez Centrum Informacyjne Lasów Państwowych), ponieważ adresowane jest przede wszystkim do pracowników tej instytucji :wink:
crocidura pisze:Dlaczego dostosowano kroje do istniejących ubrań konkretnych producentów? To zgodne z przepisami?
To jest podejrzane. Ale krój jest dobry (bojówki) a materiał do d**y :wink: (przynajmniej obecnie).
... czasami mam wrażenie, że przeciętny Polak uważa, że jak jego sąsiad złamie nogę, to jemu się będzie lepiej chodzić. Kayah
Awatar użytkownika
kurp
początkujący
początkujący
Posty: 205
Rejestracja: środa 15 mar 2006, 19:22
Lokalizacja: z Mazowsza

Post autor: kurp »

Cytat:
Czemu użyto modeli mających po 20 lat
Ekonomia- mniej zużyto materiału :twisted:
"A przede wszystkim niech każdy śmiały puszczak nie wstydzi się powiedzieć;
Kurpiem był mój dziad i ja Kurpiem jestem"-
Adam Chętnik.
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Argon pisze: Jeśli pracujesz w LP, to powinieneś otrzymywać ...
Hmmm. Jestem pracownikiem LP na tyle długo żeby wiedzieć, że niekoniecznie się wszystko otrzymuje :P
Kiedyś jak była stara strona można było sobie przynajmniej przejrzeć GL w wersji elektronicznej.

PS.Właśnie mi wpadł pewien pomysł. Jaki problem wysyłać taką wersję wszystkim na pocztę?
Awatar użytkownika
Ferguson
leśniczy
leśniczy
Posty: 883
Rejestracja: sobota 12 maja 2007, 20:12
Lokalizacja: jestem z miasta

Post autor: Ferguson »

A ja z uporem maniaka pytam:kiedy do wzoru letniego umundurowania terenowca wejdą krótkie spodenki?
crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3764
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Post autor: crocidura »

Ferguson pisze:A ja z uporem maniaka pytam:kiedy do wzoru letniego umundurowania terenowca wejdą krótkie spodenki?
Jak tylko dostaniesz zapraszam do mnie na sprawdzenie stanu grodzeń, lub odbiór pielęgnacji upraw - zrobię ukłon w Twoją stronę i wybiorę ten bardziej suchy okres aby uniknąć zjedzenia żywcem przez komary. Myślę, że sam kontakt z wszelkimi chwastami (na czele z jeżynami) wystarczy.

Jak nie to pójdziemy na trzebież świerkową... a potem wyznaczymy wspólnie CP w świerku.

Kleszcze w pachwinach gratis.
lastel

Post autor: lastel »

crocidura pisze:Kleszcze w pachwinach gratis.
A ty kiedyś pracowałeś w lesie ?
Awatar użytkownika
Teo
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3018
Rejestracja: wtorek 28 lip 2009, 16:58
Lokalizacja: -----

Post autor: Teo »

Myślę, że sam kontakt z wszelkimi chwastami (na czele z jeżynami) wystarczy
Porządnym jeżynom obojętne czy spodnie długie czy krótkie. Swoje i tak zrobią.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170069
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

kolorowe kredki pisze:iedyś jak była stara strona można było sobie przynajmniej przejrzeć GL w wersji elektronicznej.
Teraz też można:
http://www.lasy.gov.pl/informacje/glos- ... asu-6-2014
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
ODPOWIEDZ