kiedy wypłata dopłat za zalesianie

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
ajozefczyk
początkujący
początkujący
Posty: 163
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 18:50
Lokalizacja: Strzyżów

kiedy wypłata dopłat za zalesianie

Post autor: ajozefczyk »

Witam,zwracam się z prośbą do forumowiczów którzy zalesili o informację kiedy agencja wypłaca premie za zalesianie,bo termin ma do 30 czerwca.
gajoe
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 13:14
Lokalizacja: podkarpacie

Re: kiedy wypłata dopłat za zalesianie

Post autor: gajoe »

ajozefczyk pisze:Witam,zwracam się z prośbą do forumowiczów którzy zalesili o informację kiedy agencja wypłaca premie za zalesianie,bo termin ma do 30 czerwca.
Do 30 czerwca 2013.
Awatar użytkownika
ajozefczyk
początkujący
początkujący
Posty: 163
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 18:50
Lokalizacja: Strzyżów

Post autor: ajozefczyk »

to nie było podchwytliwe pytanie, zwróciłem się z prośbą, do forumowiczów ,którzy już takie płatności dostają,kiedy je otrzymali.
30 czerwca to ostateczny termin, a można dostać nawet w grudniu i o to mi własnie chodziło :)

pozdrawiam

Olek
Najemnik25
początkujący
początkujący
Posty: 188
Rejestracja: sobota 24 kwie 2010, 12:48
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Najemnik25 »

Jak się pytałem w tym roku w agencji to mówili, że z reguły na jesień ja dopłaty bezpośrednie ruszają ale jak w praktyce to wiadomo do 30.06.2013 napewno będzie :)
Awatar użytkownika
ajozefczyk
początkujący
początkujący
Posty: 163
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 18:50
Lokalizacja: Strzyżów

Post autor: ajozefczyk »

witam,ponownie ponawiam pytanie do forumowiczów którzy płatności otrzymali w poprzednich latach,w jakich miesiącach je otrzymali,jest to dla mnie ważne bo planuje zakup kosiarki i traktorka.

pozdrawiam

Olek
jackd2
początkujący
początkujący
Posty: 77
Rejestracja: czwartek 23 lip 2009, 12:11
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: jackd2 »

ajozefczyk pisze:witam,ponownie ponawiam pytanie do forumowiczów którzy płatności otrzymali w poprzednich latach,w jakich miesiącach je otrzymali,jest to dla mnie ważne bo planuje zakup kosiarki i traktorka.

pozdrawiam

Olek
Witam,
w poprzednich latach w połowie września w tym roku przyszedł przelew wczoraj,
do połowy listopada powinieneś mieć przelew (tak mówią w ARiMR, ten rok trochę jest opóźniony w wypłatach). To Twój II rok tak ?

pozdrawiam
jackd2
Awatar użytkownika
Lider_CEPF
początkujący
początkujący
Posty: 65
Rejestracja: piątek 16 sty 2009, 16:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lider_CEPF »

A może składałeś wniosek pierwszoroczny w 2010? Coś mnie doszły słuchy że cały ten rocznik będzie kontrolowany - takie podobno są wytyczne Komisji Europejskiej.
Jeśli tak jest to zapłacą pewno dopiero po kontroli - nie później niż do 30.06.2013.
Lider_CEPF
Awatar użytkownika
ajozefczyk
początkujący
początkujący
Posty: 163
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 18:50
Lokalizacja: Strzyżów

Post autor: ajozefczyk »

Witam,wniosek składałem w 2010 ale decyzje i pierwsza płatność otrzymałem w 2011
Awatar użytkownika
Lider_CEPF
początkujący
początkujący
Posty: 65
Rejestracja: piątek 16 sty 2009, 16:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lider_CEPF »

Dokładnie ten rocznik ma być w 100% skontrolowany. Wiem że duża część ludzi już dostała środki finansowe za kontynuacje złożone w 2012 - wypłaty ruszyły w październiku. Pogadaj z pracownikami biura powiatowego ARiMR, może coś wyjaśnią. A jak będą ściemniać to na 100% czekają aż zakończy się kontrola i wtedy Tobie naliczą płatność i dokonają przelewu - i generalnie nie mogą cię wcześniej informować o kontroli jak 48 godzin przed 8).
Lider_CEPF
Awatar użytkownika
ajozefczyk
początkujący
początkujący
Posty: 163
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 18:50
Lokalizacja: Strzyżów

Post autor: ajozefczyk »

Lider_CEPF pisze:Dokładnie ten rocznik ma być w 100% skontrolowany. Wiem że duża część ludzi już dostała środki finansowe za kontynuacje złożone w 2012 - wypłaty ruszyły w październiku. Pogadaj z pracownikami biura powiatowego ARiMR, może coś wyjaśnią. A jak będą ściemniać to na 100% czekają aż zakończy się kontrola i wtedy Tobie naliczą płatność i dokonają przelewu - i generalnie nie mogą cię wcześniej informować o kontroli jak 48 godzin przed 8).
Witam dziękuje za informację ,którą zweryfikowałem w biurze powiatowym w Rzeszowie,faktycznie wszystkie wnioski z 2010r. będą kontrolowane.

I tu moje nowe pytanie co kontrolowali w trakcie wizyty na miejscu
rolnikk
początkujący
początkujący
Posty: 26
Rejestracja: środa 12 sty 2011, 14:26
Lokalizacja: LC

Post autor: rolnikk »

pomiar pow., dowód zakupu sadzonek, zgodność nasadzeń z planem, zwracają też uwagę na wykaszanie itp.
ForestService24
początkujący
początkujący
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 27 lis 2012, 22:59
Lokalizacja: Kraszewo
Kontakt:

Post autor: ForestService24 »

wypłata dla zalesienia jaesien 2012 będzie w styczniu 2013
zalesiłem kilkadziesiąt ha zawsze wypłacano w styczniu. Jak ma Pan pytania proszę o kontakt telefoniczny, to forum oprócz nazwy nie ma nic wspólnego z promowaniem zalesiania i urządzaniem lasu chodzi raczej o spędzanie miło czasu - szkoda że nie potrafi połączyć przyjemnego z pożytecznym.
Chcę pomóc mordowanym lasom prywatnym które w większości nie są pielęgnowane przez swoich właścicieli, a za jedyną motywację widzę PROW i PREMIE zalesieniowe bądź pielęgnacyjne wypłacane właścicielom lasów.
gajoe
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 13:14
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: gajoe »

ForestService24 pisze:wypłata dla zalesienia jaesien 2012 będzie w styczniu 2013
zalesiłem kilkadziesiąt ha zawsze wypłacano w styczniu. Jak ma Pan pytania proszę o kontakt telefoniczny, to forum oprócz nazwy nie ma nic wspólnego z promowaniem zalesiania i urządzaniem lasu chodzi raczej o spędzanie miło czasu - szkoda że nie potrafi połączyć przyjemnego z pożytecznym.
Wypłata za zalesianie jesienne 2012 będzie wtedy jak ARiMR przeprowadzi wizytacje w terenie, a więc może nie być pieniążków w styczniu.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105203
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

ForestService24 pisze:szkoda że nie potrafi połączyć przyjemnego z pożytecznym.
To forum bardzo (przez swoich użytkowników) wielu osobom pomogło. Szkoda, że nowi na forum goście na podstawie króciutkiego na nim pobytu i bardzo fragmentarycznego przeglądania rozpowszechniają takie opinie.
A wszystko dlatego, że nie da się na tm forum za darmo robić sobie reklamy i łowić klientów. Brzydko się kolego bawisz...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
ajozefczyk
początkujący
początkujący
Posty: 163
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 18:50
Lokalizacja: Strzyżów

Post autor: ajozefczyk »

witam a ja dostałem w grudniu :)
Awatar użytkownika
magda55
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16544
Rejestracja: środa 22 mar 2006, 16:24
Lokalizacja: krakow

Post autor: magda55 »

ForestService24 pisze:wypłata dla zalesienia jaesien 2012 będzie w styczniu 2013
zalesiłem kilkadziesiąt ha zawsze wypłacano w styczniu. Jak ma Pan pytania proszę o kontakt telefoniczny, to forum oprócz nazwy nie ma nic wspólnego z promowaniem zalesiania i urządzaniem lasu chodzi raczej o spędzanie miło czasu - szkoda że nie potrafi połączyć przyjemnego z pożytecznym.
wypłata w styczniu będzie, albo i nie będzie.
A mnie irytuje nachalna reklama ( teraz w podpisie ) ForestService24.
I odechciewa mi się zabierać głos tam gdzie widzę ten ...... no :wink:
O ile się orientuję to forum nie ma w nazwie ani promowania zalesiania ani urządzania lasu więc :?:
Owszem spędzamy tu miło czas, ale... ciekawa jestem ile jest przyznanych wszystkich punktów pomógł :?:
(Do tego więcej niż drugie tyle, bo skorzystał nie ten co temat założył, albo i autor punktu nie zaznaczył :wink: )
Dobry humor nie załatwi wszystkiego ale wkurzy tyle osób, że warto go mieć :)
hhh
początkujący
początkujący
Posty: 6
Rejestracja: sobota 29 gru 2012, 18:48
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hhh »

Witam!
Posiadam 3 ha gruntów leśnych, proszę o podpowiedź czy zalesić na dotację, jest to opłacalne??? ewent. sprzedać? jaka cena za ha???
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105203
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

hhh pisze:Posiadam 3 ha gruntów leśnych
Leśnych?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

hhh
początkujący
początkujący
Posty: 6
Rejestracja: sobota 29 gru 2012, 18:48
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hhh »

Tak, leśne. Wycięty został las.
Awatar użytkownika
ajozefczyk
początkujący
początkujący
Posty: 163
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 18:50
Lokalizacja: Strzyżów

Post autor: ajozefczyk »

Nie ma dotacji do istniejącego lasu,za to musisz w ciągu 5 lat od wycinki ponownie zalesić na własny koszt.
ODPOWIEDZ