Zatrzymania w nadleśnictwie Lubin

Prawo pracy, prawo karne, zmiany w ustawodawstwie w LP...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
koda
początkujący
początkujący
Posty: 133
Rejestracja: wtorek 04 mar 2008, 11:30
Lokalizacja: Dół

Post autor: koda »

Co za ironia losu: trzeba przyznać rację byłemu POsłowi Pis, że polskich lasach źle się dzieje. Teraz już wiem co i kogo miał na myśli pan P.C.
Zbyszko55
początkujący
początkujący
Posty: 50
Rejestracja: sobota 15 maja 2010, 15:20
Lokalizacja: lp

Post autor: Zbyszko55 »

Mnie nurtuje tylko jedno. Pan eks poseł onegdaj bardzo walczył, tzn. interweniował w sprawie dzierżawienia łąk od nadleśnictw przez pracowników LP. A tu proszę nie mija rok, a syn posła wydzierżawia las! Jak to możliwe??? Owszem był to las wyjęty z regularnej gospodarki leśnej, tylko jak słychać prowadzono tam dość intensywną gospodarkę leśną! To przecież jakiś absurd. Dodać także należy, iż jednym z pierwszych zarządzeń Dyrektora RDLP we Wrocławiu było wypowiedzenie wszystkich umów dzierżaw we wszystkich nadleśnictwach i wprowadzenie nowych zasad wydzierżawiania łąk i nieużytków rolnych w drodze przetargu. Nasuwa się także jedno, mając oczywiście na uwadze pewne plany sprzedaży pewnych leśnych "nieużytków", że syn pana posła, jako dzierżawca takowego, może liczył na prawo pierwokupu...??
Awatar użytkownika
Kegg
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1567
Rejestracja: czwartek 16 lut 2006, 14:34

Post autor: Kegg »

Zbyszko55 pisze:..... jako dzierżawca takowego, może liczył na prawo pierwokupu...??
nie ma prawa pierwokupu, ani w ustawie o lasach (jest tylko jeśli chodzi o najmowane mieszkania), ani, od chyba 10 lat, w ustawie o gospodarce nieruchomościami.

Nie wprowadzaj ludzi w błąd - ustawa o lasach i sprzedaż "naszych" gruntów może być tylko w przetargach
Jak powiedział pewien kat: "Każdy ma prawo być trochę porąbany"
Zbyszko55
początkujący
początkujący
Posty: 50
Rejestracja: sobota 15 maja 2010, 15:20
Lokalizacja: lp

Post autor: Zbyszko55 »

Nie stwierdziłem KATEGORYCZNIE, że tak jest, jedynie na myśl mi tak przyszło to po pierwsze i dlatego użyłem formy pytającej. Nikogo w błąd nie chciałem wprowadzać, ale przemyślenia swoje chyba wolno mi tu wyrażać. Alfą i omegą nie jestem, ale z tego co wiemy, m. in. z tego portalu, są prowadzone prace właśnie nad zmianami do ustawy o lasach, w szczególności na temat zasad sprzedaży takich"niegospodarczych" "naszych" gruntów. Idąc tropem np: zasad sprzedaży ziemi z ANR to długoletni dzierżawca ma prawo pierwokupu. Dlaczego nie miałoby tak być w LP? W końcu to też majątek skarbu państwa...
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169508
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Sprostowanie
W związku z rozpowszechnianymi w mediach w ostatnich dniach nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi dzierżawienia gruntów leśnych przez pracownika Nadleśnictwa Lubin Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych we Wrocławiu informuje, że:

1. Lasy będące drzewostanami referencyjnymi nie podlegają dzierżawie. Żaden drzewostan referencyjny na terenie RDLP we Wrocławiu nie został wydzierżawiony.

2. Zamieszczona w mediach informacja o tym, że lasy będące drzewostanami referencyjnymi zostały przez Nadleśniczego Nadleśnictwa Lubin wydzierżawione Pawłowi C. jest nieprawdziwa. Nadleśniczy faktycznie wydzierżawił wspomnianej osobie grunty, ale przedmiotem dzierżawy nie są lasy (tym bardziej lasy referencyjne), lecz grunty nieleśne (grunty rolne oraz zbiornik wodny).

3. Stwierdzono przypadki nielegalnego pozyskania drewna z drzewostanu referencyjnego pozostającego w zarządzie Nadleśnictwa Lubin. Sprawa ta jest wyjaśniana przez właściwe organy ścigania przy współpracy służb RDLP we Wrocławiu.

Marek Zięba
Rzecznik prasowy RDLP we Wrocławiu
Źródło >>>
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
koda
początkujący
początkujący
Posty: 133
Rejestracja: wtorek 04 mar 2008, 11:30
Lokalizacja: Dół

Post autor: koda »

No i znów urwali łeb Hydrze pomówień i oszczerstw. Las wyrąbali złodzieje, i co za ulga - tym razem nie był to młody "szczypiorek"! Skąd tylko skojarzenie kradzieży z jego osobą? Przypadek?
Tak jak w kinie, każda sprawa we wrocławskiej rdlp kończy się heapy endem. Tylko, że ja już nie wiem czy oglądam komedię, horror, dramat, czy remake meczu Polska:Anglia na stadionie narodowym. Jak zwykle winnych nie ma. Brawo! Wizerunek LP ocalony!
No to jak panie pośle? Jest chyba jednak nadzieja dla LP, prawda?
Awatar użytkownika
Teo
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3018
Rejestracja: wtorek 28 lip 2009, 16:58
Lokalizacja: -----

Post autor: Teo »

Wszystko w swoim czasie, czyli tak jak to w takich przypadkach bywa (vide inne sprawy).

Póki co możesz wyrzucić telewizor za okno i założyć przepaskę na oczy. Tak na kilka lat...
Awatar użytkownika
drwalniczek
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 300
Rejestracja: niedziela 21 gru 2008, 18:49
Lokalizacja: Pola, lasy, knieje

Post autor: drwalniczek »

http://wroclaw.lasy.gov.pl/index.php?op ... _wroclawiu

Ale ten Pietruńko trzyma z Cybulskim! Nawet pokwapili się o takie sprostowanie...noż pięknie, pięknie! To ważne, żeby dbać o dobry wizerunek lasów - wrocławskich szczególnie!
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169508
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

drwalniczek pisze:http://wroclaw.lasy.gov.p...dp_we_wroclawiu
Na poprzedniej stronie to zamieściłem :wink:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
drwalniczek
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 300
Rejestracja: niedziela 21 gru 2008, 18:49
Lokalizacja: Pola, lasy, knieje

Post autor: drwalniczek »

Na pewno ta niby aferka (w przekonaniu władz wrocławskich) wstrzyma na jakiś czas powołanie Pana Cybulskiego na N-leś w Lubinie, pytanie tylko na ile...no i czy w ogóle powinien tam pracować...
Awatar użytkownika
koda
początkujący
początkujący
Posty: 133
Rejestracja: wtorek 04 mar 2008, 11:30
Lokalizacja: Dół

Post autor: koda »

W wrocławskiej rdlp, ja trzeba, to i dla ogórka kiszonego znajdzie się intratna grządka, a co dopiero dla dorodnej cebulki ;)
Awatar użytkownika
Teo
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3018
Rejestracja: wtorek 28 lip 2009, 16:58
Lokalizacja: -----

Post autor: Teo »

Dla ogórka to słoik ze spężyną.

Cebulka to na patelnie + wolny ogień.
Awatar użytkownika
Teo
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3018
Rejestracja: wtorek 28 lip 2009, 16:58
Lokalizacja: -----

Post autor: Teo »

No i Lubin ma nowego szefa.....
pandion
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 289
Rejestracja: wtorek 31 mar 2009, 13:31
Lokalizacja: znad wody

Post autor: pandion »

Teo pisze:No i Lubin ma nowego szefa.....
gratulacje i wszelkiej pomyślności :D
Odyniec777
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: środa 21 gru 2016, 16:35

Pan P.C.

Post autor: Odyniec777 »

Jak ćwierkają leśne ptaszki Pan C znowu wypłynął tym razem jako Nadleśniczy Nadleśnictwa Lubsko :shock: . To pewnie nagroda za szykanowanie prze prokuraturę jego syna. Brawo Panie Dyrektorze, beton nadal rządzi :jupi: Rzygać się chce jak patrzę na ta patologię w LP.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169508
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Na stronie BIP Nadleśnictwa Lubsko nazwisko Nadleśniczego nie zaczyna się na literę "C".
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66919
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Też to właśnie sprawdziłem. Jakiś fejk, czy też wiedza tajemna o zmianach? :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
jeger
leśniczy
leśniczy
Posty: 776
Rejestracja: sobota 13 mar 2010, 17:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: jeger »

Capricorn pisze:Też to właśnie sprawdziłem. Jakiś fejk, czy też wiedza tajemna o zmianach? :roll:
Czy to prawda? Bogdan dopiero w marcu na emeryturę - a tu już takie wiadomości!!!!!!!!
Niektórzy w Lubsku są bardzo zawiedzeni!!!!!!- i tak też to bywa- kto pod kim dołki kopie - ten sam w nie wpada
11
Awatar użytkownika
Fred
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2069
Rejestracja: sobota 30 sty 2010, 20:58
Lokalizacja: Ze smutnych borów

Post autor: Fred »

Odyniec777 pisze:
Odyniec777 pisze:Brawo Panie Dyrektorze, beton nadal rządzi :jupi: Rzygać się chce jak patrzę na ta patologię w LP.
Beton nadal rządzi!
Fred
Miazga
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: sobota 25 mar 2017, 12:50

Post autor: Miazga »

Tak sobie myślę skąd Pan C. ma taka siłę przebicia? nie dość, że niedługo zostanie Nadleśniczym to jeszcze jego syn kupił leśniczówkę. Może trzeba coś wydzierżawić w Lubinie:D.
ODPOWIEDZ