Rykowisko

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Toudi21
początkujący
początkujący
Posty: 187
Rejestracja: środa 11 lip 2012, 22:25
Lokalizacja: Z lasu

Rykowisko

Post autor: Toudi21 »

chciałbym się was zapytać jak wygląda rykowisko przyjęcie do braci leśnej !
Uciec, nie wrócić, zostawić to wszystko...

Wspomnienia są jak leśne echo. Im głośniej krzyczysz tym donośniejszy odzew.
Awatar użytkownika
Andrzej1996
początkujący
początkujący
Posty: 36
Rejestracja: czwartek 09 sie 2012, 17:34

Post autor: Andrzej1996 »

Witaj kolego,gdy siedziałem na polowaniu z myśliwym słyszałem szum w kukurydzy,nagle w cieniu lasu pojawił się jeleń który ryczał wołając łanie , w kukurydzy była łania , gdy usłyszała byka poszła do niego, to było moje pierwsze rykowisko które widziałem-słyszałem.
Następne podobne , wyszliśmy z myśliwym na polowanie o świcie ok.godziny 4.50-5.20 w rozjaśniającej się mgle zobaczyłem stado byków które razem wspólnie wołały łanie rycząc. Piękny widok,nic innego nie wyjdzie gdy byk jest na rykowisku,.
Dam rade,jeżeli chcesz sam to przeżyć polecam łąki na których widziałeś byki , posiedź na ambonie na wieczór , lub o świcie. Byki żerują o świcie godzinia 5.10 powinny wychodzić z knieji.
Pozdrawiam Darz Bór.
Jeżeli o takie chodzi.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Moje marzenie ... zawsze chciałem być Leśniczym.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169947
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Toudi - pojedź w Beskid Niski, choćby do Radocyny, tam nawet z pokoju nie trzeba wychodzić, coby się nasłuchać do woli. A jak już się wyjdzie, to wystarczy półkilometrowy spacerek, coby i posłuchać i napatrzeć się. Bywa, że całą dobę trwa ów ceremoniał.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
mery_00
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: piątek 20 sty 2012, 16:16
Lokalizacja: z lasu...

Post autor: mery_00 »

Witaj :)
Wybieram się do technikum leśnego, a Rykowisko jest nieodłączną tradycją/ ceremoniałem każdego przyszłego Borusa ;)
Otóż, najczęsciej na tejże imprezie zorganizowane są przeróżne rytuałyi przeszkody do pokonania (hmm trzeba być sprawnym fizycznie ;)).
Niżej załączam link do przykładowego filmiku, na którym przedstawiona jest cała ta "impreza"... Napewno jest to wielka przygoda, którą pamięta i mile wspomina się do końca życia.



Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169947
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Te filmiki z rykowiskiem w dosłownym tego słowa znaczeniu to wspólnego nic nie mają, ja bym to nazwał otrzęsinami...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

Dla mnie, szczerze mówiąc to zwykła głupota. ....
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105063
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

zul pisze:Dla mnie, szczerze mówiąc to zwykła głupota.
A dla mnie wyjątkowa przesada. Jak można "pierwszaka" pasować na leśnika? Toć on dopiero kandydat na takowego...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

Czerpanie radości z poniżania innych ludzi jest chore. Ale lud jest tak przyzwyczajony do tych 'obrzędów', że nie w widzi w tym nic zdrożnego. Lament się podnosi jak dzieci 'w ramach', zlizują piankę z kolana księdza .......
Awatar użytkownika
rojber1410
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4091
Rejestracja: wtorek 05 kwie 2011, 23:07
Lokalizacja: ADELNAU

Post autor: rojber1410 »

zul pisze: zlizują piankę z kolana księdza .......
Zul, uważasz, że to nie jest chore ;/
Nie wiem, ile wytworzyliśmy niedorzecznych kodeksów postępowania i bezsensownych wierzeń religijnych; nie wiem też, jakim sposobem wryły się tak głęboko we wszystkich krajach świata w umysł człowieka; warto jednak zaznaczyć, że wierzenie wpajane w pierwszych latach życia, gdy mózg jest wrażliwy, staje się niemal instynktem; a zasadniczą cechą instynktu jest to, że się go słucha niezaleąnie od tego, co mówi rozum. Karol Darwin
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169947
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

To jest nad wyraz chore - moim zdaniem, zresztą jak i inne formy otrzęsin ... ;/
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

rojber1410 pisze:Zul, uważasz, że to nie jest chore ;/
Cały czas piszę, że to WSZYSTKO jest chore. Bardzo chore !
Awatar użytkownika
rojber1410
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4091
Rejestracja: wtorek 05 kwie 2011, 23:07
Lokalizacja: ADELNAU

Post autor: rojber1410 »

Ano właśnie bo o formę mi chodzi...tor przeszkód rodem z poligonu Marines i leśni przebierańcy ;/ , jak widać po zażenowanych minach uczestników wstępujących w szeregi leśników, było to śmieszne chyba tylko dla organizatorów owej farsy i widzów. Ale co zrobić, jak się kto wyłamie i nie weźmie w tym udziału to ...kto był w wojsku i przeszedł tzw "falę" wie co mam na myśli.A skąd to się bierze? no jak zwykle gównarzeria bierze przykład z głupich hamerykańskich filmów i ichnich otrzęsin z Colledży i inszych High Schoolów :563:
Obrzędy inicjacyjne towarzyszyły nam od dawien dawna, jednak nie miały upokarzającego charakteru, a wręcz przeciwnie jak np. nasze rodzime postrzyżyny mające za zadanie wprowadzić chłopców zostających dotąd pod opieką kobiet w dorosłość i męski świat wojownika i myśliwego, i pewno na tą chwilę dzieciak czekał z utęsknieniem.
O śmietanie na kolanach katabana nawet nie chce mi się pisać... :x :502:
Nie wiem, ile wytworzyliśmy niedorzecznych kodeksów postępowania i bezsensownych wierzeń religijnych; nie wiem też, jakim sposobem wryły się tak głęboko we wszystkich krajach świata w umysł człowieka; warto jednak zaznaczyć, że wierzenie wpajane w pierwszych latach życia, gdy mózg jest wrażliwy, staje się niemal instynktem; a zasadniczą cechą instynktu jest to, że się go słucha niezaleąnie od tego, co mówi rozum. Karol Darwin
Awatar użytkownika
Jenny
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 11954
Rejestracja: niedziela 15 sty 2012, 14:35
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Jenny »

Rojberku..mówiłam że Cie lubam...?Mój Ty poeto... :roll:

Katabana...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Wszystko co pisasz prawda, zaiste prawda. Ja popieram . :spoko:
„Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie, każdego dnia. Działaj! Kiedy poczujesz, że chcesz coś zrobić, rób to od razu, teraz! Dni, które przyjdą są policzone.”
M.Landon
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169947
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Przy okazji linków zamieszczonych przez Mery dowiedziałem się o istnieniu technikum leśnego w Bujnach. Pojęcia o takim do tej pory nie miałem :shock:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105063
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

rojber1410 pisze:na kolanach katabana
Oj... Coś nie tak... Wedle mojej wiedzy "Kataban" to starożytne państwo w Arabii ( http://www.krzyzowki.info/Kataban oraz http://en.wikipedia.org/wiki/Qataban ).
Zapewne chodziło o "katabasa" bowiem to właśnie słówko używane jest jako synonim grubego i sprośnego klechy. Chociaż i jego (słówka) pochodzenie jest zupełnie inne: http://www.ivrp.pl/viewtopic.php?t=7543
:)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
rojber1410
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4091
Rejestracja: wtorek 05 kwie 2011, 23:07
Lokalizacja: ADELNAU

Post autor: rojber1410 »

Piotrze, dzięki za sprostowanie :prosze: u nas słowem "kataban" określa się właśnie "grubego i sprośnego klechę" od teraz będę wiedział, że taki paskud to KATABAS :lol: :beer:
Nie wiem, ile wytworzyliśmy niedorzecznych kodeksów postępowania i bezsensownych wierzeń religijnych; nie wiem też, jakim sposobem wryły się tak głęboko we wszystkich krajach świata w umysł człowieka; warto jednak zaznaczyć, że wierzenie wpajane w pierwszych latach życia, gdy mózg jest wrażliwy, staje się niemal instynktem; a zasadniczą cechą instynktu jest to, że się go słucha niezaleąnie od tego, co mówi rozum. Karol Darwin
Awatar użytkownika
Jenny
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 11954
Rejestracja: niedziela 15 sty 2012, 14:35
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Jenny »

Pietusiu Ciebie tez bardzo.. .

:)
Tylko że mam moment...


q

-a to nic inaczej jak odpływamy...
„Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie, każdego dnia. Działaj! Kiedy poczujesz, że chcesz coś zrobić, rób to od razu, teraz! Dni, które przyjdą są policzone.”
M.Landon
Awatar użytkownika
rojber1410
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4091
Rejestracja: wtorek 05 kwie 2011, 23:07
Lokalizacja: ADELNAU

Post autor: rojber1410 »

Ten KATABAN pewnie wziął się od KABANA czyli opasłego wieprza, knura świni znaczy się :wink:
Nie wiem, ile wytworzyliśmy niedorzecznych kodeksów postępowania i bezsensownych wierzeń religijnych; nie wiem też, jakim sposobem wryły się tak głęboko we wszystkich krajach świata w umysł człowieka; warto jednak zaznaczyć, że wierzenie wpajane w pierwszych latach życia, gdy mózg jest wrażliwy, staje się niemal instynktem; a zasadniczą cechą instynktu jest to, że się go słucha niezaleąnie od tego, co mówi rozum. Karol Darwin
Awatar użytkownika
Jenny
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 11954
Rejestracja: niedziela 15 sty 2012, 14:35
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Jenny »

Chwała LEŚNIKOM


:)


W czasie obchodu lasu leśniczy z Nadleśnictwa Głęboki Bród, natknął się w odległym fragmencie puszczy na niecodzienna scenę. Na skraju starego drzewostanu i świerkowego młodnika zobaczył, splecione porożami, dwa byki jelenia szlachetnego.


Jeleń szlachetny padł na rykowisku w Puszczy Augustowskiej. Rywal skręcił mu kark, ale sam nie mógł odejść, bo zakleszczyły się poroża. Leśnicy uratowali życie zwycięskiego byka.


http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/art ... hotostory3


:spoko:
„Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie, każdego dnia. Działaj! Kiedy poczujesz, że chcesz coś zrobić, rób to od razu, teraz! Dni, które przyjdą są policzone.”
M.Landon
ODPOWIEDZ