wykaszanie uprawy

Selekcja drzew, szkółki, odnowienia, zalesienia, pielęgnowanie, inne...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
ajozefczyk
początkujący
początkujący
Posty: 163
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 18:50
Lokalizacja: Strzyżów

Post autor: ajozefczyk »

Obrazek

czy przyjmując 40 godzin na hektar sierpem to kosą spokojnie a nawet więcej
jackd2
początkujący
początkujący
Posty: 77
Rejestracja: czwartek 23 lip 2009, 12:11
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: jackd2 »

ajozefczyk pisze:interesuje mnie wydajność przy użyciu kosy leśnej tradycyjnej ile drzewek realnie przez 8 godzin można obkosić
Witam,

U mnie na gruncie porolnym chwasty rosna niesamowicie dobrze, teren dośc wilgotny klasa gleby RIII i RIV. Początkowo wykaszałem kosą spalinową Sthil FS 400, oprócz koszenia wokół drzewek wykaszałem trawsko między rzędami. Co do jakości sprzetu nic złego nie można powiedzieć, (maszyna nie do zajechania) po 8 godzinach pracy byłem -zgon. Właśnie przez te 8 godzin udało mi się wykosić około 0,30 ha.
Po pierwszym roku kupiłem kosiarkę rotacyjną czeskiej firmy VARI. jestem zadawolony z niej na 4.
Teren jest pochyły dość sporo a miejscami to trudno ustać, dlatego małe traktorki do tego typu prac odrazu wykluczyłem.

pozdrawiam
jackd2

PS. przy małych sadzonkach np. So 2-letniej warto mieć jedną osobę która odsłania sadzonki przed koszeniem.
Awatar użytkownika
ajozefczyk
początkujący
początkujący
Posty: 163
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 18:50
Lokalizacja: Strzyżów

Post autor: ajozefczyk »

dziękuje za odpowiedz, ja kosze kosami Husqvarna 240 i Kawasaki KB48, ale strach nimi kosić blisko sadzonek, dlatego pytam, jak z wydajnością przy zwykłej kosie leśnej a mam 8 ha
do koszenia :)
Wladys dfu451
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: sobota 26 gru 2015, 23:10

zamiast kosić może przeryć?

Post autor: Wladys dfu451 »

a czy ktoś z Państwa próbował kiedyś używać glebogryzarki spalinowej do usuwania roślinności z międzyrzędów?
na plantacjach choinek i ogrodnictwie jest to praktycznie standard i tak myślę czy nie zdałoby egzaminu na pierwszych wykaszaniach (szczególnie przed zima)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105109
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Raczej się nie uda :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5595
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

jeżeli myślisz o takiej glebogryzarka , to jakoś się nie przyjęła, a o mniejszych nie ma co mysleć, chyba , że uprawa na porolnym :D
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105109
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Blues Brothers pisze:jakoś się nie przyjęła
Bo on tak świetnie daje sobie radę na tej "testowej łące" z filmiku OTL-u. Na prawdziwej uprawie (nierówności, pniaki, jeżyny itp.) już tak różowo nie jest. I dlatego na YT próżno szukać filmików z pracy w rzeczywistych warunkach. :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ