Archiwizacja ZP

Ustawa o zamówieniach publicznych, formy, tryby...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
maksymiljan22
początkujący
początkujący
Posty: 217
Rejestracja: czwartek 31 gru 2009, 10:31
Lokalizacja: zawsze tam

Archiwizacja ZP

Post autor: maksymiljan22 »

Czy ktoś wie jak powinne być archiwizowane dokumenty związane z zamówieniami publicznymi i kiedy należy je przekazac do archiwum zakładowego??
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170050
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Zgodnie z Rzeczowym Wykazem Akt. Nie mam w domu, więc nie zerknę jaką dokumenty te mają kategorię archiwalną. Zajrzyj do Zarządzenia nr 29 DGLP z 20 listopada 1996 r. w sprawie wprowadzenia instrukcji kancelaryjnej, rzeczowego wykazu akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych i składnic akt w PGL LP.
Generalnie jest zasada, że akta zakończonych spraw przekazuje się do archiwum po dwóch latach.
ps. Jak masz jakieś pytania archiwizacyjne - wal śmiało. Małe co nieco wiem w tej kwestii.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
bartek81
początkujący
początkujący
Posty: 98
Rejestracja: piątek 29 cze 2012, 22:21
Lokalizacja: Dziki zachód

Post autor: bartek81 »

Mają kategorię B5, a wg PZP wystarczy przechowywać 4 lata od zakończenia sprawy
Szczerze mówiąc ja przechowuję dłużej i dodatkowo dopiero po 3 latach przekazałem do archiwum, bo czasem się przydają (niestety). A ostatnio w pewnej nietypowej sprawie sąd chciał od nas dokumenty sprzed 8 lat. No i chyba dobrze, że je mieliśmy, bo wniosło to trochę do sprawy.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170050
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

W przypadku kategorii B5 okres archiwizacji biegnie od następnego roku po zamknięciu sprawy, a raczej teczki, bo w roku na ogół jest więcej spraw niż jedna. Zatem jeżeli teczkę zamykamy 31 grudnia 2012 r. to wybrakować ją (zniszczyć) możemy najwcześniej na początku 2018 r. Dodam, że na zniszczenie należy mieć zgodę Archiwum Akt Nowych.
Na temat brakowania małe co nieco popełniłem tu: http://www.forum.lasypolskie.pl/viewtop ... 5&start=44
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
bartek81
początkujący
początkujący
Posty: 98
Rejestracja: piątek 29 cze 2012, 22:21
Lokalizacja: Dziki zachód

Post autor: bartek81 »

Z tego, co wiem jeszcze nigdy Archiwum nie odmówiło nam zgody na zniszczenie akt (co prawda były to tylko właśnie te z kategorii B5 i B10)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170050
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Bo nie odmawia w przypadku kategorii B, ale formalnościom stać się musi zadość. Tak na dobrą sprawę to AAN zgodę wydaje tylko i wyłącznie na podstawie opisu z RWA, bo czego dokładnie dokumenty w teczce dotyczą - nie wiedzą.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
ODPOWIEDZ