Ulga na internet

Pieniądze nie tylko w lasach są ważne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SZCZEPAN
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14104
Rejestracja: wtorek 18 gru 2007, 20:18
Lokalizacja: karpaty

Ulga na internet

Post autor: SZCZEPAN »

Zdaje się,że większość z nas rozliczyła podatki za 2009 więc mam pytanie.
Jak rozliczacie ulgę internetową skoro rachunki ( TP SA ) wystawiane są na np LEŚNICTWO JAKIEŚTAM ?
I NIGDY NIE MÓW MI, ŻE JUŻ WSZYSTKO WIESZ.
anrom
początkujący
początkujący
Posty: 34
Rejestracja: środa 23 lip 2008, 08:25
Lokalizacja: też z lasu

Post autor: anrom »

Od jakiegoś czasu nadleśnictwo wpisuje nam na fakturze za telefon także pozycję "internet".
Awatar użytkownika
mir
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 430
Rejestracja: wtorek 29 lis 2005, 00:01

Post autor: mir »

SZCZEPAN pisze:Jak rozliczacie ulgę internetową skoro rachunki ( TP SA ) wystawiane są na np LEŚNICTWO JAKIEŚTAM ?
Nctwo musi refakturować. Jeżeli ja jako osoba fizyczna mam zapłacić dla N-ctwa cokolwiek to muszę dostać fakturę. Faktura musi byc wystawiona na imię nazwisko adres. Telefon (łącze) jest przynależny do miejsca zamieszkania w związku z czym jego użytkowanie obciąża oczywiście właściciela nr ale N-ctwo ma prawo żądać zwrotu części kosztów zgodnie z umową. Na ten zwrot musi wystawić fakturę imienną i ona jest podstawą do odliczenia od podatku.
Awatar użytkownika
SZCZEPAN
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14104
Rejestracja: wtorek 18 gru 2007, 20:18
Lokalizacja: karpaty

Post autor: SZCZEPAN »

Już po dwóch postach chciałoby się zaśpiewać:"Księgowi wszystkich nadleśnictw łączcie się".Czyli kolejny niedopowiedziany do końca pasztecik. :(
mir pisze:Nctwo musi refakturować.
W jaki sposób, skoro rachunki trafiają do skrzynki pocztowej leśnictwa?
mir pisze: N-ctwo ma prawo żądać zwrotu części kosztów zgodnie z umową.
.Jest częściowy zwrot kosztów(abonament) na rozmowy wypłacany przez nadleśnictwo i doliczany do wypłaty.
I NIGDY NIE MÓW MI, ŻE JUŻ WSZYSTKO WIESZ.
Awatar użytkownika
mir
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 430
Rejestracja: wtorek 29 lis 2005, 00:01

Post autor: mir »

Leśnictwo nie jest upoważnione do regulowania jakichkolwiek kosztów. Jeśli masz zapłacić za coś jako "leśnictwo" to powinieneś pobrać zaliczkę z N-ctwa i dokonać wpłaty a fakturę dostarczyć do N-ctwa.
Wyjdź z założenia, że nie musisz płacić za fakturę, która nie jest wystawiona na Ciebie. Jeśli jest wystawiona na l-ctwo to jest to koszt N-ctwa. Ponieważ Ty nie jesteś upoważniony do rozmów z TPsą musisz zmobilizować N-ctwo do tego. Proponuję byś przedstawił tak sprawę w N-ctwie - jeśli będziesz dostawał faktury na L-ctwo to będziesz je przekazywał do N-ctwa (przez pocztę tak jak z każdą przesyłką mylnie adresowaną do L-ctw), jeśli natomiast masz ponosić koszty prywatnie współużytkowania telefonu to musisz mieć fakturę wystawioną imiennie na adres zajmowanego lokalu. W innym przypadku nie jesteś zobowiązany do uiszczania obciążeń.
Możliwości są dwie albo TPsa będzie wystawiać faktury na Ciebie (mało prawdopodobne jeśli tel jest własnością N-ctwa), albo N-ctwo będzie refakturować.
U nas N-ctwo dostaje fakturę zbiorczą z rozliczeniem wszystkich nr, i na tej podstawie dokonuje refakturowania.
Awatar użytkownika
mir
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 430
Rejestracja: wtorek 29 lis 2005, 00:01

Post autor: mir »

...a jeszcze jedno - to możesz zrobić tylko na przyszłość za rok ubiegły już nic nie poradzisz.
Awatar użytkownika
SZCZEPAN
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14104
Rejestracja: wtorek 18 gru 2007, 20:18
Lokalizacja: karpaty

Post autor: SZCZEPAN »

mir pisze:U nas N-ctwo dostaje fakturę zbiorczą z rozliczeniem wszystkich nr, i na tej podstawie dokonuje refakturowania.
Jasne, przejrzyste i godne naśladowania.Czemu tak nie robią wszędzie?
I NIGDY NIE MÓW MI, ŻE JUŻ WSZYSTKO WIESZ.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105099
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

SZCZEPAN pisze:Jak rozliczacie ulgę internetową skoro rachunki ( TP SA ) wystawiane są na np LEŚNICTWO JAKIEŚTAM ?
TP nie może wystawiać zgodnie z prawem takiej faktury jako że fakturę może otrzymać jedynie abonent. Leśnictwo nie może być abonentem ponieważ nie ma zdolności do zawarcia umowy.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
mir
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 430
Rejestracja: wtorek 29 lis 2005, 00:01

Post autor: mir »

SZCZEPAN pisze:
mir pisze:U nas N-ctwo dostaje fakturę zbiorczą z rozliczeniem wszystkich nr, i na tej podstawie dokonuje refakturowania.
Jasne, przejrzyste i godne naśladowania.Czemu tak nie robią wszędzie?
zawsze tak nie było.
ale przeszedłem tą drogę o której ci pisałem.
działaj - powodzenia.
Awatar użytkownika
SZCZEPAN
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14104
Rejestracja: wtorek 18 gru 2007, 20:18
Lokalizacja: karpaty

Post autor: SZCZEPAN »

Piotrek pisze:TP nie może wystawiać zgodnie z prawem takiej faktury
Nie może a wystawia.Cuda. :wink:
I NIGDY NIE MÓW MI, ŻE JUŻ WSZYSTKO WIESZ.
borowiak

Post autor: borowiak »

Możesz poprosić miłą Panią w księgowości o wystawienie duplikatów faktur z ubiegłego roku. Na fakturze jest wyszczególnione Nadleśnictwo jako sprzedawca, Ty imiennie jako nabywca. W nazwie artykułu może być: korzystanie z internetu. Po otrzymaniu kompletu duplikatów realizujesz ulgę. Tak to działa w znanych mi Nadleśnictwach. Sam kiedyś z tego korzystałem.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105099
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

SZCZEPAN pisze:Nie może a wystawia.Cuda. :wink:
Nie cuda tylko wprowadzenie w błąd. Nadleśnictwo jako abonenta podało Leśnictwo (choć takiego prawa nie miało ale widocznie o tym nie wiedziało). TP nie jest od tego aby sprawdzać czy klient ma zdolność do czynności prawnych. A Leśnictwo nie ma takiej zdolności.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
rutbekia
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 17308
Rejestracja: poniedziałek 24 sie 2009, 08:51
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: rutbekia »

Faktura wystawiona na 'Leśnictwo Jakieśtam" nie spełnia wymogów formalnych gdyż leśnictwo nie jest pomiotem gospodarczym - nie ma swojego regonu i nr NIP. Podmiotem jest nadleśnictwo i ono powinno refakturować media na podstawie otrzymanej faktury.
ODPOWIEDZ