legalna jazda przez las

Samochody terenowe, testy, opinie, informacje...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Johnny
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: środa 23 maja 2012, 16:01
Lokalizacja: Myslenice

legalna jazda przez las

Post autor: Johnny »

Dzień dobry,

razem z trzema kolegami chcielibyśmy pojeździć w okolicach Kluczborka i na południe od tego miasta drogami leśnymi i polnymi. Jeździmy dużymi, turystycznymi enduro, dopuszczonymi oczywiście to normalnego ruchu drogowego.
Ponieważ jesteśmy dorosłymi i poważnymi ;) ludźmi, chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób można to zrobić nie wchodząc w konflikt z prawem i Służbami Leśnymi.
Gdzie można zdobyć wykaz dróg leśnym udostępnionych do ruchu?
Czy powinienem trasę przejazdu gdzieś wcześniej zgłosić?

dziękuję za wszelkie rady i podpowiedzi.
Pozdrawiam, Janusz
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Johnny pisze:Gdzie można zdobyć wykaz dróg leśnym udostępnionych do ruchu?
Nie jestem ekspertem, ale z tego co mi wiadomo to nie wolno jeździć bez pisemnego pozwolenia nadleśniczego właściwego dla danego nadleśnictwa pojazdami mechanicznymi właśnie po drogach leśnych. Więc wynika z tego, że takich dróg nie ma, ale poczekajcie jeszcze na inne odpowiedzi.
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22737
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Johnny
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: środa 23 maja 2012, 16:01
Lokalizacja: Myslenice

Post autor: Johnny »

OK, czyli nie wiadomo :)
Skąd zdobyć wykaz dróg leśnych publicznych - dopuszczonych do ruchu?
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Re: legalna jazda przez las

Post autor: Glaca »

Johnny pisze:Gdzie można zdobyć wykaz dróg leśnym udostępnionych do ruchu?
Drogi leśne ( będące w zarządzie LP) są ustawowo zamknięte dla pojazdów. Wyjątki to drogi do biwaków, parkingów - ale muszą być oznakowane.

Drogi publiczne ( gminne, powiatowe, itp.) gruntowe biegnące także przez tereny leśne to całkiem inna kategoria.

Dlatego piszemy o drogach "leśnych" albo "publicznych".

Wykazy dróg z mapką ja dostałem w starostwie - dla całego mojego powiatu.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170077
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Wybierzcie się do Nadleśnictwa, poproście o wykaz dróg udostępnionych dla ruchu i tymi możecie się poruszać, ale jazda motorem enduro po takiej drodze to żadna przyjemność. Te, które pewnie by Was interesowały są drogami zakładowymi, wyłączonymi z ruchu, a zważywszy na treści zawarte w linku J24, zgody na poruszanie się drogami zakładowymi nie dostaniecie.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Johnny
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: środa 23 maja 2012, 16:01
Lokalizacja: Myslenice

Post autor: Johnny »

Piękne dzięki za wszystkie odpowiedzi.
Szkoda, że drogi w lasach są tylko dla uprzywilejowanych :(

pozdrawiam, Janusz
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105137
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Johnny pisze:Szkoda, że drogi w lasach są tylko dla uprzywilejowanych :(
Dlaczego nie masz pretensji do rafinerii, kopalni miedzi czy jakiegokolwiek dużego molocha, że ich drogi zakładowe są niedostępne?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Johnny
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: środa 23 maja 2012, 16:01
Lokalizacja: Myslenice

Post autor: Johnny »

Źle mnie zrozumiałeś, nie mam pretensji tylko żałuję, że nie można legalnie pojeździć po lesie.

Różnica pomiędzy rafinerią i innymi molochami a lasami jest taka, że tam tereny są prywatne i niedostępne dla nikogo z zewnątrz. Tymczasem po lesie można spacerować, jeździć rowerem, ale nie pojazdem mechanicznym. No i lasy są państwowe, czyli nasze. Nie mam tu na myśli wywożenia drewna z lasu czy jakiejkolwiek ingerencji. Chodzi mi tylko o dostępność.

Bez nerwów :)

pozdrawiam, Janusz
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105137
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Johnny pisze:Bez nerwów :)
Ja się nie denerwuję :) A co do terenów to może i masz rację jeśli chodzi o rafinerię ale już na pewno teren kopalni miedzi nie jest prywatny. To jak najbardziej taka sama własność Skarbu Państwa jak lasy. Jednak (jak widać po Twoim przykładzie) w odczuciu społecznym nikt nie traktuje owych kopalni "Są państwowe, więc nasze." Takie podejście do własności państwowej to wynik prawie 50 lat propagandy. Otóż to - państwowe nie oznacza nasze...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
rojber1410
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4091
Rejestracja: wtorek 05 kwie 2011, 23:07
Lokalizacja: ADELNAU

Post autor: rojber1410 »

Johnny pisze:żałuję, że nie można legalnie pojeździć po lesie.

Ja za to wręcz się cieszę, że NIE WOLNO JEŹDZIĆ po lesie pojazdami mechanicznymi...bo gdyby było tak jak Tobie się marzy, miłośnik przyrody mógłby zapomnieć, że zobaczy albo usłyszy jakieś zwierze, myśliwy, że cokolwiek upoluje a spacerowicze, że spędzi miło czas w leśnej ciszy i spokoju.
Nie mogę zrozumieć co jest takiego fajnego w jeżdżeniu po lesie na motocyklu??? przecież zza tej szybki i tak g...o widać, słychać tylko ryk silnika o odczuciach zapachowych nie wspomnę, a twierdzenie że pomykając motorkiem po lesie obcuje się z przyrodą to dla mnie bujdy na resorach. Zamiast się cieszyć i wykorzystywać to, że mamy unikatowe na skalę europejską i światową kompleksy leśne, ostoję ciszy i spokoju a w nich świeże pachnące powietrze, bogactwo fauny i flory, to co niektórzy mają to głęboko w d... bo oni chcą po lesie pojeździć motorem albo autem :x , przepraszam ale są od tego inne miejsca.
Johnny pisze:No i lasy są państwowe, czyli nasze.
ano właśnie...i dlatego trza uszanować też innych użytkowników lasu :)
Nie wiem, ile wytworzyliśmy niedorzecznych kodeksów postępowania i bezsensownych wierzeń religijnych; nie wiem też, jakim sposobem wryły się tak głęboko we wszystkich krajach świata w umysł człowieka; warto jednak zaznaczyć, że wierzenie wpajane w pierwszych latach życia, gdy mózg jest wrażliwy, staje się niemal instynktem; a zasadniczą cechą instynktu jest to, że się go słucha niezaleąnie od tego, co mówi rozum. Karol Darwin
Awatar użytkownika
gentile
początkujący
początkujący
Posty: 68
Rejestracja: sobota 09 sty 2010, 20:17
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: gentile »

rojber1410 pisze:
Johnny pisze:żałuję, że nie można legalnie pojeździć po lesie.

Ja za to wręcz się cieszę, że NIE WOLNO JEŹDZIĆ po lesie pojazdami mechanicznymi...bo gdyby było tak jak Tobie się marzy, miłośnik przyrody mógłby zapomnieć, że zobaczy albo usłyszy jakieś zwierze, myśliwy, że cokolwiek upoluje a spacerowicze, że spędzi miło czas w leśnej ciszy i spokoju.
Nie mogę zrozumieć co jest takiego fajnego w jeżdżeniu po lesie na motocyklu??? przecież zza tej szybki i tak g...o widać, słychać tylko ryk silnika o odczuciach zapachowych nie wspomnę, a twierdzenie że pomykając motorkiem po lesie obcuje się z przyrodą to dla mnie bujdy na resorach. Zamiast się cieszyć i wykorzystywać to, że mamy unikatowe na skalę europejską i światową kompleksy leśne, ostoję ciszy i spokoju a w nich świeże pachnące powietrze, bogactwo fauny i flory, to co niektórzy mają to głęboko w d... bo oni chcą po lesie pojeździć motorem albo autem :x , przepraszam ale są od tego inne miejsca.
Johnny pisze:No i lasy są państwowe, czyli nasze.
ano właśnie...i dlatego trza uszanować też innych użytkowników lasu :)
Pełna zgoda, wandalom na motórach w lesie należy się przeciwstawiać siłom i godnościom osobistom( z akcentem na siłę). Won buraki na pasy startowe i wyrobiska pożwirowe! W lesie ma być spokój i basta.
noaraf
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 25 cze 2012, 21:49
Lokalizacja: Kaszuby

Post autor: noaraf »

rojber1410 pisze: Ja za to wręcz się cieszę, że NIE WOLNO JEŹDZIĆ po lesie pojazdami mechanicznymi
CAŁKOWICIE SIĘ ZGADZAM!! są wprawdzie nieliczne drogi "udostępnione do ruchu kołowego pojazdów mechanicznych" ale z reguły prowadzą do jakiś osad, wsi więc na szczęście tranzytu żadnego tam nie ma. I oby nikt nie wpadł na szalony pomysł zmieniania tego :P
pzdr, G.
ODPOWIEDZ