Klub Kolekcjonerów Starych Klamotów

Piękno lasu, czyste powietrze, zbiorniki wodne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170069
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Wydaje mi się, że to pas myśliwski.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105131
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Sten pisze:Wydaje mi się, że to pas myśliwski.
I mnie się tak wydaje.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
wrobel
początkujący
początkujący
Posty: 84
Rejestracja: poniedziałek 29 mar 2010, 14:55
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Post autor: wrobel »

Tak wygląda ale wielkość komór wyklucza - myśliwskie zastosowanie - na zdjęciu scyzoryk jako punkt odniesienia - pytanie dalej bez odpowiedzi :)
wróbel - nic dodać .... trochę ująć
mazeno

Post autor: mazeno »

bo to do polowan na mamuty Obrazek
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170069
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Jaka jest wysokość tych komór?
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
wrobel
początkujący
początkujący
Posty: 84
Rejestracja: poniedziałek 29 mar 2010, 14:55
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Post autor: wrobel »

Wysokość komór 10 cm a średnica to 4 cm - broń myśliwska odpada
wróbel - nic dodać .... trochę ująć
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170069
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Zatem może to na ładunki do rakietnicy?
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105131
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Jenny
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 11954
Rejestracja: niedziela 15 sty 2012, 14:35
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Jenny »

Się wkurzyłma niemiłosiernie... :x
Od kiedy pamiętam... w pobliskim lesie przy drodze prowadzącej w kierunku np Narwi , droga, ktora podejrzewam byla czescią szlaku powstania styczniowego pna rozstaju dróg , także prowadzącej do(obecnie, a niegdyś chyba nawet istniejącej leśniczówki -na podstawie domysłów trochę pisam) Pacewo stały trzy stare duże drewniaine krzyże.... z napisami w jez. rosyjskim(jeden napeweno)z datą 1863... Miejsce to nazywano -Trzy Krzyże... czas robił swoje dwa zupełnie nie wiadomo kiedy znikly(prawdopodobnie zgniły, upadły ...) trzeci stał do niedawna... dziś oczom ukazał sie widok straszny-ktoś wykopał krzyż i tylko dziura po nim pozostała..,Znikł.
.
Jutro rusze sprawę...nie wiadomo kto za tym stoi-leśnictwo czy jaki inny poszukiwacz czegoś tam? :cry:

Czy ktoś z Was mógłby mi pomoc odnależć w inter jakieś stare mapy, ktore mogłyby mnie naprowadzić na te miejsca?Chodzi mi o szalki powstania styczniowego na Podlasiu- w moich okolicach , czyli w obecnym nadl. Żednia.
„Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie, każdego dnia. Działaj! Kiedy poczujesz, że chcesz coś zrobić, rób to od razu, teraz! Dni, które przyjdą są policzone.”
M.Landon
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170069
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Udaj się do Nadleśnictwa. Mogą mieć stare mapy. Ten krzyż może ktoś wykopał, coby go zrekonstruować?
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Jenny
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 11954
Rejestracja: niedziela 15 sty 2012, 14:35
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Jenny »

Tak chciałabym myśleć... do tej pory nikt sie nie interesowal... czyżby?
Oby tak było... ;/
Podejrzewasz, że ot tak sobie stare mapy lesnictwo wyłozy mi na stół w razie posiadnia i pozwoli wertować... :cry:
Znaczy wiedzę o istnieniu takich leśniczowek jak np Kulesze, Michalina, Marynka, itd...tez w moim pobliżu, (niektóre pamiętam) też tylko tam moge zgłebić ?
„Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie, każdego dnia. Działaj! Kiedy poczujesz, że chcesz coś zrobić, rób to od razu, teraz! Dni, które przyjdą są policzone.”
M.Landon
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170069
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Jenny pisze:Podejrzewasz, że ot tak sobie stare mapy lesnictwo wyłozy mi na stół w razie posiadnia i pozwoli wertować...
Jak się ładnie uśmiechniesz, to pewnie nie będą Ci robić problemów.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
rojber1410
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4091
Rejestracja: wtorek 05 kwie 2011, 23:07
Lokalizacja: ADELNAU

Post autor: rojber1410 »

Jenny coś mi świta, że w programie "Było nie minęło" pokazywali to miejsce i była mowa o ich rekonstrukcji. Poszukaj na ich stronie http://www.tvp.pl/historia/magazyny-his ... nie-minelo (musisz przejrzeć filmiki) albo do nich napisz, oni zajmują się powstańczymi tematami i zachowaniem takich miejsc pamięci od zapomnienia.
Nie wiem, ile wytworzyliśmy niedorzecznych kodeksów postępowania i bezsensownych wierzeń religijnych; nie wiem też, jakim sposobem wryły się tak głęboko we wszystkich krajach świata w umysł człowieka; warto jednak zaznaczyć, że wierzenie wpajane w pierwszych latach życia, gdy mózg jest wrażliwy, staje się niemal instynktem; a zasadniczą cechą instynktu jest to, że się go słucha niezaleąnie od tego, co mówi rozum. Karol Darwin
Awatar użytkownika
Jenny
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 11954
Rejestracja: niedziela 15 sty 2012, 14:35
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Jenny »

Już wszystko wiadomo... bedzie postawiony nowy krzyż.
„Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie, każdego dnia. Działaj! Kiedy poczujesz, że chcesz coś zrobić, rób to od razu, teraz! Dni, które przyjdą są policzone.”
M.Landon
Awatar użytkownika
Jenny
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 11954
Rejestracja: niedziela 15 sty 2012, 14:35
Lokalizacja: Podlasie

Cudze chwalicie, swego nie znacie - stara cegielnia

Post autor: Jenny »

Dzisiaj chciałbym przedstawić wam pierwszą część podróży w przeszłość, mianowicie do opuszczonej cegielni obok Michałowa na Podlasiu.
http://joemonster.org/art/27630/Cudze_c ... _cegielnia


:spoko:
„Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie, każdego dnia. Działaj! Kiedy poczujesz, że chcesz coś zrobić, rób to od razu, teraz! Dni, które przyjdą są policzone.”
M.Landon
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170069
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Ruinka, ale może do odratowania przez jakiegoś pasjonata ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
rojber1410
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4091
Rejestracja: wtorek 05 kwie 2011, 23:07
Lokalizacja: ADELNAU

ustrojstwo

Post autor: rojber1410 »

Znalazłem na swoim strychu maszynkę do gotowania, ale chyba coś źle robię przy jej odpalaniu ;/ nalałem do "baku" benzyny zjarałem całe pudełko zapałek poparzyłem paluchy i nic, dopiero jak poluźniłem śrubkę na zbiorniczku i paszczą tam nadmuchałem (na dyszy pojawiło się paliwo) maszynka zadziałała...coś ktoś wie jak to obsługiwać :help:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie wiem, ile wytworzyliśmy niedorzecznych kodeksów postępowania i bezsensownych wierzeń religijnych; nie wiem też, jakim sposobem wryły się tak głęboko we wszystkich krajach świata w umysł człowieka; warto jednak zaznaczyć, że wierzenie wpajane w pierwszych latach życia, gdy mózg jest wrażliwy, staje się niemal instynktem; a zasadniczą cechą instynktu jest to, że się go słucha niezaleąnie od tego, co mówi rozum. Karol Darwin
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77792
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... nie trzeba niczym trochę podpompować ciśnienie w zbiorniczku? ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
rojber1410
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4091
Rejestracja: wtorek 05 kwie 2011, 23:07
Lokalizacja: ADELNAU

Post autor: rojber1410 »

No to dmuchałem, bo tam żadnej pompeczki nie ma :cry:
Nie wiem, ile wytworzyliśmy niedorzecznych kodeksów postępowania i bezsensownych wierzeń religijnych; nie wiem też, jakim sposobem wryły się tak głęboko we wszystkich krajach świata w umysł człowieka; warto jednak zaznaczyć, że wierzenie wpajane w pierwszych latach życia, gdy mózg jest wrażliwy, staje się niemal instynktem; a zasadniczą cechą instynktu jest to, że się go słucha niezaleąnie od tego, co mówi rozum. Karol Darwin
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170069
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Nalej nieco benzyny na palnik (dokładnie na ten talerzyk nad nim), podpal, pokręć nieco pokrętłem i się rozjara (ciepło zwiększy ciśnienie w zbiorniku). Używałem tego rosyjskiego juwelka przez wiele lat.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
ODPOWIEDZ