PSY MYŚLIWSKIE

Zwierzęta łowne, hodowla, broń śrutowa i kulowa, psy myśliwskie...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
RR
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9039
Rejestracja: niedziela 14 maja 2006, 21:27
Kontakt:

PSY MYŚLIWSKIE

Post autor: RR »


Wybór psa myśliwskiego powinien zależeć od warunków socjalnych jakie posiadamy oraz od rodzaju polowań , na których pies ma się wykazać. Każdy myśliwy ma swoją ulubioną rasę- napisz jaka jest Twoja i dlaczego?
Przyrodniczy serwis informacyjny
Dziennik Leśny
Diana
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4287
Rejestracja: poniedziałek 29 maja 2006, 16:39
Lokalizacja: z lasu

Post autor: Diana »

Dopiero teraz zauważyłam, że cały temat utonął :cry:
No więc warto zaczął od nowa.
Obecnie mam wyżła niemieckiego szorstkowłosego, jestem bardzo zadowolona, choć oprócz wielkiej inteligencji, trzeba mu przyznać wrodzoną złośliwość :evil:
Na polowaniach sprawdza się idealnie, myśliwi mówią, że jest najlepszym psem w kole, toteż nie mam zamiaru się z nimi sprzeczać :cool2:
Co prawda Daffi normalnie może sprawiać wrażenie psa lekko ciapowatego, cierpiącego na ADHD, to w lesie zamienia się w morderce :twisted: :lol:
sorry Polsko
Awatar użytkownika
RR
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9039
Rejestracja: niedziela 14 maja 2006, 21:27
Kontakt:

Post autor: RR »

Faktycznie temat obcięty :|
Rasa, którą ja preferuję to jagdteriery. Ale trzeba mieć twardą rękę aby nad nimi zapanować.
Przyrodniczy serwis informacyjny
Dziennik Leśny
Diana
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4287
Rejestracja: poniedziałek 29 maja 2006, 16:39
Lokalizacja: z lasu

Post autor: Diana »

Ale wpadka- zapomniałam napisać o moich ukochanych foksterierach szorstkowłosych :cry:
Na wiosnę marzył mi się szczeniak, ale niestety obowiązki nie pozwalają. Kiedy już zamieszkam we własnej leśniczówce to zapewne f. będzie moim 1 psem :]
sorry Polsko
korsarz
początkujący
początkujący
Posty: 191
Rejestracja: poniedziałek 14 maja 2007, 13:57
Lokalizacja: zdolny Śląsk

Post autor: korsarz »

Gończy polski :) Nie poluję.Kumpel poluje i ma dwie suki tej rasy.Bardzo przyjemne.Ja mam warunki do trzymania psa, ale pies myśliwiski to wymaga jak dla mnie raczej większej ilości spacerów nix przeciętny kundelek.Poza tym tak mnie zabudowują ze wszystkich stron, że niedługo drzew w okolicy nie będzie.Poza terenem prywatnym.
Awatar użytkownika
Kasia
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3830
Rejestracja: piątek 27 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: z dziupli
Kontakt:

Post autor: Kasia »

Diana-korolka pisze:Dopiero teraz zauważyłam, że cały temat utonął :cry:
Niestety, to po ostatniej (mam nadzieję) awarii :( . To był obszerny temat, przed "padnięciem serwera" chyba najbardziej oblegany, dlatego musimy go odbudować.

Teraz ja, ale mojego psa to chyba wszyscy znają :lol: , bo wszędzie się nim chwalę. Mądry on oczywiście (dla właściciela jego pies jest najmądrzejszy, prawda?) , genialnie płoszy, aportuje, po porstu ideał "na pióro", ale nie tylko potrafi pięknie tropić, a w lesie zachowuje się nienagannie (noga, komendy, trop). A mówią, że spaniele to kanapowce. Wiecie, że swego czasu, Radziwiłłowie używali tych psów jako podsokolich? Koras też reaguje na drapieżniki: jak mu się wskaże jastrzębia na niebie, to biegnie pod nim długo (pani dynda na rzemieniu) i od czasu do czasu patrzy w górę. Nie rzuca się w pogoń za każdym zwierzakiem i to mi się podoba; jak obserwuję zwierzęta przez lornetkę, to siedzi przy nodze i cicho popiskuje, ale wie, że nie wolno mu "wystartować". Doktoratu jeszcze nie zrobił :lol:

http://www.galeria.lasypolskie.pl/v/use ... a+korkowa/
Awatar użytkownika
Krakuspm
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 270
Rejestracja: środa 09 maja 2007, 01:44
Lokalizacja: z prowincji

Post autor: Krakuspm »

Obrazek

Obrazek
pozdrawiam,
PM
Awatar użytkownika
Kasia
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3830
Rejestracja: piątek 27 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: z dziupli
Kontakt:

Post autor: Kasia »

Ale wyżeł! Ile w nim dumy!!! Jaka klasa! To Twój?? A na wyższym zdjęciu? Czy to gordon seter, czy może irlandzki? Nie widzę, bo go .. bażant zasłania :lol:
Awatar użytkownika
Krakuspm
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 270
Rejestracja: środa 09 maja 2007, 01:44
Lokalizacja: z prowincji

Post autor: Krakuspm »

Na górze gordon, na dole pointerka.
pozdrawiam,
PM
marusia
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 09:38
Lokalizacja: Beskidzka Arkadia

Post autor: marusia »

A co możecie powiedzieć o posokowcach bawarskich? Wiele osób sobie chwali tę rasę... Mieliście takie pieski?
Awatar użytkownika
RR
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9039
Rejestracja: niedziela 14 maja 2006, 21:27
Kontakt:

Post autor: RR »

marusia pisze:A co możecie powiedzieć o posokowcach bawarskich? Wiele osób sobie chwali tę rasę... Mieliście takie pieski?
Będąc na kilku zawodach psów pracujących, to ta właśnie rasa wiodła prym w tropieniu i posłuszeństwie. Piesek nie jest duży i łatwy w hodowli. Odpowiednie postępowanie właściciela i psa można polecić.
Przyrodniczy serwis informacyjny
Dziennik Leśny
Awatar użytkownika
Krakuspm
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 270
Rejestracja: środa 09 maja 2007, 01:44
Lokalizacja: z prowincji

Post autor: Krakuspm »

RR,
Trudno o bardziej błędną opinię. Rasa łatwa w hodowli .... jeśli pies ma trafić na kanapę. Psu użytkowemu trzeba poświęcić setki godzin zanim będzie można go puścić na pierwszą sztuczną farbę. Pełną dojrzałość uzyskuje dopiero w wieku 3 – 4 lata i do tego czasu nie powinien poczuć odwiatru sarny ani farby dzika. Dobrze ułożony pies (nie złamany, lecz ukierunkowany we właściwa stronę) to 3 lata pracy po kilka godzin dziennie. Prawidłowo szkolony wielokrotnie wynagrodzi menerowi trudy układana ale drobne nawet niekonsekwencje mogą zniweczyć całą pracę. Zdecydowanie polecam naukę współpracy z psem na łatwiejszej rasie któregoś z gończych lub tropowców – posokowca można układać dopiero jako kolejnego psa
pozdrawiam,
PM
Awatar użytkownika
RR
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9039
Rejestracja: niedziela 14 maja 2006, 21:27
Kontakt:

Post autor: RR »

Krakuspm pisze:Trudno o bardziej błędną opinię. Rasa łatwa w hodowli .... jeśli pies ma trafić na kanapę. Psu użytkowemu trzeba poświęcić setki godzin zanim będzie można go puścić na pierwszą sztuczną farbę.
Hodowla, a szkolenie to dwie różne sprawy. W tej pierwszej ( hodowli ) pies jest łatwy w utrzymaniu. W tej drugiej ( szkolenie ) trzeba być fachowcem.
Przyznam Tobie rację, że tropienia nie nauczy laik, natomiast z nauką posłuszeństwa idzie już łatwiej.
Przyrodniczy serwis informacyjny
Dziennik Leśny
Awatar użytkownika
Kasia
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3830
Rejestracja: piątek 27 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: z dziupli
Kontakt:

Post autor: Kasia »

W ostatnim numerze "Braci Leśnej" jest ciekawy artykuł o klasie użytkowej, konkursach itp. Warto przeczytać, żeby uniknąć niespodzianek; kupując psa z ogłoszenia, czytamy "po rodzicach użytkowych", a potem okazuje się, że użytkowi to oni byli tylko podczas konkursu, a wszystkie punkty przeszedł za nie mener ;) . Potem żadne nie wyściubiło nosa za własny koszyk, jedyne do czego potrafią doprowadzić, to worek z karmą ;)

Szkolenie psa to nie jest prosta sprawa, wiem, bo w moim domu psy myśliwskie były "od zawsze". szkoleniem ich zajmował się Tato i albo pies miał w sobie to "coś", albo można sobie było podarować. Kiedyś nie było książek, sprzętu itp. były tylko dobre rady kolegów i obserwacja psa. Mam znajomych z posokowcami, ale w większości to kanapowce, nie polują, z kolegów żaden nie poluje z tą rasą, ale spytaj mnie o szkolenie spanieli ;). Jeśli ma w sobie to "coś" to nie trzeba go szkolić, sam spłoszy, sam przyniesie... . Jest tylko jedna zasada w nauce aportu: nie wolno psu dawać twardych przedmiotów, bo jak potem przyniesie kaczora, to potem tusza do wyrzucenia. Koras aportuje miękkie zabawki i nie mam z nim problemów, ale kolega opowiadał, że miał kiedyś takiego spaniela, który mu gotowego tatara z kaczki przynosił :lol:
Awatar użytkownika
Krakuspm
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 270
Rejestracja: środa 09 maja 2007, 01:44
Lokalizacja: z prowincji

Post autor: Krakuspm »

RR pisze:natomiast z nauką posłuszeństwa idzie już łatwiej
Owszem, pod warunkiem jednak, że wie się, czego od psa można wymagać. Półtoraroczny posokowiec ma „mentalność” trzymiesięcznego jaga.

Nie próbuję nikogo zniechęcać do tych wspaniałych psów. Próbuję jedynie przedstawić „pułapki” czyhające na przyszłego właściciela – wychowanie psa to przede wszystkim odpowiedzialność, przyjemność i satysfakcja są na drugim planie.
pozdrawiam,
PM
Awatar użytkownika
Horrorek
początkujący
początkujący
Posty: 156
Rejestracja: piątek 27 paź 2006, 16:59
Lokalizacja: Z Polski

PSY MYŚLIWSKIE

Post autor: Horrorek »

Mi sie podobaja najbardziej Wyzly Weimarskie i Posokowce :wink: Bardzo fajne i przyjacielskie psy :]
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
[scroll]Pozdrawiam Gorąco Horrorek :wink: [/scroll]
Awatar użytkownika
RR
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9039
Rejestracja: niedziela 14 maja 2006, 21:27
Kontakt:

Post autor: RR »

Jeżeli chcecie zobaczyć psy z wystaw i konkursów to możecie zobaczyć zdjęcia, które zrobiłem.
Jagi wcale nie są łatwe w szkoleniu. Wiem coć o tym. Tu jest mój ostatni jaguś i tu
Przyrodniczy serwis informacyjny
Dziennik Leśny
Awatar użytkownika
Syriusz
początkujący
początkujący
Posty: 164
Rejestracja: piątek 12 sty 2007, 18:27
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Syriusz »

Witam serdecznie wszystkich..w tym temacie.. jutro zostanę szcześliwym posiadaczem Ogara polskiego,a raczej ogarzyczy :lol: Olszy.. Chciałbym ją ułożyc na dobrego psa mysliwskiego..tym bardziej ze niedawno zacząłem polować :lol: zdaje sobię sprawę ile czeka mnie cięzkiej pracy..podobno na dobrze ułożonego psa potrzeba czasu nawet do 3 lat.. Co sądzicie o tej rasie? miał ktoś znią doświadczenia?? Jak sie zachowuje ?? troche czytalem i widzialem, nie które ogary w akcji.. :) ale chcialbym uslyszec praktycznych kilka rad od Was..jezeli mielisćie jakies doswiadczenia..prosze podzielcie sie..
Awatar użytkownika
Gorajczyk66
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1093
Rejestracja: czwartek 24 maja 2007, 17:32
Lokalizacja: z Kaszub.

Post autor: Gorajczyk66 »

RR pisze:Jeżeli chcecie zobaczyć psy z wystaw i konkursów to możecie zobaczyć zdjęcia, które zrobiłem.
Jagi wcale nie są łatwe w szkoleniu. Wiem coć o tym. Tu jest mój ostatni jaguś i tu

Piękna kolekcja. A i pieskom też nic nie brakuje!!!!
:brawo:
Awatar użytkownika
RR
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9039
Rejestracja: niedziela 14 maja 2006, 21:27
Kontakt:

Post autor: RR »

Nowe fotki z ostatniej wystawy: 1 , 2 , 3 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17
Przyrodniczy serwis informacyjny
Dziennik Leśny
ODPOWIEDZ