Leśnictwo na UP w Lublinie

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

Grab 4
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: środa 29 gru 2010, 10:05
Lokalizacja: Ze Wschodu

Leśnictwo na UP w Lublinie

Post autor: Grab 4 »

Witam Szanownych Użytkowników!
Od jakiegoś czasu czytam to forum, m.in. dział o szkolnictwie, a co za tym idzie przeczytałem już sporo wątków o kształceniu w kierunku leśnictwa, możliwości uzyskania pracy itd...
Na początku może kilka słów o sobie. Mieszkam w województwie lubelskim (południowy wschód), w tym roku kończę liceum ogólnokształcące (matura). Jak można się spodziewać w tym wieku, pada pytanie - co dalej robić? :) Myślałem już o różnych kierunkach studiów, jednak od jakiegoś roku mój wybór padł na leśnictwo. Nie będę zadawał pytań w stylu: czy warto? czy będzie praca?, bo tak jak napisałem przeczytałem już o tym sporo. Lubię chodzić po lesie, sadzić drzewa na swojej działce (z myślą o przyszłości i potrzebie opału :D ) i bazując na tym, co przeczytałem tutaj myślę, że warto spróbować iść w tym kierunku. W tej chwili jakoś najbardziej ciągnie mnie do lasu.
Narazie nie myślę, czy będzie praca, bo zawsze może coś się zmienić, a stanowisk w samych LP jest sporo, a są też inne możliwości jak parki narodowe, krajobrazowe itp.
Najpierw pasowałoby skończyć jakąś szkołę i zdobyć przede wszystkim wiedzę...

Niedawno otworzono na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie kierunek "leśnictwo", nie będę tu wpisywał szczegółów, podaję link w którym jest więcej informacji:
http://www.agrobioinzynieria.up.lublin. ... wybor=p4_8

W związku z tym moje pytanie brzmi: czy ktoś studiuje, bądź studiował ten kierunek na tym "uniwerku"? Czy warto w ogóle zaczynać, czy szkoda kasy i czasu?

Nie będę ukrywał, że najbardziej odpowiada mi studiowanie właśnie tam, bo Lublin jest dla mnie najbliżej...
Jakby co to mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość i nie wyśmiewanie mnie publicznie... :roll:
Pozdrawiam i z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi!
Wesołych Świąt!
kamilll
początkujący
początkujący
Posty: 57
Rejestracja: niedziela 25 mar 2012, 19:41
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: kamilll »

Jestem w podobnej sytuacji jak Ty tylko że liceum kończę dopiero za rok ale jeśli chodzi o zainteresowania to pokrywają się moje z Twoimi i wielce prawdopodobne, że jak zdam maturę to też wybiorę tę szkołę :)
Grab 4
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: środa 29 gru 2010, 10:05
Lokalizacja: Ze Wschodu

Post autor: Grab 4 »

O proszę, to może nawet się spotkamy. :D
kamilll
początkujący
początkujący
Posty: 57
Rejestracja: niedziela 25 mar 2012, 19:41
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: kamilll »

Nie widze na ich stronie tylko jak przebiega rekrutacja
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170315
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

To chyba zupełnie nowy kierunek na tej uczelni. Próbowałem jakieś znajome nazwiska z kadry znaleźć, ale nie odniosłem sukcesu (fakt, że na szybko przejrzałem listę).
Wydaje mi się, że jeżeli już to powinieneś iść na studia do SGGW ,lub do Krakowa.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77882
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... kolejny producent kandydatów na leśników ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Grab 4
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: środa 29 gru 2010, 10:05
Lokalizacja: Ze Wschodu

Post autor: Grab 4 »

Co do rekrutacji, to trzeba szukać na stronie głównej uczelni:
http://www.up.lublin.pl/

Np. tutaj jest o rekrutacji na rok 2012/13:
http://www.up.lublin.pl/index.php?kat=706
Awatar użytkownika
MartaBaranowska
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16534
Rejestracja: wtorek 11 lis 2008, 23:18
Lokalizacja: Nowiny

Post autor: MartaBaranowska »

drwalnik pisze:... kolejny producent kandydatów na leśników ...

niestety :evil:
Put some fun between your legs
-ride a horse :mrgreen:
tę burzę włosów każdy zna, przy ustach dłoni chwiejny gest tak to Boska, Boska Rabanowska jest
Awatar użytkownika
Away
początkujący
początkujący
Posty: 147
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 13:26
Lokalizacja: Friedrichshütte

Post autor: Away »

Sten pisze:Wydaje mi się, że jeżeli już to powinieneś iść na studia do SGGW ,lub do Krakowa.
Popieram zdecydowanie, może i jest dalej, ale za to dużo większe szanse na pracę później. Sam dojeżdżałem do Poznania 300km, ale nie żałuję ani chwili. Jeśli studia leśne to tylko na jednym z trzech prawdziwych wydziałów leśnych.
Awatar użytkownika
xhardcorex
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1951
Rejestracja: sobota 06 sty 2007, 19:05
Kontakt:

Post autor: xhardcorex »

Away, szansa na pracę nie jest mierzona proporcjonalnie do odległości na uczelnię, ale do szerokości placów :|

ps. chłopaki odpuście sobie i idźcie na poważny techniczny kierunek, po którym będzie dobrze płatna praca
szubitsu
początkujący
początkujący
Posty: 108
Rejestracja: niedziela 02 paź 2011, 21:17

Post autor: szubitsu »

drwalnik pisze:... kolejny producent kandydatów na leśników ...
Nie wiem, czy to żart czy na poważnie teraz nawet w Lublinie otwierają leśnictwo:)
Za 3-4 lata na jednego absolwenta leśnictwa będzie przypadało jedno drzewo:)
Awatar użytkownika
Away
początkujący
początkujący
Posty: 147
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 13:26
Lokalizacja: Friedrichshütte

Post autor: Away »

xhardcorex pisze:Away, szansa na pracę nie jest mierzona proporcjonalnie do odległości na uczelnię, ale do szerokości placów :|
Kolego xhardcorex, odległość uczelni od domu nie ma tu nic do rzeczy. Chodziło mi bardziej o to, że łatwiej będzie znaleźć robotę po tych trzech powiedzmy "renomowanych" wydziałach w Krakowie, Poznaniu i Warszawie, niż po tych nowych WL.
Awatar użytkownika
xhardcorex
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1951
Rejestracja: sobota 06 sty 2007, 19:05
Kontakt:

Post autor: xhardcorex »

Away, to był taki frywolny żarcik, którego nie zrozumiałeś ;)

Pracę znajdzie ten, kto będzie miał protekcję. Wykształconego tumana może wypluć zarówno Lublin, jak i Kraków.
kamilll
początkujący
początkujący
Posty: 57
Rejestracja: niedziela 25 mar 2012, 19:41
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: kamilll »

No jak ktoś ma zapał, ogarnia i chce robić to nawet i po tej lubelskiej uczelni będzie robił :twisted:
armilaria
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 282
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 14:17
Lokalizacja: Polska

Post autor: armilaria »

Coż zawsze kiedy słyszę o nowej uczelni leśnej nachodzi mnie dygresja że to chyba byli bezrobotni absolwenci kierunków leśnych odpalili nowy kierunek i produkują kolejną rzeszę potencjalnych bezrobotnych. Błędne koło sie zamyka, szkoda młodych ich wysiłku intelektualnego i zaangażowania.
Awatar użytkownika
xhardcorex
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1951
Rejestracja: sobota 06 sty 2007, 19:05
Kontakt:

Post autor: xhardcorex »

armilaria pisze:szkoda młodych ich wysiłku intelektualnego i zaangażowania
a mi nie szkoda, bo jak ktoś nie ma "jaj" i idzie na łatwiznę wiedząc, że po kierunku nie będzie pracy, to jest tylko i wyłącznie jego wina. Siłą nikt na dany kierunek nie goni.
Szkoda tych co włożą wysiłek w naukę np. na technicznym kierunku, znajdą potem pracę i muszą płacić podatki, żeby państwo dało zasiłek dla bezrobotnego socjologa, czy pedagoga.

Politycy tak rozumują solidarność społeczną :twisted:
Awatar użytkownika
Jenny
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 11954
Rejestracja: niedziela 15 sty 2012, 14:35
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Jenny »

Xhardcorex... czy Ty czytasz sam siebie albo słyszysz... albo ja Cię nie rozumieć... :? raz pisasz, że bez protekcji ani rusz...innym razem , ze ktoś kto niema pracy jest bez jaj?

Czyli co ?-szerzysz rzesze kolesi? Uczciwość nie popłaca to Twoje hasło?A może dasz przyszłym podatnikom wskazówki na co jest zapotrzebowanie aby nie poszerzać rzeszy bezrobotnych?
A tak wogóle to o jakich Ty zasiłkach mówisz? O tej jałmużnie ... :x
„Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie, każdego dnia. Działaj! Kiedy poczujesz, że chcesz coś zrobić, rób to od razu, teraz! Dni, które przyjdą są policzone.”
M.Landon
Awatar użytkownika
Jenny
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 11954
Rejestracja: niedziela 15 sty 2012, 14:35
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Jenny »

Przeważnie tumany wyplute znajdują szybciej pracę, aniżeli ten co coś potrafi. Z doświadczenia mówię. Siła przebicia ... tylko, że nie taka jakiej mnie uczono. :(
„Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie, każdego dnia. Działaj! Kiedy poczujesz, że chcesz coś zrobić, rób to od razu, teraz! Dni, które przyjdą są policzone.”
M.Landon
Awatar użytkownika
xhardcorex
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1951
Rejestracja: sobota 06 sty 2007, 19:05
Kontakt:

Post autor: xhardcorex »

Słucham siebie i czytam też, a socjalizm mam w głębokim poważaniu.
Nie będę Ci wymieniać kierunków po których znajdziesz pracę (pod warunkiem, że coś potrafisz), bo ten temat jest wałkowany na portalach gospodarczych.
Informatyków, grafików komputerowych, programistów, inżynierów budownictwa, mechaników, budowlańców etc. nigdy za wiele.

Socjal, który rzuca urzędnik bezrobotnym to tylko konserwuje ich biedę i zniechęca do szukania pracy. Z tego co ja odprowadzę w podatku część pożera urzędnik, który decyduje komu dać, a komu nie. Potem pomoc trafia albo do cwaniaków, albo do znajomych króliczka lub osób, które przyzwyczajone są do tego, że im się należy. Ja pytam "Jak żyć Panie Premierze skoro muszę płacić za to, żeby ktoś inny mógł nie pracować.
[center]

Obrazek[/center]

Poczytaj coś na stronach Korwina Mikke, z którym utożsamiam się w poglądach gospodarczych, ale daleki jestem od niego światopoglądowo.
Awatar użytkownika
Skumbria
wiceminister
wiceminister
Posty: 36432
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 07:03
Lokalizacja: w drodze

Post autor: Skumbria »

Nie martw się, bo jak przyjdzie czas na emeryturę, to tez powiedzą, że państwo łoży na Ciebie :mg:
kamilll pisze:No jak ktoś ma zapał, ogarnia i chce robić to nawet i po tej lubelskiej uczelni będzie robił :twisted:
czy po lubelskie czy po innej... jakie to ma znaczenie :roll: i tak Was nikt nie chce i nikomu nie jesteście potrzebni :mg: ... no chyba, że bauerom niemieckim albo hotelarzom inszych narodów, bo to się nazywa nie żadna tam edukacja i oświata narodowa, tylko produkcja "arystokracji intelektualnej bez perspektyw" :oops:
Życie wymaga celnego oka i twardej ręki. http://www.solidarnosc.org.pl/
A gnębiciele naszego Narodu "Umacniają się w złym zamiarze, zamyślają potajemnie zastawić sidła i mówią sobie:Któż nas zobaczy i zgłębi nasze tajemnice?"
Rota https://www.youtube.com/watch?v=o_VL6ZYv2bE
https://youtu.be/r71UOZHy140
ODPOWIEDZ