Wywóz drzewa z lasu

Ochrona mienia w Lasach Państwowych...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
seba_pilarz
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: piątek 11 mar 2011, 10:30
Lokalizacja: polska

Wywóz drzewa z lasu

Post autor: seba_pilarz »

Witam wszystkich. Mam ważne pytanie czy drzewo które jest wywożone z terenu lasów państwowych obowiązują posiadanie papieru na legalnie nabyte drewno? Czy jest ktoś zwolniony z posiadania takich papierów podczas wywozu drewna z lasu? I czy podleśniczy ma przeważnie jakiej limity na drewno? Proszę o szybką odpowiedź bo jest to bardzo ważne.
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22740
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Re: Wywóz drzewa z lasu

Post autor: j24 »

seba_pilarz pisze: (...) czy drzewo które jest wywożone z terenu lasów państwowych obowiązują posiadanie papieru na legalnie nabyte drewno? Czy jest ktoś zwolniony z posiadania takich papierów podczas wywozu drewna z lasu? I czy podleśniczy ma przeważnie jakiej limity na drewno? Proszę o szybką odpowiedź bo jest to bardzo ważne.
1. Tak
2. Nie.
3. Nie rozumiem - o jakie limity pytasz? :?
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170100
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Każde drewno wywożone z lasu musi mieć tzw. kwit.
seba_pilarz pisze: czy podleśniczy ma przeważnie jakiej limity na drewno?
A tego to nie rozumiem.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
seba_pilarz
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: piątek 11 mar 2011, 10:30
Lokalizacja: polska

Post autor: seba_pilarz »

chodzi o to ze pracując w zakładzie leśnym zauważyłem jak podleśniczy dość często wywozi drzewo z lasu. Obserwując to zauważyłem jak jest drzewo jest ścięte to zaraz pocięte w klocki, włożone w samochód i legalnie wyjeżdża sobie z lasu. Co w takiej sytuacji mogę zrobić?
Awatar użytkownika
ludvik
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2477
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:33
Lokalizacja: szuflandia

Post autor: ludvik »

pewnie chodzi o deputat
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Wywóz drzewa z lasu

Post autor: Glaca »

seba_pilarz pisze:Witam wszystkich. Mam ważne pytanie czy drewno które jest wywożone z terenu lasów państwowych obowiązują posiadanie papieru na legalnie nabyte drewno? Czy jest ktoś zwolniony z posiadania takich papierów podczas wywozu drewna z lasu?
Zarządzenia nadleśniczych precyzyjnie określają jakie dokumenty należy posiadać i jak wygląda procedura wydania (wywozu) drewna właścicielowi ( przewoźnikowi). W praktyce dokumenty te to asygnata lub kwit wywozowy ( czasami faktura wystawiona w nadleśnictwie).


seba_pilarz pisze:I czy podleśniczy ma przeważnie jakiej limity na drewno? Proszę o szybką odpowiedź bo jest to bardzo ważne.
"Limity" :| To co zabiera klient ma ścisły związek z tym ile kasy wpłacił...
seba_pilarz
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: piątek 11 mar 2011, 10:30
Lokalizacja: polska

Post autor: seba_pilarz »

tak chodzi o deputat.
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22740
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

seba_pilarz pisze:tak chodzi o deputat.
27 mp grubizny S4 na rok. Nie można brać "z góry".
Podlega normalnym procedurom dotyczącym obrotu drewnem: odbiórka, transfer do SILP, asygnata porachunkowa podpisana przez kogoś z kierownictwa, wydatek i wywóz z lasu.
Czasem jeśli drewno jest wyrabiane na pozycji niedaleko leśniczówki czy osady podleśniczego to zrywka "pod płot" osady. Reszta - j.w.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
seba_pilarz
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: piątek 11 mar 2011, 10:30
Lokalizacja: polska

Post autor: seba_pilarz »

dzięki za odpowiedź. To już wszystko wiadomo. Tam nie zauważyłem żeby przeszło przez transfer, żadnej odbiórki nic nie było. Nawet kiedyś zauważyłem że leżało sobie parę sztuk poszusu w całości i żadnych numerków nie było zdążyłem odejść kilka set metrów i usłyszałem piłe a wydało mi się to podejrzane bo działo to się po 17 i zauważyłem jak podleśniczy tnie wszystko w klocki, załadunek i odjazd. Kto powinien się tym zająć?
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22740
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Jeśli jest tak, jak napisałeś, to Straż Leśna ewentualnie Policja.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105148
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

seba_pilarz pisze:Obserwując to zauważyłem jak jest drzewo jest ścięte to zaraz pocięte w klocki, włożone w samochód i legalnie wyjeżdża sobie z lasu. Co w takiej sytuacji mogę zrobić?
A widziałeś kolejarza co po torach nie chodzi?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

MISIEK1983
początkujący
początkujący
Posty: 46
Rejestracja: poniedziałek 27 cze 2011, 13:00
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: MISIEK1983 »

ale szyn to kolejorz nie kradnie:)
ODPOWIEDZ