Punkty za mundur

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ

Powinny być dodatkowe pkt za mundur?

Czas głosowania minął niedziela 11 cze 2006, 14:35

Tak
7
47%
Nie
8
53%
Nie wiem
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 15

zu
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6179
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Roztocze Płd.

Post autor: zu »

Smietan pisze:Czyli wyluzowani i przyjmują wszystko na miękko? Natomiast LO to cytowane już "szczury" które dażą do tego by być jak najszybciej i jak najwyżej w hierarchi? Zu...
Nie, nie, nie..... Śmietan...
Mówie TYLKO, że przyszła mi do głowy taka myśl, że każdy sam wybiera szkołe. I technikum i liceum ma swoje wady i zalety. Wybrałam liceum, to nie mam co narzekać, tak chciałam. Chodzi jeno o to, że wybranie jednego, to zrezygnowanie z drugiego, ale SAMI to wybieramy, co pod znakiem zapytania stawia słuszność narzekania :P I tyle. Nie są to aluzje w Twoja stronę.
Smietan pisze:Nie będzie, bo to byłoby wbrew równouprawnieniu... :|
Dlaczego? To sprawa losowa, co się pojawi na maturze. Rok temu nie było na matyurze z polskiego poezji futurystów, to jest większa szansa, że będzie w tym roku. Przecież nie określisz z góry, co będzie na maturze, przynajmniej ja to tak rozumiem, ale moge sie mylić.
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

zu pisze:A może dlatego, że na uczelnie leśne składają papiery w większości absolwenci liceów, bo TLi aż tak wiele w Polsce nie ma? :-)
Wiesz... jak na ponad 200 czy prawie 300 miejsc jest mniej jak 10% po TL?
zu
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6179
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Roztocze Płd.

Post autor: zu »

Wydaje mi sie, że nie wszyscy absolwenci TL ida na studia, a poza tym i tak chyba Lowców jest więcej, bo jest więcej liceów... Co roku przyjmowanych jest koło 500 chyba na studia... Mysle, że technika produjkują kapkę mniej absolwentów, no i nie wszyscy się dostją, tak samo jak nie wszyscy po LO sie dostają. Ci co sie nie dostali to nie tylko osoby po technikum, ale wielu jest z LO, mysle, że można tu jakieś proporcje przywołać.
Ale sie nie spieram :)
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

zu pisze:Rok temu nie było na matyurze z polskiego poezji futurystów, to jest większa szansa, że będzie w tym roku.
Ale to jest Polski który jest wszędzie TAKI sam.
zu pisze:że każdy sam wybiera szkołe.
Święta racja. Ale wiedzialaś jak wybierałaś szkołe po jakiej szkole łatwiej dostać się na studia?
zu pisze:Ktś chciał, to dopiął swego, na lesnictwo by się też dostał. Bo się starał.
Czy dostał to odrębny temat. Ale akurat medycyna wydaje mi się o szczebel wyżej niż leśnictwo. Starał się starał. Ale nie wszyscy mają średnią w ciągu 4 lat na poziomie 5,1... :|
zu
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6179
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Roztocze Płd.

Post autor: zu »

Smietan pisze:Ale to jest Polski który jest wszędzie TAKI sam.
A biologia to jest różna? Nie rozumiem :-)
Smietan pisze:Ale wiedzialaś jak wybierałaś szkołe po jakiej szkole łatwiej dostać się na studia?
Wiedziałam, że po mojej będzie w miare dobrze:-) Zresztą mój wybór to była selekcja między samymi liceami, różnice znacznie mniejsze, niż gdyby sie wybierało: TL czy LO.
Smietan pisze:Ale akurat medycyna wydaje mi się o szczebel wyżej niż leśnictwo.
No wlasnie, więc na leśnictwo jest łatwiej. Można? Można. Ino trzeba być mądrym, zdolnym itp., czego sobie życzę i innym, którzy również sie nie uczą :P

Czy ktoś dysponuje konkretnymi danymi, ile osób jest rocznie przyjmowanych na studia, a ile absolwentów produkuja technika? :)
Awatar użytkownika
borodziej
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 10250
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2005, 11:59
Lokalizacja: Jaktorów-Kolonia
Kontakt:

Post autor: borodziej »

saga pisze:Każdemu, kto myśli, filozofia jako nauka obca być nie może
Ha, jak i matematyka :D
Może inżynier nie musi śpiewać fałszując, ale... muzyka to nie tylko gra na flecie czy zaśpiewanie gamy. To także znajomość literatury przedmiotu. To także Chopin i pop czy rock. Może nie powinno być MUZYKI jako takiej, a NAUKA O SZTUCE?
Wychodząc z założenia, że nie muszę znać całek i macierzy, nie muszę grać na flecie i śpiewać fałszując, fizyka jest w ogóle nie potrzebna, a chemia organiczna? to... właściwie nauka powinna się skończyć na tabliczce mnożenia.
O nie - to jest niewłaściwy kierunek myślenia. Każdy wykształcony człowiek z maturą powinien mieć opanowane minimum z chemii, fizyki, matmy czy muzyki. Umieć poradzić sobie z całkami, wiedzieć kto to Chopin czy mieć pojęcie, co to jest ten "pająk" C-H-OH :wink: Nie ma zmiłuj się :D
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

zu pisze:A biologia to jest różna? Nie rozumiem :-)
Jest. Czy ktoś przed chwilą nie wspominał o "części botanicznej"?
Awatar użytkownika
borodziej
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 10250
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2005, 11:59
Lokalizacja: Jaktorów-Kolonia
Kontakt:

Post autor: borodziej »

zu pisze:I TL i LO maja swoje plusy i minusy, zazwyczaj szkołe wybieramy świadomie, więc o co chodzi?Jeśli ktoś zrezygnował z lepszego przygotowania do matury w LO na rzecz TL, to ponosi i konsewkwencje, i korzyści
No sorki :) Gdy wybierałem szkołę średnią po 8 klasie podstawówki (wtedy nie było gimnazjów), to wcale takich myśli nie miałem. Kto idzie do szkoły średniej myśli już o maturze i studiach? Jeśli tak, to w bardzo mglistym zakresie. Serio-serio :D

[ Dodano: 2006-09-17, 19:34 ]
Tak - biologia a botanika to jest bardzo duża różnica. Łatwo się o tym można było przekonać będąc po TL na egzaminie wstępnym na studia...
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Borodzieju masz u mnie skrzynke piva za ten post. :]
Awatar użytkownika
borodziej
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 10250
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2005, 11:59
Lokalizacja: Jaktorów-Kolonia
Kontakt:

Post autor: borodziej »

To mi to podmień na paczkę "Grześków", bom nie trunkowy :D
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Smietan pisze: LO gdzie ma się prawie sto procent pewności, że dostanie się a studia po których będzie się miało zawód
hehe Wybuch śmiechu!!! Chyba nie wiesz co to LO. Gdzie masz 100%pewność, a matura??!! Swoje zrobi, po prostu ktoś lepiej napisał, dostał się.

O równouprawnienie to mi chodziło, ze żadne punkty za mundur!!JAk już po równo- za wiedzę nic więcej i tak na szczęscie jest :!:

[ Dodano: 2006-09-17, 21:47 ]
Smietan pisze:Jest. Czy ktoś przed chwilą nie wspominał o "części botanicznej"?
Ja to wspomniałem. Chodziło mi,ze po TLach są ludzie uzdolnieni ze strony botaniki(fizjiologia drzew i inne tematy pokrewne), a po LO ogólna :P

[ Dodano: 2006-09-17, 21:48 ]
Z biegiem czasu coraz wiecej osób bedzie na leśnictwie po LO. Będą wypierąć TLki
Jest to stary błąd, na tym utrzymywanie lasu zasadzać, żeby żadnego drzewa nie tykać. Każda rzecz w przyrodzie ma swój kres, do którego przyszedłszy, trwa czas niejaki w dobrym stanie, ten przebywszy, psuć się musi. Drzewo przestarzałe staje się niezdatnym i próżno miejsce zalega: trzeba go więc w czasie doskonałej jego pory wycinać, ale w tym wycinaniu tak poczynać roztropnie, żeby aktualna korzyść dalszej nie przeszkadzała.
Ignacy Krasicki
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

mavericksn pisze:są ludzie uzdolnieni ze strony botaniki
A z ogólnej biologii uposledzeni. Niestety...
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Wiadomo zawsze znajdzie sie czarna owca.Ale przez tą owcę nie należy przesądzać o innych. Bo tak zrozumiałem...
Jest to stary błąd, na tym utrzymywanie lasu zasadzać, żeby żadnego drzewa nie tykać. Każda rzecz w przyrodzie ma swój kres, do którego przyszedłszy, trwa czas niejaki w dobrym stanie, ten przebywszy, psuć się musi. Drzewo przestarzałe staje się niezdatnym i próżno miejsce zalega: trzeba go więc w czasie doskonałej jego pory wycinać, ale w tym wycinaniu tak poczynać roztropnie, żeby aktualna korzyść dalszej nie przeszkadzała.
Ignacy Krasicki
Awatar użytkownika
borodziej
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 10250
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2005, 11:59
Lokalizacja: Jaktorów-Kolonia
Kontakt:

Post autor: borodziej »

W TL przyswajałem wiedzę przyrodniczą jak gąbka - od botaniki i zoologii, przez łowiectwo po hodowlę lasu. I sorki wielkie - opanowałem materiał z biologii na poziomie, jaki nas obowiązywał i w jakim nas przygotowano.
Po kilku latach - na egzaminie wstępnym z bilogii - było trochę nerwów.
Programy nauczania w TL powinny być spójne z tymi na WL, nie wiem czy są obecnie.
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Z opowiadan kolegów z TL zależy to od Technikum. Wjednym więcej, w drugim muszą nadrobic "zaległości".
Jest to stary błąd, na tym utrzymywanie lasu zasadzać, żeby żadnego drzewa nie tykać. Każda rzecz w przyrodzie ma swój kres, do którego przyszedłszy, trwa czas niejaki w dobrym stanie, ten przebywszy, psuć się musi. Drzewo przestarzałe staje się niezdatnym i próżno miejsce zalega: trzeba go więc w czasie doskonałej jego pory wycinać, ale w tym wycinaniu tak poczynać roztropnie, żeby aktualna korzyść dalszej nie przeszkadzała.
Ignacy Krasicki
Awatar użytkownika
borodziej
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 10250
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2005, 11:59
Lokalizacja: Jaktorów-Kolonia
Kontakt:

Post autor: borodziej »

Czyli samorządność i wolny rynek. To jak z nauczycielami od angielskiego w podstawówkach podwarszawskich - jedne mają i nauczają, drugie nie i zawiesiły naukę 8)
zu
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6179
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Roztocze Płd.

Post autor: zu »

borodziej pisze:No sorki :) Gdy wybierałem szkołę średnią po 8 klasie podstawówki (wtedy nie było gimnazjów), to wcale takich myśli nie miałem. Kto idzie do szkoły średniej myśli już o maturze i studiach? Jeśli tak, to w bardzo mglistym zakresie. Serio-serio :D
Wiesz, Boro, ale teraz jest większa samoświadomość tak zwana. Teraz się szybciej patrzy w przyszłość i paru moich młodszych znajomych z gimnazjum wie o maturze więcej niż ja :P Ja np. kiedy zdecydowałam już do jakiej chce iść szkoły i wybierałam profil, myslałam o przyszłości, maturze itp. Moi znajomi podobnie :-) Moze jesteśmy wyjątkiem, nie wiem :-)
Smietan pisze:zu napisał/a:
A biologia to jest różna? Nie rozumiem :-)

Jest. Czy ktoś przed chwilą nie wspominał o "części botanicznej"?
A, to o to Ci chodzi. Ale polski rozszerzony to nie ejst taki zwykły, tylko truniejszy. To inny zakres wiedzy, duużo więcej lektur. Tak jak i z biologią :-)
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Ale to już nawet nie chodzi o to, że są różnice programowe tylko o to, że TL ma więcej nauki w ostatniej klasie, bo ma więcej przedmiotów.
zu
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6179
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Roztocze Płd.

Post autor: zu »

Smietan pisze:Ale to już nawet nie chodzi o to, że są różnice programowe tylko o to, że TL ma więcej nauki w ostatniej klasie, bo ma więcej przedmiotów.
Ja nie mówie, że nie. Zgadzam się. Ale moge wytoczyc cały rządek argumentów "przeciw". :D
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

zu pisze:ale teraz jest większa samoświadomość tak zwana
zu pisze:Moze jesteśmy wyjątkiem, nie wiem :-)
Jeste tak piosenka "jedna na milion" i to chyba o Tobie. Mam dużo znajomych, ale nikt o maturze nie myślał jak szedł do średniej szkoły... :/
zu pisze:To inny zakres wiedzy, duużo więcej lektur. Tak jak i z biologią :-)
NO masz babo placek... Nie chodzi mi o to, że rozszerzona jest rozszerzona tylko, że już na podstawie TL jest pokrzywdzony, bo ma mniej "części ogólnej"
ODPOWIEDZ