Samochód do lasu i nie tylko..... za kwotę od... do 6 tys.

Samochody terenowe, testy, opinie, informacje...

Moderator: Moderatorzy

dark09
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 404
Rejestracja: poniedziałek 22 cze 2009, 17:41
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: dark09 »

To teraz moje samochody fiat 126p 125p uaz może być ale spalanie to bolączka niva super auto ale zawsze coś do roboty suzuki samurai super autko choć komfort jazdy koszmar ale coś za coś o i bym zapomniał o tarpanie które miałem tylko m-c i nigdy więcej
zib70
początkujący
początkujący
Posty: 27
Rejestracja: wtorek 08 lis 2011, 16:13
Lokalizacja: z lasu

Post autor: zib70 »

No widzisz Archie, widocznie już dawno nie jesteśmy w temacie. Teraz pewnie są już niezłe bryki terenowe do 6 tys. zł co wynika z postów. Ciekaw jestem czy nabytą terenówką za w/w kwotę będę ekonomicznie i w miarę bezproblemowo śmigał. Pewnie założenia ryczałtu, że za pięć lat powinienem kupić sobie nowe wozidło zostaje spełnione :wink:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105187
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

zib70 pisze:Ciekaw jestem czy nabytą terenówką za w/w kwotę będę ekonomicznie i w miarę bezproblemowo śmigał.
Zajrzyj na otomoto.pl. Ostatnio widziałem tam Jeep Grand Cherokee za 5 tys. złotych (1135 EUR ). I w niezłym stanie był:
Wersja: III
Rok produkcji: 2006
Data rejestracji: 01/2006
Przegląd: 04/2012
Ubezpieczenie: 04/2012
Przebieg w km: 71 000 km
Skrzynia biegów: półautomatyczna / sekwencyjna
Moc: 211 KM (155 kW)
Pojemność skokowa: 3700 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna+LPG
Kolor: granatowy-metallic
Liczba drzwi: 4/5
Status pojazdu sprowadzonego: sprowadzony / zarejestrowany

ABS, 4x4, el. szyby, el. lusterka, klimatyzacja, alufelgi, ASR, centralny zamek, autoalarm, poduszka powietrzna, radio / CD, wspomaganie kierownicy, immobiliser, instalacja gazowa, komputer, welurowa tapicerka, tempomat, ESP, EDS, światła przeciwmgłowe, kierownica wielofunkcyjna, czujnik parkowania, przyciemniane szyby
:D
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

zib70, rozmowa zrobiła się luźna gdybyś nie zauważył.
zib70
początkujący
początkujący
Posty: 27
Rejestracja: wtorek 08 lis 2011, 16:13
Lokalizacja: z lasu

Post autor: zib70 »

Śmietan, zauważyłem i dlatego takim postem chciałem sprowadzić do wątku tematu. Pozdrawiam :)
zib70
początkujący
początkujący
Posty: 27
Rejestracja: wtorek 08 lis 2011, 16:13
Lokalizacja: z lasu

Post autor: zib70 »

Piotrek, taki rocznik na otomoto dziś znalazłem od 31 do 40 tys.zł Autko pewnie wygodne, ale czy ekonomiczne w całej rozciągłości ? 8)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105187
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

zib70 pisze:Piotrek, taki rocznik na otomoto dziś znalazłem od 31 do 40 tys.zł
Słabo szukałeś :)
zib70 pisze:Autko pewnie wygodne, ale czy ekonomiczne w całej rozciągłości ?
Nie narzekałem gdy go miałem. Palił 20 l/100km. Gdybym miał go używać wyłącznie w lesie to oczywiście bez sensu. Ale tak jak go używałem - wspaniały stosunek kosztów do wygody i przyjemności z jazdy.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Archie
początkujący
początkujący
Posty: 122
Rejestracja: niedziela 07 mar 2010, 09:08
Lokalizacja: stamtąd

Post autor: Archie »

Piotrek pisze:Zajrzyj na otomoto.pl. Ostatnio widziałem tam Jeep Grand Cherokee za 5 tys. złotych (1135 EUR ). I w niezłym stanie był:
Cytat:
Wersja: III
Rok produkcji: 2006
Data rejestracji: 01/2006
Przegląd: 04/2012
Ubezpieczenie: 04/2012
Przebieg w km: 71 000 km
Skrzynia biegów: półautomatyczna / sekwencyjna
Moc: 211 KM (155 kW)
Pojemność skokowa: 3700 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna+LPG
Kolor: granatowy-metallic
Liczba drzwi: 4/5
Status pojazdu sprowadzonego: sprowadzony / zarejestrowany

ABS, 4x4, el. szyby, el. lusterka, klimatyzacja, alufelgi, ASR, centralny zamek, autoalarm, poduszka powietrzna, radio / CD, wspomaganie kierownicy, immobiliser, instalacja gazowa, komputer, welurowa tapicerka, tempomat, ESP, EDS, światła przeciwmgłowe, kierownica wielofunkcyjna, czujnik parkowania, przyciemniane szyby
:D
Piotrek, dobrze że się uśmiechnąłeś na końcu, bo pomyślałbym, że tę cenę bierzesz poważnie.
Przeczytaj dokładnie ogłoszenie, tyle to wynosi chyba jedna rata :D
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105187
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Archie pisze:bo pomyślałbym, że tę cenę bierzesz poważnie.
Ale jest do 6. tys.?Jest! :lol:
A na poważnie ja mojego kupiłem za niecałe 14. Trzy lata temu, rocznik 95. :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

borowiak

Post autor: borowiak »

W cenie do 6 tys zł znajdzie się Vitara, Feroza, Sportage, Cherooke, Pajero, Patrol, Uaz, Gaz, Niva, Frontera, Trooper i kilka innych wynalazków :) Oczywiście roczniki będą słuszne.... Sam w ubiegłym roku sprzedałem Vitarę 1,6 w automacie z LPG za 4300 (rocznik 1991). Auto miało w pełni odnowione zawieszenie, brak korozji, świeże hamulce itp. Jedynym mankamentem było spalanie (13-16 l LPG). Kolejny właściciel po pół roku zadzwonił do mnie i zapytał sie kiedy się spotkamy w celu wypicia jakiejś flaszki, bo tak jest zadowolony z auta. Można znaleźć starsze auta w dobrym stanie za rozsądną cenę, wymaga to jednak trochę znajomości rzeczy i czasu. Nawiązując do rozmowy na temat automatu.... Miałem kilka aut w automacie i obecnie jest mi smutno, że nie mam takiego auta na stanie. Kolejne na pewno znowu będzie z automatem :spoko:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105187
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

borowiak pisze:Miałem kilka aut w automacie i obecnie jest mi smutno, że nie mam takiego auta na stanie.
Moja decyzja o kupieniu automatu wniknęła z prostego faktu: uznałem, że na stare lata należy mi się trochę komfortu. I od tej pory uważam, że samochód bez klimatyzacji, pełnej elektryki (szyby, lusterka itp.), wspomagania kierownicy, ABS oraz automatycznej skrzyni nie zasługuje w XXI wieku na miano samochodu :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Piotrek pisze:nie zasługuje w XXI wieku na miano samochodu :)
Samochody były tylko w latach 70 i 80. XX wieku ma się rozumieć. Teraz to już roboty.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105187
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Śmietan pisze:Teraz to już roboty.
Nie do końca udane. Weźmy taki "park assist". Zaparkuje Cię "na styk". Tyle tylko, że wyjechać z takiego zaparkowania musisz już sam...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170207
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Znalazłem Wam super autko do lasu za rozsądną cenę :wink:
Foto: źródło internet.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
borowiak

Post autor: borowiak »

Znalazłem Wam super autko do lasu za rozsądną cenę :wink:
Fałsz.... Nie do końca terenowe, bo z napędem na jedną oś, do tego znajdź mi oryginał w cenie określonej przez założyciela wątku.......... Od razu bym kupił za tyle :wink:
Sten :spam:
:mg:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105187
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Sten pisze:Znalazłem Wam super autko do lasu za rozsądną cenę :wink:
Oj cena może być wcale nie atrakcyjna. To kolekcjonerskie cacuszko. Trabant 600 Tramp 4x2 (Kubelwagen). Rzadszy od niego jest tylko Trabant 1.1 Tramp:
Obrazek

Obrazek

No i przydatność Trabanta Tramp w wersji 600 do lasu jest raczej dyskusyjna. Miał seryjny silnik "sześćset jedynki" o mocy 26KM. Wersja 1.1 miała już silnik 1100 o mocy 41 KM z VW Polo.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

borowiak

Post autor: borowiak »

Piotrek pisze:Wersja 1.1 miała już silnik 1100 o mocy 41 KM z VW Polo.
Fałsz..... To był silnik IFA, który powstał w oparciu o silnik VW. Praktycznie żadna część z VW nie była kompatybilna.... Wszystkie części różniły się wymiarami o dziesiąte i setne mm :wink:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105187
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

borowiak pisze:To był silnik IFA, który powstał w oparciu o silnik VW
Ooo... A toś mnie zaskoczył. Ale dzięki za sprostowanie, dostępna mi literatura nic o tym nie wspomina :(

PS. A może wiesz czy Trabant 1.1 Tramp był też w wersji z silnikiem 1.3 / 58 KM? Bo wersja "normalna" była produkowana, z tym że nadal pod nazwą Trabant 1.1.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

borowiak

Post autor: borowiak »

Potocznie zawsze mówiono, że jest to silnik VW. Fizycznie wygląda to tak, że skopiowano silnik VW i pozmieniano delikatnie wymiary praktycznie wszystkich elementów..... Skutkowało to trwałością silnika zbliżoną do wzorca a jednocześnie nie trzeba było płacić za licencję. Posiadałem takiego Trabanta (też....) i wiem co nieco w temacie.
borowiak

Post autor: borowiak »

Silnik 1,3 był "zarezerwowany" dla Wartburga.
ODPOWIEDZ