Praca w lasach panstwowych

Pieniądze nie tylko w lasach są ważne...

Moderator: Moderatorzy

LumberMan
początkujący
początkujący
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 13:28
Lokalizacja: Poznań

Praca w lasach panstwowych

Post autor: LumberMan »

Witam! Jestem absolwentem Technologii drewna i zastanawiam sie czy jest mozliwosc ubiegania sie o prace lub staz w lasach panstwowych. Czy na typowego leśniczego czy strażnika leśnego nalezy ukonczyc szkole lesna? I o jakie inne ciekawe "posady, stanowiska" mozna ubiegac sie w panstwowych lasach majac kontakt z natura :)
pbl84
początkujący
początkujący
Posty: 9
Rejestracja: sobota 15 sie 2009, 10:43
Lokalizacja: PL

Post autor: pbl84 »

Ludzie z wyższym leśnym nie mogą znaleźć pracy w LP . Ale jak masz plecy?...
LumberMan
początkujący
początkujący
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 13:28
Lokalizacja: Poznań

Post autor: LumberMan »

plecy moze i mam , ale nie takie jakie ty sugerujesz;) czyli bez typowego kierunkowego wyksztalcenia nie ma nadzieji na rzadna prace? Bo jakby nie bylo Technologia Drewna wydaje sie mocno przyrodniczym i lekko pokrewnym kierunkiem...
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105105
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

LumberMan pisze:Bo jakby nie bylo Technologia Drewna wydaje sie mocno przyrodniczym i lekko pokrewnym kierunkiem
Po tym kierunku to łatwiej (i od razu lepiej płatną) posadę dostaniesz w firmach będących klientami LP :)
I nie przeszkadza to nadal mieć kontakt z naturą. :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

LumberMan
początkujący
początkujący
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 13:28
Lokalizacja: Poznań

Post autor: LumberMan »

Piotrek czy tak łatwiej to bym sie spieral ;) oczywiscie praca poza moim obszarem niewatpliwie jest , ale zbyt duzo rzeczy trzyma mnie na miejscu... wiec probuje nawet pokrewnych tematow zlapac co jak narazie niezbyt wychodzi, a osobiscie wolalbym ciekawa prace , przynajmniej tak sobie wyobrazam prace straznika lesnego na swiezym powietrzu w lesie czy nawet ciezka prace fizyczna drwala od cieplego stanowiska za biurkiem :)

jezeli macie jakiekolwiek informacje na temat stazu lub przydatnych kursow ,ktore odbywaja sie w Poznaniu to bede wdzieczny za pomoc ! Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc!
Awatar użytkownika
3006hc
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1129
Rejestracja: piątek 22 sie 2008, 03:25
Lokalizacja: z lasu

Post autor: 3006hc »

LumberMan pisze:plecy moze i mam , ale nie takie jakie ty sugerujesz;) czyli bez typowego kierunkowego wyksztalcenia nie ma nadzieji na rzadna prace? Bo jakby nie bylo Technologia Drewna wydaje sie mocno przyrodniczym i lekko pokrewnym kierunkiem...
???? Chyba jednak nie bardzo.... Stanowiska terenowe muszą być po szkołach leśnych. Nie wyobrażam sobie, żeby mógł to robić biolog, a co dopiero technolog drewna. Stanowiska biurowe też, choć czy to jest do końca słuszne czy nie to inna sprawa no bo kto byłby lepszym księgowym? Przyuczony leśnik na kursie księgowości czy wykwalifikowany ekonomista...?

Po technologii drewna to znacznie lepiej będzie Ci w Ikei niż w LP.
Pozdr
Różnica między ekologiem, a ekofilem jest mniej więcej taka jak miedzy pedagogiem a pedofilem....
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105105
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

LumberMan pisze: oczywiscie praca poza moim obszarem niewatpliwie jest
Nie chcę Cie martwic ale ok. 80% znanych mi leśników nie znalazło pracy "u siebie" ale musiało za pracą wyjechać. Wielu bardzo daleko (o ile w Polsce dokądkolwiek jest daleko :wink: ).
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

LumberMan
początkujący
początkujący
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 13:28
Lokalizacja: Poznań

Post autor: LumberMan »

Heh;) no niestety chyba w wiekszosci zawodow tak jest... ,ale jednak gdyby ktos mial przydatne informacje to chetnie wyslucham wskazowek od czego zaczac ,zeby sie zaczepic w lasach panstwowych

3006hc jakiekolwiek fabryki mebli jak dla mnie to bedzie ostatecznosc, jezeli chodzi o przemysl wolalbym prace w tartaku jednak znowu problem w okolicy Poznania na dostatek tego typu miejsc pracy nie moge narzekac
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22736
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

LumberMan pisze:
jakiekolwiek fabryki mebli jak dla mnie to bedzie ostatecznosc, jezeli chodzi o przemysl wolalbym prace w tartaku jednak znowu problem w okolicy Poznania na dostatek tego typu miejsc pracy nie moge narzekac
To po co kształciłeś się w tym kierunku? :?:
Jak bardzo chcesz pracowac w LP to może pomyśl o zaocznych studiach leśnych. :roll:
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
LumberMan
początkujący
początkujący
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 13:28
Lokalizacja: Poznań

Post autor: LumberMan »

j24 nie mozesz ograniczac Technologi Drewna jedynie do przemysłu meblarskiego, po TD istnieje mozliwosc pracy rowniez w innych galeziach przemysłu drzewnego wspomniany tartaczny, chemiczny, celulozowy, wszelkiego rodzaju konstrukcje drewniane wlacznie z projektowaniem... jednak nie oszukujmy sie moja wiedza przed rekrutacja na temat przyszlosci byla ograniczona, jestem dopiero w punkcie poczatkowym gdzie zaczynam poszukiwac interesujacej pracy nie tylko pod wzgledem finansowym stad moje powyzsze zapytanie :)
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

LumberMan pisze:j24 nie mozesz ograniczac Technologi Drewna jedynie do przemysłu meblarskiego, po TD istnieje mozliwosc pracy rowniez w innych galeziach przemysłu drzewnego wspomniany tartaczny, chemiczny, celulozowy, wszelkiego rodzaju konstrukcje drewniane wlacznie z projektowaniem...
:D Przepraszam, ale co ma to wspólnego z żywym lasem z jego hodowlą i ochroną...Hej! :)
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
LumberMan
początkujący
początkujący
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 13:28
Lokalizacja: Poznań

Post autor: LumberMan »

poprostu moze mam szerokie zainteresowania ;P a tak naprawde wiele elementow na pewno sie pokrywa, Nauka o Drewnie , Ochrona Środowiska, Tartacznictwo, fakt faktem lesnicy zajmuja sie pierwszym etapem w przemysle drzewnym my pozostalym jezeli tak to mozna nazwac... ale to nie powod by nie mozna bylo szukac pracy tam gdzie ma sie ochote , nie???
qed
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 410
Rejestracja: wtorek 25 mar 2008, 20:48
Lokalizacja: Polska

Post autor: qed »

LumberMan pisze:poprostu moze mam szerokie zainteresowania ;P a tak naprawde wiele elementow na pewno sie pokrywa, Nauka o Drewnie , Ochrona Środowiska, Tartacznictwo, fakt faktem lesnicy zajmuja sie pierwszym etapem w przemysle drzewnym my pozostalym jezeli tak to mozna nazwac... ale to nie powod by nie mozna bylo szukac pracy tam gdzie ma sie ochote , nie???
Bierzesz pod uwagę zarobki ? Bo ja też nie brałem zaraz po studiach :D
Ale próbować trzeba żeby nie żałować.
LumberMan
początkujący
początkujący
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 13:28
Lokalizacja: Poznań

Post autor: LumberMan »

Tak naprawde odzywam sie wszedzie gdzie wedlug moich wyobrazen moge dostac ciekawa prace, gdzie bede sie rozwijac, wiec jakos na poczatku specjalnie na $ mi nie zalezy chce zalapac dobry staz, czy tez pierwsza prace ,ktora pozniej zaowocuje, ale juz pomalu pomysly mi sie koncza;)
Awatar użytkownika
3006hc
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1129
Rejestracja: piątek 22 sie 2008, 03:25
Lokalizacja: z lasu

Post autor: 3006hc »

LumberMan,

Z moich doświadczeń...: Praca w LP nie jest ciekawa, ale fajne jest w niej obcowanie z przyrodą. W LP raczej wiele się nie rozwiniesz, ale wykorzystując czas i możliwości możesz się sam rozwijać przyroniczo i filozoficznie(tak, tak filozoficznie) bo spędzasz dużo czasu sam w lesie. Praca w LP nie zaowocuje Ci w żadnej innej branży. Zarobki są bardzo kiepskie(w moich stronach podleśniczowie mają ok 3000 brutto, a leśniczowie ok 4500 brutto -> jest to poniżenie w stosunku do innych ściśle wykwalifikowanych fachowców z wyższym wykształceniem np adwokatów, inżynierów w górnictwei czy budownictwie, lekarzy) choć zważywszy na ilość i trudność obowiązków i odpowiedzialność są chyba adekwatne rynkowo.
Ale takie dywagacje i tak nie mają sensu bo bez szkoły leśnej podleśnym nie zostaniesz. Idź do branży drzewnej -> nie stracisz na tym. A wierz mi. Może teraz kasa Cię nie interesuje, ale za 10 lat będzie dla Ciebie najważniejsza.
Decyzja należy do Ciebie.
Pozdro
Różnica między ekologiem, a ekofilem jest mniej więcej taka jak miedzy pedagogiem a pedofilem....
Awatar użytkownika
3006hc
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1129
Rejestracja: piątek 22 sie 2008, 03:25
Lokalizacja: z lasu

Post autor: 3006hc »

ps. Ja chciałbym w wieku największego doświadczenia zawodowego, czyli po czterdziestce zarabiać na dzisiejsze pieniądze i dzisiejszą średnią krajową około 10tyś zł miesięcznie. Taka kwota pozwoliłaby mi na godne utrzymanie rodziny(żona też by pracowała) i zaspokojenie moich potrzeb. W lasach jest ona bardzo trudna do osiągnięcia. Zobaczysz, zacznie Ci też na forsie zależeć. Choć przyznam, że zdając maturę i wybierając wymarzone studia się o tym w ogóle nie myślało.
Różnica między ekologiem, a ekofilem jest mniej więcej taka jak miedzy pedagogiem a pedofilem....
Awatar użytkownika
RR
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9039
Rejestracja: niedziela 14 maja 2006, 21:27
Kontakt:

Post autor: RR »

3006hc pisze:Zarobki są bardzo kiepskie(w moich stronach podleśniczowie mają ok 3000 brutto, a leśniczowie ok 4500 brutto ->
Piszesz o 1/12 pensji z dochodu rocznego ?? Bo mówiąc o dochodzie miesięcznym jakoś zapominamy dodać premie, trzynastkę etc...
Przyrodniczy serwis informacyjny
Dziennik Leśny
Awatar użytkownika
acer_75
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2813
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 10:12
Lokalizacja: Bory

Post autor: acer_75 »

RR pisze:
3006hc pisze:Zarobki są bardzo kiepskie(w moich stronach podleśniczowie mają ok 3000 brutto, a leśniczowie ok 4500 brutto ->
Piszesz o 1/12 pensji z dochodu rocznego ?? Bo mówiąc o dochodzie miesięcznym jakoś zapominamy dodać premie, trzynastkę etc...
plus umundurowanie, deputat
Awatar użytkownika
axe
początkujący
początkujący
Posty: 89
Rejestracja: piątek 04 wrz 2009, 18:59
Lokalizacja: znikąd

Post autor: axe »

acer_75 pisze:
RR pisze:
3006hc pisze:Zarobki są bardzo kiepskie(w moich stronach podleśniczowie mają ok 3000 brutto, a leśniczowie ok 4500 brutto ->
Piszesz o 1/12 pensji z dochodu rocznego ?? Bo mówiąc o dochodzie miesięcznym jakoś zapominamy dodać premie, trzynastkę etc...
plus umundurowanie, deputat
Minus kasa na paliwo, remonty samochodów i czas poświęcony na pracę poza godzinami pracy : :twisted:
Awatar użytkownika
acer_75
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2813
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 10:12
Lokalizacja: Bory

Post autor: acer_75 »

axe pisze:Minus kasa na paliwo, remonty samochodów........
świadomie nie napisałem plus rozjazdy bo to rekompensuje kasę na paliwo
axe pisze:......i czas poświęcony na pracę poza godzinami pracy : :twisted:
tak z ręką na sercu ale szczerze pracujesz każdy tydzień w roku od poniedziałku do piątku po 8 godz. ?
ODPOWIEDZ