Odzież i obuwie robocze - bhp

Szkolenia, wypadki, choroby, pierwsza pomoc, ocena ryzyka...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
acer_75
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2813
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 10:12
Lokalizacja: Bory

Odzież i obuwie robocze - bhp

Post autor: acer_75 »

Być może już było watek w tym temacie....ale jakoś nic nie mogłem znaleźć.

Ale do rzeczy, chodzi mi tabele przydziału odzieży i obuwia roboczego, u nas do tej pory wydawaliśmy dokładnie tak jak jest w załączniku nr 3 do PUZP - tabela przydziału......
czyli np. co roku gumowce i gumofilce a co trzy lata kurtka wodochronna dla leśniczego i podleśniczego, itd.

Ja chciałbym zaproponować w porozumieniu ze ZZ np. wydłużenie terminu używalności do 2 lat ale zakup lepszego jakościowego obuwia. Czy ktoś z forumowiczów ma takie doświadczenie w tej sprawie?
Jak te sprawy rozwiązane są w Waszych Nadleśnictwach??
borowiak

Post autor: borowiak »

acer_75 pisze:Ja chciałbym zaproponować w porozumieniu ze ZZ np. wydłużenie terminu używalności do 2 lat ale zakup lepszego jakościowego obuwia. Czy ktoś z forumowiczów ma takie doświadczenie w tej sprawie?
Jak te sprawy rozwiązane są w Waszych Nadleśnictwach??
Wniosek od przedstawiciela załogi do szefa,szef przekazuje Tobie do zaopiniowania i rozwiązania tematu, rozsądne opisanie problemu, przedstawienie planowanych terminów używalności, przedstawienie oferty (np gumowce neoprenowe i porządna kurtka z membraną), podpisy na porozumieniu załogi, związku i szefa, projekt zarządzenia regulującego te zmiany i gotowe :wink: Są n-ctwa, gdzie tak to działa.
Awatar użytkownika
Ferguson
leśniczy
leśniczy
Posty: 883
Rejestracja: sobota 12 maja 2007, 20:12
Lokalizacja: jestem z miasta

Post autor: Ferguson »

A ja nie mogę się doczekać krótkich spodenek do munduru terenowego. kiszę się w tych spodniach latem, a jak podwinę nogawki, to wyglądam jak harcerz, ale za to komfort pracy wzrasta, całe zmęczenie znika. Kanadyjscy, amerykańscy, australijscy leśnicy mają takie umundurowanie, a my nie. Dlaczego? ŻĄDAM KRÓTKICH SPODENEK!!!
Lasy Państwowe-A family company
Borsuk
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5015
Rejestracja: czwartek 06 sty 2005, 00:00
Lokalizacja: tubylec

Post autor: Borsuk »

Ferguson pisze:A ja nie mogę się doczekać krótkich spodenek do munduru terenowego. kiszę się w tych spodniach latem
Może dla leśniczych "kancelaryjnych" lub pracowników biurowych takie spodnie mają rację bytu, ale u mnie, mimo tego, że też się kiszę, nie wchodzi to w rachubę - jeżyny, pokrzywy, komary (kosmiczne ilości), kleszcze, odbiórki w gałęziach. Tak samo odpada jak sandały... a szkoda. Pierwsza rzecz po powrocie z pracy to zakładam krótkie portki i klapy :P do lasu spodnie niestety muszą być pancerne...

8)
... chcesz pokoju - szykuj się na wojnę ...
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170013
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

borowiak pisze: Są n-ctwa, gdzie tak to działa.
Owszem i nadleśnictwa i nie tylko.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Ferguson
leśniczy
leśniczy
Posty: 883
Rejestracja: sobota 12 maja 2007, 20:12
Lokalizacja: jestem z miasta

Post autor: Ferguson »

Borsuk pisze:Może dla leśniczych "kancelaryjnych" lub pracowników biurowych takie spodnie mają rację
Mylisz się. Mówię o terenie. To co piszesz później, to jakbym czytał o sobie. Nie masz żadnej wyjątkowej pracy, tylko delikatną skórkę...
Lasy Państwowe-A family company
ko
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 343
Rejestracja: środa 26 lip 2006, 23:44
Lokalizacja: Polska

Post autor: ko »

Ferguson pisze:
Borsuk pisze:Może dla leśniczych "kancelaryjnych" lub pracowników biurowych takie spodnie mają rację
Mylisz się. Mówię o terenie. To co piszesz później, to jakbym czytał o sobie. Nie masz żadnej wyjątkowej pracy, tylko delikatną skórkę...
:lol: :beer:
pozdrawiam
Borsuk
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5015
Rejestracja: czwartek 06 sty 2005, 00:00
Lokalizacja: tubylec

Post autor: Borsuk »

Ferguson pisze:Borsuk napisał/a:
Może dla leśniczych "kancelaryjnych" lub pracowników biurowych takie spodnie mają rację


Mylisz się. Mówię o terenie. To co piszesz później, to jakbym czytał o sobie. Nie masz żadnej wyjątkowej pracy, tylko delikatną skórkę...
Zazdroszczę więc Koledze skóry hipopotama.

8)
... chcesz pokoju - szykuj się na wojnę ...
Awatar użytkownika
Ferguson
leśniczy
leśniczy
Posty: 883
Rejestracja: sobota 12 maja 2007, 20:12
Lokalizacja: jestem z miasta

Post autor: Ferguson »

Obecność krótkich spodenek w wykazie dostępnego umundurowania nie obliguje to ich noszenia. Częściej będziemy chodzić w spodniach, to oczywiste, ale dam sobie paznokcie przyciąć, że częściej skorzystacie z krótkich spodenek, niż z munduru galowego.
liszka
początkujący
początkujący
Posty: 115
Rejestracja: poniedziałek 31 maja 2010, 21:28
Lokalizacja: z lasu

Post autor: liszka »

Krótkie spodenki ???Fajna sprawa ,ale nie w LP !!!Leśnik musi być dyspozycyjny ,skromny ,uległy ,wyrozumiały,elegancki,(24 na dobę) i musi kochać wszystkie ZARZĄDZENIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
liszka
początkujący
początkujący
Posty: 115
Rejestracja: poniedziałek 31 maja 2010, 21:28
Lokalizacja: z lasu

Post autor: liszka »

Polecam zapoznać się z zarządzeniem Dyrektora RDLP w Szczecinie - dotyczy jak powinien być ubrany leśnik !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 8) 8) 8) 8) 8) 8)
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22736
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

liszka pisze:Polecam zapoznać się z zarządzeniem Dyrektora RDLP w Szczecinie - dotyczy jak powinien być ubrany leśnik !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 8) 8) 8) 8) 8) 8)
Ale chyba tylko leśnik zachodniopomorski? :?: :|
Piżamę służbową też Wam uregulowano? :wink: :lol:
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
liszka
początkujący
początkujący
Posty: 115
Rejestracja: poniedziałek 31 maja 2010, 21:28
Lokalizacja: z lasu

Post autor: liszka »

Oj !!! Pidżama w tym piśmie to ,,pikuś,, :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170013
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

W Protokole dodatkowym nr 24 do PUZP dla pracowników PGL LP nastąpiła zmiana m.in w załączniku nr 3 "Tabela norm przydziału ochrony indywidualnej oraz odzieży roboczej i obuwia roboczego dla pracowników PGL LP".
Tekst protokołu wraz z załącznikami można pobrać (dotyczy pracowników mających dostęp do sieci WAN) ze strony intranetowej.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
trocse

Post autor: trocse »

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170013
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Dzięki :)
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Sten pisze:W Protokole dodatkowym nr 24 do PUZP dla pracowników PGL LP nastąpiła zmiana ...
Po użyciu translatora brzmi to tak : Pic przypudrowano świeżym pudrem :lol:
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170013
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Niby czemu uważasz, że pic?
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Znowu mam pisać dlaczego? Klawiatury szkoda i czasu. Podobnie jak w temacie posiłków. :]
ARWLGL
początkujący
początkujący
Posty: 6
Rejestracja: piątek 26 lut 2010, 21:13
Lokalizacja: POLAND

Post autor: ARWLGL »

co w praktyce zmieni nowy protokół dodatkowy??? Będzie inny rozdział "punktów" za umundurowanie czy dadzą więcej odzieży bhp
ODPOWIEDZ