Szukam przyczepy Off Road

Samochody terenowe, testy, opinie, informacje...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
motojac
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: środa 18 maja 2011, 21:50
Lokalizacja: Poznań

Szukam przyczepy Off Road

Post autor: motojac »

Czy ktoś zna adresy firm, gdzie można zakupić przyczepę Off Road?
michal67
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 19 maja 2011, 07:06
Lokalizacja: Poznań

Przyczepy terenowe

Post autor: michal67 »

Są wszelkiej maści na Giełdzie Maszyn [mod] ( tam są różne kategorie, myślę że powinieneś znaleźć tam również przyczepę, które Ciebie interesuje ).
mstrucz
początkujący
początkujący
Posty: 44
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 12:00
Lokalizacja: z północy

Post autor: mstrucz »

Zależy co rozumiesz pod pojęciem przyczepa do offroadu. Są bardzo drogie przyczepy kampingowe na wysokich ramach z kołami ponad 30 calowymi, ale one kosztują majątek. Jeżeli szukasz zwykłej przyczepy towarowej, to radze poszukać przyczep rolniczych do busa. Ja akurat takiej używam FS DS 25 - przyczepa do Żuka/Lublina. Sprawdza się doskonale, 16 calowe koła Żuka, duża ładowność prawdziwa no i w dokumentach jako przyczepa lekka - brak przeglądów i mniejsze ubezpieczenie. Jeżeli zaś szukasz lawety, to raczej takiej do maszyn budowlanych, ale i tak o dużym prześwicie zapomnij - musi być łatwy wjazd.
Elwood

Post autor: Elwood »

Ja ciągnąłem zwykłą:


Jest po prostu tania i gdyby ją posadzić na kołach odpowiadających kołom prowadzącego je auta, trakcja byłaby bardzo dobra (prosta przeróbka piast przez dodaenie flanszy dystansowej).
Trzeba koniecznie wymienić amrortyzatory nap na Koni Raid i przerobić hardcorowo uchwyty. Bez amorów daje również radę (u mnie się skończyły moment w górach fabryczne).
Koniecznym wzmocnienie jest też dyszla na styku z zabudową.
Przenieść listwę oświetlenia ponad poziom

Ja moją miałem koszmarnie przeładowaną! W papierach 450kg, a wyszło ponad 800kg!
Filmik odddaje, jakim próbom został poddana na trasie (do afgańskiego Hindukuszu - łącznie około 16000km). Przełamał się dyszel (dwukrotnie spawany po drodze).

Profesjnalne to spory wydatek, a tak po przeróbkach zamknął byś się w 5000zł.
Proponuję Ci erzatz do transportu.
Musisz patrzec na gabaryty. Im większa przyczepka, tym trudnej manerwować w terenie.
ODPOWIEDZ