preparat na kleszcze

Piękno lasu, czyste powietrze, zbiorniki wodne...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
rojber1410
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4091
Rejestracja: wtorek 05 kwie 2011, 23:07
Lokalizacja: ADELNAU

Post autor: rojber1410 »

Nie wiem, ile wytworzyliśmy niedorzecznych kodeksów postępowania i bezsensownych wierzeń religijnych; nie wiem też, jakim sposobem wryły się tak głęboko we wszystkich krajach świata w umysł człowieka; warto jednak zaznaczyć, że wierzenie wpajane w pierwszych latach życia, gdy mózg jest wrażliwy, staje się niemal instynktem; a zasadniczą cechą instynktu jest to, że się go słucha niezaleąnie od tego, co mówi rozum. Karol Darwin
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170006
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Super :spoko: :D
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Mika123
początkujący
początkujący
Posty: 85
Rejestracja: sobota 30 sty 2010, 19:24
Lokalizacja: PGL LP

Post autor: Mika123 »

maverick pisze:Ultra Thon.Kosztuje tak 35-45 zł. W areozolu, gdzie trwałość jest do 8 godzin tam jest 25% DEET (najwięcej z dostępnych środków),
najwięcej DEET ma MUGGA też spray - od 30 do 50% w cenie ok 35 zł zależy od sklepu. Można poczytać tu - [... mod ...]

polecem, stosuję to już drugi sezon
Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę, a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz.
Albert Einstein
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

Repel 55
tyleż samo DEET = 55%
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Na stażu dostawałem Repel 100 to jest 97% DEET. Trzeba uważać na plastik, bo może niszczyć.
Jest to stary błąd, na tym utrzymywanie lasu zasadzać, żeby żadnego drzewa nie tykać. Każda rzecz w przyrodzie ma swój kres, do którego przyszedłszy, trwa czas niejaki w dobrym stanie, ten przebywszy, psuć się musi. Drzewo przestarzałe staje się niezdatnym i próżno miejsce zalega: trzeba go więc w czasie doskonałej jego pory wycinać, ale w tym wycinaniu tak poczynać roztropnie, żeby aktualna korzyść dalszej nie przeszkadzała.
Ignacy Krasicki
odrzewo
początkujący
początkujący
Posty: 38
Rejestracja: piątek 27 lip 2007, 14:34
Lokalizacja: z Mazur

Post autor: odrzewo »

Nam pierwszy raz w tym roku kupili spray MUGGA. Muszę stwierdzić, że Autan się do niego nie umywa. Polecam Mugga z pełnym przekonaniem, a u nas w krainie jezior insektów ci dostatek ;)
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

maverick pisze:Na stażu dostawałem Repel 100 to jest 97% DEET. Trzeba uważać na plastik, bo może niszczyć.
Z tego co onegdaj czytałem wynika, że stężenie powyżej 50 % nie robi różnicy.
Prościej: tak samo działa 50% jak 100% stężenie.
Awatar użytkownika
Szarlej
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2120
Rejestracja: piątek 26 lis 2004, 00:00

Post autor: Szarlej »

odrzewo pisze: Muszę stwierdzić, że Autan się do niego nie umywa.
Korzystałem z Autanu kupionego w Niemczech i zachęcony skutecznością kupiłem w Polsce. Nie wiem co jest :roll: Niby to samo, w takim samym opakowaniu, a w użyciu to były jakby dwa różne środki.
Slawomir
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 20 cze 2017, 13:49

Środek na komary

Post autor: Slawomir »

Ja używam mugge strong DEET 50% w sprayu. Jest to pierwsza rzecz którą pakuję gdy jadę do domku na mazury. Natomiast w miejscu zamieszkania stosuję oprysk długotrwały diablo forte, ale to już jest typowy środek do stosowanie np. w ogrodzie.
kimkolwiek

Re: Środek na komary

Post autor: kimkolwiek »

Slawomir pisze:Ja używam mugge strong DEET 50% w sprayu. Jest to pierwsza rzecz którą pakuję gdy jadę do domku na mazury. Natomiast w miejscu zamieszkania stosuję oprysk długotrwały diablo forte, ale to już jest typowy środek do stosowanie np. w ogrodzie.
Czy jest szkodliwt dla psów, kotów ? Chodzi mi o ten do ogrodu.
ODPOWIEDZ