Paliwo w góre - stawka za kilometr w miejscu.

Pieniądze nie tylko w lasach są ważne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170028
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

To po co jej samochód...? Bardziej opłacalna byłaby taksówka ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105119
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Sten pisze:Bardziej opłacalna byłaby taksówka ...
Na pewno. Ale w przypadku mojej żony (też jeździ okazjonalnie, na ogół na zakupy) samochód jest konieczny, ponieważ w mojej miejscowości nie ma ani jednej taksówki. :)
A koszty utrzymania nie są tak przerażające, jak insynuuje Kondi. Tylko trzeba mądrze wybierać co i komu opłacamy. Ja za OC na ten rok dałem tylko 400,- PLN.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

borowiak

Post autor: borowiak »

Piotrek pisze:Tylko trzeba mądrze wybierać co i komu opłacamy. Ja za OC na ten rok dałem tylko 400,- PLN.
To nic nie znaczy...... Kwestia marki, pojemności, miejsca zamieszkania, historii ubezpieczenia itp, itd. Ja mogę się pochwalić, że za auto o pojemności 5,0 płacę 256 zł OC na rok. A że zabytek..... ;)
borowiak

Post autor: borowiak »

Nawet w kwestii OC małe rozeznanie poczyniłem ;) http://www.seba4x4.pl/2017/11/07/oc-ile ... szczedzic/
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22737
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Coś tam w temacie jakby się dzieje ...

Ze strony ZLPwRP:

http://zlpwrp.pl/blog/2018/07/23/posied ... #more-4137
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4264
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

to mus zmienić umowę na drugie auto z silnikiem 2,5... :wink:
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

Ale dlaczego tam znowu jest "nie wyższe niż"?
biernas
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: poniedziałek 10 gru 2007, 08:24
Lokalizacja: Kresy...

Post autor: biernas »

borowiak pisze:
Piotrek pisze:Tylko trzeba mądrze wybierać co i komu opłacamy. Ja za OC na ten rok dałem tylko 400,- PLN.
To nic nie znaczy...... Kwestia marki, pojemności, miejsca zamieszkania, historii ubezpieczenia itp, itd. Ja mogę się pochwalić, że za auto o pojemności 5,0 płacę 256 zł OC na rok. A że zabytek..... ;)
zabytek - znaczy na żółtych czy tylko weteran z ponad 25 letnim stażem ? pytam z ciekawości - zastanawiam się czy nie robić żółtych...
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105119
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

borowiak pisze:To nic nie znaczy...... Kwestia marki, pojemności, miejsca zamieszkania, historii ubezpieczenia itp, itd.
U poprzedniego ubezpieczyciela, za to samo auto (tylko o rok młodsze) płaciłem ponad 400 na pół roku...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

PRINCZI
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 397
Rejestracja: sobota 21 cze 2014, 11:20

Post autor: PRINCZI »

biernas pisze:
borowiak pisze:
Piotrek pisze:Tylko trzeba mądrze wybierać co i komu opłacamy. Ja za OC na ten rok dałem tylko 400,- PLN.
To nic nie znaczy...... Kwestia marki, pojemności, miejsca zamieszkania, historii ubezpieczenia itp, itd. Ja mogę się pochwalić, że za auto o pojemności 5,0 płacę 256 zł OC na rok. A że zabytek..... ;)
zabytek - znaczy na żółtych czy tylko weteran z ponad 25 letnim stażem ? pytam z ciekawości - zastanawiam się czy nie robić żółtych...
nie trzeba zółtych blach, wyrabia się kartę SOS PZMi daje to dodatkowe 70 % zniżki.Ja za pojemność 2800 cm3 place 174 zł za cały rok w PZU.
Awatar użytkownika
Kondi
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1321
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 16:05

Post autor: Kondi »

No cóż, koszty paliwa są jak na razie wyższe, bo widzę na stacjach paliw, że litr benzyny utrzymuje się w kwocie 5 zł.
Jak jeździ się samochodem "okazjonalnie" i tylko po kilka kilometrów, to nie są wysokie koszty paliwa, nawet gdy litr kosztuje 5 zł.

Ale jeżeli jeździ się często i daleko, bo ktoś musi, to już koszty są wyższe.
Zależy też od tego, jaki jest samochód, czy spala dużo na sto kilometrów, czy jest oszczędny.
Dlatego, również chyba z tego powodu w Polsce miały być zlikwidowane samochody, mające ok 15 lat, ponieważ to już są stare samochody, a te, nowocześniejsze, są oszczędne ( przynajmniej niektóre ).
Ja samochodu nie posiadam, ale nawet gdybym posiadał to i tak nie byłbym w stanie go utrzymać.
Lasy to piekna sprawa. Chrońmy lasy i przyrodę, jak tylko możemy.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105119
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

PRINCZI pisze:wyrabia się kartę SOS PZM
Za ile?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

borowiak

Post autor: borowiak »

Około 70 zł pakiet podstawowy. Dzięki temu mam zniżkę na zabytkowego T-birda i historycznego Gazika :) T-bird z 1984 r., Gazik z 1969 r.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105119
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Składka do PZM oprócz tego?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

borowiak

Post autor: borowiak »

Wchodzisz na stronę PZM, wykupujesz członkostwo w pakiecie podstawowym SOS i robisz przelew. Po kilku dniach masz kartę członkowską z podstawowym pakietem SOS. I z tą kartą w wspomnianych przypadkach masz stosowną ulgę. Trzeba jednak agentowi z PZU (tylko tam to działa) o tym przypomnieć :)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105119
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

borowiak pisze:Wchodzisz na stronę PZM, wykupujesz członkostwo w pakiecie podstawowym SOS i robisz przelew.
Dzięki! Przed chwilą znalazłem to co w załączniku.
Natomiast to, że mają umowę wyłącznie z PZU to już mi się nie podoba. A jeszcze bardziej, że nie ujawniają tej informacji na stronie...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Quercus
leśniczy
leśniczy
Posty: 601
Rejestracja: piątek 02 mar 2007, 17:52

Post autor: Quercus »

Wiecie co mnie nurtuje cały czas jedno pytanie dlaczego jak wsiadasz do taksówki to płacisz 5 -9 zł za 1 km, odliczając oczywiście zysk i ZUSY taksówkarza to tak z grubsza wyjdzie nie mniej niż 1,60 za 1 km. Czy t6o są fanaberie taksówkarzy? :wink:
PRINCZI
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 397
Rejestracja: sobota 21 cze 2014, 11:20

Post autor: PRINCZI »

borowiak pisze:Około 70 zł pakiet podstawowy. Dzięki temu mam zniżkę na zabytkowego T-birda i historycznego Gazika :) T-bird z 1984 r., Gazik z 1969 r.
poza zniżka na OC ( na AC nie ma ) karta zapewnia holowanie , dowóz paliwa , pomoc drogową ( wymiane koła) i takie tam jeszcze.

Dwa lata temu złapałem przy wjeżdzie do stolicy gumę , przyjechała pomoc drogowa Pan stwierdził,że zapas też jest kiepski mogę nie wrócić na nim do domu .Zapakował mojego rekina na auto lawetę i kurs do wulkanizacji.W aucie było nas czworo a auto laweta może zabrać tylko dwoje pasażerów , więc po pozostałą dwójkę przyjechała osobówka i moją żona z córka podążała za auto lawetą w warunkach komfortowych . Oczywiście wszystko za free, no poza opłatą za wulkanizację. :drunk:
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170028
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Quercus pisze:Wiecie co mnie nurtuje cały czas jedno pytanie dlaczego jak wsiadasz do taksówki to płacisz 5 -9 zł za 1 km, odliczając oczywiście zysk i ZUSY taksówkarza to tak z grubsza wyjdzie nie mniej niż 1,60 za 1 km. Czy t6o są fanaberie taksówkarzy? :wink:
w stolicy płacisz 8 zeta z tzw. trzaśnięcie drzwiami i w zależności od korporacji 1.6 do 2.4 zeta za kilometr. Fakt, że poza korporacją cena za km. może czasem zaskoczyć ... choć teoretycznie nie może być wyższa niż 3 zł.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
SZCZEPAN
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14105
Rejestracja: wtorek 18 gru 2007, 20:18
Lokalizacja: karpaty

Post autor: SZCZEPAN »

Czyżbyście sugerowali wystawianie rachunków za
Sten pisze:tzw. trzaśnięcie drzwiami
I przejazd np. inspektorów podczas kontroli ? :| :wink:
I NIGDY NIE MÓW MI, ŻE JUŻ WSZYSTKO WIESZ.
ODPOWIEDZ