leśne pola biwakowe - "bliżej"...

Piękno lasu, czyste powietrze, zbiorniki wodne...

Moderator: Moderatorzy

Spox07
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 17 lip 2017, 23:48

Post autor: Spox07 »

czaswlas - "Nima". Po prostu chciałbym znaleźć na stronie www informację gdzie takie obiekty się znajdują. Oczywiście, że nikt ich nie ukrywa, ale robiąc wycieczkę rowerową trudno krążyć po bliższej i dalszej okolicy - może znajdę pole biwakowe!? W ostatni "łikend" kręciłem się rowerem po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, z założeniem, że prześpię się gdzieś - w lesie - w hamaku. I jakie było moje zdziwienie, kiedy niespodziewanie wjechałem na pole ze stolikami, wykoszone, z miejscem na ognisko. Nigdzie nie zauważyłem wcześniej żadnej tablicy, mapa - nic, strona nadleśnictwa (później sprawdziłem) - nic.
O tym polu w Beskidzie Niskim dowiedziałem się przez przypadek, przeglądając zdjęcia w sieci. A jest to miejsce wręcz bajkowe.
Po prosu szkoda, że nie ma takich informacji. Może trafiłem akurat na te dwa istniejące w Polsce pola? Raczej nie!

Pozdrawiam
E.P
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21561
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

Spox07, jak "Nima"?? Strona pokazuje ponad 350 takich miejsc ...
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
Awatar użytkownika
buba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1888
Rejestracja: poniedziałek 18 lis 2013, 20:40

Re: leśne pola biwakowe - "bliżej"...

Post autor: buba »

Cieplik pisze:Jako nowicjusz z nieśmiałością chciałem zaproponować taki watek: leśne pola biwakowe bliżej i bardziej "po ludzku".
Uwielbiamy spędzać urlopy (jeśli się uda) lub choćby letnie weekendy nad leśnymi jeziorami. Szukamy ciszy i braku "cywilizacyjnych wynalazków" (typu przewoźne sklepy czy motorówki na jeziorze) ale też chcieli byśmy uniknąć zupełnego pustkowia (bezpieczeństwo itd.).
Ktoś mógłby powiedzieć: nic prostszego, wystarczy otworzyć leśny przewodnik turystyczny i poszukać... Niestety, najnowsza jego wersja jest w tym względzie mocno nieudana: bardzo uboga w opisy, w zdjęcia i w podstawowe informacje: jak dojechać, czy biwak jest nad jeziorem itd., nie mówiąc o bardzo częstych błędach w oznaczeniu tych miejsc na mapie... Zauważyłem też, że wiele z opisanych tam miejsc albo już nie istnieje (zlikwidowane lub zapomniane) albo (dzięki "przedsiębiorczym" najemcom) nadmiernie się skomercjalizowało...

Bardzo chciałbym prosić Was o zamieszczenie (od czasu do czasu) opisu znanego Wam miejsca tego typu, z czystym cichym jeziorkiem (z dostępem do wody; wspaniale, gdyby było "rybne"), z miejscem na kilka - kilkanaście namiotów i najlepiej nadal administrowanym przez Lasy (dzierżawcy niestety psują klimat, he he).

pozdrawiam
Jesli interesuja cie dzikie biwakowiska (ze znacznym stopniem legalnosci) to mysle ze ta stronka cie zaintersuje

http://grupabiwakowa.pl/

Jesli masz fejsbuka wpisz sobie "grupa biwakowa"
browar
początkujący
początkujący
Posty: 182
Rejestracja: wtorek 12 lip 2011, 11:18
Lokalizacja: Kraków

Post autor: browar »

Ta strona czaswlas to jakaś masakra - niby coś pokazuje, ale znika jak przybliżyć, wczytuje się długo i nie zawsze, jak już się uda zlokalizować miejscówkę to kliknięcie na nią nic nie daje... Taki jest efekt pracy "informatyka" za 2000, dziadostwo.
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21561
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

browar, no faktycznie strona działa na zasadzie "szału nie ma d...y nie urywa" ale u mnie i przybliżanie i informacja o obiekcie działają bez zarzutu. Może u Ciebie to kwestia przeglądarki...
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
Awatar użytkownika
buba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1888
Rejestracja: poniedziałek 18 lis 2013, 20:40

Post autor: buba »

browar pisze:Ta strona czaswlas to jakaś masakra - niby coś pokazuje, ale znika jak przybliżyć, wczytuje się długo i nie zawsze, jak już się uda zlokalizować miejscówkę to kliknięcie na nią nic nie daje... Taki jest efekt pracy "informatyka" za 2000, dziadostwo.
Najgorsze ze wielu miejsc na niej podanych w rzeczywistoci nie ma... ;/
browar
początkujący
początkujący
Posty: 182
Rejestracja: wtorek 12 lip 2011, 11:18
Lokalizacja: Kraków

Post autor: browar »

filipesku, dwa laptopy, dwa różne systemy, na każdym trzy przeglądarki - na wszystkich ten sam wynik - dupa
buba, jeszcze gorzej - wielu istniejących w terenie miejsc nie ma na tej mapie :twisted:
Awatar użytkownika
buba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1888
Rejestracja: poniedziałek 18 lis 2013, 20:40

Post autor: buba »

browar pisze:[
buba, jeszcze gorzej - wielu istniejących w terenie miejsc nie ma na tej mapie :twisted:
A to tez! choc z dwojga przypadkow wole jechac i przypadkiem znalezc nieznane mi biwakowisko niz jechac na konkretne namierzone miejsce i dupa...
ODPOWIEDZ