Czy jest tu ktoś, kto ukończył lub chodzi TL w Brynku?

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

Karolina
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: środa 15 mar 2006, 15:08

Czy jest tu ktoś, kto ukończył lub chodzi TL w Brynku?

Post autor: Karolina »

Witam wszystkich miłosników lasów. :)
Jest to mój pierwszy post więc wartoby napisac coś miłego. Pozdrawiam więc was gorąco :)
Jestem uczennicą III kl gimnazjum i moim marzeniem jest dostać się do wymienionego w temacie TL. Czy może ktoś napisać coś o tej szkole??? Będę bardzo wdzięczna za wszystkie informacje, a szczególnie te których nie ma stronie www.
Awatar użytkownika
Kasia
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3830
Rejestracja: piątek 27 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: z dziupli
Kontakt:

Post autor: Kasia »

Witaj,Karolino,narybku nasz leśny, :) .Nic o tej szkole nie słyszałam,ale na pewno ktoś się tu zjawi z "tej bajki".Cieszę się,że trafiłaś do nas,bardzo nam miło :)
Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Post autor: Brzost »

Ja mam w pracy kolegę , który kończył Brynek, ale to było trzydzieści kilka lat temu, więc jest to raczej mało aktualne źródło informacji ;-)
„Imperatorowa i państwa ościenne przywrócą spokojność obywatelom naszym/Przeto z wolnej woli dziś rezygnujemy/Z pretensji do tronu i polskiej korony/Nieszczęśliwie zdarzona w kraju insurekcja/Pogrążyła go w chaos oraz stan zniszczenia." (Jacek Kaczmarski - "Krajobraz po uczcie")
Awatar użytkownika
Kasia
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3830
Rejestracja: piątek 27 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: z dziupli
Kontakt:

Post autor: Kasia »

Nooo,to już coś :)
Karolina
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: środa 15 mar 2006, 15:08

Post autor: Karolina »

Widzę, że jesteście bardzo mili i szybcy :D
Ja mam w pracy kolegę , który kończył Brynek, ale to było trzydzieści kilka lat temu, więc jest to raczej mało aktualne źródło informacji
No właśnie. Też mam kilku " kolegów" podleśniczych i nadleśniczych, którzy kończyli kilkanaście lat temu i teraz tylko opowiadać mogą jak się im w lesie pracuje.
Dlatego czekam na dalsze odpowiedzi :roll:
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77788
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
rafal_knieja
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1101
Rejestracja: poniedziałek 29 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: tdyery

Post autor: rafal_knieja »

ale to jest chba skopiowane właśnie z tej strony. Karolina a nie chciałabys isc moze do goraja o tym to ja wiem co nieco . jezeli juz sie zdecydowałaś na brynek to trudno :)
Karolina
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: środa 15 mar 2006, 15:08

Post autor: Karolina »

Wiesz, ja sie zdecydowałam, bo na Brynek to mam jakieś 30 km a do Goraja może jakieś 300 albo więcej :567: Rafał, a Ty chodzisz do tego TL?? Napisz ile miałeś punktów(żeby sie dostać) i jak ogólnie jest w szkole- wszelkie informacje mile widziane. Pozdrawiam wszystkich

Darz Bór :!:
zu
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6179
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Roztocze Płd.

Post autor: zu »

Rafał jest w Twoim wieku :) Może sie zapoznacie :> ?
Awatar użytkownika
formicarufa
leśniczy
leśniczy
Posty: 919
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2005, 18:30
Lokalizacja: Z drogi.........

Post autor: formicarufa »

niestety ale tl brynek jest juz historia...

[ Dodano: 2006-03-17, 15:39 ]
teraz to taka zapyziała wichura więc o ile masz możliwość isc gdzies indziej to polecam
Awatar użytkownika
Chester
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1269
Rejestracja: czwartek 01 gru 2005, 10:39

Post autor: Chester »

zapraszam do Milicza :]
Karolina
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: środa 15 mar 2006, 15:08

Post autor: Karolina »

Rafał jest w Twoim wieku Może sie zapoznacie ?
To fajnie-tylko niby w jaki sposób??
niestety ale tl brynek jest juz historia...

[ Dodano: 2006-03-17, 15:39 ]
teraz to taka zapyziała wichura więc o ile masz możliwość isc gdzies indziej to polecam
Nie mam gdzie indziej możliwości. Na jakiej podstawie wydajesz tak drastyczna opinię???
zu
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6179
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Roztocze Płd.

Post autor: zu »

Karolina pisze:To fajnie-tylko niby w jaki sposóbQuestion
No wiesz, taka internetowa znajomość :)
Nie wiem, jak jest z technikami tam, gdzie mieszkasz, ale pewnie jestes fajna dziewczyna i sobie poradzisz (tylko takie idą na leśnictwo...) :)
Karolina
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: środa 15 mar 2006, 15:08

Post autor: Karolina »

Tylko takie?? tzn. Jakie?
:?:
zu
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6179
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Roztocze Płd.

Post autor: zu »

No, fajne, superaste, takie, co sobie poradzą (bo to dość ważne w tym zawodzie...) :D
Karolina
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: środa 15 mar 2006, 15:08

Post autor: Karolina »

acha dzięki, ale Twoja opinia wydaje mi się mocno przesadzona
Pozdrawiam
zu
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6179
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Roztocze Płd.

Post autor: zu »

Zobaczymy, zobaczymy g:hmm

Zostań z nami dłuzej, znajdzie sie na pewno ktoś, co wie coś o tym technikum. A tak poza tym, to może tam pojedź, wypytaj oecnych uczniów :)
Awatar użytkownika
Chester
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1269
Rejestracja: czwartek 01 gru 2005, 10:39

Post autor: Chester »

Karolino ... a koło jakiej większej miejscowości mieszkasz ??
Awatar użytkownika
formicarufa
leśniczy
leśniczy
Posty: 919
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2005, 18:30
Lokalizacja: Z drogi.........

Post autor: formicarufa »

Karolina pisze:
Rafał jest w Twoim wieku Może sie zapoznacie ?
To fajnie-tylko niby w jaki sposób??
niestety ale tl brynek jest juz historia...

[ Dodano: 2006-03-17, 15:39 ]
teraz to taka zapyziała wichura więc o ile masz możliwość isc gdzies indziej to polecam
Nie mam gdzie indziej możliwości. Na jakiej podstawie wydajesz tak drastyczna opinię???
CHodziłem do tej szkoły, w zeszłym roku byłem na zjeżdźie, żal tego wszystkiego, całej historii szkoły, która jakby nie było wyksztalciła naprawdę wielu leśników. Moja opinia jest kształtowana na podstawie autopsji, oraz wypowiedzi samych nauczycieli, zmienili sięuczniowie i zmieniły sięproblemy szkoły, teraz nie jest to technikum leśne i nie ma szans zeby wróciło do resortu ( bez względu co sięsądzi o tym temacie), także ...idz do szkoły która da ci otem gwarancje dostania sięna studia (jesli mozna powiedziec ze sa szkoły dające takie gwarancje- w koncu to zalezy od nas samych), a brynek z pewnościąnie spełnia sięw ty temacie...
Karolina
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: środa 15 mar 2006, 15:08

Post autor: Karolina »

zmienili sięuczniowie i zmieniły sięproblemy szkoły, teraz nie jest to technikum leśne
No tak, uczniowie zmieniają się w każdej szkole-niestety w większości na gorsze. Mam koleżankę z Tarnowskich Gór która chodzi do gimnazjum w parku i często( codziennie) bywa na obiedzie właśnie z uczniami klas TL. Ona twierdzi że ogólnie wszyscy są OK, tylko niewielka grupa jest takich... no wiadomo jakich. Myslałam, że w gimnazjum będzie fajnie-ale też się okazało że nie do końca. Poziom jest wysoki, nauczyciele dobrzy, ale uczniowie...(nie komentuję). Myslę że tak jest teraz w każdej szkole, ale przecież każdy uczy się dla siebie.
Zespół Szkół Leśnych i Ekologicznych im. S. Morawskiego-pod taką nazwą szkoła zapisana jest w rejestrze kuratorium. Dowiedziałam się że w tym roku będzie nabór do II klas TL - i nawet jestem zadowolona (więcej odpadnie).
...idz do szkoły która da ci potem gwarancje dostania się na studia
Aż tak źle jest teraz na tym Brynku tzn, jest tak niski poziom nauczania??
O jakie studia chodzi? Leśnictwo?
Jeśli chodzi tylko o studia leśne to ja i tak nie wiem czy bym na nie poszła (zależy to jak by się skończyła moja edukacja w TL) Narazie myślę o studiach np. biologia, dendrologia ...
(ale to zależy jakie wrażenia zostaną po TL) Do LO nie chcę iść i nie pójdę napewno-kolejne trzy lata męczarni z historii i rozszerzonej maty to nie dla mnie. Chcę iść do TL bo kocham przyrodę i las, chcę chodzić do technikum, chcę rozwijać swoje zainteresowania i chodzić do szkoły w mundurku!! Od zawsze lubię pracę fizyczną, ruch, wysiłek. Posadziłam w swoim krótkim życiu kilkaset drzew, opiekuję się arboretum szkolnym-nie chcę żeby się to zmarnowało. (niestety na Brynek mam najbliżęj, a wyjazd na koniec Polski odpada :( :( )
Czy więc aż tak tragicznie jest teraz w tej szkole jak piszesz?? Jacy są tam nauczyciele skoro ich znasz(nie chodzi o dane osobowe tylko o to co przekazują i w jaki sposób)??
Czy mam po tej szkole szanse zdania matury(jestem człowiekiem bardzo ambitnym i pracowitym)? I czy dostanę się tam z ok. 180-190 pkt ???
ODPOWIEDZ