rzeczka a granica plantacji

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
HomeStarRunner
początkujący
początkujący
Posty: 61
Rejestracja: czwartek 17 gru 2009, 05:58
Lokalizacja: Zwsząd

rzeczka a granica plantacji

Post autor: HomeStarRunner »

Witam. mam pytanie czy jeśli granicą mojej działki jest rzeczka to jak ma wyglądać grodzenie takiej działki, jeśli na całej przewidziane jest zalesienie... z informacji z gminy wynika ze: od rzeczki mam zostawić 3metrowy pas , następnie postawić płot , znowu 3 metry i dopiero sadzenie... czy rzeczywiście tak jest? i jeśli tak to czy ten pas pomiędzy rzeką a płotem też sie liczy jako plantacja i będzie do tego normalna płatność ? bo plan zalesienia i wyliczenia geodety mam niby od rzeki...
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170329
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Przejrzyj Ustawę - Prawo wodne (tekst jednolity: Dz.U. z 2005 r, Nr 239, poz.2019)
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

TO plantacja czy zalesienie?
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
Awatar użytkownika
HomeStarRunner
początkujący
początkujący
Posty: 61
Rejestracja: czwartek 17 gru 2009, 05:58
Lokalizacja: Zwsząd

Post autor: HomeStarRunner »

zalesienie :)
Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

Jeżeli zalesiasz z PROW to posadź tak jak przewiduje plan zalesienia, a o odległości niech się martwi Nadleśniczy.
Generalnie w przepisach PROWowskich mówi się o odległości 3m od granicy innej działki nieleśnej i 1,5m od innej działki leśnej. Powierzchnię tych pasów wlicza się do powierzchni zalesienia.
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
Awatar użytkownika
HomeStarRunner
początkujący
początkujący
Posty: 61
Rejestracja: czwartek 17 gru 2009, 05:58
Lokalizacja: Zwsząd

Post autor: HomeStarRunner »

czyli podsumowując płot mam stawiać przy rzeczce następnie 3 metrowy pas i drzewka tak ? bez tych wymysłów o pasie 3 metrowym przy samej rzece potem płot 3 metry i dopiero drzewka ?
Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

Przecież płot możesz postawić bliżej drzewek niż 3 m. To jest tylko grodzenie w ramach ochrony sadzonek. Jak postawisz ogrodzenie 1 m od linii sadzonek to nic się nie stanie. Najwyżej w ramach pielęgnacji po 5 latach wytniesz ten rząd i już...
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105243
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Zostaw te nieszczęsne 3 metry od rzeczki, bo ekipa, która kiedyś przyjedzie ją oczyszczać przy pomocy koparki, zniszczy ci ogrodzenia w majestacie prawa i bez prawa do odszkodowania...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ