Kupiłem działkę z lasem i mam spory problem

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

pawlosso
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2010, 09:50
Lokalizacja: Chojnice

Kupiłem działkę z lasem i mam spory problem

Post autor: pawlosso »

Witam
Kupiłem pięknie położoną działkę z lasem gdzie chciałbym zbudować razem z moją kobietą dom. I tu pojawia się problem ponieważ wystąpiłem o warunki zabudowy na działkę i okazuje się, że rzeczywistość rozjechała się z papierami tzn: w ewidencji jest więcej lasu niż w rzeczywistości. Kupując działkę o tym nie wiedziałem i nie wiem co teraz mam zrobić? Chciałbym przesunąć minimalnie linę drzew żebym mógł budować dom czy ktoś może miał taką sytuację. W załączniku przesyłam mapę geodezyjną z naniesioną linią drzew. Bardzo proszę o pomoc pozdrawiam :help:
http://www.zielonedomy.com.pl/allegro/dzialka.jpg
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105131
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Z rysunku (brak skali) nie bardzo wynika jakie są wymiary poszczególnych części działki. Dlaczego część Ls przeszkadza Ci w budowie?

A tak nawiasem mówiąc to nie bardzo wierzę w to, iż kupując nie widziałeś mapki i wypisu z ewidencji...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

pawlosso
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2010, 09:50
Lokalizacja: Chojnice

Post autor: pawlosso »

Witam wiem, że głupio to wygląda ale taka jest prawda że nie wiedziałem a teraz mam problem. Rzuty poprawiałem wymiary podane w metrach. Z tego co się orientowałem to muszę budować 12 m od linii lasu ale niestety tej co jest w ewidencji i dlatego jest problem chyba że idzie to jakoś obejść.
http://zielonedomy.com.pl/allegro/dzialka.pdf
basiabasia
początkujący
początkujący
Posty: 172
Rejestracja: piątek 03 lip 2009, 18:30
Lokalizacja: warszawa

Post autor: basiabasia »

Faktycznie głupio wygląda i chyba trudno będzie obejść. Zawsze można wystąpić do Ministra Infrastruktury o odstępstwo od odległości od lasu, ale musi być logiczne uzasadnienie.
basia33
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105131
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

pawlosso pisze:Z tego co się orientowałem to muszę budować 12 m od linii lasu ale niestety tej co jest w ewidencji i dlatego jest problem chyba że idzie to jakoś obejść.
Nie znam sposobu na obejście tego problemu :(
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

pawlosso
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2010, 09:50
Lokalizacja: Chojnice

Post autor: pawlosso »

A czy jest możliwość przesunięcia linii lasu tzn jakaś inwentaryzacja czy coś takiego. Jakie mam szanse że bym dostał pozwolenie na przesunięcie lini lasu? pozdro
pawlosso
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2010, 09:50
Lokalizacja: Chojnice

Post autor: pawlosso »

Witam są tutaj naprawdę modre głowy chętnie zapłacę za poradę jak sprawę ugryźć żeby przesunąć tą linię lasu i żeby można było budować pozdrawiam.
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

pawlosso pisze:Jakie mam szanse że bym dostał pozwolenie na przesunięcie lini lasu? pozdro
Z prawnego punktu widzenia nie mają znaczenia rosnące drzewa, ale wpis w ewidencji "las" dotyczący gruntu.

Ps. Pawlosso, przeczytaj PW.
pawlosso
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2010, 09:50
Lokalizacja: Chojnice

Post autor: pawlosso »

Witam
Czy mogę odleśić część dzialki? na wniosek do starosty do 500m2 to by mnie ratowało czy to jest dobry pomysł?
basiabasia
początkujący
początkujący
Posty: 172
Rejestracja: piątek 03 lip 2009, 18:30
Lokalizacja: warszawa

Post autor: basiabasia »

To nie starosta odlesia tylko marszałek województwa wydaje zgodę w procedurze powstawania planu zagospodarowania. Więc albo musisz poczekać na plan, albo wystąpić o odstępstwo, ale to może nie być łatwe.
Na mapce nie ma żadnych odległości, naprawdę się nie zmieścisz?
basia33
pawlosso
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2010, 09:50
Lokalizacja: Chojnice

Post autor: pawlosso »

Witam
Dowiedziałem się że działka nie jest wpisana do studium studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego a co za tym idzie na razie nie będzie tu planu zagospodarowania przestrzennego no chyba że się mylę? Została ona zgłoszona w 2008 roku w listopadzie ale o ile mi wiadomo jeszcze nie została wpisana. Czy jest możliwość w jakiś sposób wyłączenia kawałka gruntu z produkcji leśnej mówiąc o lasach prywatnych? gdzie miałabym się udać bo czym więcej czytam tym głupszy jestem. Dodam jeszcze, że bylem u byłych właścicieli ziemi i opowiedziałem sprawę i poszli mi na tyle na rękę, że jak nie będę mógł budować na mojej wymarzonej działce to mi wymienią na inną ale ja naprawdę chciałbym o tą działkę powalczyć.
Pozdrawiam wszystkich którzy chcą pomóc :)
basiabasia
początkujący
początkujący
Posty: 172
Rejestracja: piątek 03 lip 2009, 18:30
Lokalizacja: warszawa

Post autor: basiabasia »

Co to znaczy, że "nie jest wpisana"? Studium robi się dla gminy, czy Twoja gmina ma uchwalone studium?
basia33
pawlosso
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2010, 09:50
Lokalizacja: Chojnice

Post autor: pawlosso »

Wczoraj jak bylem u byłych właścicieli to mi Pani dała taki wniosek żeby działki o nr takich i takich zostały wpisane do studium mam nawet datę wpływu. Wiec nie wiem czy to jest oblig dla gminy czy jak a jak bylem w Gminie to ta nie miła Pani od warunków zabudowy powiedziała mi że i tak nie dostanę warunków zabudowy wymyśliłem żeby dokupić działkę obok a ona i tak że nie jakiś uparty babsztyl i mi powiedziała żebym więcej do niej nie przychodził.
Ale ja sie tak łatwo nie poddam bo minie kobita zirytowała wiec wysapie o warunki zabudowy na te dwie działki tak jak by były połączone żeby zobrazować sytuację przesyłam linka do mapy ewidęcyjnej chojnic https://80.52.246.180/chojnice16/?action=logout chodzi o działkę nr 75/15 i 75/17 z obrębu nowa cerkiew. w połączeniu było by więcej tej roli. Denerwuje mnie podejście tej kobiety nie bo nie jak ja tego nie lubie
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105131
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Jakoś nie mogę tego znaleźć na owej mapie...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

pawlosso
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2010, 09:50
Lokalizacja: Chojnice

Post autor: pawlosso »

hej
Piotrek klikasz na linku który podałem, klikasz żeby zalogować się jako gość, po lewej stronie masz tekie książeczki kolorowe klikasz na to to jest szukanie działek wyświetla ci sie niebieskie opcje klikasz wyszukiwanie działek wpisujesz działkę 75/15 czyli moja klikasz szukaj znajdzie Ci jedną pozycje klikasz na nią wyświetli się tabelka poniżej taka różowa i tam jest taka opcja pokaż więcej klikasz na to i tam jest taka lupka z linimi i kropkami klikasz na to to jest pokaż na mapie i już widzisz moją działkę teraz żeby zobaczyc ile tam jest tego mojego kochanego lasu to po lewej stronie niżej jest tam ewidencja gruntów i tam zaznaczasz granice użytków. i to tyle.
Mam nadzieje że jet to czytelne co napisałem pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105131
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Jezu, ale instrukcji obsługi do tego trzeba :( Od razu widać, że przy tworzeniu tego interface tylko informatyk miał cokolwiek do powiedzenia...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105131
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

No obejrzałem sobie ale analizując dokładnie Twój poprzedni post dochodzę do wniosku, że przyczyny dla których nie możesz dostać warunków zabudowy muszą być inne niż te nieszczęsne kawałki lasu. Bo gdybyś kupił dodatkowo działkę 75/17 to na niej chyba jest dość miejsca. No ale piszesz, że:
pawlosso pisze:ta nie miła Pani od warunków zabudowy powiedziała mi że i tak nie dostanę warunków zabudowy wymyśliłem żeby dokupić działkę obok a ona i tak że nie
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

pawlosso
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2010, 09:50
Lokalizacja: Chojnice

Post autor: pawlosso »

witam sorki za tą instrukcję ale ważne że do celu postanowiłem złożyć wniosek o wydanie warunków zabudowy na te dwie działki i zobaczymy co się będzie działo. Niech się określą na piśmie.
Pozdrawiam i bardzo dziękuję za zainteresowanie moim problemem jak by ktoś miał jakikolwiek pomysł zapraszam do dzielenia się nim.
qed
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 410
Rejestracja: wtorek 25 mar 2008, 20:48
Lokalizacja: Polska

Post autor: qed »

Rozumiem, że to znasz:

Art. 61.
1. Wydanie decyzji o warunkach zabudowy jest możliwe jedynie w przypadku
łącznego spełnienia następujących warunków:
1) co najmniej jedna działka sąsiednia, dostępna z tej samej drogi publicznej,
jest zabudowana w sposób pozwalający na określenie wymagań dotyczących
nowej zabudowy w zakresie kontynuacji funkcji, parametrów, cech i
wskaźników kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu, w tym
gabarytów i formy architektonicznej obiektów budowlanych, linii zabudowy
oraz intensywności wykorzystania terenu;
2) teren ma dostęp do drogi publicznej;
3) istniejące lub projektowane uzbrojenie terenu, z uwzględnieniem ust. 5, jest
wystarczające dla zamierzenia budowlanego;
4) teren nie wymaga uzyskania zgody na zmianę przeznaczenia gruntów rolnych
i leśnych na cele nierolnicze i nieleśne albo jest objęty zgodą uzyskaną
przy sporządzaniu miejscowych planów, które utraciły moc na podstawie
art. 67 ustawy, o której mowa w art. 88 ust. 1;
5) decyzja jest zgodna z przepisami odrębnymi.

Jakie są urzędy i urzędnicy w Polsce to można pisać wielotomowe opracowania.
Jednak jeśli spełniasz wszystkie warunki to nie mają prawa odmówić Ci wydania wuzetki.
basiabasia
początkujący
początkujący
Posty: 172
Rejestracja: piątek 03 lip 2009, 18:30
Lokalizacja: warszawa

Post autor: basiabasia »

Obawiam się, że ta niemiła pani mogła mieć rację. Możliwość budowy domu masz tylko na północno - zachodnim, rolnym fragmencie działki. Odejmij sobie minimum 12 m od granicy lasu i min. 4 m od granicy z sąsiadem. Zmieścisz się? Poza tym, ponieważ nie ma planu zagospodarowania ważne jest sąsiedztwo - czy masz jakiś dom zrealizowany na którejś z sąsiednich działek? Dokupienie działki obok nic Ci nie da, bo będziesz miał drugą działkę w identycznej sytuacji. Jeśli chodzi o studium, to po prostu prawdopodobnie złożyłeś wniosek o jego zmianę, która trwa min. ok. 1,5 roku, ale gmina wcale nie musi podejmować uchwały o jego zmianie, możesz czekać nawet parę lat. Poza tym studium nie jest podstawą wydawania decyzji o warunkach zabudowy, nawet studium ze zmianą po Twojej myśli nie uwolni Cię od wuzetki, do której musi być zrobiona analiza zagospodarowania sąsiedniego terenu zgodnie z rozporządzeniem do ustawy p.z.p.
To nie jest wcale "nie bo nie". Ta kobieta przynajmniej myśli. Najgorszy rodzaj urzędnika to taki, dla którego jak nie ma w ustawie słowa "zakaz" to znaczy, że wszystko można.
basia33
ODPOWIEDZ