projektowanie w SILP

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

dobry
początkujący
początkujący
Posty: 172
Rejestracja: niedziela 08 lut 2009, 09:54
Lokalizacja: las

projektowanie w SILP

Post autor: dobry »

Moduł projektowania w SILP to totalna porażka. Masę zgłoszeń błędów. Dane z Acera przesyłane są do projektowania godzinami, jednym słowem porażka. Beta testerzy są przeważnie opłacani, my to robimy w ramach obowiązków.
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Czyli nihil novi :( niestety
johar5
początkujący
początkujący
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 31 maja 2010, 22:07
Lokalizacja: z podkarpacia

Post autor: johar5 »

u mnie nie było aż tak źle :) pod okiem znawców poszło szybko, masa(z planu pozyskania) nie zgada się z planem pozyskania w sprzedaży ale bajka. mało czytelne, ale nasze władze pod wpływen pewnego lobby to wszystko zrobią. szok. w sumie nic się nie zmieniło, tyle że ceny nie wolno ruszyć :x
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105226
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

dobry pisze:Beta testerzy są przeważnie opłacani
Już nie. Teraz większość testów wersji beta robią internauci w ramach hobby :D
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
isopyrum
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 489
Rejestracja: poniedziałek 26 mar 2007, 18:03
Lokalizacja: dokąd

Post autor: isopyrum »

U mnie na co prawda linuxowym serwerze poszło gładko i sprawnie. Oprócz trochę durnej tabelki do podziału mas dyspozycyjnych (przechodzenie z ekranu na ekran) całe planowanie sprzedaży uważam za sympatyczniejsze niż pod Acerem.

Bardzo ciekawi mnie jak się będzie miała ta niezgodność między pozyskaniem a sprzedażą do tworzenia puli ofertowej na przyszły rok. Bo u mnie i wszystkich sąsiadów wyszła in plus na około 100 metrów razy ok 430 jednostek to daje już ładną sumkę.

A wszystkim którzy bawią się i będą bawić w planowanie na przyszły rok polecam opcję jedna wersja jeden wariant i nic więcej. 8)
"Niektórzy widzą prawym i lewym okiem dokładnie to samo. I myślą, że to obiektywizm."
Stanisław Jerzy Lec
dobry
początkujący
początkujący
Posty: 172
Rejestracja: niedziela 08 lut 2009, 09:54
Lokalizacja: las

Post autor: dobry »

Na serwerach linuksowych chodzi lepiej. U mnie przeszły 2 pozycji z acera jako HOD i grupa CP-P i za diabła nie można tego skorygować. Być może coś proholging pomoże.
Awatar użytkownika
księgowy w LP
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3116
Rejestracja: czwartek 14 lut 2008, 21:33
Lokalizacja: xx

Post autor: księgowy w LP »

isopyrum pisze:polecam opcję jedna wersja jeden wariant
to co to za planowanie?? brak choćby dwóch planów..realistyczny i pesymistyczny to nie planowanie...
:)
Awatar użytkownika
isopyrum
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 489
Rejestracja: poniedziałek 26 mar 2007, 18:03
Lokalizacja: dokąd

Post autor: isopyrum »

księgowy w LP pisze:to co to za planowanie?

praktyczne leśne, normalne leśne planowanie
Księgowy - dawno mnie tu nie było - normalnie aż się stęskniłam za tą Twoją zgryźliwością 8)
a czy Ty kiedykolwiek wcześniej wykorzystywałeś opcję optymalizacji w projektowaniu?
jeśli tak to chylę czoła i już śpieszę pisać do Twojego szefa, że masz za mało pracy
bo się głupotami zajmujesz :wink:
"Niektórzy widzą prawym i lewym okiem dokładnie to samo. I myślą, że to obiektywizm."
Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
księgowy w LP
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3116
Rejestracja: czwartek 14 lut 2008, 21:33
Lokalizacja: xx

Post autor: księgowy w LP »

isopyrum pisze:praktyczne leśne, normalne leśne planowanie
czyli?? kontynuuj bo dalej nie wiem jakie to planowanie :)
i tak ogólnie rzecz ujmując...należałoby zacząć co to jest w ogóle planowanie :wink:
isopyrum pisze:normalnie aż się stęskniłam za tą Twoją zgryźliwością
ależ gdzie tu moja droga widzisz zgryźliwość :D :wink: ??
isopyrum pisze:a czy Ty kiedykolwiek wcześniej wykorzystywałeś opcję optymalizacji w projektowaniu?
a i owszem :)
isopyrum pisze:jeśli tak to chylę czoła i już śpieszę pisać do Twojego szefa, że masz za mało pracy bo się głupotami zajmujesz
namiary znasz więc nie ma problemu :D
i na koniec moja miła :) planowanie to nie głupoty :) ale bardzo ważny element zarządzania strategicznego przedsiębiorstwa...bez tego w normalnej firmie nie ujedziesz za daleko :)
Awatar użytkownika
isopyrum
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 489
Rejestracja: poniedziałek 26 mar 2007, 18:03
Lokalizacja: dokąd

Post autor: isopyrum »

księgowy w LP pisze:.bez tego w normalnej firmie nie ujedziesz za daleko
i tu właśnie uderzyłeś w sedno sprawy
w normalnej 8)
"Niektórzy widzą prawym i lewym okiem dokładnie to samo. I myślą, że to obiektywizm."
Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
księgowy w LP
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3116
Rejestracja: czwartek 14 lut 2008, 21:33
Lokalizacja: xx

Post autor: księgowy w LP »

isopyrum pisze:w normalnej
czyli co..LP nie są normalne ?? :shock:
:)
Awatar użytkownika
isopyrum
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 489
Rejestracja: poniedziałek 26 mar 2007, 18:03
Lokalizacja: dokąd

Post autor: isopyrum »

księgowy w LP pisze:LP nie są normalne
a są?
"Niektórzy widzą prawym i lewym okiem dokładnie to samo. I myślą, że to obiektywizm."
Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
księgowy w LP
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3116
Rejestracja: czwartek 14 lut 2008, 21:33
Lokalizacja: xx

Post autor: księgowy w LP »

isopyrum pisze:a są?
no a jak......
no ok pojechałem za bardzo :D
nie są..ale mogłyby być......wystarczy odrobina chęci.....ale niestety tam na górze..
pytanie tylko czy im się chce..
bogdan
początkujący
początkujący
Posty: 31
Rejestracja: niedziela 29 lis 2009, 19:36
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: bogdan »

Pozwolę sobie dorzucić swój kamyk do ogródka.
Również uważam, że nowy moduł projektowania to porażka, zamiast ułatwiać pracę, tylko ją utrudnia poprzez swoją zawiłość.
Ale to jest jakaś prawidłowość w LP, cokolwiek zaczyna dobrze funkcjonować, to trzeba to popsuć, trzeba splątać, skomplikować. Bo wówczas użytkownicy będą zajęci rozwikłaniem tych zagadek i nie będą widzieć działań kierownictwa wprowadzających zmiany, w wyniku których część szaraczków obsługujących SILP będzie musiała przenieść się na zieloną łączkę.
Mądry człek wymyślił powiedzenie: ryba psuje się od głowy.
misio_es
początkujący
początkujący
Posty: 64
Rejestracja: czwartek 05 paź 2006, 18:17
Lokalizacja: Radom

Post autor: misio_es »

bogdan pisze:Pozwolę sobie dorzucić swój kamyk do ogródka.
Ja także.

Po jaką ..... zablokowano możliwość usunięcia pozycji planu z jakiejkolwiek wersji i wariantu jeśli istnieje w kilku wersjach. Mam poz. w Notatniku przekopiowałem ją do Prowizorium leśniczy się rozmyślił i nie można jej usunąć bo jest tu i tu.
I teraz mam tworzyć nowy wariant tylko po to by tej jednej poz. tam nie umieszczać ????
PARANOJA :x
MISIO
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77864
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Po jaką ..... zablokowano możliwość usunięcia pozycji planu z jakiejkolwiek wersji i wariantu jeśli istnieje w kilku wersjach. Mam poz. w Notatniku przekopiowałem ją do Prowizorium leśniczy się rozmyślił i nie można jej usunąć bo jest tu i tu.
I teraz mam tworzyć nowy wariant tylko po to by tej jednej poz. tam nie umieszczać ?? ??
... zdaniem twórców tej aplikacji mógłbyś w ten sposób zdefraudować miliony z leśnej kasy ... widzę, że w lasach państwowych to już wszyscy pracują służbie ... informatyce :( ... już niedługo każdy użytkownik silpu będzie miał wszczepiony chip pod skórą dłoni, inaczej się nie będzie mógł pracować w tym matriksie ... a może wzorem filmu połączenie z wnętrzem mózgu? ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
RR
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9039
Rejestracja: niedziela 14 maja 2006, 21:27
Kontakt:

Post autor: RR »

Słyszałem niedawno takie powiedzenie:
"... w Lasach na pierwszym miejscu jest SILP, potem długo, długo nic, dopiero potem dyrektor generalny i cała reszta..."
Przyrodniczy serwis informacyjny
Dziennik Leśny
Awatar użytkownika
Teo
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3018
Rejestracja: wtorek 28 lip 2009, 16:58
Lokalizacja: -----

Post autor: Teo »

Pozycje planu to już w dope dawały dawno temu, odkąd pamiętam cały czas krążyły hasła silpie2, nowej wersji z ludzką twarzą, a w praktyce robiło się wszystko w drugą stronę, te wieczne szukanie przyczyn niezgodności z hurtownią, niezgodności planu w acerze z tym co było potem po przegraniu w planach, kombinacje dopasowania, zrywka..............człowiek gorączki dostawał...


już niedługo każdy użytkownik silpu będzie miał wszczepiony chip pod skórą dłoni, inaczej się nie będzie mógł pracować w tym matriksie ... a może wzorem filmu połączenie z wnętrzem mózgu
.....a na pogrzebie pracownika, po mowie nadleśnego, kadrowa wyjmie laptopa, włączy silp, wejdzie w kadry/płace, wyszuka po numerze bohatera pochówku i naciśnie DELETE.....

......a hurtownia i tak będzie źle czytała, nawet po wojnie termojądrowej.......
8)
Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

Teo pisze:już niedługo każdy użytkownik silpu będzie miał wszczepiony chip pod skórą dłoni, inaczej się nie będzie mógł pracować w tym matriksie ...
To wy jeszcze takich nie macie ?? ?? ??
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
Awatar użytkownika
Mika123
początkujący
początkujący
Posty: 85
Rejestracja: sobota 30 sty 2010, 19:24
Lokalizacja: PGL LP

Post autor: Mika123 »

misio_es pisze:Po jaką ..... zablokowano możliwość usunięcia pozycji planu z jakiejkolwiek wersji i wariantu jeśli istnieje w kilku wersjach. Mam poz. w Notatniku przekopiowałem ją do Prowizorium leśniczy się rozmyślił i nie można jej usunąć bo jest tu i tu.
a mnie się udaje usuwanie pozycji. Najpierw wchodzę w bufor Notatnika, wyszukuję poz., cofam Global i usuwam środki tzn. czynności i materiały. Teraz w projektowaniu w wersji z której chcę usunąć robię to samo- "od-global" i usuwanie zawartości. Teraz... wracam do bufora Notatnika i daję Usuń. Pozycja znika i z bufora i z wersji :) Na ogół jestem zalogowana na komputerze 2-3 razy - szybciej tylko trzeba pamiętać gdzie się jest :?
Nie wiem tylko dlaczego tworzysz nową wersję, bo pozycje bez Globala są niewidoczne w planach i kosztach które się zestawia w Projektowaniu. No ale pewnie tak każą.
Spróbuj i dobrej 'zabawy'. Aha- tylko nie wiem czy takie usuwanie jest legalne :lol:
Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę, a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz.
Albert Einstein
ODPOWIEDZ