Droga ekspresowa z Bielska do Zwardonia. I nie tylko...

Zagadnienia z szeroko pojętej ekologii, przyrody, środowiska i biologii...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22730
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Droga ekspresowa z Bielska do Zwardonia. I nie tylko...

Post autor: j24 »

Internetowy serwis dziennikzachodni.pl podaje radosną informację o budowie nowej drogi:

"Kolejny odcinek drogi ekspresowej S-69 pomiędzy Bielskiem-Białą, a Żywcem doczekał się umowy. We wtorek podpisał ją Śląski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach z konsorcjum firm Polimex Mostostal S.A. (lider), Doprastav a.s. i Zakład Robót Mostowych Mostmar. ..."

WIĘCEJ >>>

Zdaje się, że "papierologia" towarzysząca tej budowie trwała dość długo. :( :?:
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

:D Bardzo bym sobie tego życzył... ale jestem trochę sceptyczny... W 1995 roku będąc z projektantem tej drogi u mnie w lesie zapewniał mnie że w 2000 roku będziemy tą drogą jeździć z Bielska do Zwardonia... W ubiegłym roku byłem na naradzie w Mysłowicach zapewniony że w styczniu 2011 wchodzą na budowę tuneli u mnie w lesie... Wygląda na to że nie wejdą...Wschodnia obwodnica Bielska 11 km za 1100 milionów miała być gotowa w 20 miesięcy, a nie jest... Tutaj też na razie fakt prasowy, ale dobre i to... Jest jednak nadzieja że za mojego życia to wszystko będzie.Hej! :)
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Atlas
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4243
Rejestracja: wtorek 10 lut 2009, 22:20
Lokalizacja: z duszy leśnej

Post autor: Atlas »

niziołek pisze:Jest jednak nadzieja że za mojego życia to wszystko będzie.
Drogą jak u Niemca, Włocha, Szwajcara czy kolejnym gruzem, po którym będziemy musieli jeździć?
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169944
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Póki co to w sumie "gruz". Krajówka 69 od Żywca (za obwodnicą) przebiega przez Węgierską Górkę, Milówką, by po karkołomnym wjeździe wpełznąć na estakadę i nowo oddany tunel, dotrzeć do ex przejścia granicznego w Zwardoniu, gdzie się urywa, choć Słowacy po swojej stronie coś tam też klecą. Zresztą całkiem podobnie do nas. Znaczy też zbudowali estakady znikąd donikąd ;/
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22730
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Sten pisze: ... Krajówka 69 od Żywca (za obwodnicą) przebiega przez Węgierską Górkę, Milówką, by po karkołomnym wjeździe wpełznąć na estakadę i nowo oddany tunel, dotrzeć do ex przejścia granicznego w Zwardoniu, gdzie się urywa, choć Słowacy po swojej stronie coś tam też klecą. Zresztą całkiem podobnie do nas. Znaczy też zbudowali estakady znikąd donikąd ;/
To może my byśmy przedłużyli słowacką drogę do nikąd, a Słowacy naszą? W ten sposób expresówka (S69) byłaby dwujezdniowa... :lol: :lol: :lol:
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22730
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Ekspresówka w Węgierskiej Górce wypadła z planu budowy.

Post autor: j24 »

niziołek pisze::... jestem trochę sceptyczny... W 1995 roku będąc z projektantem tej drogi u mnie w lesie zapewniał mnie że w 2000 roku będziemy tą drogą jeździć z Bielska do Zwardonia... W ubiegłym roku byłem na naradzie w Mysłowicach zapewniony że w styczniu 2011 wchodzą na budowę tuneli u mnie w lesie... Wygląda na to że nie wejdą... ...
I wykrakałeś. :roll:
Bielski dodatek do gazeta.pl donosi: "Ostatni odcinek drogi ekspresowej z Bielska-Białej do Zwardonia - czyli tzw. obejście Węgierskiej Górki - nie znalazł się w rządowym planie budowy dróg do 2015 roku. ..."



CAŁOŚĆ TUTAJ >>>

Budować nie zaczniemy do 2015 roku, przedawni się decyzja środowiskowa, a potem "Polska ludowa, wszystko od nowa." :drunk:
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Re: Ekspresówka w Węgierskiej Górce wypadła z planu budo

Post autor: niziołek »

j24 pisze:
niziołek pisze::... jestem trochę sceptyczny... W 1995 roku będąc z projektantem tej drogi u mnie w lesie zapewniał mnie że w 2000 roku będziemy tą drogą jeździć z Bielska do Zwardonia... W ubiegłym roku byłem na naradzie w Mysłowicach zapewniony że w styczniu 2011 wchodzą na budowę tuneli u mnie w lesie... Wygląda na to że nie wejdą... ...
I wykrakałeś. :roll:
Bielski dodatek do gazeta.pl donosi: "Ostatni odcinek drogi ekspresowej z Bielska-Białej do Zwardonia - czyli tzw. obejście Węgierskiej Górki - nie znalazł się w rządowym planie budowy dróg do 2015 roku. ..."



CAŁOŚĆ TUTAJ >>>

Budować nie zaczniemy do 2015 roku, przedawni się decyzja środowiskowa, a potem "Polska ludowa, wszystko od nowa." :drunk:
:D To nie Tuskokłamczuchy są winne tylko ja bo wykrakałem?... a ja jak mogłem nie być sceptyczny, jak pierwszy raz zostałem oszukany już w 1995 roku czyli w tamtym tysiącleciu...Ten rząd jest najgorszym rządem w historii naszego kraju dosłownie we wszystkich dziedzinach, to dlaczego w temacie budowy dróg miałby być lepszy.Hej! :wink:
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
robert_c
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1747
Rejestracja: piątek 03 lis 2006, 13:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: robert_c »

Myślę, że S69 nie znalazła się w ogóle w programie tylko przez pomyłkę.
Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Post autor: Brzost »

niziołek pisze:Ten rząd jest najgorszym rządem w historii naszego kraju dosłownie we wszystkich dziedzinach,
Nie, no, trzeba oddać sprawiedliwość, w budowaniu wizerunku jest najlepszy :lol:
„Imperatorowa i państwa ościenne przywrócą spokojność obywatelom naszym/Przeto z wolnej woli dziś rezygnujemy/Z pretensji do tronu i polskiej korony/Nieszczęśliwie zdarzona w kraju insurekcja/Pogrążyła go w chaos oraz stan zniszczenia." (Jacek Kaczmarski - "Krajobraz po uczcie")
Awatar użytkownika
gazda
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1276
Rejestracja: czwartek 15 lis 2007, 18:57
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: gazda »

Ja piernicze .......liczylem sie z taka opcja, jak tylko usłyszałem o cieciach w budzecie drogowym, ale teraz to sie lekko załamałem ...ciekaw jestem jak teraz bedzie wyglądał przejazd przez Wegierska Gorke, nie jestem sobie w stanie wyobrazic .........premanentny korek na Zielonej, rondzie w centrum i w Ciscu .......i nie ma praktycznie zadnego objazdu alternatywnego.............pieknie q.....a pieknie :evil:
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169944
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

gazda pisze:permanentny korek na Zielonej
Coś o tym wiem :cry: u Niziołka czuje się ten ruch w kościach. O tyle dobrze, że przez Zwardoń ciężarówki nie mogą jeździć, bo na Zielonej, to pewnie chałupy by się rozsypywały.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22730
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

robert_c pisze:Myślę, że S69 nie znalazła się w ogóle w programie tylko przez pomyłkę.
Jak się domyślam rząd tej omyłki już nie sprostuje? :? :]
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169944
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

j24 pisze:Jak się domyślam rząd tej omyłki już nie sprostuje? :?
W sumie to taka lokalna droga krajowa - tak pewnie podchodzą :evil:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

j24 pisze:
robert_c pisze:Myślę, że S69 nie znalazła się w ogóle w programie tylko przez pomyłkę.
Jak się domyślam rząd tej omyłki już nie sprostuje? :? :]
:D Mam nadzieję że kolejny rząd sprostuje to prędzej niż nam się zdaje, a obecny z za krat będzie czekał na sprawiedliwe wyroki...nie uznaję samosądów i tego temu rządowi szczerze życzę...Hej! :)
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Post autor: Brzost »

niziołek pisze:a obecny z za krat będzie czekał na sprawiedliwe wyroki...nie uznaję samosądów i tego temu rządowi szczerze życzę...
Zdaje się, że stanie się to szybciej niż myśleliśmy.
„Imperatorowa i państwa ościenne przywrócą spokojność obywatelom naszym/Przeto z wolnej woli dziś rezygnujemy/Z pretensji do tronu i polskiej korony/Nieszczęśliwie zdarzona w kraju insurekcja/Pogrążyła go w chaos oraz stan zniszczenia." (Jacek Kaczmarski - "Krajobraz po uczcie")
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105063
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

niziołek pisze:obecny z za krat będzie czekał na sprawiedliwe wyroki
Hmm, Niziołku... Żyjemy w tak dziwnej rzeczywistości, że można w Polsce postawić w stan oskarżenia każdego prezesa pod zarzutem "działania na szkodę firmy" ale nie można prezesa rady ministrów pod zarzutem "działania na szkodę kraju"... :cry:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

robert_c
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1747
Rejestracja: piątek 03 lis 2006, 13:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: robert_c »

To fakt. Kaczyńskiego nie udało się postawić w stan oskarżenia. Ale może z Ziobrą się uda.
Jak się domyślam rząd tej omyłki już nie sprostuje?
Nie ma znaczenia, czy jakaś droga wpisane jest na papier w programie, ale to, na jakim jest etapie w procedurze.
Opiniowałem ten program i znalazłem w nim trochę błędów. Właśnie po to są konsultacje społeczne. Czy ktoś zwrócił uwagę na brak S69 w dokumencie? Jak mniemam, to zapewne Niziołek. :lol:
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Chciałbym doczekać...

Post autor: niziołek »

:) Od 1995 roku chodzę z kolejnymi projektantami i ciągłe słyszę obietnice kolejnych terminów budowy tej drogi. Z początku był to rok 2000... W ubiegłym roku usłyszałem że wchodzą na budowę w styczniu 2011, a w 2014 będzie inwestycja zakończona. Poniesiono duże koszty w tym na decyzje środowiskowe. W tym roku nagle znowu ścięto budowę z planu. Już teraz są olbrzymie korki ,a domy się trzęsą. Decyzję środowiskowe stracą ważność i kilka milionów pójdzie się paść, a mieszkańcy :?: ;/ ;/ ;/ . Ja już nie mam zdrowia i przestałem wierzyć że będę mieszkał w leśniczówce która się nie trzęsie...Hej! :)


http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/sl ... omosc.html
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169944
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

No ale owe wstrząsy mile utulają do snu :lol:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

Sten pisze:No ale owe wstrząsy mile utulają do snu :lol:
:D Tylko po odpowiedniej ilości usypiaczy...Hej! :)
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
ODPOWIEDZ