działka Ls

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Marie
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 22 lip 2010, 11:47
Lokalizacja: Włocławek

działka Ls

Post autor: Marie »

WITAM SERDECZNIE
JESTEM ZAINTERESOWANA ZAKUPEM DZIAŁKI CAŁOŚĆ MA POW. 54 ARY Z CZEGO 10 ARÓW TO NIEUŻYTKI ROLNE (POŚRODKU TEJ DZIAŁKI) A RESZTA WIDNIEJE JAKO LS. OD DROGI Z JEDNEJ STRONY JEST OK. 17 AR A Z DRUGIEJ STRONY OK.27 ARÓW.
ZŁOŻYLIŚMY WNIOSEK DO WYDZIAŁU OCHRONY ŚRODOWISKA ROLNICTWA I LEŚNICTWA O ODLEŚNIENIE CZĘŚCI DZIAŁKI CZYLI TYCH 17 ARÓW. PONIEWAŻ PLANUJEMY NA NIEJ BUDOWĘ.... W URZĘDZIE GMINY PANI POINFORMOWAŁA NAS ŻE JEŚLI OCHRONA ŚRODOWISKA WYRAZI ZGODĘ I WEŹMIEMY KLASYFIKATORA ZIEMII KTÓRY STWIERDZI ŻE JEST TAM ZIEMIA ROLNA KLASY VI A INNA TAM NIE WYSTĘPUJE TO ŻE DOSTANIEMY ZGODĘ NA BUDOWĘ NA TEJ DZIAŁCE... OCZYWIŚCIE TRZEBA BĘDZIE WZIĄC WTEDY GEODETĘ ITP. ALE CZY RZECZYWIŚCIE TAK JEST??? PONIEWAŻ CZYTAJĄC RÓŻNE FORA DOWIADUJĘ SIĘ ŻE NIE MAM MOŻLIWOŚCI POBUDOWANIA NA DZIAŁCE LEŚNEJ. CZY KTOŚ PORADZI MI JAK TO WYGLĄDA W OPISANEJ PRZEZE MNIE SYTUACJI....???? BARDZO PROSZĘ...
POZA TYM MYŚLIMY O SPRZEDAŻY TEJ DRUGIEJ CZĘŚCI DZIAŁKI BEZ OCZKA CZY BĘDĘ MOGŁA????
POZDRAWIAM I PROSZĘ O PORADĘ
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105131
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Marie pisze:WITAM SERDECZNIE
Nie pisz wielkimi literami. Czyta się toto niewygodnie a po drugie wedle internetowych obyczajów wielkie litery oznaczają krzyk, podniesiony głos.
Marie pisze:NIE MAM MOŻLIWOŚCI POBUDOWANIA NA DZIAŁCE LEŚNEJ
Właśnie tak. Aby uzyskać zgodę na budowę działka musi w PZP być przeznaczona na cele nierolnicze i nieleśne.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Marie
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 22 lip 2010, 11:47
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Marie »

przepraszam za wielkie litery..... zapamiętam uwagę.....
mam jeszcze jedno pytanie czy jeśli na tej działce będzie stał już mój dom to będę mogła wydzielić drugą część działki o której pisłam 27 arów i ją sprzedać????
Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

Marie, używanie funkcji "szukaj" naprawdę nie boli. Powiem więcej tu nie trzeba nic szukać, ostatnio zasadniczo właściwie o niczym innym nie rozmawiamy... Rejestrując się na forum powinnaś przeczytać pod czym się podpisujesz... Podchodząc tak do sprawy nie oczekuj, że ktoś potraktuje cię poważnie.
Dlaczego miałabyś nie móc sprzedać swojej własności.
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105131
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Marie pisze:jeśli na tej działce będzie stał już mój dom to będę mogła wydzielić drugą część działki o której pisłam 27 arów i ją sprzedać????
Jaźwiec pisze:Dlaczego miałabyś nie móc sprzedać swojej własności.
Wydzielić zawsze możesz. Natomiast to czy sprzedasz zależy od tego czy znajdziesz kupca :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

basiabasia
początkujący
początkujący
Posty: 172
Rejestracja: piątek 03 lip 2009, 18:30
Lokalizacja: warszawa

Post autor: basiabasia »

Możesz się budować na nieużytkach rolnych, oczywiście o ile będą spełnione wymogi art. 61 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Na Ls nie masz szansy.
basia33
Awatar użytkownika
Kegg
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1567
Rejestracja: czwartek 16 lut 2006, 14:34

Post autor: Kegg »

Marie pisze:.....mam jeszcze jedno pytanie czy jeśli na tej działce będzie stał już mój dom to będę mogła wydzielić drugą część działki o której pisłam 27 arów i ją sprzedać????
Trudno odpowiedzieć na to jednoznacznie.
Każda gmina ma ustalony tzw normatyw, czyli minimalną powierzchnię działki jaką można wydzielić np w terenach wiejskich. Bardzo często widziałem normatyw ustalony na poziomie 3000 m2 czyli 30 arów a wówczas Twoja działka mogłaby nie spełnić wymogów.
Po drugie wydzielona działka musiałaby mieć dojazd do drogi publicznej.

I potwierdzę to co napisała basiabasia - na Ls bez zmiany planu miejscowego nie można budować
ODPOWIEDZ