Grodzenie upraw w lesie prywatnym-budynek gospodarczy?

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

mark0wy
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: piątek 21 maja 2010, 12:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mark0wy »

Droga Basiu,

A cóż to za problem?

Zgodnie z definicją legalną:

Za prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane – należy przez to
rozumieć tytuł prawny wynikający z prawa własności, użytkowania wieczystego,
zarządu, ograniczonego prawa rzeczowego albo stosunku zobowiązaniowego,
przewidującego uprawnienia do wykonywania robót budowlanych;

Akt notarialny i po sprawie.

Nie piętrzmy trudności w sprawach prostych...

Pozdrawiam
Mark0wy
basiabasia
początkujący
początkujący
Posty: 172
Rejestracja: piątek 03 lip 2009, 18:30
Lokalizacja: warszawa

Post autor: basiabasia »

Zobacz, tak właśnie wygląda ustawowy druk, który wypełnia się przy zgłoszeniu nie tylko budynku gospodarczego o wymiarach podanych w Prawie Budowlanym, ale nawet zwykłej wiaty. Szczególnie przyjrzyj się co dołącza się do wniosku (pkt 3) pod odpowiedzialnością karną:


Miejscowość i data.....................................................
INWESTOR:

Imię i nazwisko..........................................................................................

Adres..................................................................................................

..........................................................................................................

Nr tel. kontaktowego..........................................................................

Adres e-mail.......................................................................................


Starostwo Powiatowe w Wieliczce
ul. Dembowskiego 2
32-020 Wieliczka



ZGŁOSZENIE BUDOWY
NIE WYMAGAJĄCEJ POZWOLENIA NA BUDOWĘ
m.in. budynków gospodarczych, wiat i altan
(Art. 29 ust. 1 pkt 2- 3, 5-19, 21 Prawa budowlanego)


zgłaszam zamiar budowy:......................................................................................................................
(nazwa i rodzaj zamierzenia budowlanego, rodzaj obiektu lub zespołu obiektów)
................................................................................................................................................................
................................................................................................................................................................
na działce/działkach nr .........................................................................................................................
o powierzchni..........................................................................................................................................
w miejscowości .......................................................gmina....................................................................
budynek będzie przeznaczony na .........................................................................................................
planowana data rozpoczęcia budowy....................................................................................................

CHARAKTERYSTYKA OBIEKTU:
wymiary zewnętrzne w rzucie budynku ...................m x ..................m
budynek .......................................................................z dachem........................................................................
(rodzaj zabudowy) (rodzaj dachu)

KONSTRUKCJA I MATERIAŁY:
fundamenty....................................................................ściany ............................................................................

pokrycie dachu..............................................................strop ..............................................................................

więźba dachowa............................................................wykończenie ................................................................

USYTUOWANIE OBIEKTU:
Według szkicu na załączonej mapie, przy czym odległość do najbliższej granicy własności nieruchomości nie będzie mniejsza niż ...........................................................................................................
zaś do krawędzi jezdni przyległej drogi nie mniejsza niż......................................................................





Do wniosku załączam (w 3 egzemplarzach):**
1. Szkic usytuowania obiektu budowlanego na kopii mapy.
2. Opis rodzaju, zakresu i sposobu prowadzenia robót budowlanych.
3. Oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane art.32 ust.4 pkt.2. ustawy Prawo budowlane.
4. Szkice i rysunki obrazujące zamierzenie inwestycyjne.
5. Pozwolenia, uzgodnienia i opinie – wymagane na podstawie przepisów odrębnych.
** niepotrzebne skreślić

Oświadczam, że budowa będzie prowadzona z zachowaniem wymogów bezpieczeństwa, a także, że prowadzone roboty budowlane nie spowodują pogorszenia stanu środowiska i warunków zdrowotno – sanitarnych, nie wprowadzą ograniczeń lub uciążliwości zabudowy dla terenów sąsiednich.
Oświadczam, że wiem, iż w terminie 30 dni od dnia doręczenia zgłoszenia do właściwego organu, mogę zostać zobowiązany do uzupełnienia brakujących dokumentów lub uzyskania pozwolenia na budowę - wg odpowiednich przepisów Prawa budowlanego.
Roboty budowlane zostaną powierzone osobom o odpowiednich kwalifikacjach zawodowych.



……….…………………...................................
(podpis inwestora lub osoby przez niego uprawnionej)

Zgodnie z przywołaną przez Ciebie definicją nieruchomość na cele budowlane przewiduje uprawnienia do wykonywania robót budowlanych. Chyba sam nie rozumiesz co piszesz.
basia33
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105131
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

basiabasia pisze:Szczególnie przyjrzyj się co dołącza się do wniosku (pkt 3) pod odpowiedzialnością karną
Droga Basiu - nie wszystko dołącza się do każdego wniosku. Wszak tam jest napisane "niepotrzebne skreślić"... Jeśli coś nie wymaga pozwolenia na budowę to i oświadczenie z pkt 3 jest zbędne. Jeśli ktoś wymaga takowych dokumentów to bez podstawy prawnej.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

mark0wy
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: piątek 21 maja 2010, 12:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mark0wy »

Droga Basiu,

Żebyś dobrze zrozumiała co napisałem, powtórzę jeszcze raz:

Za prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane – należy przez to
rozumieć tytuł prawny wynikający z prawa własności, użytkowania wieczystego,
zarządu, ograniczonego prawa rzeczowego albo stosunku zobowiązaniowego,
przewidującego uprawnienia do wykonywania robót budowlanych;

Przekładając na common sense: dysponowanie nieruchomością na cele budowlane, to nic innego jak tytuł prawny do władania tą nieruchomością. Nie ma nieruchomości na, których nie można budować. No chyba, że MPZP wyklucza, lub inne przepisy szczególne np. w pasie przygranicznym.

Mogłabyś podać mi podstawę prawną takiego zgłoszenie, bo według mnie mogę zrobić to na czystej kartce A4 w sposób dowolny, byle w zgodzie z wymaganiami ustawy.

To, że starostwa sobie produkują takie wzory, nie oznacza, że trzeba z nich korzystać.

Pozdrawiam
Mark0wy
basiabasia
początkujący
początkujący
Posty: 172
Rejestracja: piątek 03 lip 2009, 18:30
Lokalizacja: warszawa

Post autor: basiabasia »

Proszę bardzo: Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. (Dz. U. z 10 lipca 2003 r)
I żeby zakończyć dyskusję proponuję wejść na stronę Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego w procedury budowlane: " Zgłoszenie inwestor składa we właściwym organie administracji architektoniczno - budowlanej (...) W zgłoszeniu należy określić rodzaj, zakres i sposób wykonywania robót budowlanych (...) Należy również, podobnie jak w przypadku pozwolenia na budowę dołączyć OŚWIADCZENIE O PRAWIE DO DYSPONOWANIA NIERUCHOMOŚCIĄ NA CELE BUDOWLANE (...)"
basia33
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105131
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

basiabasia pisze:Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. (Dz. U. z 10 lipca 2003 r)
A byłaś łaskawa zwrócić uwagę na tytuł owego rozporządzenia? Zacytujmy w pełnym brzmieniu: "w sprawie wzorów: wniosku o pozwolenie na budowę, oświadczenia o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane i decyzji o pozwoleniu na budowę". A mówimy wszak o obiektach, dla których wypełnia się jedynie:
basiabasia pisze:ZGŁOSZENIE BUDOWY NIE WYMAGAJĄCEJ POZWOLENIA NA BUDOWĘ
Takie "dokumenty" jak cytowane przez Ciebie "Zgłoszenie" to efekt niezbyt przemyślanych inicjatyw lokalnych urzędników, którzy na podstawie opublikowanych w zupełnie innej sprawie wzorów starają się tworzyć własne wzory kopiując bezkrytycznie treści czasem kompletnie nieadekwatne. Głównie po to, żeby jakiegoś świstka nie przeoczyć. Bo póki co za nadmiarowe żądania dokumentów nikt w Polsce nie karze a za braki i owszem :lol:
basiabasia pisze:proponuję wejść na stronę Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego
To co wisi na stronach GUNB nie ma podstawy prawnej. Przywołany tam art 30 ust 2 Prawa budowlanego brzmi:
Art. 30 ...
2. W zgłoszeniu należy określić rodzaj, zakres i sposób wykonywania robót budowlanych
oraz termin ich rozpoczęcia. Do zgłoszenia należy dołączyć oświadczenie,
o którym mowa w art. 32 ust. 4 pkt 2, oraz, w zależności od potrzeb, odpowiednie
szkice lub rysunki, a także pozwolenia, uzgodnienia i opinie wymagane
odrębnymi przepisami. W razie konieczności uzupełnienia zgłoszenia właściwy
organ nakłada, w drodze postanowienia, na zgłaszającego obowiązek
uzupełnienia, w określonym terminie, brakujących dokumentów, a w przypadku
ich nieuzupełnienia – wnosi sprzeciw, w drodze decyzji.
Z kolei odsyłacz do art 32 ust. 4 pkt 2 wskazuje na:
4. Pozwolenie na budowę może być wydane wyłącznie temu, kto:
...
2) złożył oświadczenie, pod rygorem odpowiedzialności karnej, o posiadanym
prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane.
A przecież mowa jest o zgłoszeniu budowy nie wymagającej pozwolenia na budowę.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

basiabasia
początkujący
początkujący
Posty: 172
Rejestracja: piątek 03 lip 2009, 18:30
Lokalizacja: warszawa

Post autor: basiabasia »

Piotruś, po raz kolejny rozbrajasz mnie zupełnie. To, że budowa niektórych obiektów nie wymaga pozwolenia na budowę to nie znaczy, że każdy robi gdzie chce i jak chce. Różnica polega tylko na tym, że nie musisz robić projektu budowlanego i uzgadniać go ze wszystkimi świętymi. Nie płacisz kasy za projekt i nie czekasz tygodniami na uzgodnienia. Poza tym wszystko jest tak samo. Niestety pewna część naszego społeczeństwa rozumuje tak jak Ty w swoim poście i głównie stąd mamy bajzel budowlany.
Każde zgłoszenie wymaga oświadczenia o dysponowaniu działką na cele budowlane. Dotyczy to budynku gospodarczego do 35 m2, wiaty, altany, ogrodzenia od strony drogi publicznej czy też przyłącza. Jeśli wybudujesz taki budynek na terenie swojej działki budowlanej Bp czy też siedliska BR jako uzupełnienie istniejącej zabudowy i nie zgłosisz przed przystąpieniem do prac, no to troszkę miniesz się z prawem ale nic złego się nie stanie i nikt Ci nic nie zrobi, bo masz działkę budowlaną. Jeśli zrobisz to na Ls lub R to już jeśli ktoś Cię będzie chciał namierzyć na pewno będziesz miał kłopoty (rozbiórka + kasa).
Nie wiem, czy jesteś leśnikiem, bo trudno mi się zorientować z twoich wypowiedzi, część wskazuje, że może tak, a część, że na pewno nie. Ja nie jestem. Czytam posty leśników z ciekawością, bo dowiaduję się różnych rzeczy, o których nie wiedziałam. Nie dyskutuję o sprawach, o których mam nikłe albo żadne pojęcie. Natomiast mam całkiem duże pojęcie i doświadczenie w planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym, z całą pewnością w przeciwieństwie do Ciebie. Nigdy nikogo na tym forum nie wprowadziłam w błąd. Jeśli czegoś nie jestem pewna do końca - sprawdzam, zanim napiszę, choć może nie każdemu się to podoba, bo szacunek dla prawa to nie jest nasza narodowa cecha.
Dlatego mam do Ciebie prośbę - chętnie podyskutuję z Tobą, ale Twój post to już nie jest dyskusja, tylko zabawa w udowadnianie na siłę i w śmieszny sposób czegoś, o czym nie ma się pojęcia.
basia33
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105131
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

basiabasia pisze:Piotruś, po raz kolejny rozbrajasz mnie zupełnie.
Dzięki za docenienie moich starań. Nie będę już się wdawał w dyskusje z Tobą - mam dość.
basiabasia pisze:Każde zgłoszenie wymaga oświadczenia o dysponowaniu działką na cele budowlane.
Wskaż podstawę prawną. Bo te które wskazałaś wydaje mi się, że obaliłem.
basiabasia pisze:Twój post to już nie jest dyskusja, tylko zabawa w udowadnianie na siłę i w śmieszny sposób czegoś, o czym nie ma się pojęcia.
Ja tylko udowadniam, że urzędasy stosują prawo jak im wygodnie a nie jak ustawodawca zapisał w ustawie...
Tak nawiasem mówiąc to aktualnie obowiązująca ustawa w ogóle likwiduje "pozwolenie na budowę" utrzymując jedynie "decyzję o rejestracji budowy".
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

basiabasia
początkujący
początkujący
Posty: 172
Rejestracja: piątek 03 lip 2009, 18:30
Lokalizacja: warszawa

Post autor: basiabasia »

No to teraz przypieczętowałeś jeszcze swoją wiedzę. Gratuluję.
basia33
mark0wy
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: piątek 21 maja 2010, 12:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mark0wy »

Droga Basiu,

Staram się żeby nie być złośliwy, ale przychodzi mi to coraz trudniej.
Spróbuję więc raz jeszcze, wszak do trzech razy sztuka.

Uparłaś się przy tym dysponowaniu na cele budowlane. Więc raz jeszcze definicja legalna.

Za prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane – należy przez to
rozumieć tytuł prawny wynikający z prawa własności, użytkowania wieczystego,
zarządu, ograniczonego prawa rzeczowego albo stosunku zobowiązaniowego,
przewidującego uprawnienia do wykonywania robót budowlanych;

Wykładając rzecz prosto, chodzi o to, żeby ktoś nie mając uprawnienia do wznoszenia budowli na cudzym gruncie czegoś tam nie postawił (Np. dzierżawca grunty rolnego, żeby wbrew woli wydzierżawiającego nie postawił tam budynku). Jeżeli jesteś jednak właścicielem, lub masz inny tytuł prawny możesz taką altanę postawić niemalże wszędzie, lasu nie wyłączając. Dysponowanie więc nie oznacza nic innego niż posiadanie ważnego uprawnienia do dysponowania (ius disponendi) nieruchomością, w tym na cele budowlane. Taką szeroką wiązkę uprawnień posiadają podmioty legitymujące się prawem własności, użytkowania wieczystego, zarządu, ograniczonego prawa rzeczowego albo stosunku zobowiązaniowego, przewidującego uprawnienia do wykonywania robót budowlanych.

Oświadczenie z rozporządzenia może z czystym sumieniem i zgodnie z prawem podpisać właściciel lasu i wybudować tak altankę. Wszak oświadczasz tam tylko to, że masz tytuł prawny do władania nieruchomością :). Minister wydał rozporządzenie, ale wskaż mi przepis prawa budowlanego, który zobowiązuję inwestora do złożenia oświadczenia według wzoru. Zobowiązanie dotyczy wydania przez Ministra stosownego rozporządzenia, a inwestor musi tylko złożyć stosowne oświadczenie i wielokrotnie składałem je w innym brzmieniu niż to wynikające ze wzoru. Nie było problemu z budowaniem w lesie, choć domu nie udało się zbudować ;)

Pozdrawiam
Marek Lasocki

P.S. Ponawiam prośbę o podstawę prawną Twego twierdzenia. Akt prawny, artykuł, itp.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105131
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

basiabasia pisze:No to teraz przypieczętowałeś jeszcze swoją wiedzę. Gratuluję.
Brawo Basia - miałaś rację a ja się myliłem! Jest podstawa prawna do żądania zaświadczenia o dysponowaniu. To art. 4 ust. 1:
Każdy ma prawo zabudowy nieruchomości gruntowej, jeżeli wykaże prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane, pod warunkiem zgodności zamierzenia budowlanego z przepisami.
:D
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

mark0wy
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: piątek 21 maja 2010, 12:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mark0wy »

Witam,

Oczywiście, że przedstawić takie oświadczenie trzeba, ale wystarczy akt notarialny i po krzyku.

Pozdrawiam
Mark0wy
basiabasia
początkujący
początkujący
Posty: 172
Rejestracja: piątek 03 lip 2009, 18:30
Lokalizacja: warszawa

Post autor: basiabasia »

Drogi mark0wy!

Sęk w tym, że mylisz prawo do dysponowania nieruchomością z prawem do dysponowania nieruchomością na cele budowlane. Dlatego też składając dokumenty do zgłoszenia nie składasz aktu notarialnego, tylko oświadczenie, w którym gwarantujesz, że masz działkę budowlaną.Załatwiasz tym oświadczeniem dwie sprawy: że jesteś właścicielem gruntu i że jest to grunt budowlany.
Zgodnie z ustawą o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, komplementarną do Prawa Budowlanego, działka budowlana to nieruchomość gruntowa lub działka gruntu, której wielkość, cechy geometryczne, dostęp do drogi publicznej oraz wyposażenie w urządzenia infrastruktury technicznej spełniają wymogi realizacji obiektów budowlanych wynikających z przepisów odrębnych i aktów prawa miejscowego. Zatem działka musi być przeznaczona pod zabudowę w planie miejscowym lub, gdy nie ma planu, posiadać decyzję o warunkach zabudowy lub po prostu być zabudowana i wtedy będzie działką na cele budowlane. Pozwolenie na budowę jest wydawane na podstawie planu miejscowego, albo musi być poprzedzone decyzją o wz - innej możliwości nie ma. Jakie warunki trzeba spełnić by uzyskać wuzetkę masz zapisane w art. 61 wymienionej ustawy. Zwróć uwagę na pkt 4 tego artykułu, w którym zawarto jeden z warunków uzyskania wz: "teren nie wymaga uzyskania zgody na zmianę przeznaczenia gruntów rolnych i leśnych na cele nierolne i nieleśne albo jest objęty zgodą uzyskaną przy sporządzaniu miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego". A więc nie dostaniesz warunków zabudowy na działce leśnej.
Jeśli chodzi o obiekty bez pozwolenia na budowę, to wklejam fragment uopizp. Myślę, że ust. 2 wyjaśnia resztę.

Art. 59. 1. Zmiana zagospodarowania terenu w przypadku braku planu miejscowego, polegająca na budowie obiektu budowlanego lub wykonaniu innych robót budowlanych, a także zmiana sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części, z zastrzeżeniem art. 50 ust. 1 i art. 86, wymaga ustalenia, w drodze decyzji, warunków zabudowy. Przepis art. 50 ust. 2 stosuje się odpowiednio.
2. Przepis ust. 1 stosuje się również do zmiany zagospodarowania terenu, która nie wymaga pozwolenia na budowę, z wyjątkiem tymczasowej, jednorazowej zmiany zagospodarowania terenu, trwającej do roku.
3. W przypadku zmiany zagospodarowania terenu, o której mowa w ust. 2, bez uzyskania decyzji o warunkach zabudowy, wójt, burmistrz albo prezydent miasta może, w drodze decyzji, nakazać właścicielowi lub użytkownikowi wieczystemu nieruchomości:
1) wstrzymanie użytkowania terenu, wyznaczając termin, w którym należy wystąpić z wnioskiem o wydanie decyzji o ustaleniu warunków zabudowy, albo
2) przywrócenie poprzedniego sposobu zagospodarowania.
basia33
basiabasia
początkujący
początkujący
Posty: 172
Rejestracja: piątek 03 lip 2009, 18:30
Lokalizacja: warszawa

Post autor: basiabasia »

I jeszcze jedno, bo pomyślałam, że stąd właśnie wynika nieporozumienie. A więc Ty też masz rację. Składając wniosek o pozwolenie na budowę masz już warunki zabudowy (albo plan miejscowy), które gwarantują, że jest to działka budowlana. I to jest moment na udokumentowanie własności nieruchomości, bo o warunki zabudowy każdy może wystąpić na dowolną działkę, również nie swoją, dopiero ubiegając się o pozwolenie musisz udokumentować własność i tutaj akt notarialny jak najbardziej ma uzasadnienie.
Pozdrawiam.
basia33
Awatar użytkownika
markwood
początkujący
początkujący
Posty: 123
Rejestracja: czwartek 16 lut 2006, 13:51

Post autor: markwood »

basiabasia pisze:I jeszcze jedno, bo pomyślałam, że stąd właśnie wynika nieporozumienie. A więc Ty też masz rację. Składając wniosek o pozwolenie na budowę masz już warunki zabudowy (albo plan miejscowy), które gwarantują, że jest to działka budowlana. I to jest moment na udokumentowanie własności nieruchomości, bo o warunki zabudowy każdy może wystąpić na dowolną działkę, również nie swoją, dopiero ubiegając się o pozwolenie musisz udokumentować własność i tutaj akt notarialny jak najbardziej ma uzasadnienie.
Pozdrawiam.
OK- powiedz mi co trzeba zrobić by wybudować dom w lesie.- jak to zrobili ci którzy wybudowali? Tak się składa że byłem w zeszłym tygodniu w okolicach warszawy- a konkretnie Józefów... To jest park krajobrazowy, pełno tam domów w lesie?

Jak oni to zrobili-powinnaś się orientować bo to Twoje okolice ?
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105131
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

markwood pisze:pełno tam domów w lesie?
To, że stoją między drzewami nie oznacza, że są w lesie... :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

Jak to jak? Przywieźli cement, piach i cegłę i wybudowali. No risk, no fun...
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
basiabasia
początkujący
początkujący
Posty: 172
Rejestracja: piątek 03 lip 2009, 18:30
Lokalizacja: warszawa

Post autor: basiabasia »

Ale ja nie znam Józefowa!!!
Wejdź na stronę urzędu, gdzie są opublikowane wszystkie plany i sam sprawdź teren, który Cię nurtuje. Myślę, że te tereny pokryte są planami, więc pozwolenie na budowę i dalej jak napisał Jaźwiec. Wtedy bez risk, ale czy z fun? :D
basia33
Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

Mało znasz nielegalnych budów na gruncie leśnym, których nikt od lat nie rusza? Przyjedź, oprowadzę cię... :lol:
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
basiabasia
początkujący
początkujący
Posty: 172
Rejestracja: piątek 03 lip 2009, 18:30
Lokalizacja: warszawa

Post autor: basiabasia »

Dzięki, chętnie. Kiedy i gdzie? :jupi:
basia33
ODPOWIEDZ