sprzedaz lasu prywatnego

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kasmat
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 05 kwie 2010, 14:19
Lokalizacja: bielawa

sprzedaz lasu prywatnego

Post autor: kasmat »

chce sprzedaz swój las razem z polem. za pole wiem ile mam wziąść ale nie wiem jak mam wycenic las.poradzcie mi co mam zrobić zeby wycenic ten las?
kasmat
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170069
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Musiałabyś napisać co to za las, w jakim wieku, jaki ma areał. Informacje o lesie możesz uzyskać z Uproszczonego Planu Urządzania. Jak napiszesz więcej, to koledzy pewnie Ci pomogą.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Możesz spróbować sprzedać przez jakieś lokalne biuro handlu nieruchomościami. Mają tam pewnie rozeznanie co do cen realizacji, czyli taką, którą ktoś jest gotów zapłacić, a nie taką jaką byśmy my chcieli. Zasada podobna jak przy domach, mieszkaniach, działkach itd.
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22737
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Było już na naszym Forum kilka tematów o sprzedaży lasu prywatnego. Polecam ich lekturę (w dziale LASY PRYWATNE). Znalezienie ułatwi funkcja SZUKAJ.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
kasmat
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 05 kwie 2010, 14:19
Lokalizacja: bielawa

Post autor: kasmat »

nie wiele wiem o tym lesie. umarł mój tato a ja jestem spadkobierca. on nie interesowal sie tym lasem placił tylko podatki. nie wiem jakie tam rosna drzewa.sa kupcy a nie wiem jak wycenic las + pole. co to jest Uproszczony Plan Urządzania?
las i pole ma jeden nr działki. pole ma 0,600 ha a las 0,7073 ha?na poczatku działki jest pole a za nim las.
kasmat
kasmat
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 05 kwie 2010, 14:19
Lokalizacja: bielawa

Post autor: kasmat »

las ma około 50 lat mój dziadek zasiał te drzewa a jakie nie wiem? czy do wyceny musze wziąść rzeczoznawce i geodete? były tam słupki graniczne ale ktoś je usunął. drzewa tam są tez połamane
kasmat
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170069
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

kasmat pisze:nie wiem jak wycenic las + pole.
dlatego też skorzystaj z rady Jarka.
W UPUL - mówiąc w wielkim skrócie, masz wszystkie informacje o tym lesie, co tam jest, w jaikm wieku i jakie zabiegi należy wykonywać.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
kasmat
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 05 kwie 2010, 14:19
Lokalizacja: bielawa

Post autor: kasmat »

gdzie mam szukać ten UPUL?
kasmat
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22737
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

kasmat pisze:gdzie mam szukać ten UPUL?
W starostwie powiatowym lub w miejscowym nadleśnictwie (może być u leśniczego). Kiedyś jeszcze egzemplarz był w urzędzie gminy oraz w urzędzie wojewódzkim.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
kasmat
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 05 kwie 2010, 14:19
Lokalizacja: bielawa

Post autor: kasmat »

uproszczony plan urzadzania? powiedzcie mi kto go sporzadza? gdzie maM GO SZUKAĆ? MAM TYLKO KSIEGE WIECZYSTA I ODPIS JEJ. NIC WIECEJ
kasmat
ODPOWIEDZ