MOTORY

Samochody terenowe, testy, opinie, informacje...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169508
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

borowiak pisze:A nie TS 150 ?
ETZ-ki nam kupili z tarczą na przednim kole, wtedy to był bajer...
Pamiętam, że odbieraliśmy w paczkach, po czym okazało się, że nie ma kluczyka do stacyjki i do skrzynki z akumulatorem :shock: po paru dniach dopiero dociekliwy kolega odkrył, że komplet kluczyków ukryty był w reflektorze :shock:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
borowiak

Post autor: borowiak »

Znaczy się inny rzut :wink:
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169508
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

borowiak pisze:Znaczy się inny rzut :wink:
No przeca pisałem, że to był bodaj 88 rok :wink:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Elwood

Post autor: Elwood »

Sten. W tym miejscu oczywistym staje się, czym powinieneś pojechać na Syberię!
Możesz liczyć na sporą pomoc w trasie. Tam brać motocyklowa potrafi się integrować...:)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169508
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Ale nie takim motorkiem, jakim dysponuję. Pewnie chopper by nie przeżył tej trasy.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Elwood

Post autor: Elwood »

To już nie jest dziki kraj.
Dobrym asfaltem dociągniesz do samego Irkutska.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169508
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

W ten weekend w Warszawie odbywa się III Ogólnopolska Wystawa Motocykli i Skuterów. Impreza ma miejsce na MT Polska przy ulicy Marsa. Byliśmy i owszem i powiem, że odczułem pewien niedosyt w porównaniu z dwoma poprzednimi edycjami targów. Wystawców było zdecydowanie mniej, sprzętu też nie za dużo, akcesoria, ubrania itp. w większości niedostępne (albo tylko wystawa, albo brak konkretnych rozmiarów). dodam, że ceny na odzież były wyższe niż w sklepach. Zadziwiła mnie mnogość oferty Rometu i Junaka :shock: Tu ceny umiarkowane wielce Junak w wersji podstawowej nieco ponad 10 tysięcy. Pojemność 300 ccm (z hakiem) w sam raz motorek dla początkującego motocyklisty. Pytanie tylko o trwałość tego sprzętu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

:) Naprawdę niezły sprzęt na tym zdjęciu...Hej! 8)
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169508
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

W zależności, co miałeś na myśli :wink: to sprzętów niezłych na owych targach było całkiem sporo, choć przyznam, że nie tyle, co w latach ubiegłych. :wink: :roll:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Miałeś kupić ten zestaw w całości?
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

Sten pisze:W zależności, co miałeś na myśli :wink: to sprzętów niezłych na owych targach było całkiem sporo, choć przyznam, że nie tyle, co w latach ubiegłych. :wink: :roll:
:D Po co Ci więcej...ten jest wystarczająco dobry...Hej! :D 8)
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169508
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Jarek pisze:Miałeś kupić ten zestaw w całości?
Nie wiem jakby na ów zestaw Mańka zareagowałby :D Póki co na targach zakupiłem dla niej nowy kask. Muszę go jeszcze okleić podobnie do mojego i będziemy mieli ładny lasopolski komplecik na główkach :D
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
esel
leśniczy
leśniczy
Posty: 707
Rejestracja: niedziela 08 cze 2008, 00:46
Lokalizacja: z lasu

Post autor: esel »

CONRADO pisze:Witam. Wszystkich miłośników lasów i jednośladów chcę poinformować, że w Poznaniu przy Wydziale Leśnym i przy akceptacji władz dziekańskich powstaje klub motocyklowy: „Ogólnopolski Leśny Klub Motocyklowy Forest Riders – OLKM Forest Riders”. Nasz klub został zaakceptowany przez Kongres Motocyklowy, możemy nosić barwy, tzn logotyp klubu na razie z przodu kamizelki, ale będziemy dążyć do szybkiej zmiany i uzyskania pełnych praw. Obecnie jesteśmy w trakcie rejestracji stowarzyszenia w sądzie. W najbliższym czasie zostanie uruchomiona strona www klubu, gdzie będzie można uzyskać wszelkie informacje o klubie. :)
A dlaczego właściwie, czy też za co:
Decyzją klubu Gremium MC Poland chapter Poznań klub został zamknięty. ?[/b]
straszny naleśnik
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169508
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Jak to dobrze, że ja się nie lubię zrzeszać, przynajmniej nie mam dylematu - dlaczego? :)
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
esel
leśniczy
leśniczy
Posty: 707
Rejestracja: niedziela 08 cze 2008, 00:46
Lokalizacja: z lasu

Post autor: esel »

Ja też się nie zrzeszam, tylko tak dumnie CONRADO się chwalił tym czapterem, a tu taka kicha :lol:
A propos - jedzie ktoś z was na Częstochowę?
straszny naleśnik
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169508
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Ja nie jadę, choć sezon nieśmiało już zacząłem, a prognozy na ten tydzień są korzystne, więc trzeba nieco zęby przewietrzyć :D
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Po czym poznać wesołego motocyklistę?
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169508
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Jarek pisze:Po czym poznać wesołego motocyklistę?
Po robactwie w zębach :lol:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169508
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

esel pisze:OLKM Forest Riders
Wszedłem sobie na stronkę leśnych jeźdźców i tak się zastanawiam, czy żeby pojeździć sobie na motorku trzeba aż stowarzyszenie zakładać, władze powoływać, statut pisać :shock:
Czemuś nie mogę tego ogarnąć.
Albo to:
esel pisze:Nasz klub został zaakceptowany przez Kongres Motocyklowy, możemy nosić barwy, tzn logotyp klubu na razie z przodu kamizelki
:shock:
Tak się zastanawiam, czy gdybym sobie na kamizelce wyhaftował logo lasówpolskich.pl z dopiskiem riders, to czy bym został sponiewierany na jakimś zlocie motocyklowym?
Może jakiś zrzeszający leśny motocyklista mnie doświeci, jak to jest?
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
olkm
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 31 mar 2011, 15:30

Post autor: olkm »

Witajcie!
Aż musiałem się zarejestrować, żeby odpowiedzieć :) A jako że należę do rzeczonego stowarzyszenia to myślę, że mam wystarczające kompetencje...
Oczywiście, że nie trzeba się zrzeszać żeby jeździć na motorze. W naszym przypadku chodziło głównie o możliwość pozyskiwania funduszy na różne planowane przez nas imprezy motocyklowe (organizacja posiadająca osobowość prawną ma bowiem dużo większe możliwości w tym zakresie aniżeli osoby fizyczne).
A przy okazji powstał też klub motocyklowy, no bo jeśli jest już logo to fajnie mieć je gdzieś na wierzchu :) I tu zasadniczo zaczynają się schody... Istnieje bowiem taki „twór” jak Kongres Polskich Klubów Motocyklowych – czyli nieformalne zrzeszenie oficjalnie działających klubów motocyklowych w Polsce – który uzurpuje sobie prawo do wydawania zgody (czyt. akceptacji) dla działalności nowo powstających klubów. Chodzi głównie o weryfikację nazwy i właśnie loga (zwanego barwami klubowymi) – czy jego wzór i kolory nie kojarzą się z innym już istniejącym klubem (a jest ich obecnie ponad 100...). Jeśli z kilkoma kolegami obszylibyście swoje kamizelki bez tej akceptacji to gdzieś kiedyś, na jakimś zlocie ktoś mógłby się do Was doczepić... Chociaż chodzi tutaj raczej o obszycie według pewnego schematu, który jednoznacznie kojarzy się z klubem motocyklowym, czyli z przodu po prawej stronie małe logo, a na plecach jego większy odpowiednik 3-częściowy (napis u góry i na dole a pośrodku to logo). Jeśli naszyłbyś sobie nazwę jakiejś firmy, logo LP, skrzydła, głowę orła czy jelenia i jeśli nie będzie to w tym schemacie, to raczej nikt nawet nie zwróci na to uwagi.
To tak po krótce... :) Jest to dosyć obszerny i wielowątkowy temat – krótko mówiąc polityczny... A wiadomo, tam gdzie polityka, tam układy, rozmowy formalne i nieformalne, a to co najistotniejsze – jazda na motorze, wiatr we włosach i te robale w zębach – schodzi gdzieś na dalszy plan... I dlatego w Kongresie już nas nie ma, choć ciągle istniejemy – tyle, że na własnych zasadach stowarzyszenia dobrowolnego, a nie stricte klubowego. I przy okazji serdecznie zapraszam wszystkich chętnych na nasze stowarzyszeniowe rozpoczęcie sezonu 8-10 kwietnia do Dormowa koło Międzychodu (szczegóły, jak i kontakt na naszej stronie). Do Częstochowy pewnie też się wybierzemy :spoko:
Darz bór!
ODPOWIEDZ