lasy prywtne

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
aness
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: piątek 10 lip 2009, 21:30
Lokalizacja: llllllllllllll

lasy prywtne

Post autor: aness »

Witam
Ja zwracam sie z kojemym problem jaki natrafiłam
Podczas wyjasnienia pewnych rzeczy okazało sie ze istnieje niezgodnosć w metrach lasu z tym co jest zapisane a z tym co jest z faktycznie.Na jednej działce z ewidencji gruntów wynika ze jest las ,a wcale go nie ma ,(las zaczyna sie jakies 500 m dalej)mama prowadzi gospodarstwo rolne i od 20 lat rosnie tam zboze ,i nikt nie pamieta zeby kiedykolwiek był tam las
Gdzie mozna to wyjasnic ?bo byłam w Dyrekcji Lasów Państwowych ,odesłali do gminy(tam powiedzieli ze to nie istotne bo to teren budowlany i nie mam czym sie przejowac) ,z gminy do starostwa w starostwie z sekretariacie złozone zostało podanie rok temu i cisza ....

Teraz potrzebuje jak najszybciej wyjasnic to ,poniewaz ta działka akurat jest przeznaczona pod droge ,a niestety w ewidecji gruntów figuruje to jako las....a Dyrekcja Lasów niezle sobie liczy za ten kawałek pod wyłąnczenie :help:
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22737
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Ewidencję gruntów prowadzi starostwo powiatowe. Tam powinni wyjaśnić ewentualne wątpliwości z nią związane.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

Zwrócić się do wydziału geodezji starostwa o doprowadzenie stanu ewidencyjnego do zgodności ze stanem na gruncie. Geodezja zapewne każe uzupełnić wniosek o operat klasyfikacyjny - ten zrobi uprawniony klasyfikator - cena ok. 800 - 1500 zł. A najlepiej całą sprawę zacząć od klasyfikatora, który "w cenie" załatwi wszystkie formalności. Oczywiście pod warunkiem, że nie jest to halizna a faktyczny błąd w ewidencji...
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
aness
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: piątek 10 lip 2009, 21:30
Lokalizacja: llllllllllllll

Post autor: aness »

po przeliczeniu wyłanczenia lasu z produkcji leśnej ,(którego faktycznie lasu jest kilka drzew,(a niestety w ewidencji gruntów jest las na prawie 1300m)opłaca się bardziej wziąść klasyfikatora,i żeby on doprowadził to do ładu w ewidencji gruntu
związku z tym moja prośba ,gdzie mam się zwrócić??jestem z województwa łódzkiego , jakie dokumenty i gdzie muszę je złożyć ,aby wynająć takiego klasyfikatora
i jak długo to trwa ?,i czy mozna prywatnie tez wynająć ?
Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

Namiary na klasyfikatora powinnaś dostać w geodezji w starostwie. Skontaktuj się z nim. Jeżeli gość jest rzetelny to pierwsze zbada czy sprawa jest do przeprowadzenia a potem zabierze się za wszystkie formalności.
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
aness
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: piątek 10 lip 2009, 21:30
Lokalizacja: llllllllllllll

Post autor: aness »

z klasyfikatorem nie widziałam sie,tylko poproszono mnie w wojewódzkim biurze geodezji o zostawienie podania + mapki,maja sie ze mna kontaktowac w granicach koniec lipca,sierpien(długo to troszke) i koszt do 3h wynosi 812,36 zł,ale mam nadzieje ze on juz wszsytko wyjasni i zakonczy sie zmudna procedura utworzenia drogi:D
ODPOWIEDZ