Budowa na dzialce lesnej

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Lukasz_konrad
początkujący
początkujący
Posty: 168
Rejestracja: wtorek 29 wrz 2009, 11:00
Lokalizacja: Uście Gorlickie
Kontakt:

Post autor: Lukasz_konrad »

Na mapie zasadniczej znalazłem oznaczenie klasyfikacji gruntu Ls-m . Proszę o wyjaśnienie, co dokładnie oznacza "m" przy gruntach leśnych?
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105131
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Jedyne zbliżone do podanego przez ciebie oznaczenie znalazłem w BIP gminy Leszno. W pliku pod adresem http://www.leszno.bipgminy.pl/public/ge ... p?id=49620 na stronie 4 (rozdz. 2, pkt 1, § 8, ust. 3) jest wyjaśniony symbol Ls/M a oznacza on w tamtym planie teren lasu z dopuszczeniem zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

qed
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 410
Rejestracja: wtorek 25 mar 2008, 20:48
Lokalizacja: Polska

Post autor: qed »

Lukasz_konrad pisze:Na mapie zasadniczej znalazłem oznaczenie klasyfikacji gruntu Ls-m . Proszę o wyjaśnienie, co dokładnie oznacza "m" przy gruntach leśnych?
Pozdrawiam serdecznie

Przypadkiem nie oznacza to: las mieszany ?
Awatar użytkownika
Kegg
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1567
Rejestracja: czwartek 16 lut 2006, 14:34

Post autor: Kegg »

Piotrek pisze:Jedyne zbliżone do podanego przez ciebie oznaczenie znalazłem w BIP gminy Leszno. W pliku pod adresem http://www.leszno.bipgminy.pl/public/ge ... p?id=49620 na stronie 4 (rozdz. 2, pkt 1, § 8, ust. 3) jest wyjaśniony symbol Ls/M a oznacza on w tamtym planie teren lasu z dopuszczeniem zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej.
:twisted: co za niedouczony projektant taki plan miejscowy przygotował :!:
Wiem, że Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie wymaganego zakresu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dopuszcza mieszane oznaczenia dla wskazania przeznaczenia terenów, ale powiązanie ze sobą przeznaczenia o charakterze leśnym i nieleśnym jest pozbawione sensu.
Lukasz_konrad pisze:Na mapie zasadniczej znalazłem oznaczenie klasyfikacji gruntu Ls-m. Proszę o wyjaśnienie, co dokładnie oznacza "m" przy gruntach leśnych?
Pozdrawiam serdecznie
Musisz pytać u źródła, czyli autora ewidencji. Widziałem tysiące wypisów z ewidencji gruntów ale takiego kwiatka nigdy :wink: Chociaż może w legendzie mapy było wyjaśnienie :?:
Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

Piotrek pisze:jest wyjaśniony symbol Ls/M a oznacza on w tamtym planie teren lasu z dopuszczeniem zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej
Symbol może i podobny, ale napewno oznacza coś innego. Nie ta mapa nie te dokumenty. Mapa zasadnicza to stan obecny (bynajmniej teoretyczne), MPZP to dopiero projekt, lub dopuszczalne sposoby zagospodarowania. Poza tym istotna jest chyba różnica między - a / oraz m a M...
We właściwym rozporządzeniu (D.U.2001.38.454) nie ma takiego oznaczenia więc jeżeli sobie ktoś takie zrobił to albo to jest pozostałość po starym prawie (nieformalnej praktyce), albo jakiś przypisek miejscowego UGiK. Możliwe że faktycznie jest to las mieszany. W ewidencji już tego być nie powinno. Zawsze możesz zadzwonić do geodezji gdzie brałeś mapę i zapytać.
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
Awatar użytkownika
Lukasz_konrad
początkujący
początkujący
Posty: 168
Rejestracja: wtorek 29 wrz 2009, 11:00
Lokalizacja: Uście Gorlickie
Kontakt:

Post autor: Lukasz_konrad »

No właśnie nigdzie nie mogę znaleźć wyjaśnienia do takiego oznaczenia. Za Waszą radą zadzwoniłem do Starostwa, wydział Geodezji czyli tam gdzie kupiłem tą mape i mięli ten sam problem z wyjaśnieniem :). Dowiedziałem się że mapa była tworzona w latach 80tych i oznaczenie takie może oznaczać las mieszany (mapa sytuacyjna, która określa stan w chwili tworzenia), ale nie są pewni. Na pytanie o inne oznaczenie Ls-l (jak Lucyna tylko małe) pani przestała być miła i odesłała mnie do mapy ewidencyjnej. Tam powinny być inne oznaczenia takie jak w wypisie z rejestru gruntów. Dostałem informację że jeśli mapę zasadniczą potrzebuje w celach WZ to te oznaczenia nie mają znaczenia:). Ważne jest to co w ewidencji gruntów. Załączam fragment tej mapy, żeby nie było że wymyślam :)
dzięki i pozdrawiam serdecznie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
qed
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 410
Rejestracja: wtorek 25 mar 2008, 20:48
Lokalizacja: Polska

Post autor: qed »

Lukasz_konrad pisze:Dowiedziałem się że mapa była tworzona w latach 80tych i oznaczenie takie może oznaczać las mieszany (mapa sytuacyjna, która określa stan w chwili tworzenia), ale nie są pewni.
No i to jest najbardziej wiarygodne wyjaśnienie.
Zgodnie z instrukcją K-1 takie oznaczenie stosowano.
Lukasz_konrad pisze:Na pytanie o inne oznaczenie Ls-l (jak Lucyna tylko małe) pani przestała być miła i odesłała mnie do mapy ewidencyjnej.
las liściasty
Awatar użytkownika
Lukasz_konrad
początkujący
początkujący
Posty: 168
Rejestracja: wtorek 29 wrz 2009, 11:00
Lokalizacja: Uście Gorlickie
Kontakt:

Post autor: Lukasz_konrad »

Też tak pomyślałem chociaż teraz rosną tam piękne sosny :D
pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

qed pisze:Zgodnie z instrukcją K-1 takie oznaczenie stosowano.
Coś bliżej na temat tej instrukcji? Jakiś link?
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
qed
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 410
Rejestracja: wtorek 25 mar 2008, 20:48
Lokalizacja: Polska

Post autor: qed »

Jaźwiec pisze:
qed pisze:Zgodnie z instrukcją K-1 takie oznaczenie stosowano.
Coś bliżej na temat tej instrukcji? Jakiś link?
http://www.geobid.com.pl/instrukcje/index.html
Awatar użytkownika
Lukasz_konrad
początkujący
początkujący
Posty: 168
Rejestracja: wtorek 29 wrz 2009, 11:00
Lokalizacja: Uście Gorlickie
Kontakt:

Post autor: Lukasz_konrad »

Faktycznie w Instrukcji technicznej K-1 (wyd II)w wykazie opisów skrótowych są 3 rodzaje Ls-m las mieszany, Ls-i las iglasty, Ls-l las liściasty.
Dzięki
Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

Dałbym "Pomógł", ale nie jestem autorem wątku. Ale zapamiętam kolegę. No chyba, że modery pomogą... :wink:
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
Awatar użytkownika
Kegg
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1567
Rejestracja: czwartek 16 lut 2006, 14:34

Post autor: Kegg »

................. człowiek uczy się całe życie :wink: dzięki "ged"
Jak powiedział pewien kat: "Każdy ma prawo być trochę porąbany"
Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

raczej "qed"...
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
Awatar użytkownika
Kegg
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1567
Rejestracja: czwartek 16 lut 2006, 14:34

Post autor: Kegg »

fakt ..... :oops: ..... nie przymrużyłem oka odpowiednio jak pisałem :wink:
Jak powiedział pewien kat: "Każdy ma prawo być trochę porąbany"
goovcik
początkujący
początkujący
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 09 mar 2010, 11:23
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: goovcik »

Jaźwiec pisze:Z tego co wiem to kwestia uzbrojenia działki w media nie zależy od kategorii gruntu.

Podepnę się pod ten temat i z góry przepraszam że odgrzewam...ale to co kolega Jaźwiec napisał bardzo mnie zaintrygowało. Czy istnieją jakieś przepisy zabraniające bądź uściślające uzbrojenie działki leśnej? Czy istnieje jakaś furtka pozwalająca podłączyć media do działki leśnej?
Bardzo proszę o pomoc, gdyż borykam się z problemami ze strony dostawców mediów. Dla nich działka to nie nieruchomość (dla nich chyba tylko budynek jest nieruchomością) i nie chcą mi niczego przyłączyć. Bardzo bym prosił o jakieś paragrafy, ustawy. Z góry dziękuję za pomoc! :)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105131
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Zabawny to problem bo przecie przyłącze prądu i wody do działki budowlanej wykonuje się najczęściej gdy budowa jeszcze nie rozpoczęta i budynek jest tam tylko teoretycznie...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

goovcik
początkujący
początkujący
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 09 mar 2010, 11:23
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: goovcik »

Fakt zabawny :) tylko że ciężko się z niego śmiać będąc w tej sytuacji...niestety działka budowlana nie jest (Ls VI) :(
qed
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 410
Rejestracja: wtorek 25 mar 2008, 20:48
Lokalizacja: Polska

Post autor: qed »

goovcik pisze:Fakt zabawny :) tylko że ciężko się z niego śmiać będąc w tej sytuacji...niestety działka budowlana nie jest (Ls VI) :(
Skoro nie jest budowlana to trudno mieć pretensje, że gmina nie ciągnie tam kanalizacji, wody, prądu i jeszcze drogi utwardzonej.
Są tereny budowlane i są lasy. Każdy z tych terenów pełni inną funkcję. Niestety jest też sporo ludzi, którzy kupują las sądząc, że zbudują tam osiedle domków. I co najgorsze czasem się im to udaje.
goovcik
początkujący
początkujący
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 09 mar 2010, 11:23
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: goovcik »

Ale ale...najlepsze że gmina pociągnęła tam i wodę-właśnie robią wodociąg tuż za płotem mojej działki i prąd (również tuż za płotem mam linię napowietrzną) a i droga utwardzona jest :) wszystko jest w odległości do 4 metrów od mojej nieruchomości. Są po prostu obok tych działek leśnych 2 inne-zamieszkałe na stałe (budowlane) i to niby tylko dla tych dwóch rodzin wszystkie media są pociągnięte, jedna rekreacyjna leśna i jedna rolna. reszta to Ls VI. Stąd wynika że nie byłoby ŻADNEGO problemu dla gminy żeby zrobić przyłącza. Co ciekawe niektórym na tych działkach leśnych podłączyli prąd...nie wiem może czas zacząć łapówki wręczać? :cry:
ODPOWIEDZ