Jest decyzja środowiskowa dla obwodnicy Augustowa

Zagadnienia z szeroko pojętej ekologii, przyrody, środowiska i biologii...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77790
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Piotrek pisze:
j24 pisze:Otwarcie w listopadzie.
A kiedy remont? :wink:
... :lol: ...
wod4

Post autor: wod4 »

j24 pisze:Obwodnica Augustowa prawie gotowa. Otwarcie w listopadzie.
Miejscowe wróbelki ćwierkają, że jest pewien istotny problem, który budowniczym obwodnicy spędza sen z oczu:
http://www.suwalki24.pl/mobile/article/ ... wa-zdjecia#
Mam gorzką satysfakcję, bo spodziewałem się podobnych kłopotów...
Realizowany "najlepszy" wariant budowy powoduje, że nad rzeką Rospuda faktycznie most jest mniejszy, niż w wariancie zatrzymanym. Tyle, że w tamtym wariancie był jeden most i kilka przepustów, a wariancie aktualnym mostów jest chyba kilkanaście...

Krążą niesamowite plotki co się tam z mostami dzieje...
Jedna z opowieści podaje, że pierwsza nieoficjalna próba obciążenia mostu spowodowała iż obiekt "osiadł" kilkanaście centymetrów... W każdym razie ruch budowlańców jest tam teraz niesamowity i wcale to nie wygląda na prace wykończeniowe (trzy tygodnie przed terminem zakończenia prac).
I jeszcze warto pamiętać, że obwodnica Augustowa kończy się "w krzakach", i trwają gorączkowe prace aby wykonać połączenie jej końca (Poddubówek) do przebiegu aktualnej drogi "ósemki" na wysokości miejscowości Płociczno... Inaczej obwodnicą pojadą tylko samochody osobowe...
http://www.suwalki.info/informacje-1616 ... atowa.html

No i wypadałoby, żeby w momencie uruchomienia trasy rozliczone były już finansowe sprawy wywłaszczeń gruntów pod trasą... a niestety, tak do dziś nie jest....
http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll ... /141009925
Awatar użytkownika
Rafał i Ania
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3056
Rejestracja: niedziela 16 sty 2011, 21:07

Post autor: Rafał i Ania »

wod4 pisze:No i wypadałoby, żeby w momencie uruchomienia trasy rozliczone były już finansowe sprawy wywłaszczeń gruntów pod trasą... a niestety, tak do dziś nie jest....
standard :x
Siedzą na Wall Street panowie z pejsami
mozolnie pracują nad zerami
do zera wciąż doliczają zera
to się nazywa finansjera (G.M.)
Awatar użytkownika
xhardcorex
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1951
Rejestracja: sobota 06 sty 2007, 19:05
Kontakt:

Post autor: xhardcorex »

Mam nadzieję, że Robert wrzuci prawdę nt. zasług Cie$lika, który masturbuje się swoimi dokonaniami w ramach kampanii wyborczej.
wod4

Post autor: wod4 »

xhardcorex pisze:Mam nadzieję, że Robert wrzuci prawdę
http://lubimyczytac.pl/cytat/12916
Awatar użytkownika
xhardcorex
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1951
Rejestracja: sobota 06 sty 2007, 19:05
Kontakt:

Post autor: xhardcorex »

- Co ciekawe, 10 lat temu wariant, który dziś zostanie otwarty, został odrzucony jako niemożliwy do realizacji z powodów społecznych. Twierdzono, że wiąże się ze zbyt dużą liczbą wyburzeń domów, co okazało się zresztą nieprawdą. Wyburzeń w obecnym wariancie jest mniej niż w tym forsowanym przez bagna - wyjaśnia Robert Chwiałkowski ze stowarzyszenia SISKOM skupiającego ekspertów zajmujących się komunikacją. Najwięcej miała kosztować półkilometrowa estakada przez unikalne torfowiska. Olbrzymie betonowe pale miały przebić torfowiska, a na nich miała zostać usadowiona estakada.
http://wyborcza.pl/piatekekstra/1,14200 ... owana.html

gdyby nie pan leśnik znawca biegaczowatych i miejscowe kacyki, to pewnie 2-3 lata wcześniej byłaby obwodnica :evil:
wod4

Post autor: wod4 »

xhardcorex pisze:Mam nadzieję, że Robert wrzuci prawdę nt. zasług Cie$lika, który masturbuje się swoimi dokonaniami w ramach kampanii wyborczej.
http://augustow24.pl/info-414/leszek-ci ... .1690.html
xhardcorex pisze:(cytat) Wyburzeń w obecnym wariancie jest mniej niż w tym forsowanym przez bagna - wyjaśnia Robert Chwiałkowski ze stowarzyszenia SISKOM skupiającego ekspertów zajmujących się komunikacją.
Całkowita bzdura. W poprzednim wariancie wyburzeń było (miało być) ZERO. Czyli teraz jest ich mniej niż zero?
To jakim cudem znam osoby spod Augustowa i Janówki, których wykwaterowano z domu, domy i budynki gospodarskie zburzono i do dziś nie dostali jeszcze pieniędzy tytułem wywłaszczenia?
Tak się złożyło, że z jedną z takich osób chodziłem do tej samej klasy w szkole podstawowej...
Wygląda mi na to, że prawda Roberta C należy do trzeciej kategorii prawd... :evil:
Awatar użytkownika
xhardcorex
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1951
Rejestracja: sobota 06 sty 2007, 19:05
Kontakt:

Post autor: xhardcorex »

wod4, czy to wina Roberta, że inwestor nie wypłaca kasy? Mam nadzieję, że drogowcy i lobbyści z samorządów wyciągną naukę z tej historii.
wod4

Post autor: wod4 »

xhardcorex pisze:czy to wina Roberta, że inwestor nie wypłaca kasy?
Gdy Robert C kłamie i zaniża skalę problemu wywłaszczeń i wyburzeń (wmawiając społeczeństwu że wyburzeń jest mniej), to jednocześnie bierze na siebie odpowiedzialność za faktyczny stan spraw, czyli przyjmuje na siebie część winy...
Mam nadzieję, że Robert C jako "ekologistyczny" lobbysta wyciągnie naukę z tej historii.
xhardcorex, Zdobądź się na odwagę :wink: i napisz na forum - kto to jest w przypadku obwodnicy Augustowa "inwestor"? Czy przypadkiem nie jest tym inwestorem nasze państwo? Czy naprawdę wszystko jest w porządku i trąbimy sukces z tą obwodnicą?
W art 1 Konstytucji napisane jest, że Rzeczpospolita Polska jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli (rozumiem, że wywłaszczeni bez odszkodowania mają teraz mieszkać pod mostem w Raczkach, bo to ich wspólne dobro).
W art 21 napisane jest, że wywłaszczenie jest dopuszczalne jedynie wówczas, gdy jest dokonywane na cele publiczne i za słusznym odszkodowaniem (rozumiem, że zero jest słuszną kwotą)...

Może też Powinieneś wyciągnąć naukę z tej historii?
Nie licząc się z ludźmi, produkujemy desperatów i zwolenników terroryzmu... :(
Awatar użytkownika
xhardcorex
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1951
Rejestracja: sobota 06 sty 2007, 19:05
Kontakt:

Post autor: xhardcorex »

wod4 pisze:W art 1 Konstytucji napisane jest, że Rzeczpospolita Polska jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli
dobrze, że zacytowałeś konstytucję
Za to większość Polaków opowiadała się za ochroną bagien. W badaniu CBOS w marcu 2007 aż 62 proc. respondentów wskazywało, że droga powinna ominąć bagna, a tylko 16 proc. wspierało wariant forsowany przez rząd. W wielu miastach odbyły się spontaniczne demonstracje na rzecz ocalenia Rospudy, olbrzymie rzesze Polaków nosiły zielone wstążeczki na znak solidarności z jej obrońcami.
Większość przebadanych opowiadała się za tym, by rząd Kaczyńskiego (inwestor) poprowadził drogę w tańszym wariancie (dla budżetu PL) i ochronił bagna.
wod4

Post autor: wod4 »

xhardcorex pisze:
Za to większość Polaków opowiadała się za ochroną bagien. W badaniu CBOS w marcu 2007 aż 62 proc. respondentów wskazywało, że droga powinna ominąć bagna, a tylko 16 proc. wspierało wariant forsowany przez rząd. W wielu miastach odbyły się spontaniczne demonstracje na rzecz ocalenia Rospudy, olbrzymie rzesze Polaków nosiły zielone wstążeczki na znak solidarności z jej obrońcami.
Większość przebadanych opowiadała się za tym, by rząd Kaczyńskiego (inwestor) poprowadził drogę w tańszym wariancie (dla budżetu PL) i ochronił bagna.
OK. Nie mam nic przeciwko ochronie bagien, lasów, pól i wszelakich gatunków (z ludzkim gatunkiem włącznie).
Mam natomiast wiele przeciwko zakłamaniu i okłamywaniu. W cytowanych przez Ciebie artykułach co chwila jakieś kłamstwo.:
- Co to znaczy "spontaniczne demonstrancje"? Chcesz mi wmówić, że nikt ich nie zwoływał? Nagle ludziska wiedzeni nieznanym impulsem wyszli na ulice? A może jednak tacy jak Robert C agitowali na forach internetowych...?
- "większość Polaków opowiadała się za ochroną bagien", jaka większość? bezwzględna? Podaj proszę zasady ustalenia owej większości (sondaż jest tylko sondażem, nie wolno na jego podstawie wyrokować o większości, inaczej nie byłoby sensu przeprowadzania wyborów, tylko władza ogłosiłaby wynik jakiegoś pasującego jej sondażu...). Równie dobrze brzmi argument,że w lokalnym referendum 92 % głosujących opowiedziało się za utrzymaniem lokalizacji przebiegu obwodnicy Augustowa... takie sondaże i referenda nie mają żadnej mocy wiążącej;
- "droga powinna ominąć bagna"; ale nie ominęła, nawet więcej bagien pod drogę zasypano, tyle że ominięto to jedno konkretne bagno (tego Robert C głośno nie mówił, bo by ludziska nie wpinali sobie zielonych wstążeczek, gdyby szczegóły znali... - Zobacz stare zdjęcia satelitarne terenu obecnej obwodnicy - ile tam bagien było...)
- "wariant forsowany przez rząd"; naprawdę cały rząd go forsował? O ile pamiętam to właśnie tamten rząd ów wariant formalnie zablokował (31 lipca 2007 premier Jarosław Kaczyński oświadczył, że prace w rejonie Doliny Rospudy nie rozpoczną się) i dlatego opozycyjny wówczas burmistrz Cieślik (późniejszy poseł PO) założył komitet wspierania budowy obwodnicy - jakiejkolwiek obwodnicy, bo miejscowym było wszystko jedno czy ona ominie miasto z lewej czy z prawej...

Na koniec zacytuję Ci jeszcze fragment z preambuły Konstytucji:
Wszystkich, którzy dla dobra Trzeciej Rzeczypospolitej tę Konstytucję będą stosowali,
wzywamy, aby czynili to, dbając o zachowanie przyrodzonej godności człowieka,
jego prawa do wolności

Masz także prawo do wolności (w tym wolności wypowiedzi), nie Nadużywaj tej wolności kłamstwem.
Awatar użytkownika
xhardcorex
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1951
Rejestracja: sobota 06 sty 2007, 19:05
Kontakt:

Post autor: xhardcorex »

wod4, jestem świadomy tego, że politycy kłamią (wszyscy!), gazety kłamią, ludzie kłamią, sondaże przedstawiają zdanie wybranej grupy osób (na tym to polega), wybrańców narodu też wskazuje garstka ludzi. Takie są zasady funkcjonowania demokracji, ustroju głupiego (IMO), ale podobno nikt nic mądrzejszego nie wymyślił.
Oprócz kłamstw, ukrywamy także niewygodną prawdę np. taką, że rząd się ugina pod naciskiem Brukseli, która sprawdza, czy kasę wydają z poszanowaniem zasad.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105127
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

xhardcorex pisze:podobno nikt nic mądrzejszego nie wymyślił.
To bajki demokratów. Jeśli chodzi poziom zadowolenia szerokich mas społecznych to nie ma jak solidna dyktatura. Jeśli działa dobrze i ma szanse na ciągłość (jak np. w Korei Płn.) to praktycznie nie ma osobników niezadowolonych, a co za tym idzie - żadnej opozycji. Bo niezadowoleni są natychmiast eliminowani... :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

wod4

Post autor: wod4 »

xhardcorex pisze:jestem świadomy tego, że politycy kłamią (wszyscy!)
xhardcorex, Masz u mnie plusa za tę wypowiedź.
Wychodzi na to, że Robert C jest politykiem (niech zgadnę ... GREEN-PIS?)
Temat obwodnicy podsumowałbym tak:
Okoliczności sprawiły, że ma ona taki a nie inny przebieg. Wczoraj ministrowie Grabarczyk i Schetyna chcieli ukazać otwarcie tej drogi jako sukces swojej partii. Niestety, spotkały ich gwizdy i ograniczyli swoją obecność do kilku minut zaledwie...
Może gdyby wywłaszczonym zapłacono całą kasę za zabrane pod drogę nieruchomości... może dostaliby i ministrowie kawałek tortu...
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,169 ... zdami.html
:twisted:
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67183
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Idiotyzm... Nie można zakazać ruchu ciężarówek? A w czym problem dodać tablicę "z wyjątkiem ruchu lokalnego" czy jakoś tak to brzmi :roll:
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170053
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Capricorn pisze:Nie można zakazać ruchu ciężarówek?
Póki co nie można DK 8 wiodąca przez Augustów nadal ma utrzymany swój status, czyli nie ma na niej ograniczenia tonażu. GDDKiA powinna odcinek miejski ósemki przekazać miastu, a DK poprowadzić obwodnicą. Dla ruchu lokalnego można wprowadzić wzorem Warszawy przepustki na wjazd. Pewnie to wszystko rozwiąże się po nowym roku.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67183
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

W takim razie "byle do wiosny..." :?
ODPOWIEDZ