BHP - Posiłki regeneracyjne

Szkolenia, wypadki, choroby, pierwsza pomoc, ocena ryzyka...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Sylvan

Post autor: Sylvan »

U nas konserwy w magazynie czekają na decyzję co dalej. Bo nie wiadomo czy się należą, a jakby się okazało, że się należą to nie wiadomo czy z podatkiem czy bez. Swoja drogą odkąd pamiętam zz zawsze najwięcej zajmowały się zupkami i mydełkami a wszystko to ........ . Wszystkie dodatki powinny być zlikwidowane w zamian za odpowiednią podwyżkę płacy i tyle. Tak przecież zlikwidowano zniżki kolejowe i święty spokój. A wszelkie dodatki zawsze budzą dyskusję: a czemu on ma a ja nie. A czemu on ma dwa a ja trzy? A władze znowu: a czy na pewno mu się należy, a może by na tym oszczędzić?. A każdy reformator kombinuje jakby nie dać niczego, niezależnie czy to zupka, czy sorty BHP Itp itd.
Jak dla mnie: jeśli pracuję to zarabiam. Jeśli zarabiam to kupię sobie i ręcznik i mydło, chyba że wolę żyć w brudzie. Tak samo jeśli wiem, że wydatek energetyczny w zimie jest większy to albo będę siedział przy kaloryferze albo zjem sobie coś energetyczniejszego.
I skończyć wreszcie raz na zawsze z zaciemnianiem wielkości zarobków.
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4264
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

wylanie dziecka z kąpielą... :(
Jak się zabierze to se ne wrati...
Jak na razie obowiązuje rozporządzenie ministra.
A co do opodatkowania to niech się księgowość i IS martwią.
A jak ktoś wychodzi przed szereg i chce pracownikowi coś zabrać to jest to zwykła nadgorliwość.

P.S. U nas są bony - jest to zgodne z prawem - a za to mogę sobie KUPIĆ co chcę.
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67160
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

A jak ktoś wychodzi przed szereg i chce pracownikowi coś zabrać to jest to zwykła nadgorliwość.
Coś czuję, że potrzeba chwili. Chroniczny brak kasy :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5600
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

Czy ja dobrze rozumiem ? są w kraju nadleśnictwa, gdzie ciągle wydawane są posiłki regeneracyjne ? vel bony, vel puszki, vel słoiki ?
co do odbierania przywilejów, ze 20 lat wstecz, odebrano 1,5 %na rok - za staż, to ile jestem w plecy ?
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170028
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Wszyscy starsi stażem jesteśmy w plecy ... Choć osobiście dużo nie straciłem, no ale stary byłem (stażowo), jak to zlikwidowano ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5600
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

Tak ze 20-30 % pensji, skoro uważasz że to niewiele :lol:
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170028
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

To zależy ile miało się przepracowanych lat. Liczyli tylko do 20 ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4264
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

Blues Brothers pisze:Czy ja dobrze rozumiem ? są w kraju nadleśnictwa, gdzie ciągle wydawane są posiłki regeneracyjne ? vel bony, vel puszki, vel słoiki ?
co do odbierania przywilejów, ze 20 lat wstecz, odebrano 1,5 %na rok - za staż, to ile jestem w plecy ?
A to żaden "przywilej"
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/downl ... 960279.pdf
tylko stosowanie prawa.
To, że ktoś to omija albo pracownik "podpisuje", że dostał, to tylko za d... takiego pracodawce brać a nie mówić, że "ktoś dostaje"... ;/
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4264
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

Capricorn pisze:
A jak ktoś wychodzi przed szereg i chce pracownikowi coś zabrać to jest to zwykła nadgorliwość.
Coś czuję, że potrzeba chwili. Chroniczny brak kasy :roll:
Prędzej bym zmniejszał punkty "ciuchowe" wraz ze stażem...
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67160
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Fichtel pisze:Prędzej bym zmniejszał punkty "ciuchowe" wraz ze stażem...
Się nie da. W pewnym wieku tuczy nawet próżnia... ;/
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77782
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... ja to tyję chyba od światła słonecznego
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
TomCio
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3240
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 17:06
Lokalizacja: Made In PRL

Post autor: TomCio »

Żółte strony dzisiejszej Gazety Prawnej:
Co może zrobić pracownik, którego pracodawca lekceważy przytoczone powyżej przepisy bhp? Zgodnie z art. 210 k.p. ma prawo skorzystać z podstawowego uprawnionego z bhp, czyli powstrzymać się od wykonywania pracy. Powinien jednak niezwłocznie powiadomić o tym przełożonego. Za czas uzasadnionego niewykonywania pracy będzie mu przysługiwało pełne wynagrodzenie.
plus jakieś grzywny 1 000-30 000 zł.
Więc...
Blues Brothers pisze:Czy ja dobrze rozumiem ? są w kraju nadleśnictwa, gdzie ciągle wydawane są posiłki regeneracyjne ? vel bony, vel puszki, vel słoiki ?
Taaaak. Dobrze rozumiesz. Kilkadziesiąt adresów mogę Ci podać. Tych z "drugiej strony barykady" niestety też.
Życie to jest to, na co trzeba zarobić
borowiak

Post autor: borowiak »

Leśniker pisze:U nas coś się szykuje.mamy płacić zus i podatek od konserw albo zrezygnować.ale sprawa w toku dyskutujemy
A co tu dyskutować......
Należy pamiętać, że „posiłki profilaktyczne” przysługujące na podstawie rozporządzenia oraz na podstawie PUZP, to dwa różne świadczenia i tylko pierwsze, wynikające z przepisów bhp, musi spełnić kryterium wydatku energetycznego, kaloryczności, procentowej zawartości podstawowych składników i warunków wydawania (posiłki gorące i wydane w czasie pracy). Najważniejsze dla podjęcia decyzji o przyznaniu świadczenia nieodpłatnego jest ustalenie - czy efektywny poziom wydatku energetycznego związanego z wysiłkiem fizycznym pracownika podczas wykonywania pracy w ciągu zmiany roboczej przekracza wartości określone w ww. rozporządzeniu. Wyniki pracy badawczej pt. „Analiza obciążenia pracą i narażenia na czynniki szkodliwe i uciążliwe na stanowiskach pracy leśniczego i podleśniczego” pozwalają poznać wielkość wydatku energetycznego i odpowiednio zinterpretować.... Tak więc zgodnie z obowiązującymi przepisami lub uprawnieniami wynikających z PUZP pracownik może otrzymać od pracodawcy posiłki profilaktyczne, jako świadczenie nieodpłatnie - podst. rozporządzenie RM z dnia 28.05.1996 r. (Dz.U. nr 60 poz. 279) lub jako świadczenie opodatkowane przysługujące z PUZP - art. 21 ust.1 pkt 11 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych z dnia 26.07.1991 r. (Dz.U. z 2018 r. poz. 200 ze zm.).
Poddając analizie wspomnianą pracę i obowiązujące przepisy można powiedzieć, że
1) kobietom zatrudnionym na stanowisku podleśniczego przysługują bezpłatne posiłki profilaktyczne w okresie całego roku na podstawie w/w rozporządzenia,
2) kobietom zatrudnionym na stanowisku leśniczego przysługują bezpłatne posiłki profilaktyczne w okresie zimowym na podstawie w/w rozporządzenia,
3) włączenie mężczyzn zatrudnionych na stanowiskach leśniczego i podleśniczego do grupy pracowników otrzymujących "posiłki profilaktyczne" jako świadczenia dla pracownika dobrowolnie opodatkowanego, którego jedynym kryterium wydania jest praca na wolnym powietrzu w okresie zimowym przez okres minimum 4 godzin dziennie (§ 13 ust. 1. PUZP). uprawnionych z § 13 ust. 1. PUZP;
I tyle, plik z w/w pracą jest za duży aby wrzucić go w załączniku. Dla zainteresowanych służę przesyłką na adres e-mail.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105117
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

borowiak pisze:plik z w/w pracą jest za duży aby wrzucić go w załączniku
Może go umieścić w dziale "Download" forum?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

borowiak

Post autor: borowiak »

Piotrek pisze:Może go umieścić w dziale "Download" forum?
Jak?
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105117
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

borowiak pisze:Jak?
Poproś drwalnika i wyślij jemu plik do umieszczenia. :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
krzycho
początkujący
początkujący
Posty: 68
Rejestracja: czwartek 17 wrz 2009, 17:32
Lokalizacja: ja jestem????

Post autor: krzycho »

Ten plik jest ogólnie dostępny na jakiejś stronie LP ze wszystkimi publikacjami i pracami badawczymi i każdy może to sobie pobrać tylko teraz nie pamiętam ścieżki. Urząd skarbowy uszczelnia wszystkie luki odpływu podatków, wszystko co przewiduje prawo pracy powinno być wydane pracownikom bezpłatnie, a pozostałe rzeczy które wydaje pracodawca ponad mają być opodatkowane. Podobno US dopytuje się już o opodatkowanie prywatnych rozmów ze służbowych telefonów w LP. Podobno powoli niektóre n-ctwa mają już ryczałt na telefony (może to ktoś potwierdzić?). Podobnie jakiś czas temu było z używaniem samochodów służbowych do prywatnych spraw (np odwiezienia dziecka do szkoły jadąc służbowym samochodem do pracy).
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22737
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Sylvan

Post autor: Sylvan »

Długo Ci zeszło.....
Dzięki.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170028
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Dzisiaj w DGLP było spotkanie na temat posiłków regeneracyjnych ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
ODPOWIEDZ