Poczta LP

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Żyć bez tego nie możecie? :lol:
Nie ma to trudno, nawet nie poczułem dyskomfortu w najmniejszym stopniu :)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170013
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

kolorowe kredki pisze:Żyć bez tego nie możecie?
Czasem i owszem.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22736
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Myślałem, że moim drzewostanom bliżej do tajgi, jeśli już ... :roll:
A tu z poczty się dowiaduję, że jednak do tundry ... :shock:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170013
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Moja też dziwne komunikaty pokazuje ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Hmmm. Nie pamiętam kiedy do swojej zaglądałem... Hasła zapomniałem :oops:
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67150
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Connectra zadziałała, ale po dziesięciu minutach załadowała się w 15%... Zatkało ją :?
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67150
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Oszczekuję. Po restarcie routera i modemu poczta działa.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170013
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Też chodzi. Sprawdziłem z czystej, ludzkiej ciekawości ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67150
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Od paru przestało mi działać powiadomienie o służbowych mailach na moim smartfonie. Dzieje się tak również u jeszcze co najmniej jednej osoby. U Wasz też, czy to lokalny problem?
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
arczi741
początkujący
początkujący
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 10 lis 2015, 19:45

Post autor: arczi741 »

Witam. Czy mógłbym prosić o podanie nazw serwerów poczty przychodzącej i wychodzącej w opcji na smartfony bo nijak nie mogę założyć konta na telefonie. Pozdrawiam
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

mail2.lasy.gov.pl
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67150
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
arczi741
początkujący
początkujący
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 10 lis 2015, 19:45

Post autor: arczi741 »

Dzięki już działa. Po prostu tego Głosu Lasu nie czytałem i cały czas wybierałam IMAP zamiast POP.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105105
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Dlaczego nie może być IMAP? Przecież to chore by w sytuacji odbierania poczty i przez smartfona i komputer stosować protokół POP3. Po pierwsze listy odebrane na jednym urządzeniu nie będą widoczne na drugim. Po drugie jeśli na serwerze nie ustawimy automatycznego kasowania przeczytanych to grozi szybkie "zapchanie" skrzynek i "paraliż" serwera.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170013
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Serwer przeca pojemny :wink:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
TomCio
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3240
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 17:06
Lokalizacja: Made In PRL

Post autor: TomCio »

Piotrek pisze:jeśli na serwerze nie ustawimy automatycznego kasowania przeczytanych to grozi szybkie "zapchanie" skrzynek i "paraliż" serwera
:) Widać Serwer o tym nie wie i działa.
A tak serio. Skrzynki mają raptem chyba 500MB pojemności... Lasy zatrudniają jakieś 26000 ludzi, z których z poczty w sposób aktywny (zapychający) działa zapewne jakaś część z nich. Gimnazjalista zaprojektowałby serwer, który by się nie zapchał, przy takim użytkowaniu.
A zapchaną skrzynkę każdy admin da radę odetkać.
Życie to jest to, na co trzeba zarobić
trocse

Post autor: trocse »

Poczta LP powinna być konfigurowana w programach pocztowych tylko na urządzeniach będących własnością LP i będących pod nadzorem i ochroną LP.
O zagrożeniach i konsekwencjach związanych z obsługiwaniem poczty służbowej LP na urządzeniach "obcych" nie trzeba chyba pisać. Bezpieczniej choć nie wygodniej jest, jeżeli to konieczne obsługiwać pocztę LP poza WANem poprzez przeglądarkę internetową.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105105
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

trocse, nie bardzo rozumiem jakie zagrożenia może nieść wykorzystanie programu pocztowego. Możesz przybliżyć?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

trocse

Post autor: trocse »

Na komputerze nie będący własnością LP nie ma pewności jakie zabezpieczenia antywirusowe są stosowane. "obcy" komputer czy inne urządzenie z programem pocztowym może być poważnie narażone na wirusy i inne robale. Konfiguracja poczty jak i hasło do niej może dostać się w niepowołane ręce. Tak samo nie muszę tłumaczyć o ryzyku dostania się treści poczty LP w obce ręce. Oczywiście użytkownik za wszelkie naruszenia czy ujawnienie informacji służbowych całkowicie odpowiada.
Robactwa takie bez problemu wyłapią treść poczty, kontakty itd.
Używanie poczty poprzez WWW w na nieznanych "obcych" urządzeniach i w sieciach, gdzie mogą być nasłuchiwane także jest zagrożeniem choc mniejszym.

Chodzi o to aby być świadomym zagrożenia pracy poza WAN LP. Różne przypadkowe sieci WIFI to tylko kwestia czasu kiedy dostęp do poczty LP uzyska ktoś nieuprawniony ...
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Służbowa poczta na prywatnym sprzęcie .... Podziwiać czy współczuć? :roll:
ODPOWIEDZ