Czym do lasu?

Samochody terenowe, testy, opinie, informacje...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
borowiak

Post autor: borowiak »

Ja też moją szanowną małżonkę podziwiam ;) Łatwo ze mną nie ma, ale wbrew pozorom lubi to (wspólnie na różne imprezy się udajemy). Nie zmienia to faktu, że dla Jej auta muszę szybko wiatę zbudować ;)
borowiak

Post autor: borowiak »

Sten pisze:Czekam niecierpliwie na fotki po odbudowie ... :roll:
Samo umycie uczyni cuda....
Obrazek
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169499
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Ładny ten Uaz.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77501
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... śliczny! :shock:
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
borowiak

Post autor: borowiak »

Po wyjęciu świec, zalaniu benzyną "na gary" nawet odpalił na chwilę..... Ciśnienia na cylindrach wolę nie podawać ;)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169499
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Ważne, że zagdakał :)
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77501
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Ciśnienia na cylindrach wolę nie podawać
... jak u umarłego w płucach? trocin dosyp do oleju, uszczelni się ;)
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
borowiak

Post autor: borowiak »

Na razie nafta leczy ;)
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77501
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... maniak pozytywny ;)
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

borowiak pisze:Samo umycie uczyni cuda....
Ciekawe, z którego jest roku?
GAZ 69 dostał się do leśnictwa jeszcze w epoce Naja. W latach 70-tych wojsko pozbywało się tych samochodów i przekazało dość sporą ich ilość LP. Naj wtedy urzędował w w Łodzi, i tam był jeden z większych punktów przekazywania tych samochodów (Łask, Zgierz). Była to w ogromnej większości wersja A, dwudrzwiowa z podłużnymi ławkami z tyłu. Samochód był przeznaczony do ciągnięcia lekkiego moździerza. Dlatego miał hak z tyłu, ale do zaczepu oczkowego. Czasami zdarzała się "komandirowka", czterodrzwiowa. Tylko dla znajomych królika... :wink: . silnik: M-20, dolnozaworowy, 2120 cm³, taki jak w starej warszawie. Jeździłem nim 3 lata. Nabawiłem się zapalenia lewego barku, bo w drzwiach były szpary jak cholera. Ale trzeba przyznać, że sprawował się dzielnie, z tym, że wojsko często wywalało przedni napęd, żeby zmniejszyć żarłoczność. No i wtedy to taki dzielny nie był. Palił na oryginalnym gaźniku dużo, bo miał dodatkowy rozpylacz (holowanie moździerza). Teraz to pewnie wszystko przerobione... Często jeździli nim nadleśniczowie i permanentnie zacierali silniki, bo był tam filtr szczelinowy (grzechotka), którą trzeba było codzienni kilka razy przekręcić. Oczywiście komu było to w głowie...
borowiak

Post autor: borowiak »

Naj pisze:Ciekawe, z którego jest roku?
1970
Naj pisze:silnik: M-20, dolnozaworowy, 2120 cm³
Z zewnątrz takie same, występowały w dwóch wersjach pojemności (2120, 2433 cm3) i różniły się mocą
2,4 R4 65 KM/3700 obr/min 145 Nm/2200 obr/min
2,1 R4 55 KM/3600 obr/min 122 Nm/2200 obr/min
Ten większy był montowany był po wprowadzeniu lekkiej modernizacji i dodadniu literki A w oznaczeniu modelu (po 1960 r.).
Naj pisze:Nabawiłem się zapalenia lewego barku, bo w drzwiach były szpary jak cholera
Norma..... ;)
Naj pisze:ył tam filtr szczelinowy (grzechotka), którą trzeba było codzienni kilka razy przekręcić
Zależy, który rocznik, instrukcja obsługi mówi:
Obrócić o 1—2 obroty rękojeść trzpienia filtru wstępnego oczyszczania oieju.
Uwaga. W samochodach produkcji do 1956 r. wyposażonych w urządzenie obracające rękojeścią trzpienia filtru wstępnego oczyszczania oleju przy włączaniu rozrusznika, sprawdzić działanie tego urządzenia.

Był to pręt łączący dźwignię filtru z pedałem sprzęgła (bodajże).
Dotakowo występuje tu filtr bocznikowy umieszczony na ścianie grodziowej.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169499
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Na takim autku w wersji z kanapą z tyłu, zdałem egzamin na prawo jazdy ... A było to w Solcu Kujawskim na tzw. wczasach za kierownicą ... 1978 rok ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77501
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
Rak
leśniczy
leśniczy
Posty: 565
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 15:29
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży

Post autor: Rak »

Witam, mam w planach zakup Suzuki Ignis lub bliźniaka Subaru Justy z silnikiem 1,5 99KM, jest coś szczególnego na co trzeba zwrócić uwagę :?:
Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak, by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego.
Piotr I Aleksjejewicz Wielki
(prawdopodobnie)
Awatar użytkownika
Łolcik
leśniczy
leśniczy
Posty: 594
Rejestracja: poniedziałek 15 maja 2006, 22:54
Lokalizacja: z lasu

Post autor: Łolcik »

Tak, żeby miał napęd na cztery koła, co w przypadku Suzuki nie jest takie oczywiste ;)
Awatar użytkownika
Rak
leśniczy
leśniczy
Posty: 565
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 15:29
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży

Post autor: Rak »

Łolcik pisze:Tak, żeby miał napęd na cztery koła, co w przypadku Suzuki nie jest takie oczywiste ;)
Dla mnie jest, wiadomo że Ignis (Justy) nie znaczy od razu 4x4.
Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak, by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego.
Piotr I Aleksjejewicz Wielki
(prawdopodobnie)
Awatar użytkownika
garullus
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 409
Rejestracja: niedziela 03 lut 2008, 05:07
Lokalizacja: BMśw

Post autor: garullus »

Rak pisze:Suzuki Ignis lub bliźniaka Subaru Justy z silnikiem 1,5 99KM, jest coś szczególnego na co trzeba zwrócić uwagę :?:
Sprawdź stan wlewu paliwa + rura. Może mało istotne co do samej jazdy w terenie, ale jednak...
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Doradzcie.
Chce kupić wóz do lasu.
Teren zasobny, dość wilgotny, druga połowa leśnictwa płaska i sucha.

Moje typy:
Grand Vitara II benz.od 2005roku, Subaru Forester III po 2008 benz., Dacia Duster najlepiej po facelifcie,
czy bać się Pajero po 2002 roku trzydrzwiowy 3,2 diesel ??
Budżet 20-30tys, ewentualnie Dacia droższa, bo młodsza.
Jest to stary błąd, na tym utrzymywanie lasu zasadzać, żeby żadnego drzewa nie tykać. Każda rzecz w przyrodzie ma swój kres, do którego przyszedłszy, trwa czas niejaki w dobrym stanie, ten przebywszy, psuć się musi. Drzewo przestarzałe staje się niezdatnym i próżno miejsce zalega: trzeba go więc w czasie doskonałej jego pory wycinać, ale w tym wycinaniu tak poczynać roztropnie, żeby aktualna korzyść dalszej nie przeszkadzała.
Ignacy Krasicki
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66912
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Nie żebym odradzał, ale znajomy ma daćkę i coś jej się z napędami porypało. Ma tylko tył. Nie wiem jednak, czy to reguła, czy też standard. GVII niezła, choć znajoma mechaniczka stwierdziła, że blachy ma słabe, więc trza dbać i uważać. Z subaru się nie zetknąłem.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169499
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Bierz Dacię 4x4. Kolega chwali sobie wielce, a i jeleń mu się mieści ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
ODPOWIEDZ