Czy można na leśnej postawić drewnianą ubikację?

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kedlaw
początkujący
początkujący
Posty: 11
Rejestracja: sobota 21 lis 2009, 02:10
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: kedlaw »

Mam pytanie . Czy można na dziąłce leśnej postawić drewnianą ubikację bez zgłaszania??? Logicznie myśląc - tak. Ale w świetle prawa...
prawo trzeba przestrzegać...ważna jest interpretacja
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105105
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

kedlaw pisze:Czy można na dziąłce leśnej postawić drewnianą ubikację bez zgłaszania??? Logicznie myśląc - tak.
Logicznie myśląc - nie. Tak samo jak nie można do lasu wylewać zawartości szamba.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

gori
początkujący
początkujący
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 08 lis 2009, 20:30
Lokalizacja: Jura

Post autor: gori »

Kolego kedlaw proponuje Ci rozwiazanie którego sam używam.
Zamowilem sobie drewniany wychodek standardowy, ale kazalem usunąć siedzisko i zrobic tak podloge aby byla cala deskowana.
Nastepnie zakupilem toalete turystyczna >>reklama off>>http://www.nokaut.pl/szukaj/toaleta-turystyczna.html<<
co jakisz czas po prostu zabieram szuflade do wylania z powodzeniem mozna to zrobic w domowym sedesie !

Pozdrawiam
stranik leśny
początkujący
początkujący
Posty: 53
Rejestracja: sobota 01 wrz 2007, 10:51
Lokalizacja: z .....

Post autor: stranik leśny »

kedlaw pisze:Mam pytanie . Czy można na dziąłce leśnej postawić drewnianą ubikację bez zgłaszania??? Logicznie myśląc - tak. Ale w świetle prawa...
Wg prawa: nie.
Logicznie myśląc: czy byłbyś zadowolony gdybym na twojej działce postawił taką ubikację - odpowiedz sobie sam.
kedlaw
początkujący
początkujący
Posty: 11
Rejestracja: sobota 21 lis 2009, 02:10
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: kedlaw »

Piotrek - z tym szambem to przesadziłeś. Działka jest daleko. Jedżę tam na cały dzień,czasami dwa. I co...pozostaje " pod krzaczek " - wtedy jest w porządku ? Gori - dzięki za podpowiedż. Strażnik leśny - ale działka jest moja i chcę żeby nie była cała "zaminowana".
prawo trzeba przestrzegać...ważna jest interpretacja
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170010
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Wielu moich znajomych ma działki rekreacyjne na terenach leśnych, będących ich własnością i wszyscy "sławojki" pobudowali. Na ogół w bliskiej odległości ogrodzenia, coby szambiarki nie musiały przez całą działkę jeździć. Dodam, że jednym z nich usługi asenizacyjne gmina świadczy i jakoś nie usłyszeli póki co, że ów kibelek jest nielgalny.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Ubikację możesz sobie tam spokojnie postawić, jeśli to nie jest miejsce publiczne oczywiście. Ale jak zabezpieczysz przed przypadkowymi gośćmi?
kedlaw
początkujący
początkujący
Posty: 11
Rejestracja: sobota 21 lis 2009, 02:10
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: kedlaw »

Dzięki za optymistyczne wypowiedzi. Myślę podobnie. A nieproszeni goście? Myślę, że z tym nie będzie problemu. Jest to teren gdzie takowych raczej nie będzie.
prawo trzeba przestrzegać...ważna jest interpretacja
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Z tego co pamiętam, to w razie "akcji" można się załatwić w lesie. Raczej nikt mandatu nie wystawi. Budowlą to to na fundamencie też nie jest.
kedlaw
początkujący
początkujący
Posty: 11
Rejestracja: sobota 21 lis 2009, 02:10
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: kedlaw »

Z załatwianiem się w lesie to nie taka prosta sprawa w przypadku gdy działka jest niewielka a i komfort psychiczny i fizyczny nie ten. A tak sobie myślę, że ładny drewniany wc wkomponuje się w leśny krajobraz bez szkody dla środowiska.
prawo trzeba przestrzegać...ważna jest interpretacja
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Jak zdarzy mi się spotkać kogoś w lesie państwowym "załatwiającego swoje potrzeby fizjologiczne w akcji" to raczej mu nie przeszkadzam, ani mi się śni jeszcze mandatem straszyć.
ODPOWIEDZ