szukałem takiego portalu,mam nadzieję ,że się czegoś do

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

Atlas
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4243
Rejestracja: wtorek 10 lut 2009, 22:20
Lokalizacja: z duszy leśnej

Post autor: Atlas »

Dodam, że stawki te dotyczą opłat za legalne wycięcie. Za nielegalne trzeba je pomnożyć przez co najmniej 3 w "optymistycznym" przypadku...
michał l.
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: wtorek 13 paź 2009, 10:59
Lokalizacja: warszawa

Post autor: michał l. »

Nastraszyłeś mnie - nic nielegalnie nie będę robił :roll:
Właśnie się dowiedziałem ,że we wniosku warto wpisać jako uzasadnienie - chęć przywrócenia ziemi do stanu dobrej kultury rolnej.
Wtedy podobno nie ma problemu.
michaďż˝ l.
Awatar użytkownika
Kegg
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1567
Rejestracja: czwartek 16 lut 2006, 14:34

Re: szukałem takiego portalu,mam nadzieję ,że się czegoĹ

Post autor: Kegg »

Niestety ja Cię jeszcze trochę postraszę....
michał l. pisze:......zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego przeznaczoną pod dolesienia. Ziemi jest łacznie 6,5 h. Rosną na niej sosny samosiejki ok. 8 letnie oraz krzaki.
a to co napisał:
Glaca pisze:To jest nadal grunt rolny - te drzewka to nie las, a zadrzewienie. Zgoda gminy na wycięcie to tylko formalność :roll:
A jak grunt rolny przekształcić na rekreacyjny to już inna bajka.
może nie do końca być prawdziwe. Skoro grunt przeznaczony jest w obowiązującym planie na zalesienie gmina wcale tak chętnie nie wyda zgody na wycinkę drzew.
Raczej nie masz szansy na wycinkę jeśli będziesz motywował, że to na cele budownictwa rekreacyjnego - obecny plan tego nie przewiduje więc nic takiego nie możesz tam zrobić. Chyba, ze teraz będziesz motywował tylko
chęć przywrócenia ziemi do stanu dobrej kultury rolnej.
Najprawdopodobniej niezbędna jest zmiana planu miejscowego w odniesieniu do Twojej działki i przeznaczenie jej na cele rekreacji i budownictwa rekreacyjnego czy letniskowego.

Acha i nie zapomnij dokładnie sprawdzić jak jest opisany użytek na tej działce w ewidencji gruntów
michał l.
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: wtorek 13 paź 2009, 10:59
Lokalizacja: warszawa

Post autor: michał l. »

Sprawdziłem:
Nieruchomość składa się z 16 działek.
13 z nich oznaczona jest symbolem RV lub RVI
2 oznaczone są symbolem LsV
A jedna Lz-RV.

Co to się oznacza ?
michaďż˝ l.
Awatar użytkownika
Kegg
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1567
Rejestracja: czwartek 16 lut 2006, 14:34

Post autor: Kegg »

michał l. pisze:Sprawdziłem:
Nieruchomość składa się z 16 działek.
13 z nich oznaczona jest symbolem RV lub RVI
2 oznaczone są symbolem LsV
A jedna Lz-RV.

Co to się oznacza ?
To oznacza, że dla 13 (RV i RVI - rola) możesz wnioskować ewentualnie o przywrócenie ziemi do stanu dobrej kultury rolnej. Podlega to ustawie o ochronie przyrody - te art. o których czytałeś wyżej

Te oznaczone jako LsV (las) są praktycznie nie do ruszenia przy obecnym zapisie planu - na ich wycięcie musiałbyś uzyskać zgodę na wyłączenie z produkcji w regionalnej dyrekcji Lasów Państwowych - czego nie dostaniesz bez przeznaczenia w planie na cele nierolnicze. Tu zastosowanie ma ustawa o ochronie gruntów rolnych i leśnych. Teoretycznie w starostwie powinien być uproszczony plan urządzenia lasu dla tych działek, który zawiera planowane w tym lesie zabiegi.

Ta jedna oznaczona jako Lz (zadzrzewienie) - musiałbyś naprawdę mocno uzasadnić konieczność wycinki drzew bez ich wprowadzenia tam na powrót po wycięciu. Znów ustawa o ochronie przyrody
michał l.
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: wtorek 13 paź 2009, 10:59
Lokalizacja: warszawa

Post autor: michał l. »

Dzięki za info. Faktycznie nie wygląda to tak prosto , jak mi się przed chwilą wydawało.
michaďż˝ l.
Awatar użytkownika
dendryt
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1173
Rejestracja: środa 13 lut 2008, 11:33
Lokalizacja: cesarstwo japonii

Post autor: dendryt »

michał l. pisze:Jeszcze jedno pytanie.
Glaca ma dużo racji, ale czekaj aż Jaźwiec zobaczy Twój post - w takich sprawach to fachura :spoko:
"[...]"Obecnie jestem stosunkowo pogodnym osobnikiem lat średnich, który o żadnych „wyczynach” w wielkim stylu już nie marzy i pragnie jako tako skończyć życie, którego dotąd przynajmniej mimo klęsk i niepowodzeń nie żałuje."
Witkacy
Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

dendryt pisze:Glaca ma dużo racji, ale czekaj aż Jaźwiec zobaczy Twój post - w takich sprawach to fachura
Jaźwiec zobaczył ... i stwierdził, że nie ma nic do dodania...
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
ODPOWIEDZ