Sprzedaż drewna w PGL LP w 2010 r.

Przetwórstwo i handel drewnem...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
OjciecMocyMroku
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1774
Rejestracja: niedziela 26 mar 2006, 12:48
Lokalizacja: DGL

Sprzedaż drewna w PGL LP w 2010 r.

Post autor: OjciecMocyMroku »

Na stronie internetowej Portalu Leśno-Drzewnego zostało zamieszczone Zarządzenie Nr 69 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 14.10.2009r . w sprawie sprzedaży drewna przez Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe w 2010 oraz terminarz procedur sprzedaży w I półroczu 2010 r.


Treść Zarządzenia 69/2009 >>>

Harmonogram sprzedaży w I półroczu 2010 r. >>>
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić i przychodzi taki jeden,
który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
:510:
(Albert Einstein)
k_gs
początkujący
początkujący
Posty: 17
Rejestracja: wtorek 28 paź 2008, 18:17
Lokalizacja: z lasu

Post autor: k_gs »

No cóż jak zwykle wszystko na ostatnią chwilę. Do tego nie przygotowane właściwie aplikacje PLD ... no tak ... radź sobie chłopie sam :?
Awatar użytkownika
isopyrum
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 489
Rejestracja: poniedziałek 26 mar 2007, 18:03
Lokalizacja: dokąd

Post autor: isopyrum »

A ja myślę, że terminy są świetne,bo pozwolą na wejście w nowy rok z już podpisanymi umowami. Oczywiście i niestety jak zwykle wszystko robione jest na hurrra. I (nie licząc weekendu) w cztery dni.

Nie podoba mi się podzielenie puli na dwa półrocza oraz utrzymanie cokwartalnych cenników detaliczych. Wprowadza to zupełnie i okropnie niepotrzebny zamęt, dodatkowo mnoży ogromną ilość zawieranych umów, kolejnych papierologii i kolejnych kontrolek do urzymywania.
Tym, co zajmują się sprzedażą polecam przeczytać założenia i konkretne punkty do kontroli pełnej. Włos się na głowie jeży jeśli chodzi o sprawdzanie właśnie umów.

Ciekawa jestem, czy wytrzyma systemowe i zwykłe toczące się jednocześnie. 8)
"Niektórzy widzą prawym i lewym okiem dokładnie to samo. I myślą, że to obiektywizm."
Stanisław Jerzy Lec
DANIEL 1973
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 01 wrz 2009, 04:57
Lokalizacja: a kto to wie

Post autor: DANIEL 1973 »

Znowu będzie z 200 Umów ( teraz mamy 215 w tym 70 czynnych ) ale co do terminów :
Tak będą umowy w połowie Listopada ale do 20 X muszą być złożone oferty( zostało od ogłoszenia 24 roboczogodzin) DT da radę a potem L-czowie będą kląć że coś się wymyśla ale kiedy ustalić kolejność cięć (układ sortymentów ) na I półrocze
Chyba że uda się trafić z za biurka
Czy to coś zmieni ?
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Należy dążyć do uproszczenia. Im prostsze zasady - tym mniej błędów i tym mniej ewentualnych strat, tym mniejsze koszty itd, itd. Kierunek niestety nadal chyba nie ten.
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22759
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Drzewiarzom z PIGPD też te nowe zasady sie nie podobają, ale z całkiem innego powodu:
http://www.drewno.pl/artykuly/6675-PIGP ... rewna.html

Normalnie, jakbym czytał wołanie "komuno wróć!"
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

:) Kończy się tanie drewno i dobrze bo było zbyt tanie.Hej! :)
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Dziwne rzeczy dzieją się na "systemowym e-drewnie".
cegła
początkujący
początkujący
Posty: 41
Rejestracja: wtorek 17 lis 2009, 20:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: cegła »

Dlaczego dziwne.
Umiejący liczyć przedsiebiorcy liczą na wzrost zamówień i chcą zapewnić sobie surowiec.
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Ceny papierówek osiągają niepokojące wysokości.
Awatar użytkownika
isopyrum
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 489
Rejestracja: poniedziałek 26 mar 2007, 18:03
Lokalizacja: dokąd

Post autor: isopyrum »

A ja patrzyłam i oczom nie wierzyłam (po ok 65% obłożeniu na PLD, także bzdurą jest to, co piszą drzewiarze, że nie mieli szansy, bo zabrakło drugiego rozstrzygnięcia portalowego) jak licytacje szły w niebotyczne kwoty.
Przebitka 60 zł na metrze s2a i s2b nie była niczym nadzwyczajnym i wcale nie były to niemieckie wrogie papiernie, a nasi lokalni odbiorcy zarówno Ci mniejsi jak i Ci więksi. I tak sobie na swój babski lichy rozum myślę, że skoro do tej pory kupowali papierówkę za 99 zł (i to było tak okrutnie i strasznie drogo) a teraz chcą ją kupować za 167 to coś jest tu stanowczo nie tak.
"Niektórzy widzą prawym i lewym okiem dokładnie to samo. I myślą, że to obiektywizm."
Stanisław Jerzy Lec
cegła
początkujący
początkujący
Posty: 41
Rejestracja: wtorek 17 lis 2009, 20:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: cegła »

Jeśli chodzi o papierówki mamy na naszym rynku graczy zagranicznych (szczególnie na południu).
Poza tym rynek papierówkowo - paletowy jest dość mocno zalezny od ogólnej koniunktury i chyba najszybciej reaguje odbiciem na polepszenie sytuacji.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105202
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

cegła pisze:Umiejący liczyć przedsiebiorcy
Dopiero co "umiejący liczyć" alarmowali, że Lasy Państwowe, wykorzystując pozycje monopolisty chcą ich, przedsiębiorców drzewnych, obedrzeć ze skóry. Że ceny ustalamy "z sufitu"...
A może to przejaw ich determinacji? Przetrwać za wszelka cenę!?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105202
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

cegła pisze:najszybciej reaguje odbiciem na polepszenie sytuacji
Jakie polepszenie? A było w Polsce pogorszenie? Bo ja nie zauważyłem... Oprócz medialnej kampanii ochoczo wspieranej przez polityków wszelkiej maści...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

DANIEL 1973
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 01 wrz 2009, 04:57
Lokalizacja: a kto to wie

Post autor: DANIEL 1973 »

W Szczecinie kompletna paranoja Ceny nie rynkowe głównie handlarze !!!! A to nie dobrze wróży :help:
Jak podpiszą umowy to nie odbiorą a kasa na papierze ( przebitka na E-systemowym ok 40 % )
Czy to coś zmieni ?
Awatar użytkownika
Barneej
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 402
Rejestracja: wtorek 19 wrz 2006, 08:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Barneej »

Jak "uwalniać" rynek to na całego :)

Według drzewiarzy, uwolnienie rynku jest OK, ale tylko dla swoich. To dopiero paranoja :D
Jeśli coś Cię swędzi - drap.
Inaczej będziesz się musiał umyć...

BSz
cegła
początkujący
początkujący
Posty: 41
Rejestracja: wtorek 17 lis 2009, 20:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: cegła »

Piotrek mówi, że nie widział pogorszenia.
Ceny jednakże i zbyt tu i ówdzie czasami jednak nieco odbiegały od zeszłorocznych - nieprawdaż?
Poza tym rynek np niemiecki też jakby z lekka siadł.
Na paletach jeżdzi wszystko - jak wyhamował popyt na inne towary to i przewozy zmalały.
Ale zgoda - wielkiego kryzysu to w Polsce nie było.
dobry
początkujący
początkujący
Posty: 172
Rejestracja: niedziela 08 lut 2009, 09:54
Lokalizacja: las

Post autor: dobry »

isopyrum pisze:Tym, co zajmują się sprzedażą polecam przeczytać założenia i konkretne punkty do kontroli pełnej. Włos się na głowie jeży jeśli chodzi o sprawdzanie właśnie umów.
A gdzie je znaleźć? Możesz podać.
Snake
początkujący
początkujący
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 09:37
Lokalizacja: z buszu

Post autor: Snake »

Ja widze to tak na aukcjach biorą(czyli wygrywają) tylko duzi gracze co to dla nich 10000tyś mm3 aMY mali niemamy nic do gadania. Oni dyktuja ceny, mam tylko taka nadziej że odbije sie to wzrostem cen w przyszlym roku.
Awatar użytkownika
frax_81
początkujący
początkujący
Posty: 36
Rejestracja: środa 21 paź 2009, 12:32
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post autor: frax_81 »

Dzisiaj dzwonią klienci oburzeni wysokością cen na e-systemowym. Mówią, że przy takich cenach odbiorcy ich produktów z Europy zerwą współpracę. No ale przecież to rynek tj. właśnie firmy drzewne i celulozy wykreowały takie ceny. Wina LP w tym żadna. A może jestem w błędzie?

Swoją drogą mamy wielu takich klientów, których wciąż trzeba prowadzić za rączkę. Dostarczenie dokumentów to zawsze dla nich problem, wpłata pieniędzy na czas - problem, no i drewno zawsze za drogie - a wożą się takimi furami że leśnik może pomarzyć.

Ciekaw jestem jak to się rozwinie, bo pierwsze wrażenie jak zobaczyłem protokół z przetargu na E-sys no to extra - wylicytowane ceny przerosły oczekiwania, cały surowiec sprzedany. Tylko teraz nie wiadomo czy klienci nie zaczną rezygnować z umów lub odbioru surowca. Ja bym wtedy zgarnął wadium, ewentualnie naliczył kary i sprzedał na e-drewnie, no probs. A może znowu zacznie się jazda z bonifikatami?

Co Koledzy i Koleżanki o tym myślą?
"when i die bury me upside down, so the world can kiss my ass"
ODPOWIEDZ