Czy ktoś się wybiera do TL w Tucholi na rok szkony 2010/20

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Krzaku
początkujący
początkujący
Posty: 108
Rejestracja: czwartek 01 paź 2009, 12:53
Lokalizacja: z Mazur

Czy ktoś się wybiera do TL w Tucholi na rok szkony 2010/20

Post autor: Krzaku »

Witam. Szukam kogoś, kto się wybiera do TL w Tucholi na rok 2010/2011.
Czekam na odpowiedzi.
Darz Bór!
maron999
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: piątek 30 paź 2009, 09:58
Lokalizacja: Studzienice

Post autor: maron999 »

Ja będe chciał iść ale nie wiem czy sie dostane :shock:
Awatar użytkownika
Krzaku
początkujący
początkujący
Posty: 108
Rejestracja: czwartek 01 paź 2009, 12:53
Lokalizacja: z Mazur

Post autor: Krzaku »

No to tak jak ja :P
Darz Bór!
Packa
początkujący
początkujący
Posty: 74
Rejestracja: poniedziałek 05 sty 2009, 19:09

Post autor: Packa »

He pytanie czy się dostaniesz... Najlepiej brać się do nauki i dobrze napisać egzaminy gimnazjalne i mieć dobrą średnią to odrazu Cię przyjmą jak będziesz miał czerwony pasek, wiem to po swoim doświadczeniu bo jestem w Tucholi od tego roku ( czyli 1 semestr ;) ) macie jakieś pytania w sprawie szkoły z chęcią odpowiem na gadu: 744460 ;)

Darz Bór!
weraw
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: sobota 16 sty 2010, 22:59
Lokalizacja: Bory Tucholskie

Post autor: weraw »

ja się cały czas zastanawiam :)
tak właściwie to nie wiem czy to szkoła dla mnie i czy sobie poradzę ;/
Dobrze, że znalazłam to forum :D może w końcu się zdecyduję :)
pozdr.
Awatar użytkownika
scarab666
początkujący
początkujący
Posty: 99
Rejestracja: niedziela 20 gru 2009, 15:29
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: scarab666 »

jeśli chodzi o pytania odnośnie technikum w Tucholi to mogę również odpowiedzieć,
jestem trochę dłużej tam niż Packa


co do rekrutacji to w Tucholi jest dużo miejsc a chętnych wcale tak dużo nie ma
dlatego dostać się nie jest zbyt ciężko, ale ciężko się utrzymać i dużo osób odpada
[center]Obrazek[/center]

[center]Masz pytanie odnośnie Studiów Leśnych w Poznaniu, załóż temat chętnie pomogę :) [/center]
Awatar użytkownika
Krzaku
początkujący
początkujący
Posty: 108
Rejestracja: czwartek 01 paź 2009, 12:53
Lokalizacja: z Mazur

Post autor: Krzaku »

scarab666,

W jakim sensie ciężko ?? Słabo się uczą i są wyrzucani czy rezygnują z tego zawodu??
Darz Bór!
Packa
początkujący
początkujący
Posty: 74
Rejestracja: poniedziałek 05 sty 2009, 19:09

Post autor: Packa »

Krzaku

Niektórzy sami rezygnują bo im się nie podoba, za daleko od domu lub stwierdzają, że to nie dla nich, albo widząc jakie mają oceny wolą odejść i iść gdzieś indziej.
Tak jak Scarab666 napisał to prawda. U mnie z klasy 35, odeszło już 5 osób, jak oglądałam zdjęcia starszych roczników w klasie 1 było 35 osób a w 4 już 17. Łatwo się dostać, ale sztuką dotrwać i skończyć szkołę :). Ale i wyniki do rekrutacji też się liczą, ponieważ kto ma pasek inaczej na to patrzą niż jak ktoś go nie ma. Zresztą szkoła ma dobre wyniki w nauce jak widać o czymś to świadczy. ;]

Pozdrawiam z Warmi :)
Awatar użytkownika
Krzaku
początkujący
początkujący
Posty: 108
Rejestracja: czwartek 01 paź 2009, 12:53
Lokalizacja: z Mazur

Post autor: Krzaku »

a ha. Dzięki.
Darz Bór!
rafmil10
początkujący
początkujący
Posty: 7
Rejestracja: piątek 06 lip 2007, 17:46

Post autor: rafmil10 »

Ogólnie dostać się do Tl w tucholi w dzisiejszych czasach to nie problem, wystarczy złożyć papiery i już :) a utrzymać też nie jest się tak kosmicznie trudno :D miła atmosfera, wysoka kultura w szkole, pomoc kolegów i nawet nie zdążysz się obejrzeć a już piszesz mature :help: Pozdrawiam i mam nadzieje że widzimy się na drzwiach otwartych szkoły!!! Darz bór!!! :spoko:
Awatar użytkownika
Krzaku
początkujący
początkujący
Posty: 108
Rejestracja: czwartek 01 paź 2009, 12:53
Lokalizacja: z Mazur

Post autor: Krzaku »

rafmil10,
Mam nadzieję, że tak będzie ;p;p
Pozdrawiam.
Darz Bór!
lukasztl1990
początkujący
początkujący
Posty: 90
Rejestracja: wtorek 22 lip 2008, 17:43
Lokalizacja: pomorze

Post autor: lukasztl1990 »

Witam wszystkich. Jestem uczniem Technikum w Tucholi i powiem szczerze, że szkoła w ostatnim czasie bardzo się rozwija, np. symulator harvestera, wyposażenie sal, itd... Nauczyciele w szkole raczej przychylnie nastawieni do uczniów(oczywiście są wyjątki). Szczerze mówiąc jeśli ktoś chce kształcić się w zawodzie leśnika to jest to najprawdopodobniej najlepszy ośrodek szkolący młodych ludzi w tym kierunku w naszym pięknym kraju:)). Jeśli chodzi o dostanie się do Tucholi nie powinno być z tym większego problemu, utrzymać się też nie jest trudno jeśli nie nadużywa się alkoholu itd..))) Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Krzaku
początkujący
początkujący
Posty: 108
Rejestracja: czwartek 01 paź 2009, 12:53
Lokalizacja: z Mazur

Post autor: Krzaku »

lukasztl1990, wiesz może jaka jest odpłatność za Internat ?? Bo słyszałem juz wiele wersji. Np. za 1 miesiąc ile płacisz?
Darz Bór!
lukasztl1990
początkujący
początkujący
Posty: 90
Rejestracja: wtorek 22 lip 2008, 17:43
Lokalizacja: pomorze

Post autor: lukasztl1990 »

płatność za miesiąc to 270 zł jak zostajesz na wszystkie weekendy w miesiącu jak wyjeżdzasz na weekendy to wychodzi ok. 230 zł miesięcznie.
Awatar użytkownika
Krzaku
początkujący
początkujący
Posty: 108
Rejestracja: czwartek 01 paź 2009, 12:53
Lokalizacja: z Mazur

Post autor: Krzaku »

lukasztl1990, dzięki za odpowiedz :] ile punktów potrzeba aby się dostać??
Darz Bór!
lukasztl1990
początkujący
początkujący
Posty: 90
Rejestracja: wtorek 22 lip 2008, 17:43
Lokalizacja: pomorze

Post autor: lukasztl1990 »

Dokładnie nie wiem ile trzeba mieć punktów, ale nie jest trudno się dostać. Potrzeba trochę oleju w głowie i szczęścia i na pewno się uda:)
Awatar użytkownika
Krzaku
początkujący
początkujący
Posty: 108
Rejestracja: czwartek 01 paź 2009, 12:53
Lokalizacja: z Mazur

Post autor: Krzaku »

lukasztl1990, A czy to prawda, że jest więcej miejsc niż kandydatów. i czy przyjmują wszystkich, którzy się zgłaszają ??
Darz Bór!
Awatar użytkownika
Golden Eagle
początkujący
początkujący
Posty: 94
Rejestracja: wtorek 08 wrz 2009, 07:16
Lokalizacja: Toruń / Tuchola

Post autor: Golden Eagle »

Dlaczego martwicie się punktami?? To bzdura. Jeżeli macie coś w głowie to dostaniecie się wszędzie a jeżeli chcecie liczyć każdy punkcik to sobie podarujcie. 30% ludzi zaczynających TL w Tucholi nie dociera nawet do połowy. W mojej klasie (nie tak dawno temu) zaczynało 34 osoby, szkołę ukończyło 21, w innych klasach nie było lepiej.
Dlatego jeżeli macie się dostać na styk to mogę wam obiecać, że będzie bardzo ciężko. Zwykłe LO jest dużo łatwiejsze.
majeczka2012
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: sobota 24 kwie 2010, 17:44
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: majeczka2012 »

Witam wszystkich! ;) Ja właśnie zastanawiam się nad pójściem do TL-u w Tucholi. Jeszcze nie jestem w 100% pewna, ale bardzo mi się tam podoba. Po raz pierwszy dowiedziałam się o tej szkole na targach edukacyjnych w moim mieście (Grudziądz), a dzisiaj byłam na Drzwiach Otwartych :) Mam nadzieję, że się dostanę (uczę się bardzo dobrze, ale nigdy nic nie wiadomo), bo papiery będę składać na pewno ;) No, zobaczymy..

Darz Bór!
„Leśnictwa nie mierzy się wiekiem pojedynczego człowieka” Adam Loret
weraw
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: sobota 16 sty 2010, 22:59
Lokalizacja: Bory Tucholskie

Post autor: weraw »

Też byłam dzisiaj na drzwiach otwartych :) Szkoła ogólnie zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Najbardziej podobało mi się koło sokolników i orkiestra. Fajnie, że wszystko było pokazane na luzie. Dało się wyczuć pozytywną atmosferę. Ja jestem pewna na 100%. Mówię o tej szkole już od roku, a dzisiaj tylko bardziej się do niej przekonałam. Teraz trzeba tylko napisać egzamin gimnazjalny i złożyć papiery :) No i dostać się trzeba :p
Nie mam dużej wiedzy o lesie, ale mam nadzieję, że wszystkiego się nauczę :)

pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ