Kontrole kierowców quadów i motocykli na szlakach

Piękno lasu, czyste powietrze, zbiorniki wodne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77848
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Kontrole kierowców quadów i motocykli na szlakach

Post autor: drwalnik »

... Interia.pl: "Po ostatnim tragicznym wypadku na szlaku górskim na halę Krupową w powiecie suskim, gdzie kierowca motocykla crossowego potrącił małżeństwo z dzieckiem, rozpoczęły się zmasowane kontrole kierowców. Policjanci i strażnicy leśni skarżą się jednak, że trzeba zmienić przepisy, bo kary dla quadowców i motocylistów są zbyt niskie. Na szalejących po leśnych drogach i szlakach górskich kierowców quadów i motocykli crossowych natknęła się chyba każda osoba, która wędrowała ostatnio szlakami. Zjawisko się nasila. - Policja powinna rozprawić się z tymi kierowcami, bo stanowią oni poważne zagrożenie dla turystów, którzy w górach szukają spokoju - nie ma wątpliwości Stefan Jakubowski, budowniczy kaplicy na Groniu Jana Pawła II. Na Groń wspina się kilka razy w tygodniu i za każdym razem spotyka na swojej drodze intruzów. - Nie można takiego zatrzymać, bo zwykle pędzi na złamanie karku - dodaje Jakubowski. Kilka tygodni temu na szlaku prowadzącym na halę Krupową w gminie Sidzina doszło do wypadku. Kierowca motocykla crossowego potrącił małżeństwo z dzieckiem. Uciekł, ale za dwa dni został zatrzymany przez policję. Teraz jest szansa, że na mandacie za bezprawny wjazd do lasu się nie skończy. 33-latkowi został przedstawiony zarzut nie udzielenia pomocy potrąconym przez niego turystom, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo odpowie za spowodowanie u nich uszczerbku na zdrowiu. Obecnie, sprawa jest w toku. Mężczyzna przyznał się do winy, ale policjanci nie zakończyli jeszcze śledztwa. Czekają na opinie biegłego, który określi, jak poważne obrażenia odnieśli poszkodowani turyści. Jeśli będą to obrażenia skutkujące leczeniem powyżej 7 dni, to wówczas kara dla sprawcy może być dotkliwsza. Po tym zdarzeniu w lasach i górach powiatów suskiego i wadowickiego ruszyły kontrole. Przeprowadzają je strażnicy leśni we współpracy z policjantami z komend powiatowych w Wadowicach i Suchej Beskidzkiej. Są kolejni zatrzymani. - W weekend nasz strażnik zatrzymał następnego quadowca, co wcale nie było łatwym zadaniem, bo ten pędził szlakiem jak szalony. Mężczyzna zupełnie nie przejął się, kiedy usłyszał, że zostanie ukarany mandatem w wysokości 500 zł za bezprawny wjazd do lasu - mówi Jerzy Potocki, nadleśniczy Nadleśnictwa Andrychów..." ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

:D Marzę o tym, żeby przestraszony przez takiego kretyna drwal, przypatkowo uciął taką bezmózgową główkę... to taki ostry żart...ale myślę że złość w narodzie narasta i jak nasze cieniutkie władze w dalszym ciągu nie będą reagować, to takie zdarzenie jest możliwe też... dopiero wtedy media rzucą się na temat i bedzie jak z samosądem gdzieś w Posce...Hej! :shock: :)
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105202
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

A mnie dziwi, że strażnicy jeszcze się w Polsce nie nauczyli od policjantów sumowania wykroczeń i nakładania zsumowanych mandatów...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
zasaznasa
początkujący
początkujący
Posty: 200
Rejestracja: czwartek 30 paź 2008, 11:34
Lokalizacja: Hopla

Post autor: zasaznasa »

Piotrek pisze:A mnie dziwi, że strażnicy jeszcze się w Polsce nie nauczyli od policjantów sumowania wykroczeń i nakładania zsumowanych mandatów...
uwierz Piotrek, że niektórzy strażnicy nauczyli się już tego... :)
Jesień Leśnych Ludzi
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105202
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

zasaznasa pisze:uwierz Piotrek, że niektórzy strażnicy nauczyli się już tego...
No ja w kontekście tego:
drwalnik cytując Interia.pl pisze:Mężczyzna zupełnie nie przejął się, kiedy usłyszał, że zostanie ukarany mandatem w wysokości 500 zł za bezprawny wjazd do lasu - mówi Jerzy Potocki, nadleśniczy Nadleśnictwa Andrychów...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Brok223
początkujący
początkujący
Posty: 172
Rejestracja: piątek 23 sty 2009, 11:14
Lokalizacja: Z boru, lasu

Post autor: Brok223 »

zasaznasa pisze:
Piotrek pisze:A mnie dziwi, że strażnicy jeszcze się w Polsce nie nauczyli od policjantów sumowania wykroczeń i nakładania zsumowanych mandatów...
uwierz Piotrek, że niektórzy strażnicy nauczyli się już tego... :)
Ci strażnicy to na pewno nie są przynajmniej z Katowickiej Dyrekcji, bo tu czasami się słyszy że złapanych crossowców i kładowców jeszcze pouczają. Postraszą, upomną, w sumie ze dwa dni taki nie jeździ. To jest naprawdę żenujące kiedy sama Straż daje poniekąd zielone światło na nielegalne wjazdy do lasu. Beskidy, Jura, póki co doskonałe miejsca na ustawki. A Straży ze świeczką szukać...
totalitaryzm różne przybiera barwy...
Awatar użytkownika
Kniaziul
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 299
Rejestracja: piątek 28 paź 2005, 22:33
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Kniaziul »

U mnie runo jest bardzo zniszczone przez wariatów z quadami i crossami za to powinny być większe kary ale niema komu łapać tych świrów.
LAS będzie a nas nie będzie
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

Kniaziul pisze:U mnie runo jest bardzo zniszczone przez wariatów z quadami i crossami za to powinny być większe kary ale niema komu łapać tych świrów.
:) Bo w normalnym świecie jakby taki świr usiłował rozjechać mnie, czy innego leśniczego, strażnika leśnego, to każdy rozjeżdżany przedstawiciel władzy móglby do delikwenta strzelać. Dlatego w normalnym świecie takich śwrów co niszczą najcenniejsze miejsca i zagrażają turystom,leśnikom nie ma, bo władza egzekwuje prawo bezwzględnie... Jeżdżenie w masce, bez tablic,niszczenie przyrody, usiłowanie rozjechania zatrzymującego to zamach na życie, zdrowie i mienie... a więc się strzela i już...proste...Nie w POlsce.
Dlatego już nie rzucam się aby zatrzymywać, nie strzelam... bo nie mogę. Jak przejeżdżają koło mnie puszczam w ich stronę niewybredne wiązanki których nie będę tu cytował...i trochę mi to przynosi ulgę...Hej! :shock: :wink:
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Awatar użytkownika
luscinia
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9787
Rejestracja: wtorek 02 sty 2007, 20:00
Kontakt:

Post autor: luscinia »

Ostanio dwóch uczniów pochwaliło się, że jeżdzą motocyklami i quadami. Pytam, gdzie jedzą quadami ? No i usłyszałam...... że ..... w lesie :twisted: Pytam więc dalej, czy nie maja z tym problemu, co na to leśniczy, policja... ? I czy uważają, że las jest odpowiednim miejscem. Byli zdziwieni pytaniami. uważają że las jest bardzo dobrym, atrakcyjnym miejscem. A leśniczy ..... - to znajomy ;/ i mają jego zgodę. Nigdy nie zdarzyło się, aby ktoś ich zatrzymał i miał pretensje.
luscinia

To możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest takie fascynujące.

Dziennik Leśny
mati21313
początkujący
początkujący
Posty: 77
Rejestracja: sobota 14 lut 2009, 22:46
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: mati21313 »

a nie można tak zrobić

http://www.cross-piatkowisko.pl/

owszem jeżdżą też bezmózgi po lasach ale takich torów powinno być więcej
Awatar użytkownika
Golden Eagle
początkujący
początkujący
Posty: 94
Rejestracja: wtorek 08 wrz 2009, 07:16
Lokalizacja: Toruń / Tuchola

Post autor: Golden Eagle »

Jak wrócę do domu to postaram się wrzucić zdjęcia toru jaki pod Toruniem zrobili w starym zbiorniku p.poż. zakładów chemicznych sami zainteresowani tematem - crosowcy itp. Jednak to nie zlikwidowało problemu. Owszem tor jest i chłopaki mają się gdzie wyszaleć, ale nikt na ten tor quada czy motocykla lawetą nie podwozi. Raczej częstszym widokiem jest gość lecący linią oddziałową do oporu bo to przecież prawie jak autostrada. Niestety lasy podmiejskie mają to do siebie, że ich penetracja przez społeczeństwo jest znacznie większa, a do tego w pobliżu jest całkiem sympatyczne miejsce wypoczynku wielu torunian tzw. Barbarka - czyli o wypadek nietrudno.

Pozdrawiam. Mamut.
ODPOWIEDZ