Przeciez musze jakos dojechac do działek

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
aness
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: piątek 10 lip 2009, 21:30
Lokalizacja: llllllllllllll

Post autor: aness »

Witam!
Może ktoś mi wyjasni szczegółowo ,jesli chodzi o zgody na wycinkę drzew w lasach prywatnych.
5 lat temu gmina przekształciła ziemie rolna w budowlana i dzieki temu mam działke budowlana wielkosci około 1,9 h.na niej znajduje sie około 180 m lasu.Całą nieruchomosc teraz tne na 10 mniejszych działek .Dostałam juz akceptacje podziału nieruchomosciod gminy i strostwa>Warunki zagospodarowania przestrzennego przewiduja na tym terenie działki budowlane na cele mieszkaniowo-inwestycyjne
I zeby dostac sie do tych planowanych działek musze ustanowic 8 m droge (była wyznaczona w moim wniosku o podziale) i ona własnie ma byc poprowadzona przez las,a skoro droga prowadzi kawałkiem przez las to wiadomo ze na niej znajduje sie pare dzrzew,krzaków ,czy ja musze to gdzies zgłosic ze chce wyciac?????skoro sa to działki juz budowlane i mam zatwierdzone plany o pdziale??....przeciez musze jakos dojechac do działek
Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

Nie, droga Agnieszko, nie musisz zgłaszać wycięcia krzaków.
Musisz natomiast uzyskać zgodę w MPZP na zmianę przeznaczenia lasu na cele nierolnicze i nieleśne a następnie wyłączyć z produkcji grunt leśny u właściwego miejscowo dyrektora RDLP za co ów naliczy właściwe opłaty, które wahają się w granicach 200 - 800 tys. zł/ha. Dlatego radzę uszczuplić istniejące działki o pas drogowy, bo pchanie się z inwestycją w las do tanich i łatwych rozwiązań nie należy.
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
aness
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: piątek 10 lip 2009, 21:30
Lokalizacja: llllllllllllll

Post autor: aness »

:oops: moze zle sformuowałam pytanie..
. nie chce zmieniac przeznaczenia lasu ,.....niech martwia sie przyszli "nowi własciele" o wyłaczenie z produkcji gruntu lesnego......mi chodzi tylko o ten pas 8 m pod droge który biegnie kawałkiem przez las.liczyłam jest tam 12 drzew( olszyna 20-30 letnia.tak na oko :wink: )które musze wyciac zeby ustanowic droge do dalszych działek.....czyli na te 12 drzew musze uzyskac zgode??!....czy dobrze zrozumiałam i czy w wniosku to jakos uzasadniam?np.dołanczam mapki ze tam ma być droga??i orientacyjnie ile za to zapłace?z góry dziekuje za odpowiedz
Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

Wycinka drzew w lesie ma być podporządkowana celom gospodarki leśnej. Wykonanie drogi dojazdowej do posesji nie jest celem gospodarki leśnej. Na tej podstawie nie dostaniesz pozwolenia na usunięcie drzew. Jaśniej już chyba nie można. Nie możesz wyciąć drzew pod drogę, a nawet gdy to zrobisz to i tak to nie będzie droga tylko las dopuki nie zmienisz stanu prawnego gruntu. Kolejny raz proponuję przesunąć się z drogą na grunt nieleśny. jeśli się nie da to musisz grunt wyłączyć. Za nielegalne wyłączenie (czyli to co planujesz) grożą ci kary, które są wielokrotnością opłat.
aness pisze:nie chce zmieniac przeznaczenia lasu ,.....niech martwia sie przyszli "nowi własciele" o wyłaczenie z produkcji gruntu lesnego
Tu to mnie zabiłaś. Później budzą się takie sieroty z ręką w nocniku i płaczą, że ktoś ich tak pięknie wyryćkał za ciężką kasę...
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
aness
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: piątek 10 lip 2009, 21:30
Lokalizacja: llllllllllllll

Post autor: aness »

dziekuje za odpowiedz:)
drogi sie nie da przesunac:(musi biec kawałkiem przez las,bo ten pas lasu ciagnie sie przez kilku sasiadów,wiec nie ma mozliwosci ominac

co do nowych włascieli to by byli poinformowani o stanie prawnym działek:)

taka "zmianę przeznaczenia lasu na cele nierolnicze i nieleśne a następnie wyłączyć z produkcji grunt leśny" to długo trwa??? bo moze sprbuje załatwic ,tak ja to sugerujesz,tylko problem jest w tym ze jestem ograniczona czasowo( za rok nie bede miała gdzie mieszkac).i plan był taki ze dziele nieruchomosc ,czesc działek sprzedaje ....a na 1 sie buduje(tam gdzie nie ma lasu.ale dojadzu teraz nie ma ,bo musze wyciac w lesie) :help:

i czy jest mozliwe aby ten kawełek ,ten po droge tylko wyłanczyc ??czy trzeba całosc?

"RDLP za co ów naliczy właściwe opłaty, które wahają się w granicach 200 - 800 tys. zł/ha."
ja mam 0,5 h czyli zapłace połowe tego co napisałes,a raptem za działke dostane 100tys.to jeszcze mam dopłacic do tego interesu???

w tym momencie nie wiem co mam robić.......myslałam ze ta działka to zbawienie dla mnie,ale widze ze bedzie na odwrót:(
aness
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: piątek 10 lip 2009, 21:30
Lokalizacja: llllllllllllll

Post autor: aness »

a jezeli w MPZP przewiduje na tym terenie dziłaki budowlano-inwestycyjne,czy to pomoze w przeznaczeniu gruntu??
Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

aness pisze:a jezeli w MPZP przewiduje na tym terenie dziłaki budowlano-inwestycyjne,czy to pomoze w przeznaczeniu gruntu
To jest warunek niezbędny. Jeżeli byłoby inaczej to należałoby pierwsze przeprowadzić zmianę w MPZP (zmiana przeznaczenia na cele nierolnicze i nieleśne, na którą zgodę musi wydać Marszałek Województwa). Pamiętaj tylko, że musisz wziąść wypis z MPZP dla konkretnej działki a nie dla działek "na tym terenie", bo może się okazać, że tak naprawdę to w planie jest zonk...
aness pisze:ja mam 0,5 h czyli zapłace połowe tego co napisałes
Ale wyłączasz tylko powierzchnię pod drogę czyli dł. x szer m2 a nie całe 5000 m2 lasu, który posiadasz. Reszta pozostaje lasem. W przypadku wyłączeń pod budowę domów jednorodzinnych jest art. który mówi, że wyłączenie lasu pod budynek jednorodzinny do 500 m2 zwalnia się z opłat, więc z wyłączeniem pod budynki problemu nie powinno być (o ile oczywiście w MPZP faktycznie istnieją właściwe zapisy).
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
aness
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: piątek 10 lip 2009, 21:30
Lokalizacja: llllllllllllll

Post autor: aness »

Jaźwiec jestes wielki...dzieki za wyczerpujace informacje:)

:prosze:
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

aness pisze:dzieki
Pod jego postem masz przycisk "pomógł" :wink:
aness
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: piątek 10 lip 2009, 21:30
Lokalizacja: llllllllllllll

Post autor: aness »

:oops: nie widze tego przycisku
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

Tylko w temacie przez siebie założonym obok przycisku "PW" "EMAIL" zobaczysz trzeci "POMÓGŁ" :roll:

Jak zatwierdzisz, to ten pomocny post zrobi się zielonkawy, a autor dostanie punkt...
aness
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: piątek 10 lip 2009, 21:30
Lokalizacja: llllllllllllll

Post autor: aness »

:oops:..znalazłam........ prosze bardzo po punckiku:)))
ODPOWIEDZ