Bioetanol

Samochody terenowe, testy, opinie, informacje...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ

Czy wlałbyś do baku swojego samochodu alternatywę dla oleju napędowego wytworzonego w 100% z rzepaku?

Już wlałem i to nie raz!
4
36%
Tak
4
36%
Nie
3
27%
Tak i nigdy więcej!
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 11

Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Bioetanol

Post autor: Śmietan »

Jak w opisie. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Używacie paliw z biokomponentami? Czy może unikacie ich jak ognia. Jeżeli tak to dlaczego?
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105060
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Nie mam zdania. Ale ponieważ autobusy miejskie w niektórych miastach na tym jeżdżą to chyba nie jest takie złe... Jednak jako paliwo wolał bym alkohol. Cała Brazylia się zmotoryzowała dzięki spirytusowemu, taniemu paliwu.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Piotrek pisze:Ale ponieważ autobusy miejskie w niektórych miastach na tym jeżdżą to chyba nie jest takie złe...
Właśnie są małe problemy z nim, bo jest odrobinę gęstsze od zwykłego oleju napędowego.
Piotrek pisze:Jednak jako paliwo wolał bym alkohol. Cała Brazylia się zmotoryzowała dzięki spirytusowemu, taniemu paliwu.
Tu Cię zaskoczę. Środek Krakowa, cena bioetanolu... 2,99zł. To ponad 50 groszy mniej na litrze aniżeli zwykły olej. Moim zdaniem się opłaca i to bardzo. Tym bardziej, że nie jest to oferta jakiejś szemranej stacji, ale stacji Bliska która należy przecież do Orlenu.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105060
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Śmietan pisze:cena bioetanolu... 2,99zł. To ponad 50 groszy mniej na litrze aniżeli zwykły olej. Moim zdaniem się opłaca i to bardzo
Nie zaskakujesz mnie bo właśnie o tym pisałem... Chyba nie doczytałeś.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Piotrek pisze:Ale ponieważ autobusy miejskie w niektórych miastach na tym jeżdżą to chyba nie jest takie złe...
Mają przystosowane silniki.
Piotrek pisze:Cała Brazylia się zmotoryzowała dzięki spirytusowemu, taniemu paliwu.
A ten spirytus z wylesionej dżungli, świat się cieszy, ze eko, a po dzungli rośnie soja na potrzeby spirytus.

Ja jakoś bym się bał. Do firmowego bym zaryzykował, do swojego starego wlałbym, ale młodszy bym się bał...
Ale podejrzewam, ze to kwestia pierwszego kroku i samemu sprawdzenia jak działa.
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

maverick pisze:Do firmowego bym zaryzykował, do swojego starego wlałbym, ale młodszy bym się bał...
To fakt. Do czteroletniego samochodu nie wlałem, ale do własnego dziesięcioletniego wlałem i jestem zadowolony. Tym bardziej, że oszczędzam na 100litrach ponad 50 złotych.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105060
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

maverick pisze:A ten spirytus z wylesionej dżungli, świat się cieszy, ze eko, a po dzungli rośnie soja na potrzeby spirytus.
Soja to tam rośnie bo rząd zadłużył się w Banku Światowym i to wcale nie na potrzeby motoryzacji czy paliw. A spirytus robią z trzciny. Nie wiem czy można by go zrobić z soi ale na mój chłopski rozum to raczej nie.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
defender
początkujący
początkujący
Posty: 107
Rejestracja: piątek 27 mar 2009, 09:37
Lokalizacja: Dolny Slask

Post autor: defender »

stosowalem czesto olej jadalny do napedu swojego auta i uzywalem BIO (produkt Bliska)
mam starej generacji auto, na BIO silnik pracuje ciszej, rowniej, jest ciut slabszy, i czasem moze zatkac sie powrot paliwa do zbiornika - taki przypadek mialem, ale nie wiem czy to w zwiazku z tym

mysle, ze jest to dobra alternatywa - niech paliwko sobie rosnie :)
Aleksander (Olek)
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

defender pisze:jest ciut slabszy
To też zauważyłem, ale wynika to z tego jak udało mi się dowiedzieć wynika to z tego, że "rzepakówka" ma mniejszą wartość energetyczną. Jednak jak dla mnie to nie ma znaczenia, bo głównie po mieście i autostradzie jeżdżę.

Dziwi mnie, że Domator jeszcze nie zabrał głosu w temacie...
Awatar użytkownika
Domator
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3011
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: nie wiem

Post autor: Domator »

Dziwi mnie, że Domator jeszcze nie zabrał głosu w temacie...
Bo mało jeżdżę ostatnio moim dieslem, zresztą on wszystko pali...... Na oleju z Biedronki (próbowałem w poprzednim aucie) śmigał jak kuna.... :P :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Domator
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3011
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: nie wiem

Post autor: Domator »

W chwili obecnej jestem pożeraczem LPG (trzy auta na gaz), zużywam LPG około 500 l miesięcznie, jak chcę poużywać Patrola, to zalewam go tym "lepszym" olejem napędowym na BP, rzadko, ale ostro Patrol jeździ, więc niech ma.... :mg:
Obrazek
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Domator pisze:Bo mało jeżdżę ostatnio moim dieslem, zresztą on wszystko pali...... Na oleju z Biedronki (próbowałem w poprzednim aucie) śmigał jak kuna....
swoją drogą czym się różni bioetanol od biedronkowego oleju? jest jakaś różnica?
Awatar użytkownika
Domator
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3011
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: nie wiem

Post autor: Domator »

Śmietan pisze:jest jakaś różnica?
W nazwie?
Obrazek
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105060
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Śmietan pisze:czym się różni bioetanol od biedronkowego oleju
Bioetanol to alkohol a olej to olej.
Bioetanol należy do grupy tzw. paliw alkoholowych. Oznaczane są one przez litery E (od etanolu) lub M (od metanolu) oraz następującą po nich liczbą określająca objętościowy udział alkoholu w paliwie alkoholowym. Etanol (przed zmieszaniem z benzyną) zawarty w paliwach alkoholowych jest zdenaturyzowany i może zawierać w sobie do 5% węglowodorów (dodatków benzynopodobnych) co jest uwarunkowane małą lotnością par etanolu. Zastosowanie 100% paliwa etanolowego (E100) mogłoby bowiem uniemożliwić uruchomienie silnika w niskich temperaturach. Bioetanol czyli odwodniony spirytus etylowy wyprodukowany z surowców rolniczych, jest w Polsce stosowany powszechnie jako 4,5-5 % dodatek do benzyn już od 1994 roku
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

glucosum
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: środa 05 sie 2009, 19:59
Lokalizacja: pikutkowo

Post autor: glucosum »

Tu Cię zaskoczę. Środek Krakowa, cena bioetanolu... 2,99zł. To ponad 50 groszy mniej na litrze aniżeli zwykły olej. Moim zdaniem się opłaca i to bardzo. .
Witam jestem tu nowy. Możecie dać namiar gdzie można kupić ten bioetanol ? Czy to faktycznie jest bioethanol czyli odwodniony alkohol etylowy?
Dlaczego pytam. Jestem NIESZCĘŚLIWYM posiadaczem samochodu fabrycznie przystosowanego do jazdy na bioetanolu. Jednak sądze że szybciej mi się on zestarzeje niż będę mógł choćby raz kupić i zatankować bio.
Dla zainteresowanych informacje sprawdzone i nie wyssane z palca.
1. bioetanolu spala się więcej niż Pb95
2. ale jest podobno "bardziej kaloryczny" więc w efekcie spala sie go mniej
3. w samochodzie wystarczy zmiana kąta wyprzedzania zapłonu
4. Alkohol ma SILNE właściwości korodujące w związku z tym producenci instalują utwardzone gniazda zaworów oraz zalecają częstsze wymiany oleju sinikowego.
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

glucosum pisze:Witam jestem tu nowy. Możecie dać namiar gdzie można kupić ten bioetanol ? Czy to faktycznie jest bioethanol czyli odwodniony alkohol etylowy?
Witaj. :) Bioetanol. Leje go do swojej Karoliny. Silnik 2.0 diesel. Więc raczej bioetanol. :)
glucosum
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: środa 05 sie 2009, 19:59
Lokalizacja: pikutkowo

Post autor: glucosum »

Bioetanol czy bioester ? Do diesla tylko bioester.


I gdzie jest DOSTĘPNY?


Ja mam benzynowca
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Tak przepraszam, bioestr. :) Bioetanol nie wiem, ale bioestr w Krakowie jest dostępny.
glucosum
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: środa 05 sie 2009, 19:59
Lokalizacja: pikutkowo

Post autor: glucosum »

uuuuuuuuu
A juz mi nadzieje zrobiłeś..... :cry: :cry: :cry: :cry:
ODPOWIEDZ