Nowy projekt haraczu od kierowców....

Samochody terenowe, testy, opinie, informacje...

Moderator: Moderatorzy

Jasiu
początkujący
początkujący
Posty: 242
Rejestracja: niedziela 26 lis 2006, 13:24
Lokalizacja: W drodze.......

Post autor: Jasiu »

bravo brawo brawissimo - bardzo mi się to podoba, w końcu mam motywację by powtarzać angielski, i do australii....... hej
Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Post autor: Brzost »

Jasiu pisze:bravo brawo brawissimo - bardzo mi się to podoba, w końcu mam motywację by powtarzać angielski, i do australii....... hej
A tam jeszcze nie mają takich opłat?
„Imperatorowa i państwa ościenne przywrócą spokojność obywatelom naszym/Przeto z wolnej woli dziś rezygnujemy/Z pretensji do tronu i polskiej korony/Nieszczęśliwie zdarzona w kraju insurekcja/Pogrążyła go w chaos oraz stan zniszczenia." (Jacek Kaczmarski - "Krajobraz po uczcie")
Awatar użytkownika
SZCZEPAN
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14104
Rejestracja: wtorek 18 gru 2007, 20:18
Lokalizacja: karpaty

Post autor: SZCZEPAN »

Brzost pisze:A tam jeszcze nie mają takich opłat?
Pewnie mają,ale wpływy na konto chyba :lol: cut większe niż nasze. I chciałbym jeszcze dyskretnie dodać , że "hej" jest zarezerwowane dla Niziołka :lol: [/b]
I NIGDY NIE MÓW MI, ŻE JUŻ WSZYSTKO WIESZ.
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

SZCZEPAN pisze:że "hej" jest zarezerwowane dla Niziołka
:D Dlaczego? Możecie sobie hejać do woli.Hej! 8) :lol:
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Jasiu
początkujący
początkujący
Posty: 242
Rejestracja: niedziela 26 lis 2006, 13:24
Lokalizacja: W drodze.......

Post autor: Jasiu »

SZCZEPAN pisze:"hej" jest zarezerwowane dla Niziołka
aha... bez komentarza
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

Czy ktoś sprawdzał możliwość zarejestrowania auta w innym niż Polska kraju unii ??
Ja ma blisko do Czech. Muszę rozpytać.....
Awatar użytkownika
defender
początkujący
początkujący
Posty: 107
Rejestracja: piątek 27 mar 2009, 09:37
Lokalizacja: Dolny Slask

Post autor: defender »

zul pisze:Czy ktoś sprawdzał możliwość zarejestrowania auta w innym niż Polska kraju unii ??
Ja ma blisko do Czech. Muszę rozpytać.....
Wedlug mojej wiedzy powinienes miec meldunek w R.Cz. wtedy mozesz miec zarejestrowane auto na tablice czeskie. Mozna miec takze zarejestrowane auto na "kogos", wtedy nalezy jezdzic z czyims pozwoleniem (zgoda) pisemnym na uzytkowanie tego auta (zarejestrowanego wewnatrzwspolnotowo). Nie znana jest tresc i forma papieru na to pozwolenie - to taka "sztuka" aby byla. :]
Aleksander (Olek)
magda22
początkujący
początkujący
Posty: 195
Rejestracja: niedziela 05 kwie 2009, 19:02
Lokalizacja: jesteśmy?

Post autor: magda22 »

no cóż. kanister na ramę od roweru a auto u leśniczego na podwórku..... :lol: może dzięki temu współczynnik tłuszczu mi zmaleje na korzyść masy mięśniowej, :wink: a jak służba zdrowia skorzysta tylu mniej pacjentów. powinni to ogłosić jako Narodowy Program Walki z Otyłością. W stanach paliwo leją w galonach (ok.20 l), samochody normalne mają po 2,0 pojemności a nasi ja zwykle przed orkiestrę się pchają!!!
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

defender pisze:Wedlug mojej wiedzy......
Dzięki defender.
Awatar użytkownika
SZCZEPAN
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14104
Rejestracja: wtorek 18 gru 2007, 20:18
Lokalizacja: karpaty

Post autor: SZCZEPAN »

magda22 pisze:W stanach paliwo leją w galonach (ok.20 l),
A nie około 4,5? :?:
I NIGDY NIE MÓW MI, ŻE JUŻ WSZYSTKO WIESZ.
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

magda22 pisze:samochody normalne mają po 2,0 pojemności a nasi ja zwykle przed orkiestrę się pchają!!!
Tam 2 litry to jak u nas maluch, bądź cinquecento 900 :wink:
A nie około 4,5? :?:
Dokładnie 1 galon = 3,78541 litra.
Sprawdzone w konwerterze na telefonie. :P
Atlas
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4243
Rejestracja: wtorek 10 lut 2009, 22:20
Lokalizacja: z duszy leśnej

Post autor: Atlas »

Jeżeli ma być podatek ekologiczny od starych aut, to nie 3 000 zł z sufitu wzięte lecz stawka powinna wynosić ......% dochodu np z ostatniego PIT .Tylko skąd te pomysły, że podatkiem najbiedniejsi mają być łupieni?

Tak samo naliczałbym mandaty.
Dotkliwość i skuteczność tego mandatu byłaby taka sama dla forsiastego ministra (który pędząc przez pół Polski zapomniał, że go przepisy drogowe obowiązują) jak dla dojeżdżającego do pracy za minimalną stawkę.
magda22
początkujący
początkujący
Posty: 195
Rejestracja: niedziela 05 kwie 2009, 19:02
Lokalizacja: jesteśmy?

Post autor: magda22 »

tak tak... galon to prawie 4 litry. utrwaliło mi się w związku z butlami z wodą. tam maja napisame galony a w nawiasie litry.... przepraszam za pomyłkę.
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Atlas pisze:Tak samo naliczałbym mandaty.
Dotkliwość i skuteczność tego mandatu byłaby taka sama dla forsiastego ministra (który pędząc przez pół Polski zapomniał, że go przepisy drogowe obowiązują) jak dla dojeżdżającego do pracy za minimalną stawkę.
To mi się podoba. Tak jest m.in. w Finlandii. Tam mandat jest dotkliwy, ale proporcjonalny do zarobków. Nie pamiętam gdzie mają wpisane wielkości zarobków, ale policja wypisując mandat wie już z jak majętną osobą ma do czynienia.

Oglądając programy na motoryzacyjnym kanale to widać ludzi wysiadających z dajmy na to Audi A8 perfidnie śmiejącego się z mandatu 800zł, a nie jeden na miesiąc tyle nie ma, co tu mówiąc, że płatność w ciągu 7dni. ;/

Z tym podatkiem to jest dziwnie...jak to w Polsce.
Opłata paliwowa miała iść na drogi...mamy duże obwarowania podatkowe w cenie paliwa a dróg od lat nie widać...
Miało być ograniczenie importu cłem, a można było wpisać bez problemu Passata z 2002 roku za 2,5tys. złotych i nikt się nie czepiał...
A po co następny podatek, który dotknie nikogo więcej jak przeciętnych polaków, którzy mają 10letni wóz.
Pamiętam wypowiedź jednego z wiceministrów finansów nie tak dawno, kiedy opowiadał, kiedy każdy nawet z biedniejszych polaków będzie miał swój wóz to będzie korzystne dla państwa-ubezpieczenia,akcyza,paliwa, części itp.
Jak tu ufać wybrańcom narodu, kiedy zmieniają zdanie co dnia ?? ;/
Awatar użytkownika
Domator
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3011
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: nie wiem

Post autor: Domator »

maverick pisze:To mi się podoba
Nie do końca........ Znam wiele osób mających dużo kasy a nie płacących podatków bo są na zero lub na stracie..... Tak więc to też nie będzie sprawiedliwe..... Patrząc na to w ten sposób zaczniemy kombinować: Porche z 100 km/godz hamuje na jakiś 32 metrach, PF 126 p z 100 km/godz hamuje na jakiś 50 metrach...... Kto stwarza większe zagrożenie przy tej samej prędkości?..... I znowu stare auta będą miały w plecy. Generalnie zasada jest prosta, poruszajmy się w zgodzie z przepisami i nie płaćmy, ten z Porche będzie bardziej wkurzony :mg:
Jeżdżę sporo, moje jedyne dotychczasowe punkty dostałem za pasy....... Nie chciało mi się zapinać na jakieś 200 mb w mieście... :cry:
Obrazek
Awatar użytkownika
defender
początkujący
początkujący
Posty: 107
Rejestracja: piątek 27 mar 2009, 09:37
Lokalizacja: Dolny Slask

Post autor: defender »

tak poza tematem, dzis przygladalem sie takiej starej syrence R20 czy jakiejs tam typu pick up, gdzie lesnicy jezdzili taka po lesie i w zaopatrzeniu :)

kto pamieta takie lub takie ujezdzal :mg:
Aleksander (Olek)
Awatar użytkownika
Domator
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3011
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: nie wiem

Post autor: Domator »

kto pamieta takie lub takie ujezdzal :mg:
Nie dość że pamiętam, to jeszcze miałem okazję służbowo się taką przejechać..... :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

Domator pisze:
kto pamieta takie lub takie ujezdzal :mg:
Nie dość że pamiętam, to jeszcze miałem okazję służbowo się taką przejechać..... :wink:
:D A co dopiero takie wapna jak ja czy Sten...Hej! 8) :D :lol:
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170006
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

niziołek pisze:A co dopiero takie wapna jak ja czy Sten...Hej!
W wątku to se ne wrati równie zwapniały :lol: Zul zamieścił fotkę R-20 w wersji prototyp na bazie Syreny 104
http://www.forum.lasypolskie.pl/viewtop ... &start=121
Prawie w każdym nadleśnictwie była Syrena R-20
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Post autor: Brzost »

Z Syrenką Bosto mam niemiłe wspomnienie, gdyż będąc dość świeżym kierowcą stuknąłem nią (na szczęście lekko) krowę. Było to ponad 20 lat temu.
„Imperatorowa i państwa ościenne przywrócą spokojność obywatelom naszym/Przeto z wolnej woli dziś rezygnujemy/Z pretensji do tronu i polskiej korony/Nieszczęśliwie zdarzona w kraju insurekcja/Pogrążyła go w chaos oraz stan zniszczenia." (Jacek Kaczmarski - "Krajobraz po uczcie")
ODPOWIEDZ