Walka z quadami i motocyklami w lasach i nagórskich szlakac

Piękno lasu, czyste powietrze, zbiorniki wodne...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
luscinia
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9787
Rejestracja: wtorek 02 sty 2007, 20:00
Kontakt:

Walka z quadami i motocyklami w lasach i nagórskich szlakac

Post autor: luscinia »

"Jeleniogórscy policjanci wypowiedzieli wojnę szalejącym quadami i motocyklami po lasach i górskich szlakach. To plaga, z którą walczą też służby leśne. Wspólne działania leśników i mundurowych mają nie tylko zapobiec niszczeniu przyrody, ale też sprawić, że spacerowicze będą czuli się bezpieczniej i nie będą narzekali na hałasy.

- Prawo zabrania wjazdu do lasów i na teren Karkonoskiego Parku Narodowego, ale to nie zniechęca żądnych wrażeń motocrossowców - ubolewa Michał Makowski, rzecznik prasowy Karko-noskiego Parku Narodowego. A ci upodobali sobie m.in. Góry Kaczawskie i Rudawy Jano-wickie. Niszczą także rezerwat przyrody na górze Miłek koło Wojcieszowa. Właściciele quadów coraz liczniej pojawiają się też w lasach w regionie wałbrzyskim. Nielegalne rajdy urządzają też w Lesie Bukowym koło Trzebnicy. W związku z tym, że amatorów jazdy z roku na rok przybywa, mundurowi postanowili ukrócić nielegalny proceder. I ostro wziąć się za łamiących przepisy motocyklistów i quadowców. Na szlakach i leśnych ścieżkach będa organizowane wspólne patrole policji i strażników leśnych. Nieuprawnione osoby za wjazd do lasu będą karane mandatami w wysokości nawet 500 zł. Będą też zasadzki na parkingach i ścieżkach."

źródło >>>>
luscinia

To możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest takie fascynujące.

Dziennik Leśny
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

:D Jeżeli im się uda to będzie pozytywny wyłom...U mnie już straciłem nadzieję. Komendant wręcz publicznie stwierdził,że Oni wiedzą kto jeżdzi, ale są bezradni i nic się nie da zrobić...Po takiej wypowiedzi opdały mi ręce i przestałem próbować zatrzymywać gości,bo i tak to była desperacja.Hej! :shock: :( 8)
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Awatar użytkownika
Atterdag
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 458
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 12:58
Kontakt:

Post autor: Atterdag »

Ot właśnie na przedpolach Jeleniej Góry, na zejściu szlaku do schroniska Czartak spotkałem ich "klub crossowy" w całej okazałości. Kilkanaście motocyklów, wąską ścieżką stanowiącą szlak pieszy.

Coś mi się zdaje, że zacznę brać w teren ze sobą maczetę. ;)
...Tam, gdzie przedtem w niedostępnych bagnach, kisiały zaraźliwe zgnilizny i jady straszliwe, gdzie w gęstych łozach lęgły się drapieżne wilki (...) tam dziś widać naypyszniejsze łąki i bogate osady przytykaiące do samych brzegów Noteci…
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

Coś się zaczyna dziać... >>>>>

Cały tekst.

Policjanci i funkcjonariusze Straży Leśnej w Iławie rozpoczęli akcję skierowaną przeciwko motocyklistom, którzy leśne drogi traktują jak tory rajdowe. Ujawnianie wykroczeń, a w konsekwencji wyeliminowanie tego zjawiska jest głównym celem zawiązanej współpracy.

Strażnicy leśni w Iławie coraz częściej obserwują przypadki łamania przepisów ustawy o lasach. Chodzi tu głównie o jazdę różnego rodzaju pojazdami po drogach leśnych. Zarówno funkcjonariusze Straży Leśnej, jak i policjanci coraz częściej spotykają na leśnych drogach osoby kierujące motocyklami crossowymi oraz quadami. Dlatego zawiązali współpracę – będą łapać osoby łamiące przepisy; chcą wyeliminować nielegalne jazdy z leśnych dróg.

W myśl przepisów ustawy o lasach ruch pojazdem silnikowym w lesie dozwolony jest jedynie po leśnych drogach publicznych, gdy są one oznakowane drogowskazami dopuszczającymi ruch na tych drogach. Dyskomfort związany z motocyklami w lesie odczuwają osoby, które chcą się tam zrelaksować. Coraz częściej informują policję i Straż Leśną o swoich spostrzeżeniach. Funkcjonariusze będą stanowczo reagować na te wykroczenia. Zarówno policjant, jak i strażnik leśny, ujawniając tego typu wykroczenie, może ukarać sprawcę mandatem karnym w kwocie od 20 do 500 zł. W przypadku odmowy przyjęcia mandatu sprawa może znaleźć swój finał w sądzie. Akcje funkcjonariuszy obu służb będą prowadzone cyklicznie.

Joanna Sienkiewicz
rzecznik prasowy RDLP w Olsztynie
Awatar użytkownika
luscinia
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9787
Rejestracja: wtorek 02 sty 2007, 20:00
Kontakt:

Post autor: luscinia »

niziołek pisze:Po takiej wypowiedzi opadły mi ręce i przestałem próbować zatrzymywać
Niziołku to jest szansa, że i w waszych lasach za nich się wezmą.
Wszystko jest dla ludzi, ale w granicach rozsądku, prawa i poszanowania innych.
luscinia

To możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest takie fascynujące.

Dziennik Leśny
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

luscinia pisze:
niziołek pisze:Po takiej wypowiedzi opadły mi ręce i przestałem próbować zatrzymywać
Niziołku to jest szansa, że i w waszych lasach za nich się wezmą.
Wszystko jest dla ludzi, ale w granicach rozsądku, prawa i poszanowania innych.
:D Mam niedparte wrażenie że część tych zamaskowanych ludzi na kładach i crossach, to oprócz miejscowych nowobogackich, rownież policjanci lub ich krewni też. Co wekend w sobotę i niedzielę po całych górach w Beskidzie Śląskim i Żywieckim rozlega się niesamowity huk i jazgot tych maszyn.Oni są zamaskowani i nie tylko się nie zatrzymują , ale wręcz gotowi są zatrzymującego rozjechać...Raz mi się jeden człowiek zatrzymał... Okazało się że to był ksiądz który ponoć pobłądził i bardzo przepraszał że tak się stało, że wjechał gdzieś nielegalnie...Nie przyznawał się,że jest z grupy ktora pół godziny wcześniej koło szkółki przemknęła z rykiem próbująć mnie rozjechać...Nie ukarałem go, poinstruowałem i poprosiłem że jakby przypadkiem znał jakiś takich i miał wśród nich kolegów, to żeby im powiedział że nie tylko robią coś nielegalnego, ale że bardzo niszczą przyrodę. Zapytał jak dojechać gdzieś tam, podziękował i pojechał. Już to gdzieś pisałem,ale nigdzie w świecie który ja znam nie ma takiego kretyństwa związanego z tym sportem.Hej! :roll: :cry:
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

U nas na prowincji quadów jest relatywnie mało - prawo łamią notorycznie te same osoby, więc to będzie prostsze niż w rejonie dużych miast...

Ale musi być determinacja i konkretne działania: obławy w lasach, zdjęcia jako dowody, zasadzki pod domem sprawcy - jak wojna to wojna :twisted:
Awatar użytkownika
SZCZEPAN
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14106
Rejestracja: wtorek 18 gru 2007, 20:18
Lokalizacja: karpaty

Post autor: SZCZEPAN »

U nas na prowincji quadów jest relatywnie mało
To fakt,ale wystarczy w piątkowe popołudnie poobserwować drogi dojazdowe w góry.Paniskaciągną za swoimi furami,dziesiątki przeróżnych marek motocykli i quadów.W dobrym tonie jest powrócić z wypadu obłoconym.Tajemnicą znaną wszystkim jest również fakt organizacji przez byle knajpy integracyjnych imprez dla firm połączonych z jazdą terenową,najlepiej nocną.Wyjście z sytuacji?Zdecydowanie częstsze akcje razem z policją i to znacznie większymi siłami niż obecnie.Forsowanie przez ministra obowiązku rejesracji quadów.I zero tolerancji.Zwłaszcza dla ,,doradców premiera".
I NIGDY NIE MÓW MI, ŻE JUŻ WSZYSTKO WIESZ.
Awatar użytkownika
xhardcorex
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1951
Rejestracja: sobota 06 sty 2007, 19:05
Kontakt:

Post autor: xhardcorex »

a ja bym położył na weekend deseczkę z gwoździkami i byłoby po sprawie :twisted:
pandion
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 289
Rejestracja: wtorek 31 mar 2009, 13:31
Lokalizacja: znad wody

Post autor: pandion »

Tylko nie zapomnij o odciskach linii papilarnych bo jak któryś zrobi sobie na tych gwoździach krzywdę.......
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

xhardcorex pisze:a ja bym położył na weekend deseczkę z gwoździkami i byłoby po sprawie :twisted:
Szczególnie jak bym to ja się na to nadział :evil:

Pamiętaj, największy łomot zawsze dostaje przypadkowa osoba, a nie prowodyr bójki :wink:
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

Glaca pisze:
xhardcorex pisze:a ja bym położył na weekend deseczkę z gwoździkami i byłoby po sprawie :twisted:
Szczególnie jak bym to ja się na to nadział :evil:

Pamiętaj, największy łomot zawsze dostaje przypadkowa osoba, a nie prowodyr bójki :wink:
:D Na części przynajmniej ich trasy są szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, wędrują ludzie z wózkami,z małymi dziećmi... 8)
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Awatar użytkownika
SZCZEPAN
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14106
Rejestracja: wtorek 18 gru 2007, 20:18
Lokalizacja: karpaty

Post autor: SZCZEPAN »

xhardcorex pisze:a ja bym położył na weekend deseczkę z gwoździkami i byłoby po sprawie
Nie, no panowie,działamy w granicach prawa ;/ .
I NIGDY NIE MÓW MI, ŻE JUŻ WSZYSTKO WIESZ.
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

SZCZEPAN pisze:Nie, no panowie,działamy w granicach prawa ;/
Jestem też tego zdania. :spoko: :spoko:

A dodatkowo, znam przypadek z czasów przed quadowo-crossowych kiedy to l-czy założył "deseczkę" na złodziei drewna.
A wjechał na nią z-ca nczego :lol: :lol:
Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

SZCZEPAN pisze:xhardcorex napisał/a:
a ja bym położył na weekend deseczkę z gwoździkami i byłoby po sprawie
Nie, no panowie,działamy w granicach prawa ;/
zwłaszcza ,że gdy baran ulegnie wypadkowi to Ty za to odpowiesz ....... też miałam takie myśli ale zwyciężył rozsądek :]
per aspera ad astra
.....carpe diem....
Awatar użytkownika
xhardcorex
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1951
Rejestracja: sobota 06 sty 2007, 19:05
Kontakt:

Post autor: xhardcorex »

To można rozstawić tablice informacyjne o tym, że takowe zasadzki są wyłożone :P

Od przebicia opony na leśnej drodze raczej nie może stać się krzywda ;)

ps. przypomina mi się lokalny ruch oporu w łęgach nadwiślańskich. Tam na najczęściej używanych trasach tubylcy wyciągali gałęzie, co utrudniało życie wandalom
Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

xhardcorex pisze:Od przebicia opony na leśnej drodze raczej nie może stać się krzywda
zależy z jaką prędkością jedzie i jak wyląduje.......
xhardcorex pisze:ps. przypomina mi się lokalny ruch oporu w łęgach nadwiślańskich. Tam na najczęściej używanych trasach tubylcy wyciągali gałęzie, co utrudniało życie wandalom
:lol: :lol: popatrz a ja myślałam ,że to mój oryginalny pomysł ,od paru lat tak "pracuję w lesie " ;)
per aspera ad astra
.....carpe diem....
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

biedronka pisze:popatrz a ja myślałam ,że to mój oryginalny pomysł ,od paru lat tak "pracuję w lesie " ;)
Pozostaje jeszcze problem ew. przejazdu np straży pożarnej :cry:
Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

zul pisze:Pozostaje jeszcze problem ew. przejazdu np straży pożarne
Zulku :przytul: przez te miejsca nic innego nie przejedzie , tylko motory dają radę ;) teren bardzo mocno pofałdowany dlatego ulubiony przez tych szaleńców :]
per aspera ad astra
.....carpe diem....
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

biedronka pisze:Zulku :przytul: przez te miejsca nic innego nie przejedzie , tylko motory dają radę
To co innego - zwracam honor :spoko:
ODPOWIEDZ