Bieszczadzki kącik.

Piękno lasu, czyste powietrze, zbiorniki wodne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
abiesalba
początkujący
początkujący
Posty: 68
Rejestracja: czwartek 02 sie 2007, 09:47
Lokalizacja: ***

Post autor: abiesalba »

Czy możecie polecić "bieszczadzcy ludzie" jakieś niedrogie ale sprawdzone noclegi w okolicy Wetliny lub Ustrzyk Górnych dla 4-6 osobowej grupy, bez wielkich wymagań co do standardu? (jak nie kapie na głowę, jest gdzie się umyć i zrobić kanapki to już jest dobrze). O ewentualne kontakty prosiłabym na PW, żeby nie było że jakaś reklam.
Bieg mojego życia odmierzają łyżeczki kawy. T.S.Eliot
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33826
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

W okolicach Wetliny, jako i w niej samej, jest kupa przeróżnej agroturystyki w cenie 30 - 35 zł/os. Jako że schyłek sezonu więc kłopotu żadnego z miejscem nie będzie, a i o cenę warto się potargować.
Proponuję poszukać w necie i dzwonić. Np. taka strona:
http://cisna.pl/noclegi/index.php?strona=noclegi_szukaj
Miłego pobytu!
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170096
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Ja koleżance Pietrka poleciłem na PW :wink:
ps. Góralu piwko się chłodzi? :wink:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
abiesalba
początkujący
początkujący
Posty: 68
Rejestracja: czwartek 02 sie 2007, 09:47
Lokalizacja: ***

Post autor: abiesalba »

Sten, dzięki za namiary, zarezerwowałam spanie. :*
Bieg mojego życia odmierzają łyżeczki kawy. T.S.Eliot
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170096
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

abiesalba pisze:Sten, dzięki za namiary, zarezerwowałam spanie. :*
Polecam się na przyszłość. Przy okazji pozdrów Pietrka od Samuela :wink:
Dziś w Cisnej zaobserwowałem dziwne zjawisko. Siedzimy sobie jak ludzie w "Wołosaniu", pijemy piwko i raptem zaczyna padać deszcz. Znaczy padał i to całkiem zacnie z zachodniej strony tarasu, a z wschodniej ledwie kropiło. Ot ciekawostka.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105143
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Sten pisze:Znaczy padał i to całkiem zacnie z zachodniej strony tarasu, a z wschodniej ledwie kropiło. Ot ciekawostka.
Raz już tak miałem. Dawno temu mieszkałem w takim miejskim blokowisku. I pewnego dnia lunął deszcz. Niby nic dziwnego ale lało tylko po stronie północnej budynku co mogłem podziwiać z balkonu. natomiast wyglądając z kuchni na południowa stronę bloku nadal miałem piękną, słoneczna pogodę i jak to latem mnóstwo dzieciaków bawiących się w najlepsze. I tak trwało około 10 minut po czym deszcz odpłynął na wschód nie roniąc ani kropelki po południowej stronie budynku. Z sąsiadem zastanawialiśmy się jak też to wyglądało na dachu: mokro do połowy czy inaczej? :D
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170096
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Piotrek pisze:Z sąsiadem zastanawialiśmy się jak też to wyglądało na dachu: mokro do połowy czy inaczej?
Trzeba było wypełznąć i sprawdzić, a przy okazji z dala od małżonek jakoweś piwko zrobić na tą okoliczność. :wink:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33826
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

Sprawdzałeś czy ktoś wyżej kwiatków nie podlewał? :wink:
A tak mniej poważnie, to taką sceną widziałem już na którymś z filmów Bunuela - w jednym oknie straszna burza z piorunami, a w drugim piękna, słoneczne pogoda...
Tylko jaki ten film miał tytuł...?
:?:
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170096
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Ciekawy filmik o bieszczadzkim torfowisku wysokim w dolinie górnego Sanu autorstwa Andrzeja Bujalskiego znalazłem w sieci
Do obejrzenia tu>>>>
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170096
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

25. rocznica powstania bieszczadzkiego TONZ

Post autor: Sten »

Mija 25 lat od powstania Bieszczadzkiego Towarzystwa Opieki nad Zabytkami. Wszystko zaczęło się od opuszczonej, niszczejącej grecko - katolickiej cerkwi w Bystrem. Ludzie nie obojętni na jej los postanowili coś z tym zrobić. Zawiązali Bieszczadzki Oddział Towarzystwa nad Zabytkami - ogólnopolskiej, pozarządowej organizacji. Cerkiew odremontowano, ocalono. Wiele innych jakże nielicznych bieszczadzkich zabytków, zawdzięcza swoje przetrwanie tej grupie niezwykłych osób, które poświęcają cały swój wolny czas i niewyczerpane pokłady energii. Poza cerkwią w Bystrem, odnowiono też cmentarz żydowski w Ustrzykach Dolnych, przydrożne krzyże na trasie Bystre – Lipie – Michniowiec.

Więcej: http://www.bieszczady.pl/25._rocznica_p ... z0zsaMylWM
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170096
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Na przełęczy Żebrak, przy czerwonym szlaku był został postawiony obelisk :shock: Dodam, że bez wymaganych zezwoleń. początkowo myślałem, że to plotka, ale specjalnie tam się pofatygowałem i stoi faktycznie.
Wygląda to tak: :shock:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Agnieszka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 12973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2007, 17:54

Post autor: Agnieszka »

Turyści w hołdzie, którzy wędrowali szlakiem w dniu tym i tym....
No bomba....
Podbnie jak te krzyże, tabliczki kajdanki i inne śmieci na tatrzańskich szczytach tak takie stawianie wątpliwej urody kamulców za zwykłe śmiecenie uważam....
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.(A. Sapkowski)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170096
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Jak słyszałem, owo coś ma niebawem zniknąć :wink:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Agnieszka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 12973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2007, 17:54

Post autor: Agnieszka »

Sten pisze:Jak słyszałem, owo coś ma niebawem zniknąć
I bardzo dobrze,bo szlaki to nie miejsce na kamulce ze "złotym" rzucikiem :/
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.(A. Sapkowski)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170096
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Dokładnie tegoż samego zdania jestem.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105143
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Dajcie spokój. To przecie tylko taka "bogatsza wersja" napisu "Tu byłem/byliśmy" wykonywanego od lat powojennych na wszelkich nadających się do tego powierzchniach i każdym nadającym się do pisania medium. Na ogół opalonym patykiem na ścianie lub kamieniu. Choć raz widziałem taki napis w podejrzanie brązowawym kolorku. "Na węch" już nie sprawdzałem.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

Sten pisze:Wygląda to tak
no cudo ..... pogratulować pomysła :evil: .... ciekawe ile podobnych kwiatków tu i ówdzie się pojawi .......heeeelp :cry:
per aspera ad astra
.....carpe diem....
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170096
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Piotrek pisze:To przecie tylko taka "bogatsza wersja" napisu "Tu byłem/byliśmy" wykonywanego od lat powojennych na wszelkich nadających się do tego powierzchniach
Szczerze powiem, że tu i ówdzie widywałem znacznie wcześniejsze niż powojenne. Generalnie Niemce w tym przodowały drzewiej.
biedronka pisze:ciekawe ile podobnych kwiatków tu i ówdzie się pojawi ....
a tfu na psa urok.
Mnie to tylko dziwi to, że komuś chciało się wydać kasę na to, spalić niemało wachy, coby to przewieźć (bo wątpię, coby ktoś ów kamień targał na plecach) do tego jeszcze cokolik, cement - przeca obsadzić trza było.
Powiem tak. Gdybym był tam sam, to pewnie zabrałbym sobie ów obelisk na pamiątkę i umieściłbym go sobie na balkonie. Ale może będzie jeszcze okazja przed jego zniknięciem.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Agnieszka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 12973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2007, 17:54

Post autor: Agnieszka »

Powiem tak. Gdybym był tam sam, to pewnie zabrałbym sobie ów obelisk na pamiątkę i umieściłbym go sobie na balkonie. Ale może będzie jeszcze okazja przed jego zniknięciem.
No.To teraz jak zniknie to cudo to spodziewaj się nalotu jakichś służby groźnych na Twój balkon ;)
Ale jeszcze trzy dni, TRZY i....... Bieszczady przybywamy! :)
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.(A. Sapkowski)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170096
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Agnieszka pisze:Ale jeszcze trzy dni, TRZY i....... Bieszczady przybywamy! :)
Ale chyba Wy będziecie nieco jakby we wschodnich partiach Bieszczadów. Ech, sam bym się tam wybrał.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
ODPOWIEDZ